Jump to content

Daredevil (Netflix)


dimitrissa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα σειρά της Marvel, η οποία φαίνεται αρκετά αξιόλογη!! Εδώ θα μπορούμε να συζητάμε για το νέο Daredevil!!

 

IMDb: Daredevil

http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt3322312/

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Από το πρώτο επεισόδιο φάνηκε να έχει αξιόλογη πλοκή. Μένει να δούμε την συνέχεια πως θα εξελιχθεί
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω δει επεισόδιο αλλα έχει πάρει παντού καλές κριτικές. Ειναι απο τους δημιουργούς του arrow και του flash οπότε θα το δώ σίγουρα !

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω δει επεισόδιο αλλα έχει πάρει παντού καλές κριτικές. Ειναι απο τους δημιουργούς του arrow και του flash οπότε θα το δώ σίγουρα !

 

Είδα 2 επεισόδια, βαρέθηκα και το παράτησα. Αργό, και ο πρωταγωνιστής αδιάφορος.

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκίνησα κι εγώ και δείχνει καλό.αργή πλοκή αλλά συμπαθέστατο προς το παρόν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τα πρώτα 7 και μου αρέσει πολύ!! Μη το αφήνετε στα πρώτα 2, καμια σειρά δε πρέπει να την κρίνουμε τόσο γρήγορα :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μόλις ειδα το 4.το πρωτο και εμενα δεν μου άρεσε τοσο αλλά αρχιζει και αποκταει ενδιαφέρον στα επόμενα
Link to comment
Share on other sites

Την τέλειωσα την 1η σαιζόν. Εμένα ψιλομούφα μου φάνηκε, δεν είναι κάτι που δεν το έχουμε ξαναδεί.

Ο "καλός" πρωταγωνιστής που βγαίνει και δέρνει κόσμο κάθε 2η σκηνή, το αστείο κολλητάρι, η hot γραμματέας

για να υπάρχει και μια ωραία παρουσία και ο "κακός".

 

Κάθε επεισόδιο παρόμοιο με το προηγούμενο, απλά ξεπαστρεύεται άλλο τσιράκι του αρχικακού και τελικά φτάνουμε στον ίδιο τον αρχηγό.

 

Ο πρωταγωνιστής, αδιάφορος εντελώς. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι διθυραμβικές κριτικές για την σειρά, ίσως πρέπει να 'σαι fan του comic. Πάντως αν δεν είσαι ή γενικά δεν είσαι άρρωστος με τα κόμικς, δεν νομίζω πως μπορεί να σε κρατήσει με την πλοκή της ή ο,τιδήποτε.

 

Μόνο θετικό στοιχείο ο Kingpin, μ' άρεσε πως τον κάνανε πιο "ανθρώπινο" και όχι καρτούν.

 

Συνολικά 5/10. Την είδα με κάποια προσπάθεια, ειδικά στην αρχή, δεν τρελάθηκα ούτε βαρέθηκα απίστευτα, αλλά τώρα που τελείωσε μου είναι αδιάφορο αν θα υπάρξει 2η σαιζόν και αύριο θα έχω ξεχάσει ήδη την 1η.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλος.. Περιεγραψες όλα τα κόμικ όμως, έτσι είναι και απλά από ήρωα σε ήρωα προστίθενται κάποιες κοινωνικές προεκτάσεις.

 

Η σειρά είναι αργή αλλά Καλογυρισμενη. Από τις καλύτερες του είδους. Επίσης κυκλοφόρησε όλος ο κύκλος μονομιας. αν ήταν πιο γρήγορο δεν θα υπήρχε λόγος για δεύτερη σεζόν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω φτάσει στο 10 επεισόδιο. Αν και ξεκινάει με λίγο αργή πλοκή όσο προχωράει γίνεται ενδιαφέρον. Για εμένα αξίζει σαν σειρά.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι,στο 5ο επεισόδιο είμαι.

Ωραία πλοκή.

Κι ο πρωταγωνιστής ωραίος τύπος,παιδί της διπλανής πόρτας,απλός.

Πολύ ξύλο πάντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι,στο 5ο επεισόδιο είμαι.

Ωραία πλοκή.

Κι ο πρωταγωνιστής ωραίος τύπος,παιδί της διπλανής πόρτας,απλός.

Πολύ ξύλο πάντως.

Έχεις ακόμα... Τα καλύτερα έρχονται :) :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο 4ο

Μέχρι στιγμής μου φαίνεται κάπως αργή, ειδικά οι σκηνές μάχης.

Το 9.1 στο imdb μου φαίνεται υπερβολικό πάντως

Link to comment
Share on other sites

Περιμενα να δω μαζεμενο τον πρωτο κυκλο...

Απο οτι εχω διαβασει δεν ειναι αδιαφορη... Σε μερικες μερες θα εχω πληρη αποψη

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο 4ο

Μέχρι στιγμής μου φαίνεται κάπως αργή, ειδικά οι σκηνές μάχης.

