Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά και από εμένα!

Αν και μάλλον είναι περίεργο που έχει απαντηθεί ξανά (έκανα search) θα μπορούσε να μου πει κανείς που μπορούμε να βρουμε και να περάσουμε ρυθμίσεις για GPRS, MMS και 3G για Vodafone και Cosmote?

Ευχαριστώ!

Κανά νεό για πρόγραμμα backup?

 

Yes, Sunnysoft backup manager 3.7 (κορυφαιο) και συντομα sprite backup

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει online σε pdf το user manual του Qtek 9000/i-mate σε ελληνική/αγγλική έκδοση ?

thnx

 

Το μόνο που βρήκα, είναι το manual και quick start guide του SPV M5000 (HTC Universal):

SPV M5000 Quick Start Guide (1.4MB)

SPV M5000 User Manual (12.5MB)

 

enjoy :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις αν το QTEK 9000

 

1. συνεργάζεται με μνημη SD 133x (corsair 133x, Sandisk Exteme IIΙ)΄και

 

2. Αν συνεργάζεται με μνημη 2GB 133x.

 

thnx

 

1) δεν γνωρίζω, λογικά ναί...

2) απo to faq (http://www.qtek.gr/9000_faq.html):

Τι κάρτα μνήμης μπορώ να χρησιμοποιήσω; Υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος;

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κάρτες MMC ή SD. Προτείνουμε τις κάρτες SD καθώς είναι συνήθως πιο γρήγορες και έχουν τη δυνατότητα κλειδώματος από διαγραφή. Δεν υπάρχει περιορισμός για το μέγεθος της κάρτας που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω αλλο ήχο στο ξυπνητήρι γιατί με αυτούς που έχει δεν με βλέπω να σηκώνομαι για δουλεία;;)

 

Για ξυπνητηρι

οι ηχοι μπαινουν στο directory των windows (/windows) και για ηχο κλησης δουλευουν και χυμα στην καρτα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση, που δεν ξερω αν έχει γίνει. Το PPC-κινητό δουλεύει χωρίς SIM μέσα??? Δηλαδή σαν απλό PPC. (Δεν ρωτάω για flight mode).

--- SUZUKI IGNIS Sport ---

------ 4 ever ------

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση, που δεν ξερω αν έχει γίνει. Το PPC-κινητό δουλεύει χωρίς SIM μέσα??? Δηλαδή σαν απλό PPC. (Δεν ρωτάω για flight mode).

 

Και βεβαια...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς βάση στήριξης είναι ανοησία να το ακουμπάς απλώς πάνω στο ταμπλό!

 

Στην περίπτωση που έχεις το 9000 σε ανοιχτή ακρόαση μέσα στο αμάξι, η φωνή σου περνάει καθαρά μεν στον συνομιλούντα, εσύ όμως από τα ηχεία δεν ακούς τόσο καλά. Δε λέω για περιπτώσεις που κινείσαι με 1η-2α, αλλά όταν τρέχεις, και αυξάνεται ο θόρυβος μέσα στο αυτοκίνητο.

 

Έχω την Arkon βάση, που στερεώνεται στις γρίλιες εξαερισμού, και έχει ενσωματωμένο ηχείο (την είχα πάρει για το s100). Το 9000 στερεώνεται, αλλά δεν εμπνέει πολύ εμπιστοσύνη λόγω του μεγαλύτερου βάρους του -το s100 ήταν πιο σταθερό. Επίσης τα αυτάκια που έχει η βάση στα πλάγια κλείνουν την usb και δεν μπορώ να το φορτίζω ταυτόχρονα, εκτός βέβαια και αν το γυρίσω εντελώς ανάποδα, οπότε φορτίζει, αλλά τα βλέπω πλάγια :wacko:. Το μόνο καλό είναι το ηχειάκι, που μόνο με αυτό μπορώ και ακούω τον άλλο.

 

Λέτε να χρειάζονται τα αυτιά μου ...καθάρισμα? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς βάση στήριξης είναι ανοησία να το ακουμπάς απλώς πάνω στο ταμπλό!

 

Στην περίπτωση που έχεις το 9000 σε ανοιχτή ακρόαση μέσα στο αμάξι, η φωνή σου περνάει καθαρά μεν στον συνομιλούντα, εσύ όμως από τα ηχεία δεν ακούς τόσο καλά. Δε λέω για περιπτώσεις που κινείσαι με 1η-2α, αλλά όταν τρέχεις, και αυξάνεται ο θόρυβος μέσα στο αυτοκίνητο.

