Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τελικά παρέλαβα και τοποθέτησα σήμερα την καινούρια οθόνη αλλά δυστυχώς είναι μούφα. Πάρα πολύ αργή απόκριση, δεν λειτουργεί το doyble tap to wake και γενικά τρώει σκαλώματα στην επαφή. Ήδη επικοινώνησα με τον πωλητή αλλά δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση. Κάποιος που να έχει αλλάξει οθόνη και να είναι ευχαριστημένος; (για να μου προτείνει πωλητή)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τελικά παρέλαβα και τοποθέτησα σήμερα την καινούρια οθόνη αλλά δυστυχώς είναι μούφα. Πάρα πολύ αργή απόκριση, δεν λειτουργεί το doyble tap to wake και γενικά τρώει σκαλώματα στην επαφή. Ήδη επικοινώνησα με τον πωλητή αλλά δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση. Κάποιος που να έχει αλλάξει οθόνη και να είναι ευχαριστημένος; (για να μου προτείνει πωλητή)

 

Εγώ εδώ και δέκα μέρες έχω βάλει αυτή την οθόνη:https://www.aliexpress.com/item/For-Letv-X600-Original-LCD-display-and-Touch-Screen-Assembly-perfect-repair-part-5-5/32692739139.html?spm=2114.13010608.0.0.gd9fjG

Η οθόνη είναι σχετικά καλή. Τα χρώματα έχουν λίγο πιο θερμή απόχρωση από την πρωτότυπη (πιο κοκκινωπά), αλλά γενικά είμαι ικανοποιημένος από απόκριση και multipoint συμπεριφορά.

Edited by orentios
Ξέχασα το link
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η 26s (του dilnix) καταναλώνει πιο γρήγορα την μπαταρία σε σχέση με την 23s (του kraktun).

Οι υπόλοιποι συμφωνείτε;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η 26s (του dilnix) καταναλώνει πιο γρήγορα την μπαταρία σε σχέση με την 23s (του kraktun).

Οι υπόλοιποι συμφωνείτε;

 

Δε θα ελεγα οτι εχω δει καποια διαφορα ειτε καλη ειτε κακη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άποψη για την κάμερα του

Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition 4GB RAM 64GB ROM,

https://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1148122.html

Είναι άραγε καλύτερη από του δικού μας;

 

Γιατί, κατά τα άλλα είναι το μόνο που θα έλεγα ότι αξίζει να πάει κάποιος μετά το δικό μας, σ αυτό το μέγεθος συσκευής και έως 200$.

Αν βέβαια η κάμερα είναι χειρότερη, τότε δεν αξίζει. Αν είναι περίπου ισάξια, τότε ... εξαρτάται από την όρεξη για αλλαγή!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σου απαντησω αλλα επειδη ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος απο le eco , προσπαθω κατα διαστηματα να σπρωξω το Χ600 και να παρω απο αγγελια το le eco cool , αυτο με την 4000 μπαταρια και τη διπλη καμερα αλλα δε μου καθεται ακομα :p
Link to comment
Share on other sites

Το cool είναι μια πολύ καλή περίπτωση. Εκείνο που θα μου έλειπε και πάλι, είναι η 800ρα μπάντα και ο αποθηκευτικός χώρος (τα 32 ονομαστικά GB είναι λίγα για μένα).
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο σε αυτο για τη μπαντα οσο και να θελω να το υπονομευω σαν αναγκη .Το βλεπω ολο και πιο συχνα απο τοτε που εδωσα το apollo lite στη συζυγο και πηρα το 600 , που ειμαστε στο ιδιο σημειο και εχω E σημα οταν εκεινη εχει 4G , με το ιδιο δικτυο φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και αυτό από μόνο του είναι λόγος αλλαγής.

