Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παραγγείλει και εγώ οθόνη να αλλάξω, γιατί μετά από μερικά πεσίματα δεν μου δουλεύει καλά. Καμία γρήγορη συμβουλή για την αλλαγή μήπως έχεις να μου πεις;

Όσο για τα μικρόφωνα, πρέπει να έχει και ένα δεύτερο λίγο πάνω από την πίσω κάμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ειναι τίποτα δύσκολο, βίδες ξεβιδώνεις.. αν το σασι δεν είναι ειναι ίσιο, πιέσε το να έρθει, αφου εχεις βγάλει την παλιά οθόνη.

οι ταινίες 3Μ διάφανες που μπαίνουν περιμετρικά της οθόνης ξεκολάνε. Αν βρεις αλλες ταινίες δυνατότερες να βάλεις.(μαστίχα μαύρη) καλό θα ήταν.

 

By way, αν κάποιος εχει σπάσει το εξω τζαμάκι μονο. μην μπει στον πειρασμό να αλλάξει μόνο το τζαμάκι. (ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ). Ολη η οθόνη αλλαγή θέλει (η οποία δεν έχει καμία σχέση με την εργοστασιακή).

 

Πάντως κινητό κινεζικο και χωρίς support Ελλάδα δεν ξαναπαίρνω. μου εχει στοιχήσει οσο ενα μεταχειρισμένο Ιphone, και ουτε η μάνα μου δεν το θέλει πλέον. (καμία μεταπωλητική αξία)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δε τις συγχρονιζεις στο google λογαριασμό σου;

 

Nαι μπερδευτηκα. Ηθελα να γραψω πως περνανε οι επαφες στον google λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

Nαι μπερδευτηκα. Ηθελα να γραψω πως περνανε οι επαφες στον google λογαριασμο.

Δηλαδή, (κάνω ανακεφαλαίωση)

- Τις επαφές σου ως τώρα δεν τις έχεις στο google.

- Τώρα τις έχεις στο τηλέφωνο.

Με ποια ROM είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ειναι ολες στο τηλεφωνο. Ειναι περιπου μισες αποθηκευμενες στο τηλεφωνο και μισες στο λογαριασμο.

 

Ειμαι με την 23ς του dilnix

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ειναι ολες στο τηλεφωνο. Ειναι περιπου μισες αποθηκευμενες στο τηλεφωνο και μισες στο λογαριασμο.

 

Ειμαι με την 23ς του dilnix

Νομίζω ότι χρειάζεται να εγκαταστήσεις μια άλλη εφαρμογή επαφών, η οποία θα σου δίνει δυνατότητα μια επαφή που υπάρχει ήδη μόνο σε ένα λογαριασμό (άλλο από google, πχ leeco), ή μόνο στο τηλέφωνο, να την κάνει και επαφή google.

Θυμάμαι ότι σε κάποια 18s που είχα, όταν έκανα νέα επαφή, δεν μου έδινε τη δυνατότητα να την συνδέσω με το λογαριασμό google, την δημιουργούσε μόνο στο τηλέφωνο (και ίσως τη συνδεε με το λογαριασμό leeco). Τότε λοιπόν είχα βάλει τον ex dialler, o οποίος μου εδεινε την δυνατότητα να συνδέσω τις επαφές που δεν ήταν στην google. Μόνο που αν θυμάμαι καλά, έπρεπε να το κάνω μία - μία. Κάτι τέτοιο μπορεί να κάνει και ο true phone.

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα δοκιμασω το true phone.

Ευχαριστω!

Αν δε πιάσει αυτό και μέχρι να βρεθεί η λύση, μπορείς να κανεις backup τις επαφές σου με το easy backup. Πιστεύω ότι θα τις πάρει όλες και τις μεν και τις δε.

Εγώ το easy backup το χρησιμοποιώ πολύ, κυρίως για να παίρνω backup​ τα μυνήματα και τα αρχεία κλήσεων, όταν αλλάζω ROM. Μπορεί να σωσει το backup και στο Dropbox και άλλα παρόμοια.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδες αγόρασα ένα ενεργό mhl adapter από ebay για λετβ και δεν μου δουλεύει. Ξέρει κανενας τι συμβαίνει? έχω το 13s λειτουργικό.

