Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να καταθέσω και εγώ την προσωπική μου εμπειρία για το απλό S6 :

Κάτοχος της φοβερής πραγματικά συσκευής εδώ και 2 μήνες. Σύντομα, παρά το gorilla glass, η οθόνη απέκτησε 2-3 μικροσημαδακια... Οπότε, αρχικά πήρα από eBay τα 2 tempered της nillkin, το απλό και αυτό που καλύπτει όλη την οθόνη (κρυβοντας το λογότυπο). Απογοήτευση και πεταμένα λεφτά, και τα δύο πολύ κακή εφαρμογή με τεράστιο haloing γύρω - γύρω.

Η επόμενη αγορά ήταν από Ελληνικό ιντερνετικο κατάστημα το tempered της orzly, που ευτυχώς (αν και έχει κενό γύρω γύρω) κάθεται πολύ καλά με μηδέν haloing.

Edited by kikos7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να σού λείπει φίλε μου.

Το θέμα νανοτεχνογιας το έχουμε δει,το έχουμε χρησιμοποιήσει και το έχουμε αποβάλει από τα προϊόντα πού χρησιμοποιούμε για τα κινητά μας τηλεφωνά.

Γνωστός μου το είχε βάλει στο κατάστημά του με αποτέλεσμά να το χρησιμοποιήσω κι εγώ,αλλά κυρίως να το δω σε συσκευές τρίτων.δεν είναι ούτε τόσο προστατευτικό οπως διαφημίζεται,ούτε και τόσο αθώο.

Μέχρι και ράγισμα έχουμε εντοπίσει και φυσικά για εγγύηση,μεγάλη διαδικασία,χρονοβόρο και χωρίς αποτέλεσμά.

το κρούσμα το είχαμε εντοπίσει σε τηλεφωνά iPhone και σε 2 s6,μάλιστα το ένα το είχα ανεβάσει στο θέμα του g920,με φωτογραφίες,καθώς ρωτούσε ένας φίλος εκεί για εφαρμογή της προστασίας αυτής.

Φυσικά η προσαρμογή γινόταν σύμφωνα με τις οδηγίες των υπεύθυνων πού το προωθούσαν.

Μόνο καλή μεμβράνη,η tempered glass.

 

με προβληματισες τωρα..

Το θεμα ειναι οτι εχω ξενερωσει με το s6 ως προς την αντοχη της οθονης καθως τοσο μαπα gorilla glass δεν εχω ξαναδει. με τη μια αποκατα σημαδακια, οσο και να προσεχεις..και επειδη με το Ν8 δεν ειχα 2 χρονια τιποτα και ηταν σαν καινουριο, θεωρησα οτι και εδω θαναι κομπλε 2-3 γενιες μετα..αλλα παπαλα.

Δεν θελω μεμβρανες κτλ καθως χαλανε πολυ την αισθηση οσο καλα και ναναι ενω τα tempered δεν ειναι ομορφα ετσι οπως καθονται. Τελος παντων, θα δω τι θα κανω, μαλλον θα το κρατησω πιο πολυ καιρο απο ο,τι υπολογιζα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο πολλες θηκες που δοκιμασα στο s6 η nillkin nature ειναι με διαφορα η καλυτερη

 

δειχνει το κινητο πανεμορφα και δεν το μεγαλωνει καθολου, εχει σπισης πολυ καλο grip.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα αυτην,

http://www.banggood.com/Lenuo-Brand-TPU-Clear-Soft-Case-For-Samsung-Galaxy-S6-p-986458.html

 

Και μπορω να πω οτι ειναι φανταστικη!

Αριστη εφαρμογη, χωρις να κολαει στην πλατη και να φαινεται το κινητο σαν βρεγμενο και προστατευει την καμερα πισω μια χαρα!!

Την πηρα στην χρυση εκδοση μιας και το κινητο ειναι χρυσο, και μπορω να πω οτι το αναδεικνυει περισσοτερο!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα αυτην,

http://www.banggood.com/Lenuo-Brand-TPU-Clear-Soft-Case-For-Samsung-Galaxy-S6-p-986458.html

 

Και μπορω να πω οτι ειναι φανταστικη!

Αριστη εφαρμογη, χωρις να κολαει στην πλατη και να φαινεται το κινητο σαν βρεγμενο και προστατευει την καμερα πισω μια χαρα!!

Την πηρα στην χρυση εκδοση μιας και το κινητο ειναι χρυσο, και μπορω να πω οτι το αναδεικνυει περισσοτερο!