Όμως αν αλλάξει κανείς θέλει και κάποια ακόμα βελτίωση ώστε να αξίζει να δώσει το 150~200 ευρώ. Όμως σ αυτή την κατηγορία δεν έχω βρει ακόμα κάποιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άποψη για την κάμερα του

Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition 4GB RAM 64GB ROM,

https://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1148122.html

Είναι άραγε καλύτερη από του δικού μας;

 

Γιατί, κατά τα άλλα είναι το μόνο που θα έλεγα ότι αξίζει να πάει κάποιος μετά το δικό μας, σ αυτό το μέγεθος συσκευής και έως 200$.

Αν βέβαια η κάμερα είναι χειρότερη, τότε δεν αξίζει. Αν είναι περίπου ισάξια, τότε ... εξαρτάται από την όρεξη για αλλαγή!

 

Καλημέρα. Εγώ έκανα την μετάβαση στη xiaomi, προσωπική άποψη είναι ότι το χ600 είναι καλύτερο στον τομέα της κάμερας. Ισάξια είναι πάλι προσωπική εκτίμηση, για μένα αξίζε η μετάβαση λόγω μπαταρίας, κάποια χαρακτηριστικά που έχει το MIUI, στην χρήση μου φάνηκε καλύτερο το GPS, το eui μου δημιουργούσε προβλήματα με τον συγχρονισμό του ημερολογίου και άλλα ...

Αρκετά από αυτά είναι υποκειμενικά. Ελπίζω να βοήθησα :-D

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι και λιγες οι διαφορες .Μεγαλη μπαταρια , δαχτυλικο πισω , ραδιοφωνο εξτρα σε σχεση με το Χ600...Αρχες το χρονου ψαχνομουν για το Note 3 αλλα τοτε τα εδιναν ολοι εξευτελιστικα πανακριβα και κατεληξα στο Χ600.

 

Στο μαγαζι , ειναι Νο1 σε πωλησεις τα κινητα της xiaomi , μονο προχτες δωσαμε οτι s7 ειχαμε επειδη τα χαμε βαλει 400€

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τις διαφορές.

Από την άλλη μεριά όμως, να πάμε σε χειρότερη φωτογραφική δε λέει!

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του xiaomi redmi note 4 global edition, ένας συμφορουμιτης έχει την άποψη ότι σε σχέση με το δικό μας έχει λίγο καλυτερη camera και κάποιος άλλος ανέβασε κάποιες φωτό που είναι μια χαρά (πάντα σε σχέση με του δικού μας).

Άρχισα να ψήνομαι!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο δικό μου τηλέφωνο παρατηρείται το εξής προβληματάκι. Σε μερικές επαφές έχω ορίσει δικό τους ήχο κλήσης. Κάποιες φορές, χωρίς κάποιο προφανή λόγο, το τηλέφωνο δεν χρησιμοποιεί τους συγκεκριμένους​ ήχους κλήσης αλλά τον γενικό. Είναι άραγε bug της έκδοσης που φοράει το κινητό μου; Έχω την 13s.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου τηλέφωνο παρατηρείται το εξής προβληματάκι. Σε μερικές επαφές έχω ορίσει δικό τους ήχο κλήσης. Κάποιες φορές, χωρίς κάποιο προφανή λόγο, το τηλέφωνο δεν χρησιμοποιεί τους συγκεκριμένους​ ήχους κλήσης αλλά τον γενικό. Είναι άραγε bug της έκδοσης που φοράει το κινητό μου; Έχω την 13s.

εμ βάλε μια νέα έκδοση καταρχάς και ξαναδες, έχεις αρχαία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι ήμουν πολύ απότόμος στο προηγούμενο σχόλιο μου, λοιπόν θέλω να μου πείτε ποια rom αξίζει. Δηλαδή του Ιταλού, dilinx, ποια έκδοση; κατάλαβα ότι η 026 ακόμα έχει πολλά θέματα άρα λογικά πάω για την 023 απλά ποιανού;
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθωντας τη σωστη διαδικασια , δεν εχει θεματα η 26.Δυστυχως δεν ειναι εξελληνισμενη ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του xiaomi redmi note 4 global edition, ένας συμφορουμιτης έχει την άποψη ότι σε σχέση με το δικό μας έχει λίγο καλυτερη camera και κάποιος άλλος ανέβασε κάποιες φωτό που είναι μια χαρά (πάντα σε σχέση με του δικού μας).

