Jump to content

BlackBerry Priv (Venice)


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Φανη το βρηκα σε καλη τιμη και το τσιμπησα. Ηθελα οπωσδήποτε καποια στιγμη να δοκιμασω αυτό το πολύ σοβαρο εργαλειο...

Αξιοπιστια και κυρος ΒΒ, γνωριμο android + κορυφαιο hub + καλοδουλεμενη (από ότι διαβασα) ΜΜ = success (???).

Για να δουμε...

 

 

 

Σωστός Βαγγέλη! Ξέρεις άλλωστε την γνώμη μου για τα ΒΒ γενικά. Περιμένω εντυπώσεις, αφού το λειτουργήσεις φυσικά για κάποιες μέρες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα. ηθελα να ρωτησω , επειδη το παρηγγειλα απο αγγλια και ηρθε με αγγλικο φορτιστη , τι φορτιστη να του παρω για εδΩ? με ποσα Αmper ? ευχαριστω!

 

Έχε υπόψη, πως υποστηρίζει quick charge, οπότε αν είναι να πάρεις charger, πάρε κανάν anker. Ή μπορείς πολύ απλά να πάρεις ανταπτοράκι, 2 ευρώ έχουν :p

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

χθες παρελαβα το priv, περασα την 6.0.1 και το ΣΚ θα ασχοληθω να το σεταρω.

Μια πρωτη εντυπωση πως προκειται για μια ξεχωριστη συσκευη, πανεμορφη (κατα τη γνωμη μου), με ενα UI που δειχνει τη σοβαροτητα, που μονο η BB μπορει να δωσει...

Θα επανελθω με εντυπωσεις...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειδα με μια γρηγορη ματια, ειναι πως:

- Το UI , μαζι με το HTC 10 ειναι μακραν τα πιο ομορφα / καλοσχεδιασμενα android shells

- Το ακουστικο ειναι απο αλλο πλανητη. Ισως οτι καλυτερο εχω δοκιμασει μετα απο πολλα χρονια... Η GSM λήψη, επίσης, σε πολύ υψηλά επίπεδα...

 

ΥΓ Αν καποιος εχει αξεσουαρ που δε χρειαζεται για το priv (cases, screen protection κλπ), ας κανει ενα κοπο να μου στειλει πμ να τα αγορασω.

Ευχαριστω

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

το HUB σου αρέσει? Άραγε είναι όπως του passport ?

 

Το πίσω μέρος που είναι πλαστικό, δείχνει κάποια αίσθηση που να αενοχλεί ως προς την ποιότητα? Εϊναι στιβαρή κατασκευή?

 

Όταν το ανοίξεις το slide, δε γίνεται τεράστιο? Από κάμερα τι λέει ? ΔΙάρκεια μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

το HUB σου αρέσει? Άραγε είναι όπως του passport ?

 

Το πίσω μέρος που είναι πλαστικό, δείχνει κάποια αίσθηση που να αενοχλεί ως προς την ποιότητα? Εϊναι στιβαρή κατασκευή?

 

Όταν το ανοίξεις το slide, δε γίνεται τεράστιο? Από κάμερα τι λέει ? ΔΙάρκεια μπαταρίας?

 

Πολυ νωρις για εντυπωσεις, καμερα μετα το ΣΚ, μπαταρια ακομα πιο μετα ;)

Η ποιοτητα ειναι πολυ καλη, πλεον, μετα τα hardware revisions που δεχτηκε η συσκευη (3 στον αριθμο, αν δεν κανω λαθος) , αλλα ειναι δεδομενο πως καποια στιγμη θα τριξει. Αν θες συσκευη μπετον αρμε, δεν πας σε sliding mechanism, αυτο ειναι νομος (το εχω μαθει καλα, απο εποχης Qtek 9000 :lol: )

Το hub ειναι απο τους βασικους λογους να κρατησω το BB, ειναι φοβερα χρησιμο και καλα σχεδιασμενο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Το hub, και όλα τα apps του οικοσυστήματος της bb, υπάρχουν πλέον στο play store. Είναι δωρεάν για 1 μήνα και μετά είτε 1€/μηνα είτε free με ads. Το έχω και στο robin και στο 10 και δουλεύει υποδειγματικά.

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το hub, και όλα τα apps του οικοσυστήματος της bb, υπάρχουν πλέον στο play store. Είναι δωρεάν για 1 μήνα και μετά είτε 1€/μηνα είτε free με ads. Το έχω και στο robin και στο 10 και δουλεύει υποδειγματικά.

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Ναι το γνωρίζω. Αλλά θέλω τις μαμά στη ρομ της συσκευής, έχω κόλλημα με αυτό το θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Administrators
Η τιμή είναι καλή αν και είναι ιδιαίτερη συσκευή. Πρέπει να θέλει κάποιος το απαραίτητα το hardware πληκτρολόγιο για να την προτιμήσει έναντι άλλων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάντα μου άρεσε αυτή η συσκευή, πήρα την απόφαση να επιστρέψω στη Blackberry μετά από μερικούς μήνες. Ελπίζω να μη μετανιώσω :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδή πάντα μου άρεσε αυτή η συσκευή, πήρα την απόφαση να επιστρέψω στη Blackberry μετά από μερικούς μήνες. Ελπίζω να μη μετανιώσω :lol:

 

oχι φιλε θα το μετανιωσεις ασχημα1!