 

Υπάρχει και στο stoucky.gr η συγκεκριμένη στα 3,5€ για όσους δεν θέλουν να περιμένουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Αυριο θα παραλάβω το S6 edge plus σε χρυσο... Εχει κάποιος υπόψιν κάποια απλη θηκη (οχι flip cover) διάφανη που να μην προσδίδει όγκο και παράλληλα να προστατευει πλήρως την κάμερα όταν είναι ξαπλωμένο το κινητο??? Κάποιος που έχει κάποια και είναι ευχαριστημένος...
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παιδιά,καλύτερα μακριά από νανοτεχνογια,μία καλή ζελατίνα,κατά προτίμησή,της Samsung,είναι πολύ καλή.

Vag,κάπου στο θέμα του 920,είχα ανεβάσει και φώτο αν θυμάμαι καλά με την οθόνη.το ράγισμα ήταν εσωτερικό ψηλά,κοντά στο λογότυπό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παιδιά,καλύτερα μακριά από νανοτεχνογια,μία καλή ζελατίνα,κατά προτίμησή,της Samsung,είναι πολύ καλή.

Vag,κάπου στο θέμα του 920,είχα ανεβάσει και φώτο αν θυμάμαι καλά με την οθόνη.το ράγισμα ήταν εσωτερικό ψηλά,κοντά στο λογότυπό.

Εγώ πάντως έβαλα και στο s6 edge μίας και όταν το ξαναειχα η μεμβράνες ήταν χάλια και τα tempered glass έχουν θέματα στην αφή,για νεότερα τις επόμενες μέρες μιας και θέλει 48ώρες για την πλήρη εφαρμογή του υλικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Αυριο θα παραλάβω το S6 edge plus σε χρυσο... Εχει κάποιος υπόψιν κάποια απλη θηκη (οχι flip cover) διάφανη που να μην προσδίδει όγκο και παράλληλα να προστατευει πλήρως την κάμερα όταν είναι ξαπλωμένο το κινητο??? Κάποιος που έχει κάποια και είναι ευχαριστημένος...

 

https://de.hama.com/00134876/hama-cover-ultra-slim-fuer-samsung-galaxy-s6-edge+-weiss

Προστασία στην καμερα,πολυ λεπτη ,είναι ματ και δεν δίνει όγκο καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στο stoucky.gr η συγκεκριμένη στα 3,5€ για όσους δεν θέλουν να περιμένουν.

 

Οσο και αν εψαξα δεν βρηκα την συγκεκριμενη θηκη στο μαγαζι αυτο,

Και ηθελα αλλη μια ιδια για ενα φιλο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την μεμβρανη της spigen για το ss6edge

Στις λεπτομερειες λεει οτι καλυπτει ολη την οθονη και απο διαφορες αξιολογησεις εχω συμπερανει οτι μαλλον αξιζει.Σκεφτομαι να την παραγγειλω!

Link to comment
Share on other sites

Οσο και αν εψαξα δεν βρηκα την συγκεκριμενη θηκη στο μαγαζι αυτο,

Και ηθελα αλλη μια ιδια για ενα φιλο.

 

Γκρι

 

Διάφανο

 

Μπλε

 

Φούξια

 

Τις έχω πάρει όλες και αλλάζω. Εδώ και 2 μήνες δεν έχω παρατηρήσει κάποιο κιτρίνισμα ή κάποιο ξεχείλωμα. Επίσης προστατεύει τέλεια την κάμερα και είναι αρκετά λεπτή. Την θεωρώ από τις καλύτερες value for money θήκες για το S6.

Link to comment
Share on other sites

Γκρι

 

Διάφανο

 

Μπλε

 

Φούξια

 

Τις έχω πάρει όλες και αλλάζω. Εδώ και 2 μήνες δεν έχω παρατηρήσει κάποιο κιτρίνισμα ή κάποιο ξεχείλωμα. Επίσης προστατεύει τέλεια την κάμερα και είναι αρκετά λεπτή. Την θεωρώ από τις καλύτερες value for money θήκες για το S6.

Για το χρυσο s6 πια θεωρείς ότι ταιριάζει καλύτερα? Η διαφανή ή η γκρι?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Γκρι

 

Διάφανο

 

Μπλε

 

Φούξια

 

Τις έχω πάρει όλες και αλλάζω. Εδώ και 2 μήνες δεν έχω παρατηρήσει κάποιο κιτρίνισμα ή κάποιο ξεχείλωμα. Επίσης προστατεύει τέλεια την κάμερα και είναι αρκετά λεπτή. Την θεωρώ από τις καλύτερες value for money θήκες για το S6.