 

Έχω την Arkon βάση, που στερεώνεται στις γρίλιες εξαερισμού, και έχει ενσωματωμένο ηχείο (την είχα πάρει για το s100). Το 9000 στερεώνεται, αλλά δεν εμπνέει πολύ εμπιστοσύνη λόγω του μεγαλύτερου βάρους του -το s100 ήταν πιο σταθερό. Επίσης τα αυτάκια που έχει η βάση στα πλάγια κλείνουν την usb και δεν μπορώ να το φορτίζω ταυτόχρονα, εκτός βέβαια και αν το γυρίσω εντελώς ανάποδα, οπότε φορτίζει, αλλά τα βλέπω πλάγια :wacko:. Το μόνο καλό είναι το ηχειάκι, που μόνο με αυτό μπορώ και ακούω τον άλλο.

 

Λέτε να χρειάζονται τα αυτιά μου ...καθάρισμα? :rolleyes:

 

Παρε αυτο να βρεις την υγεια σου !

http://www.handit.com/_gif/bilder/Brodit_Proclip_mdapro_aktiv_b240.jpg

απο http://www.handit.com/index.php?fuseaction=detail&katid=357&produktid=3097

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα

Ρε παιδιά έχω βάλει την τελευταία ROM από ACE Hellas. Όντως διορθώθηκε το πρόβλημα με τον MSN Messenger. Συνδέομαι κανονικά, στέλνω και λαμβάνω μηνύματα, όλα καλά. Όταν προσπαθήσω να αποσυνδεθώ από το MSN όμως, το Messenger αρνείται πεισματικά να κλείσει. Ξανα-ανοίγει μόνο του και προσπαθεί να ξανασυνδεθεί! Και όταν κλείσω το wifi, εκκινεί σύνδεση 3G! Χτες κατάφερα να το κλείσω μόνο με ...soft reset. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή μόνο σε μένα συμβαίνει;

 

@ geovass

Πολύ καλή πρόταση η συγκεκριμένη βάση!

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα

Ρε παιδιά έχω βάλει την τελευταία ROM από ACE Hellas. Όντως διορθώθηκε το πρόβλημα με τον MSN Messenger. Συνδέομαι κανονικά, στέλνω και λαμβάνω μηνύματα, όλα καλά. Όταν προσπαθήσω να αποσυνδεθώ από το MSN όμως, το Messenger αρνείται πεισματικά να κλείσει. Ξανα-ανοίγει μόνο του και προσπαθεί να ξανασυνδεθεί! Και όταν κλείσω το wifi, εκκινεί σύνδεση 3G! Χτες κατάφερα να το κλείσω μόνο με ...soft reset. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή μόνο σε μένα συμβαίνει;

 

@ geovass

Πολύ καλή πρόταση η συγκεκριμένη βάση!

 

Εγω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα τετοιο προβλημα. Εχω βεβαια rom της i-mate.;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ξαναγραψει στο φορουμ και χωρις να θελω να κουρασω θα ηθελα την γνωμη σας για την αγορα του 9100 η του 9000 αν καποιοσ εχει και τα 2 και εχει δει σημαντικες διαφορες.

δεν ειμαι επαγγελματιας και δεν χρειαζομαι ολες τισ δυνατοτητες τους απλα μου αρεσει η εξελιξη

αξιζει τα 300 ευρω παραπανω η αγορα του 9000?

ευχαριστω

 

*το ιδιο μηνυμα θα βαλω και στο φορουμ του 9100

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα

Ρε παιδιά έχω βάλει την τελευταία ROM από ACE Hellas. Όντως διορθώθηκε το πρόβλημα με τον MSN Messenger. Συνδέομαι κανονικά, στέλνω και λαμβάνω μηνύματα, όλα καλά. Όταν προσπαθήσω να αποσυνδεθώ από το MSN όμως, το Messenger αρνείται πεισματικά να κλείσει. Ξανα-ανοίγει μόνο του και προσπαθεί να ξανασυνδεθεί! Και όταν κλείσω το wifi, εκκινεί σύνδεση 3G! Χτες κατάφερα να το κλείσω μόνο με ...soft reset. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή μόνο σε μένα συμβαίνει;

 

@ geovass

Πολύ καλή πρόταση η συγκεκριμένη βάση!

 

kati paromio me to msn mou exei simbei kai mena mia fora bazontas tin teleytaia ekdosi tou winsbar advance 2.4.1.17. meta to apegkatastisa kai ola ok;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα αυτο με το msn το εχω και εγω (χωρις rom της ACE) αλλα αυτο που μου σπαει τα νευρα ειναι το Pocket plus μου καθυστερει το qtek μου περιπου 10" καθε φορα που παω να το ανοιξω,απο την αλλη ομως μου ειναι απιστευτα χρησιμο για να το βγαλω!!!!Εχει κανεις τιποτα σε πιο light ??
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα αυτο με το msn το εχω και εγω (χωρις rom της ACE) αλλα αυτο που μου σπαει τα νευρα ειναι το Pocket plus μου καθυστερει το qtek μου περιπου 10" καθε φορα που παω να το ανοιξω,απο την αλλη ομως μου ειναι απιστευτα χρησιμο για να το βγαλω!!!!Εχει κανεις τιποτα σε πιο light ??