 

Όταν λες ενεργό, εννοείς αυτό με την θύρα USB; Εξωτερική τροφοδοσία έδωσες; Αν όχι πρέπει να δώσεις και εξωτερική τροφοδοσία για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ενεργό, εννοείς αυτό με την θύρα USB; Εξωτερική τροφοδοσία έδωσες; Αν όχι πρέπει να δώσεις και εξωτερική τροφοδοσία για να δουλέψει.

 

Έδωσα τροφοδοσία με USB από τηλεόραση και φορτιστή, δοκίμασα 2 καλώδια HDMI και 2 τηλεοράσεις . Τζίφος.

Δοκίμασα και το MHL check app. Μου λέει ότι το κινητό υποστηρίζει MHL αλλά δεν είναι ενεργό!

ΥΓ το λειτουργικό μου είναι το 23s , oxi 13s που έγραψα παραπανω

Edited by azafeiros
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα τροφοδοσία με USB από τηλεόραση και φορτιστή, δοκίμασα 2 καλώδια HDMI και 2 τηλεοράσεις . Τζίφος.

Δοκίμασα και το MHL check app. Μου λέει ότι το κινητό υποστηρίζει MHL αλλά δεν είναι ενεργό!

ΥΓ το λειτουργικό μου είναι το 23s , oxi 13s που έγραψα παραπανω

 

Δοκίμασες και να αλλάξεις την πολικότητα στην σύνδεση του καλωδίου στο κινητό; Ακούγεται περίεργο γιατί θεωρητικά η τύπου C usb δεν έχει φορά και παίζει όπως να 'ναι, αλλά σε μένα παίζει μόνο με την μία φορά σύνδεσης η MHL. Εγώ έχω την 13s.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είχα κι εγώ ατύχημα με την οθόνη κι έτσι παράγγειλα αυτή εδώ την οθόνη. Ελπίζω να μην έχει τεράστια διαφορά στην ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μια παρατήρηση μόνο. Αυτός που θα στο φτιάξει να αφαιρέσει όλη την παλιά κόλλα, αλλίως η νέα οθόνη δεν θα κάτσει καλά και θα προεξέχει και θα ξανασπάσει πολύ γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας. άλλαξα οθονή. και πέρασα την 18s,

και τώρα δεν λειτουργει το μικρόφωνο. οταν παίρνω τηλεφωνο.

Οταν κανω video, κάνει κανονικά ηχογράφηση

στο voice recorder δεν λειτουργεί πάλι.

 

Ένα μικρόφωνο έχει η συσκευή?

 

Πιθανόν να σου έχει ξεκολλήσει ένα μικρό εξαρτηματάκι από την πλακέτα του μικροφώνου/μεγαφώνου/δόνησης, κάτι που έχει συμβεί και σε μένα και προσπαθώ να βρω με ποια φορά ήταν κολλημένο.

Το συγκεκριμένο εξαρτηματάκι έχει διαστάσεις 7Χ2 χιλιοστά και πρέπει να είναι κάποιο τρανζίστορ γιατί έχει τρεις επαφές και ήταν απλά κολλημένο πάνω στην πλακέτα με απλή κόλλα. Θα επανέλθω και αργότερα αν μπορέσω με φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σ έναν πελάτη την 23s του kraktun και η κάμερα δεν εστιάζει. Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

gerstavros2 επιβεβαιώνω

 

άκυρο, δεν έκανε ζοουμ στην μπροστινή, στην κανονική όλα καλά (ο πιτσιρικάς το είχε βάλει στην μπροστινή και το είχα ξεχάσει..., άσε που είδα την φάτσα μου και δεν πήρα χαμπάρι, με την ζαλούρα σήμερα στη δουλειά...)

Edited by vagskarm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, έχω περασμένη την 11s του Ιταλού την οποία δεν την έχω περάσει εγώ, και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω την επαναφορά θα παραμείνει η ρομ ή θα πρέπει να την ξανά περάσω από την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και εγώ οθόνη να αλλάξω, γιατί μετά από μερικά πεσίματα δεν μου δουλεύει καλά. Καμία γρήγορη συμβουλή για την αλλαγή μήπως έχεις να μου πεις;

Όσο για τα μικρόφωνα, πρέπει να έχει και ένα δεύτερο λίγο πάνω από την πίσω κάμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ειναι τίποτα δύσκολο, βίδες ξεβιδώνεις.. αν το σασι δεν είναι ειναι ίσιο, πιέσε το να έρθει, αφου εχεις βγάλει την παλιά οθόνη.