 

μια τετοια διαφανη εχω στο edge και καλυπτει πληρως την καμερα, αλλα εμενα ειναι πιο λεπτη, παιζει ναναι 0,2 και ολοι νομιζουν οτι δεν εχω θηκη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για το χρυσο s6 πια θεωρείς ότι ταιριάζει καλύτερα? Η διαφανή ή η γκρι?

 

Δε ξέρω φίλε μου. Εγώ έχω το μαύρο. Νομίζω στο χρυσό σίγουρα δε θα ταιριάζει η μπλε. Από κει και πέρα σίγουρα το διάφανο και ίσως η φούξια.

 

μια τετοια διαφανη εχω στο edge και καλυπτει πληρως την καμερα, αλλα εμενα ειναι πιο λεπτη, παιζει ναναι 0,2 και ολοι νομιζουν οτι δεν εχω θηκη..

 

Κι αυτή είναι πολύ λεπτή αλλά το καταλαβαίνεις ότι έχεις θήκη. Η προστασία της κάμερας είναι το σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το curved crystall protector της spigen για το s6 edge.

Αν και ειχα μερικες δυσκολιες ως προς την εγκατασταση λογω της κυρτης οθονης,εν τελει τα καταφερα.

Ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε μεμβρανη ως προς την υφη.

Σχεδον δε φαινεται οτι η συσκευη φοραει μεμβρανη!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το curved crystall protector της spigen για το s6 edge.

Αν και ειχα μερικες δυσκολιες ως προς την εγκατασταση λογω της κυρτης οθονης,εν τελει τα καταφερα.

Ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε μεμβρανη ως προς την υφη.

Σχεδον δε φαινεται οτι η συσκευη φοραει μεμβρανη!

Είναι όντως πολύ καλή,αλλά πολύ ακριβή και χαλάει σχετικά γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα μολις παρελαβα το black shapphire s6 edge plus υπαρχει καπου αθηνα μαγαζι π ν εχει κ ν τοποθετει tempered glass full με καλη τιμουλα?

ευχαριστω θηκες εχω δει ebay θ παρω για αρχη μια RINGKE π μαρεσει ετσι οπως καθεται!

 

http://kaizerstore.gr/accesories/screen-protection/blue-star-antixaraktiko-gyali-tempered-glass-gia-galaxy-s6-edge-fullface-transparent

 

εχει δοκιμασει καποιος αυτην?

Edited by saxsa7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα μολις παρελαβα το black shapphire s6 edge plus υπαρχει καπου αθηνα μαγαζι π ν εχει κ ν τοποθετει tempered glass full με καλη τιμουλα?

ευχαριστω θηκες εχω δει ebay θ παρω για αρχη μια RINGKE π μαρεσει ετσι οπως καθεται!

 

Υπαρχει το stoucky.gr που βρισκεται στον κορυδαλλο.Λογικες τιμες και ποικιλια.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το υγρό της νανοτεχνολογιας μετα από 3 ημέρες βλέπω στο χρυσό χρώμα μεγάλη ολεοφοβικη βελτίωση στην οθόνη,δύσκολα πιάνει δακτυλιες η οθόνη και όλοι γνωρίζετε πόσο εύκολα πιάνει δακτυλιες το χρυσό,για την προστασία θα πρέπει να περάσει καιρός για να έχω ασφαλή συμπεράσματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σκέφτομαι να αγοράσω εναν ασυρματο φορτιστη για το edge.

Κατι φορτιστες με 10 12ε ειναι επικινδυνοι για την μπαταρια του κινητού?

Δεν με ενδιαφέρει να φορτιζει γρηγορα. Απλα να το κανει σωστα.

Να προτιμησω κανενα powerbank με ασύρματη φορτιση?

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχει δοκιμασει κανεις power bank Romoss? Θελω εναν τουλαχιστον 10.000 mAh. Αν εχει δοκιμασει κανεις ας πει. ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχει δοκιμασει κανεις power bank Romoss? Θελω εναν τουλαχιστον 10.000 mAh. Αν εχει δοκιμασει κανεις ας πει. ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Ναι, έχω 2, ένα μικρό και ένα μεγάλο 20.000mah με οθόνη LCD που δείχνει το υπόλοιπο σε ποσοστό. Πολύ καλά και τα 2!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος. Θέλω να πάρω ένα otg αλλά και να υποστηρίζει type c για το επερχόμενο s7. Υπάρχει όμως otg που να κάνει και για type c αλλα και για το s6;;; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...