Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ποιοι μπορούν να το υποστηρίξουν. Γιατί αν φάραγαν όλοι γυαλιά ,τότε θα προέκυπτε μια ωραία σούπα .Πάντα στο ντύσιμο μετράει το σύνολο και εξάλλου η μόδα προτείνει ,δεν επιβάλλει .Δεν μπορούν όλοι να φορέσουν π.χ. Helmut Lang, Rick Owens και Raf Simons ,όμως αυτό που προτείνουν στο εξωτερικό στον χώρο της μόδας είναι best seller.

Αλοίμονο αν οι Σουηδοί προτιμούν iceberg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχές με μέσα Νοέμβρη λογικά και ένα ή δύο ΣΚ πιο πριν θα δώσει -15% ή -20%.

Η ερώτησή σου δεν έχει συγκεκριμένη απάντηση.Μπορείς να φτιάξεις dreambox και να ελέγξεις αν είναι last article availiable. Αν όχι ,περιμένεις μέχρι τελικής πτώσης τη χαμηλότερη έκπτωση.Τώρα εξαρτάται κατά πόσο σου αρέσει αυτό που θες,αν αξίζει τα λεφτά του ,αν έχει καλή έκπτωση γιατί μιλάμε για περσινά ρούχα, αν είναι εμπορική μάρκα και ξεπουλάει αμέσως κλπ.

Προσωπικά αγοράζω χωρίς έκπτωση μόνο αν κάτι μου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ ,το έχω ως στόχο και γνωρίζω ότι θα φύγει γρήγορα.Φέτος το καλοκαίρι αγόρασα μετά το -50% .Στα χειμωνιάτικα επειδή είναι μέσα στα Χριστούγεννα-εμπορική γιορτή- στο -40% και -50% αξίζει να αγοράσεις

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου να προσέχεις και τι γράφουν τα ρούχα.Π.χ. αποφεύγω ρούχα που έχουν την χρονιά τους γραμμένη πάνω, όπως και ρούχα που είχαν το slogan εκείνης της περιόδου.Δλδ π.χ. στα DSQ το "BETTER" ή το (κατα τα άλλα γα****) "Furious Mother F$CKERS" ή τα περσινά Morello με τα διαστημικά πιου-πιου.
Link to comment
Share on other sites

Η τσάντα που ψάχνω είναι για να μεταφέρω τις σημειώσεις μου, τα βιβλία μου, και καμιά φορά και το λαπτοπ μου. το μόνο που θέλω είναι το ύφασμα να μην είναι σαν τις τσάντες τις σχολικές. το θέλω πανί, ύφασμα, δεν ξέρω πως το λένε :P και να είναι σε στυλ ταχυδρόμου. μπορείτε να προτείνεται τίποτα και κατα προτίμηση από online κατάστημα :p
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ,σήμερα το μεσημέρι θα ανοίξει το sample sale.Ρίξτε μια ματιά ,αν σας αρέσει τιποτα.

 

δεν εχει κατι για την ωρα.. λογικα θα γινει μια απο αυτες τις μερες αν και αυτα που μενουν με εως 90% γιατι 90% εχουν λιγα κομματια δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο.. βεβαια αμα ψαξεις ολο και κατι μπορει να βρεις. ευχαριστουμε για την πληροφορηση παντως

Link to comment
Share on other sites

Ένα δώρο για το forum του myphone.

sample sale

 

Είναι κρυφό ακόμη το site.

Έχει τρελές ευκαιρίες,ήδη έχουν φύγει πολλά ρούχα .Προσωπικά έκανα αγορές 2000 ευρω μονο 260.

Run!

 

Το sample sale έχει ακόμα πιο χάλια photos

Link to comment
Share on other sites

Στα γυναικεία έχει απίστευτες προσφορές ,απείρα ρούχα από 1000 ευρώ ---->100 και παρόμοιες εκπτώσεις.Ό,τι είναι να πάρετε παρτε ,γιατί όταν ανοίξει το sample sale ,θα πέσει σκούπα.

Στα αντρικά κυρίως σακάκια και σε ψαγμένες μάρκες άλλα ρούχα. Ευτυχώς και γω πήρα αρκετά πράγματα (επιτέλους) ,γιατί τις τελευταίες 2 φορές στο sample sale έχασα πολλές ευκαιρίες τύπου 2000 ---> 200 ευρώ. Αυτή τη φορά μου ξέφυγε ένα marc jacobs jacket άνω των 1.000 με 90% γύρω στα 100 ...τελική τιμή σα να παίρνεις γαριδάκια.. .Ο τύπος που το πήρε πρέπει να ήταν πολύ γατόνι,με το που εμφανίστηκε το jacket το άρπαξε :). Χτύπησα όμως άλλο jacket (definition of jacket...).