 

Τα 10" της καθυστέρησης οφείλονται στο access της SD. Εγκατέστησε το πρόγραμμα στη storage memory του κινητού και αφαίρεσε την ένδειξη για ελέυθερο χώρο της κάρτας SD.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια και το περιμένω σε μερικές μέρες, έχετε να μου προτείνετε α) μια καλή και λειτουργική θήκη με belt clip (σκεφτόμουν να πάρω αυτή: http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=126026) και κάποιο screen protector κατα προτίμηση όχι αυτοκόλλητο;

 

thnx in advance :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

...και κάποιο screen protector κατα προτίμηση όχι αυτοκόλλητο;

 

Είχα πάρει για το ς100 κάτι προστατευτικά αυτοκολλητάκια που προορίζονταν για lcd οθόνες βιντεοκάμερας. Τα έκοψα με κοπίδι και τα κόλλησα στην οθόνη του ς100. Μου δούλεψε μια χαρά για 9 συνεχόμενους μήνες (ακόμα δουλεύει δλδ, απλά εγώ μετά πούλησα το ς100) χωρίς το παραμικρό -δε βγήκε ποτέ. Κόστισαν περίπου 5 ευρώ τα 10 αυτοκόλλητα (Πλαίσιο).

 

Τώρα για το 9000 σκέφτομαι να μην βάλω screen protector, δεδομένου ότι τις κλήσεις τις απαντώ είτε με το handsfree είτε με τη συσκευή διπλωμένη, οπότε η οθόνη δεν εκτίθεται στον τοξικό δηλητηριώδη ραδιενεργό ιδρώτα του μάγουλου και του αυτιού - ή στο μεικαπ :ninja:

 

Αλήθεια, από καθαρή περιέργεια, υπάρχει κάποια γυναίκα-κάτοχος qtek 9000?

Link to comment
Share on other sites

Gmail account έχει βάλει κανείς? Δεν υπάρχει δυνατότητα να ορίσουμε τη θύρα 465 για εξερχόμενα...

εγω δεν οριζω ποτε θυρα για εισερχομενα και εξερxομενα στο gmail και παιζει κανονικα. αν επιμενεις ομως;)

pop.gmail.com:995

smtp.gmail.com:465

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν οριζω ποτε θυρα για εισερχομενα και εξερxομενα στο gmail και παιζει κανονικα. αν επιμενεις ομως;)

pop.gmail.com:995

smtp.gmail.com:465

Γηράσκω αεί διδασκόμενος...

Και κάτι άλλο επ'ευκαιρία:

Πώς κάνω βιντεοκλήση από τις επαφές όταν χρησιμοποιώ το πενάκι και δεν είναι ανοικτό το πληκτρολόγιο? Στα μενού δεν έχει δυνατότητα για απευθείας βιντεοκλήση. Ως τώρα κάνω πρώτα μια κανονική κλήση και μετά από το μενού του τηλεφώνου πιέζω το πράσινο πλήκτρο για βιντεοκλήση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω το φορουμ. Οταν πάω να ανοιξω ενα νεο εγγραφο word απο το ppc μου βγαζει μήνυμα σφαλματος "Σφάλμα κατα το ανοιγμα του αρχειου".Καμια ιδέα.Δεν έχω εγκαταστήσει κανένα απολύτωσ πρόγραμα.

 

Ευχαριστω,

 

Κώστας

Just me...
Link to comment
Share on other sites

Γηράσκω αεί διδασκόμενος...

Και κάτι άλλο επ'ευκαιρία:

Πώς κάνω βιντεοκλήση από τις επαφές όταν χρησιμοποιώ το πενάκι και δεν είναι ανοικτό το πληκτρολόγιο? Στα μενού δεν έχει δυνατότητα για απευθείας βιντεοκλήση. Ως τώρα κάνω πρώτα μια κανονική κλήση και μετά από το μενού του τηλεφώνου πιέζω το πράσινο πλήκτρο για βιντεοκλήση...

 

Έχει και πλήκτρο για βιντεοκλήση βρε! Επάνω στο πληκτρολόγιο...

Edit: Χωρίς πληκτρολόγιο, γίνεται, αν χρησιμοποιείς το pocket informant, με δεξί ταπ πάνω στην επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...