Το 9.1 στο imdb μου φαίνεται υπερβολικό πάντως

 

δεν ειναι υπερβολικο θα δεις:)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα και το 13 επεισόδιο και τελείωσα την πρώτη σεζόν. Η σειρά ειναι δύναμη ! Περιμένω τον δεύτερο κύκλο πως και πως. :)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τα 2 πρωτα επεισοδια σημερα.... Ενταξει δεν ειναι τραγικο...καλουτσικο θα ελεγα...Ελπιζω να στρωσει λιγο στην συνεχεια

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Την ολοκλήρωσα, ειδικά τα 6 τελευταία τα είδα σε μια μέρα. Φοβερή η σειρά πραγματικά

Οι σειρές έχουν ξεπεράσει και κάποιες ταινίες σε αρτιοτητα πια

Link to comment
Share on other sites

Την ολοκλήρωσα, ειδικά τα 6 τελευταία τα είδα σε μια μέρα. Φοβερή η σειρά πραγματικά

Οι σειρές έχουν ξεπεράσει και κάποιες ταινίες σε αρτιοτητα πια

Αυτό παρατηρώ κι εγώ.τα τελευταία χρόνια έχουν περισσότερο ενδιαφέρον και είναι και καλύτερα γυρισμένες,από ότι ταινίες πού εχω δει τελευταία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το τελείωσα και εγώ πριν λίγες μέρες. Σίγουρα είναι πιο αργό σαν σειρά και γι αυτό μοιάζει λίγο πιο βαρετό. Παίζει ρόλο και που είναι κανένα 15λεπτο παραπάνω κάθε επεισόδιο από ότι συνήθως. Το καλό είναι ότι παρότι ανήκει στο Marvel Cinematin Universe και ασχολείται με την Νέα Υόρκη μετά την πρώτη ταινία των Avengers δεν χρειάζεται να ξέρεις το σύμπαν αυτό για να δεις τη σειρά.

Ο ήρωας μου είναι πολύ ενδιαφέρον χαρακτήρας, και οι κακοί δεν είναι τίποτα "υπεράνθρωποι" που είναι ευχάριστο σαν αλλαγή.

Όπως προείπατε και συμφωνώ είναι πολύ καλογυρισμένη. Αλλά είναι από αυτές τις σειρές που εγώ χαρακτηρίζω ως "Καλοκαιρινή σειρά", είναι αυτές που βαριέμαι να τις βλέπω ένα ένα τα επεισόδια, και τις αφήνω για το καλοκαίρι όπου είμαι πιο χαλαρός και βλέπω 2-3 την ημέρα τουλάχιστον. Αν και λόγω Netflix και άμεσου ανεβάσματος αν έχεις χρόνο το κάνεις όποτε θες αυτό.

 

Αυτό που έχω βαρεθεί πάντως είναι το κλισέ "my city" ή "this city" Που λένε συνέχεια (και δεν είναι η μόνη σειρά που το κάνει, βλ. Arrow, Flash κ.α.)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα χθες την πρώτη σεζόν.

Εν συντομία θα την χαρακτήριζα ως εξαιρετική.

Αυτή η αργή πλοκή ηταν για μένα η καλύτερή κίνησή καθώς ξετυλίγει τα πράγματά με τον χρόνο πού απαιτείται ώστε να βάλει τον ψαγμένο θεατή,για τα καλά στο θέμα της σειράς.

Εξαιρετικό το cast,με ωραίους και έξυπνους διάλογους σε αρκετά σημεία.

Ο Mat θα το ξαναπώ,εξαιρετικός σαν ρόλος,σού δίνει την αίσθηση του φίλου της διπλανής πόρτας,σεμνός κι απόλυτα συμπαθής.

Ούτε υπερανθρωποι,ούτε πράγματά πού δεν μπορούν να γίνουν.επιτέλους μία γήινη σειρά.

Ο Φισκ δύναμή,πραγματικά θεριό σε κάποιες φάσεις,μου αρέσει κι ο τρόπος πού κρύβει αλλά και πού εμφανίζει την ψυχεδέλεια του.

Εξαιρετική σειρά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε υπερανθρωποι,ούτε πράγματά πού δεν μπορούν να γίνουν.επιτέλους μία γήινη σειρά.

 

Uhh...what?? :p

 

Οι δυνάμεις του πρωταγωνιστή είναι εξίσου τρελές (και αδύνατες στην πραγματικότητα) με του Superman ή του Thor.

Είναι τυφλός και βλέπει πίσω από τοίχους, ακούει χιλιόμετρα μακρυά, δέρνει 10 άτομα μαζί, διαβάζει βιβλία σε δευτερόλεπτα,

χειρίζεται υπολογιστές/smartphones/τα πάντα με πολύ μεγαλύτερη ευκολία απ' ό,τι ένας που βλέπει, τον σαπίζουν στο ξύλο κυριολεκτικά κάθε μέρα και με 10 λεπτά διαλογισμό γίνεται καινούργιος, πηδάει και πέφτει από ό,τι ύψος θέλει χωρίς γρατζουνιά, σκαρφαλώνει πολυκατοικίες και κτίρια, καταλαβαίνει από τον χτύπο της καρδιάς σου αν λες αλήθεια ή ψέμματα και πόσα άλλα.

 

Ούτε ανθρώπινα, ούτε γήινα, ούτε πράγματα που γίνονται τα λες όλα αυτά. Κλασικός υπερήρωας είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...