οι ταινίες 3Μ διάφανες που μπαίνουν περιμετρικά της οθόνης ξεκολάνε. Αν βρεις αλλες ταινίες δυνατότερες να βάλεις.(μαστίχα μαύρη) καλό θα ήταν.

 

By way, αν κάποιος εχει σπάσει το εξω τζαμάκι μονο. μην μπει στον πειρασμό να αλλάξει μόνο το τζαμάκι. (ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ). Ολη η οθόνη αλλαγή θέλει (η οποία δεν έχει καμία σχέση με την εργοστασιακή).

 

Πάντως κινητό κινεζικο και χωρίς support Ελλάδα δεν ξαναπαίρνω. μου εχει στοιχήσει οσο ενα μεταχειρισμένο Ιphone, και ουτε η μάνα μου δεν το θέλει πλέον. (καμία μεταπωλητική αξία)

 

Καλημέρα φίλε, έχεις να μου προτείνεις κάποια οθόνη για το κινητό γιατί χάθηκα λίγο στο aliexpress. Ή αν υπάρχει κάποιο άλλο site με πιο καλές οθόνες. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου! Επειδή εδώ και καιρό έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο λόγο του ότι έσπασα και εγώ την οθόνη μου, ήθελα να σε ρωτήσω απο πού αγόρασες οθόνη και ποιά ήταν η ποιοτητά της?!!

 

Καλημέρα, μου έσπασε η οθόνη και έχω μπερδευτεί λίγο με τις οθόνες που έχει στο Aliexpress. Θα μπορούσες να μου πεις ποιά οθόνη πήρες και από πού;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου έσπασε η οθόνη και έχω μπερδευτεί λίγο με τις οθόνες που έχει στο Aliexpress. Θα μπορούσες να μου πεις ποιά οθόνη πήρες και από πού;

Ευχαριστώ.

 

Είχα αγοράσει μία οθόνη χωρίς κορνίζα και προσπάθησα να την περάσω. Αλλά απέτυχα. Το πρόβλημα ήταν ότι η κορνίζα είχε πατηθεί κατά ένα χιλιοστό. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να μην τοποθετεί σωστά η οθόνη και να σπάσει.

Συμπέρασμα.:

Αγόρασε οθόνη με κορνίζα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μολις ειδα στο Needrom οτι εχει ποσταρει ενας OTA ανημερωση απο 23 σε 26 , οποτε λετε να δουμε κατι καλυτερο απο την 23 , η οποιο η αληθεια ειναι , εχει τα θεματακια της ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μολις ειδα στο Needrom οτι εχει ποσταρει ενας OTA ανημερωση απο 23 σε 26 , οποτε λετε να δουμε κατι καλυτερο απο την 23 , η οποιο η αληθεια ειναι , εχει τα θεματακια της ;

 

Όχι. Είναι χειρότερη από άποψη radio bands Firmware δεν υπαρχει ποια η επιλογή 2G-3G-4G και έχει θέμα με τα on board Gapps. Μείνετε με την 23s μέχρι να γίνει επίσημη και να λυθούν τα buggs ή μέχρι το Σεπτέμβριο που θα έρθει η Nougat σύμφωνα με πληροφορίες από Leeco Engineer Developer. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω τηνν αληθεια , δεν περιμενα να ερθει η 7 , μακαρι να γινει , αργα η αργοτερα... Εχω καιρο να ασχοληθω με το κινητο και τωρα περασα την 26 που βρηκα σε ενα φορουμ . Αν δω οτι κανει νουμερα επιστρεφω στο backup που εκανα αμεσως πριν την φλασαρω.

 

Ανοιξε το κινητο και εχει κανονικα τις επιλογες και διαλεγω απο 2G μεχρι 4G κανονικα.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω τηνν αληθεια , δεν περιμενα να ερθει η 7 , μακαρι να γινει , αργα η αργοτερα... Εχω καιρο να ασχοληθω με το κινητο και τωρα περασα την 26 που βρηκα σε ενα φορουμ . Αν δω οτι κανει νουμερα επιστρεφω στο backup που εκανα αμεσως πριν την φλασαρω.

 

Ανοιξε το κινητο και εχει κανονικα τις επιλογες και διαλεγω απο 2G μεχρι 4G κανονικα.

 

Πολύ καλό αυτό. Ίσως μετά από reports το έφτιαξαν. ;)

Κράτα την μερικές μέρες και βλέπεις. Ας είναι καλά το TWRP. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...