 

Οι Αμερικάνοι έχουν σκάσει στα forum.Δεν έχει ανοίξει το δικό τους sample sale και ψάχνουν γερμανικά proxy,για να αγοράσουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές είναι όντως απίστευτες. Χρήμα και όρεξη να υπάρχει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όντως γιατί μιλάμε για ακριβές μάρκες και πολλές σελίδες ψάξιμο.Ραντεβού τον Απρίλιο πάλι για χειμωνιάτικα ;)

 

ΥΓ Το αμερικάνικο sample sale έχει ακόμα καλύτερα ρούχα,αλλά δεν αγοράζουμε από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο link james.

Βέβαια για να ήμαστε τιμίοι τα ρούχα είναι 2-3 σεζόν πίσω.

Δε βάζανε και ένα CnC που το σκέφτομαι.Είναι πανάκριβο αυτή τι στιγμή :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δες valentino γυναικεία στο αμερικάνικο sample sale να δεις εκπτώσεις ,ο οποίος είναι κλασικός και κορυφαίος στα γυναικεία.Τα ρούχα τα περισσότερα είναι SS2008 (με εξαιρέσεις),όσο να ναι όμως δε νομίζω να υπάρχει πουθενά αλλού στον κόσμο μαγαζί να κάνει τέτοιες εκπτώσεις.Σίγουρα υπάρχει και σαβούρα ,αλλά αν το ψάξεις λίγο πέρα από τις γνωστές μάρκες, θα δεις ότι για ένα σακάκι ,jean,blazer και jacket με 3 κατοστάρικα έχεις καθαρίσει ,την στιγμή που το 2008 στα αντίστοιχα δεν καθάριζες ούτε με 3.000. Πάντως του Απριλίου πάντα είναι πιο καλό το sample sale ,γιατί έχει πολλά χειμωνιάτικα.
Link to comment
Share on other sites

james55 να σε κάνω μια ερώτηση γιατί είμαι και λίγο άσχετος. Το Link που έδωσες για τις εκπτώσεις 90% με πήγαινε στο αγγλικό yoox. Και δεν μπορούσα να συνδεθώ με τον λογαριασμό μου. Πώς γίνεται να ψωνίσω απο εκεί;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Τώρα λειτουργεί άψογα! Τhank you!
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βλεπω ενα κουπονι για yoox(δεν ξερω αν βοηθησει καποιον)

6o4nKeBb5m

Discount:

10% off plus Free Shipping

Applies To:

MasterCard Payments

Λέει code expired

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αν πετύχεις free shipping + κουπόνι θα είναι καλά.

Τώρα για τα ρούχα, οκ μπορεί αυτά που με ενδίεφεραν να ήταν 2 σεζόν πριν και τα άλλα να είναι 1.Πάντως bottom line δεν έχει κάτι σοβαρό να πάρω στο νούμερο μου πια (που να έχει και καλή έκπτωση).Μας πρόλαβαν.

Link to comment
Share on other sites

James55 το asos.com εχει καλυτερες φωτο. απο το yoox.com !!!!

Εχεις πολυ καιρο να μας δωσεις κανενα νεο site!!!

Ξερεις ποτε το asos.com θα βαλει προσφορες???

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,αλλά το yoox έχει καλύτερα ρούχα από το asos :) και σου δίνει τη δυνατότητα να ψωνίσεις πράγματα που δεν είχες την οικονομική δυνατότητα να τα αγοράσεις.

Τελευταία βέβαια,το παλεύει και το asos και φέρνει κανά καλό brand name :).

Ίσως ανανεώσω τον οδηγό λίγο πριν τις εκπτώσεις,αλλά να ξέρεις ότι τα περισσότερα sites θα είναι τύπου luisaviaroma,κυρίως σε μάρκες όχι σε τιμές και δεν ξέρω αν υπάρχουν πολλοί ενδιαφερόμενοι.

 

Αυτό που έχω απορία είναι οι δικές σας εντυπώσεις . Δλδ αν κάποιος/κάποια απογοητεύτηκε από την αγορά ,είχε κάποιο πρόβλημα ,αλλιώς το περίμενε και αλλιώς ήταν από κοντά κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...