μην το κανεις!

 

σου στελνω διευθυνση να μου το στειλεις να λυτρωθεις!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

oχι φιλε θα το μετανιωσεις ασχημα1!

μην το κανεις!

 

σου στελνω διευθυνση να μου το στειλεις να λυτρωθεις!!

Στην αρχή ψάρωσα με την απάντηση, ειλικρινά:lol::lol: Ένα μήνα που το έχω τώρα, μου αρέσει πάρα πολύ. Ούτε κολλήματα, το πληκτρολόγιο ΚΑΙ σαν touchpad απλά υπέροχο, σήμα πολύ καλό, HUB, για φωτογραφίες δεν πολυνοιάζομαι, γενικά δε μετάνιωσα ούτε μια στιγμή. Αν πάρει και το Android 7, ε, τι άλλο θέλουμε! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά! Γνωρίζει κανείς, αν θα έρθει το Android 7 Nougat στο Priv? Αν ναι, ξέρουμε πότε περίπου? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
χαιρετώ το forum. Αν και τελικά βρήκα το κινητό που ήθελα να πάρω με budget 320 είδα και αυτό που είναι μέσα στο budget μου. Κόλλησα με το φυσικό πληκτρολόγιο και το γεγονός ότι είναι και touchpad ταυτοχρονα. Σε οτι review και αν ειδα για την οθονη την παρουσιαζουν αρκετα καλη γενικα ειναι One of the kind που θα το κοιτανε ολοι. Αλλά ως προς το θεμα της ζεστης κολλαω. Ζεματαει τοσο εντονα μετα απο λιγη χρηση.. και γενικα αξιζει ο κοπος να δωσω λεφτα για ενα μοντελο του 2015 το οποιο ομως ειναι μοναδικο.... Δεν ειμαι gamer και δεν με νοιαζουν οι selfie.. επισης εδω να πω οτι δεν με νοιαζει που δεν θα παρει 7.0 android μου αρεσει ομως οτι ειναι σχεδον stock το 6 που φοραει.........
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Προσφορά στο amazon.co.uk στις 200 λίρες Αγγλίας ( 225 ευρώ). https://www.amazon.co.uk/BlackBerry-Priv-Qwerty-Black/dp/B0177UR8QE/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1513775693&sr=8-13&keywords=priv+blackberry. 235 ευρώ τελική με μεταφορικά στην πόρτα σας
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το ειχα απωθημενο πολυ καιρο αυτο το τηλεφωνο αφου τοσα χρονια blackberry χρηστης αλλα αλλαξοδρομησα στην πορεια για το αιφον 7 και τωρα που το εβαλε το ισοπι σε τρελη Κυριακη στα 250 ευρα (την περασμενη Κυριακη) το τσιμησα. Το σκεφτηκα πολυ και ειπα ας το τσιμπησω αφου ειναι και η τελευταια συσκευη που εβγαλε η blackberry (οι αλλες βγηκαν απο alcatel και tcl), παρα τα οποια προβληματα διαβαζα οτι εβγαζε τοσα χρονια λογω του sd808. Τελικα οχι μονο δεν το εβαλα στο συρταρι για συλλογη αλλα κατεληξα να μεταφεωρ τη σιμ απο το αιφονι και να το εχω σαν πρωτη συσκευη. Τρελος ερωτας.. Αντε να ανακοινωσει τα νεα κινητα για το 2018 η ΒΒ να πεσει και η τιμη του keyone να το παρω. One blackberry forevah blackberry τελικα..

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα απωθημενο πολυ καιρο αυτο το τηλεφωνο αφου τοσα χρονια blackberry χρηστης αλλα αλλαξοδρομησα στην πορεια για το αιφον 7 και τωρα που το εβαλε το ισοπι σε τρελη Κυριακη στα 250 ευρα (την περασμενη Κυριακη) το τσιμησα. Το σκεφτηκα πολυ και ειπα ας το τσιμπησω αφου ειναι και η τελευταια συσκευη που εβγαλε η blackberry (οι αλλες βγηκαν απο alcatel και tcl), παρα τα οποια προβληματα διαβαζα οτι εβγαζε τοσα χρονια λογω του sd808. Τελικα οχι μονο δεν το εβαλα στο συρταρι για συλλογη αλλα κατεληξα να μεταφεωρ τη σιμ απο το αιφονι και να το εχω σαν πρωτη συσκευη. Τρελος ερωτας.. Αντε να ανακοινωσει τα νεα κινητα για το 2018 η ΒΒ να πεσει και η τιμη του keyone να το παρω. One blackberry forevah blackberry τελικα..

Καλορίζικο σου εύχομαι! Θα το απολαύσεις σίγουρα, εγώ το έχω 15 μήνες περίπου, δεν κολλάει, πάει μια χαρά, λίγο ζεσταίνεται βέβαια αλλά οκ. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η απόδοση της μπαταρίας που έχει πέσει κάπως. Και ένα μικρό σπάσιμο στη γωνία από πτώση :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...