Άρχισα να ψήνομαι!

Να μοιραστώ και εγώ την εμπειρία μου μαζί σας .

Για εμένα οι φώτο του κινητού είναι κάτι πολύ βασικό.

Οταν είχε πρώτοβγει το 600 είχε βγει και το note 3 με τον MTK .

Τα είχα πάρει και τα δύο ταυτόχρονα με σκοπό να κρατήσω οποίο μου έκανε κλικ.

Κράτησα το 600 . Οι φωτογραφίες η μέρα με την νύχτα υπέρ του 600.

Μετά το x600 πήγα σε note 3 pro international διότι υποτίθεται ότι μαζί με τον snapdragon έβαλαν καλύτερη κάμερα.

Πολύ καλύτερη αυτονομία, σήμα κινητής , Wi-Fi και GPS αλλά σαφώς χειρότερη κάμερα.

Εβλεπα φώτο που είχα τραβήξει με το 600 και πραγματικά το αναπολούσα.

Το έδωσα λοιπόν και πήρα για εμένα ένα x820 6/64

Πήρα για την γυναίκα μου ένα note 4 international. Οι φωτογραφίες που τραβάει είναι μεν πολύ καλύτερες από του 3 αλλά δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι είναι τόσο καλύτερες από του x600 . Ποιο πολύ σαν over saturated μου φαίνονται ενώ νομίζω βλέποντας τις παλιές από το 600 ότι έχουν καλύτερη λεπτομέρεια.

Επίσης λένε ότι από παρτίδα σε παρτίδα έχουν αλλάξει την κάμερα που βάζουν στο κινητό.

Βέβαια το κινητό σε αυτονομία, σήμα, Wi-Fi , GPS , φυσάει

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Όπως λέει ο τίτλος το τηλέφωνο τέλος.

Είχε σπάσει η οθόνη και αποφάσισα να την αλλάξω μόνος.

Παρήγγειλα οθόνη από aliexpress, παρακολούθησα και τα αντίστοιχα βιντεάκια στο utube και τελικά το έκανα.

Μου φάνηκε ότι τα έκανα όλα ok και ήμουν και ενθουσιασμένος, μέχρι που πήγα να πατήσω το κουμπί για να ανοίξει το τηλέφωνο.

Νεκρό. Δεν κάνει τίποτα. Τέλος.

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει?

Να το ανοίξουμε να δούμε μήπως βρούμε τι φταίει?

Κερνάω ότι θέλετε.

Thanks guys.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Όπως λέει ο τίτλος το τηλέφωνο τέλος.

Είχε σπάσει η οθόνη και αποφάσισα να την αλλάξω μόνος.

Παρήγγειλα οθόνη από aliexpress, παρακολούθησα και τα αντίστοιχα βιντεάκια στο utube και τελικά το έκανα.

Μου φάνηκε ότι τα έκανα όλα ok και ήμουν και ενθουσιασμένος, μέχρι που πήγα να πατήσω το κουμπί για να ανοίξει το τηλέφωνο.

Νεκρό. Δεν κάνει τίποτα. Τέλος.

Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει?

Να το ανοίξουμε να δούμε μήπως βρούμε τι φταίει?

Κερνάω ότι θέλετε.

Thanks guys.

Αν το είχες καιρο σβηστό δεν έχεις μπαταρία. Βάλτο σε φόρτιση για 12 ώρες τσέκαρε αν ζεσταίνεται κατά την φόρτιση και προσπάθησε στο 1ο ανοιγμα να μπεις recovery (vol + & power).;) Aλλιώς ξαναβγάλε τον μεταλλικό conector στην πλακέτα μήπως δεν μπήκε σωστά και δοκίμασε αφού ξέρεις ότι έχεις μπαταρία...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...