Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Agapite VeCo kaneis ena lathaki. Ta teleutaia xronia exei ginei o kakos xamos stin Ellada. Ta Burberry den eixan anagi apo kanena Bailey! Autos mono kako tis fimi tis markas egine, giati pleon exei ginei panikos! Ta Burberry itan gnwsta apo tis kampartines polla polla polla xronia twra!

Pleon psifizw kata twn Burberry!

 

Ο Bailey ήταν αυτός που πήρε τη μάρκα και από «μία εταιρεία που έκανε καλές καμπαρτίνες», την ξαναέφερε στο προσκήνιο... Αυτό δεν το λέω εγώ, αλλά οι γνώστες...

 

Milas gia Loafers?

Ta Ferragamo ontws einai polu kala!

 

Se poia Prada anafereste kai lete pws exoun ginei maintanoi?

 

Και για loafers και για όλα. Τα Ferragamo φέτος έχουν εξαιρετική collection...

 

Αναφέρομαι στα αθλητικά της Prada, αυτά που φοράνε όλοι... :p

 

Auto den einai aparaitito. Eidika se zwni tha itan kalo na uparxei sundiasmos!

 

Προσωπικά δεν μου αρέσει το total look με μία μάρκα. Μοιάζει σαν editorial μόδας ή σαν κατάλογος του καταστήματος...

 

Υ.Γ.

Βρε MiuMiu, μην κάνεις πολλαπλά posts, κάνε πολλαπλή παράθεση... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιu Miu is back

God damnit :p

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ο Bailey ήταν αυτός που πήρε τη μάρκα και από «μία εταιρεία που έκανε καλές καμπαρτίνες», την ξαναέφερε στο προσκήνιο... Αυτό δεν το λέω εγώ, αλλά οι γνώστες...

 

 

 

:

 

 

Otan les proskunio ennoeis to na min exei proswpikotita kai na einai i monadiki marka gia tin opoia exoun vgei tosa polla kakws keimena?

Opws exw katalabei kaneis polu google kai xrisimopoieis to Wikipedia. Des ti simainei chav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Filika!!!

 

 

p.s: Exw polla Burberry kai egw pou ta lew auta (tsantes, mplouzes ta panta), alla pleon den mou aresei na krataw kai na foraw o,ti kai i kathe teleutaia! Se ligo kai oi Euzwnes tha foresoun to "paradosiako karo"......

Link to comment
Share on other sites

Για την βρωμομαρκα του Μπαρμπερη ενα εχω να πω:

http://www.furisdead.com/buttons/180x60_burberry.jpg

http://www.bloodyburberry.com/

 

Εγω συνενοχος με τους χασαπηδες δεν θα γινω ποτε!

 

Πλεον, οταν τριγυρναω στα μαγαζια εχω μαζι κοκκινη μπογια σε σπρεϊ...πρακτικο...κανεις τη δουλεια σου και γινεσαι καπνος :D :rolleyes: :devil:

 

ΥΓ: Βεκω προσεχε τις κινησεις σου...αν σκασεις μυτη στο meeting ντυμενος με Μπαρμπερη...ελπιζω τουλαχιστον να εισαι Ολυμπιακος :ninja: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Βεκω προσεχε τις κινησεις σου...αν σκασεις μυτη στο meeting ντυμενος με Μπαρμπερη...ελπιζω τουλαχιστον να εισαι Ολυμπιακος :ninja: :whistle:

 

Δεν... :whistle: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για την βρωμομαρκα του Μπαρμπερη ενα εχω να πω:

http://www.furisdead.com/buttons/180x60_burberry.jpg

http://www.bloodyburberry.com/

 

Εγω συνενοχος με τους χασαπηδες δεν θα γινω ποτε!

 

:

 

 

Eimaste sigouroi pws auta einai alitheia? Den to polupisteuw na sou pw tin alitheia mou.

Mporeis na mou kaneis mia xari pantws.??? Mporeis na rixneis kai mpogia se olous osoi forane Fake Burberry??? Se Parakalwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με το fake εχει γινει της μοδας....καθε μερα στο ΤΕΙ βλεπω και καμια 10αρια τσαντες-στεκες-κασκολ κλπ κλπ.
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Arketa me tis markes kai ta logos....

 

panyghri exoume katanthsei

 

+1

 

Τα καλύτερα και ακριβότερα ρούχα είναι αυτά στα οποία η μάρκα δεν φαίνεται και μόνο εσύ ξέρεις τις φοράς...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

αυτο για οσους δεν θελουν να επιδεικνύονται ..γιατι καποις αλλος θα σκευτει..τοσα λευτα εδωσα..να μην φαινεται οτι ειναι 'χ' -μαρκα- ? :)
Link to comment
Share on other sites

τα χρηματα υποτιθεται πως δε τα εδωσες για να κομπαζεις για την χ,ψ μαρκα,αλλα ως αντιτιμο της μπλουζας(πχ) που σχεδιαζε ο ταδε ή ο δεινα σχεδιαστης(κοινως πληρωνεις τον "κοπο" του σχεδιαστη,την εγγυηση σε ποιοτητα,σχεδιο κτλ)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τα χρηματα υποτιθεται πως δε τα εδωσες για να κομπαζεις για την χ,ψ μαρκα,αλλα ως αντιτιμο της μπλουζας(πχ) που σχεδιαζε ο ταδε ή ο δεινα σχεδιαστης(κοινως πληρωνεις τον "κοπο" του σχεδιαστη,την εγγυηση σε ποιοτητα,σχεδιο κτλ)

 

+1000.

Tα χρηματα δεν ειναι για να ειναι κραχτης η μαρκα του ρουχου.

Ειναι για το σχεδιο, την ποιοτητα την "μοναδικοτητα" αυτου.

Ετσι κι αλλιως το ματι ενα ρουχο πρεπει να ο τραβαει απο το "κατι" πουεχει και οχι απο την μοστρα της μαρκας.

 

Φυσικα σε πολλα ρουχα φαινεται και δεν ειναι ασχημο, αλλα οχι να τα ψαχνεις ειδικα γι'αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Tote giati kapoioi agorazoun ena mauro Burberry mplouzaki kai oxi ena allo mauro mplouzaki idias poiotitas? Yparxoun polu kales poiotites kai se mia eponima rouxa (eurews eponuma).

 

Pleon, dustuxws me ta rouxa, den plirwneis ton kopo, xrono, sxedio, empneusi, alla kai to statment pou sou "xarizei" to kathe rouxo! Eksartatai vevaia apo ton kathena an tha to stiriksei i oxi.

Apo oti vlepw omws oi perissoreroi Ellines den to stirizoun. Apla to provaloun...

Link to comment
Share on other sites

γιατι καμια φορα σου αρκει να ξερεις εσυ μονο οτι φορας κατι καλο και επωνυμο..

η πελιοψηφια ωστοσο των ανθρωπων θελει να προβαλει οτι φοραει την ταδε ή την δεινα μαρκα...τοσο που μου εχει τυχει παρα πολλες φορες να περπαταει καποιος μπροστα μου και να φαινεται πεντακαθαρα το λαστιχο του εσωρουχου του με την επωνυμια του..αυτο για μενα ειναι οτι πιο ψωνισμενο μπορει να κανει καποιος.

δεν μου αρεσει να φοραω τεραστιες ταμπελες πανω μου που ουσιαστικα τα νιωθω σαν κινητες διαφημισεις.(πως υπαρχουν εταιρειες που εχουν διαφημιστικα μπλουζακια,μπουφαν κτλ; "εκκενωσεις βοθρων ο Αχορταγος")

το τεραστιο λογκο δεν εχει κατι να προσφερει.προσωπικα αν δω να φοραει καποιος μια μπλουζα οπου μπροστα φαρδυ-πλατυ ειναι γραμμενο το "εμποριο αρμανι" δε θα σκεφτω "α,ειναι καλο και ποιοτικο αφου φερει την υπογραφη του σχεδιαστη",αλλα θα σκεφτω !τι ψωναρα Θεε μου!τι θελει να μας δειξει τωρα;"

και για ονομα,δεν κατακρινω οσους εχουν ρουχαλακια με επωνυμιες πανω(κι εγω αλλωστε εχω καποια κομματια),αλλα το να κυκλοφορεις και τα ρουχα σου να εχουν πανω 1002 λογκο ή το ονομα της εταιρειας ειναι και ακομψο και (το λιγοτερο) αστειο

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γιατι καμια φορα σου αρκει να ξερεις εσυ μονο οτι φορας κατι καλο και επωνυμο..

η πελιοψηφια ωστοσο των ανθρωπων θελει να προβαλει οτι φοραει την ταδε ή την δεινα μαρκα...τοσο που μου εχει τυχει παρα πολλες φορες να περπαταει καποιος μπροστα μου και να φαινεται πεντακαθαρα το λαστιχο του εσωρουχου του με την επωνυμια του..αυτο για μενα ειναι οτι πιο ψωνισμενο μπορει να κανει καποιος.

δεν μου αρεσει να φοραω τεραστιες ταμπελες πανω μου που ουσιαστικα τα νιωθω σαν κινητες διαφημισεις.(πως υπαρχουν εταιρειες που εχουν διαφημιστικα μπλουζακια,μπουφαν κτλ; "εκκενωσεις βοθρων ο Αχορταγος")

το τεραστιο λογκο δεν εχει κατι να προσφερει.προσωπικα αν δω να φοραει καποιος μια μπλουζα οπου μπροστα φαρδυ-πλατυ ειναι γραμμενο το "εμποριο αρμανι" δε θα σκεφτω "α,ειναι καλο και ποιοτικο αφου φερει την υπογραφη του σχεδιαστη",αλλα θα σκεφτω !τι ψωναρα Θεε μου!τι θελει να μας δειξει τωρα;"

και για ονομα,δεν κατακρινω οσους εχουν ρουχαλακια με επωνυμιες πανω(κι εγω αλλωστε εχω καποια κομματια),αλλα το να κυκλοφορεις και τα ρουχα σου να εχουν πανω 1002 λογκο ή το ονομα της εταιρειας ειναι και ακομψο και (το λιγοτερο) αστειο

 

Συμφωνώ απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

Για να προχωρήσουμε, να αναφέρω πως πήγα σήμερα μία βόλτα από το Attica και είδα μερικά υπέροχα πουκαμισάκια Boss, σε πολύ καλές τιμές (γύρω στα 110 ευρώ)...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για να προχωρήσουμε, να αναφέρω πως πήγα σήμερα μία βόλτα από το Attica και είδα μερικά υπέροχα πουκαμισάκια Boss, σε πολύ καλές τιμές (γύρω στα 110 ευρώ)...

Για πες μας περισσοτερα... Ειχε τιποτα καλο? Hilfiger εψαξες καθολου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για ρεβεγιον τι λετε?σκευτομαι να παρω καμια γραβατουλα burberry :D

σε ροζ :D

καμια 90€ δεν κανει?

Link to comment
Share on other sites

Kiton, Hilton, Brioni, Donna Karan Signature, Lanvin, Prada, Gucci, Dior Homme.

Μια τέτοια κοίτα να πάρεις και μη σκορπάς τα λεφτά σου άδικα. Η γραβάτα είναι κάτι που θα το χεις για πολλά χρόνια, οπότε εκεί επενδύεις δεν αγοράζεις.

Οι φυλακες και τα δικαστηρια θα γινουν παιδικες χαρες, και οταν δικαστεις απο τον χειροτερο σου εαυτο θα προδωθεις. Και θα προδωσεις. Και θα φυλακιστεις. Και θα αναγκαστεις να ομολογησεις.
Link to comment
Share on other sites

http://www.raffaello-network.com/english/fashion-details/95971/362/Prada-Ties.html

αυτη ειναι οτι πρεπει γ 1ο χρονια :p

θελω ετσι καμια τρελιαρικη ,που να μπορω να τη συνδυασω με αρκετα χρωματα..

 

calvin klein

Link to comment
Share on other sites

προτίμησε λεπτή γραμμή πάντως.
Οι φυλακες και τα δικαστηρια θα γινουν παιδικες χαρες, και οταν δικαστεις απο τον χειροτερο σου εαυτο θα προδωθεις. Και θα προδωσεις. Και θα φυλακιστεις. Και θα αναγκαστεις να ομολογησεις.
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας περισσοτερα... Ειχε τιποτα καλο? Hilfiger εψαξες καθολου?

 

Πολύ καλά πουκαμισάκια, τσίμπησα ένα με μόλις 102 ευρώ και δεν πίστευα στα μάτια μου...

 

Kiton, Hilton, Brioni, Donna Karan Signature, Lanvin, Prada, Gucci, Dior Homme.

Μια τέτοια κοίτα να πάρεις και μη σκορπάς τα λεφτά σου άδικα. Η γραβάτα είναι κάτι που θα το χεις για πολλά χρόνια, οπότε εκεί επενδύεις δεν αγοράζεις.

 

Αν δεν πάρει δηλαδή κάτι από αυτές σκορπάει τα λεφτά του; Λ.χ. Hermes ή Zegna δεν παίζει με τίποτα; ;)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...