Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αληθεια ειναι πως το αυθεντικο καλωδιο της letv που ειχε ερθει με το κινητο και το εχω σπιτι κανει την περισσοτερη ωρα. Τα αλλα που εχω στο αμαξι και στη δουλεια αργουν και αυτα(4-5 ωρες) αλλα οχι τοσο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα, με το σετ της letv, φορτίζει σε ~2 ώρες. Άντε να είναι λίγο παραπάνω, αλλά με τίποτα 3 ώρες και πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Οκ, μαλλον θα εχει θεμα η μπαταρια μου!

Οπως κ να χει,βρηκα και παρηγγειλα εναν fast charger απο το γερμανικο αμαζον

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει με το φορτιστη...Πηρα το καλωδιο μονο στη δουλεια να φορτισω το κινητο με ενα ανταπτορα samsung και για καμια ωρα και βαλε επαιζε μεταξυ και 19 - 22 , επεφτε και ανεβαινε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω γιατι χρησιμοποιω αλλο φορτιστη στο σπιτι,αλλο στο αμαξι,αλλο στο σπιτι της κοπελας μου κ αλλο στη δουλεια. Με ολους κανει 4+ ωρες.

Απλα με την 23ς του Ιταλου που ειμαι μου κανει κατι τσαλιμια οταν ειναι στο 20%. Πεφτει μεσα σε 2-3 λεπτα μαξ στο 1%. Μια φορα το εβαλα να φορτισει στο 19% και παρολο που φορτιζε μου εδειχνε οτι πηγε παλι στο 1% στα μπαμ και μετα ξεκινησε να ανεβαινει. Αποφορτιση πληρης δηλαδη πρωτα. Αυτο μου το κανε με το σετακι της letv που ηρθε με το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω γιατι χρησιμοποιω αλλο φορτιστη στο σπιτι,αλλο στο αμαξι,αλλο στο σπιτι της κοπελας μου κ αλλο στη δουλεια. Με ολους κανει 4+ ωρες.

Απλα με την 23ς του Ιταλου που ειμαι μου κανει κατι τσαλιμια οταν ειναι στο 20%. Πεφτει μεσα σε 2-3 λεπτα μαξ στο 1%. Μια φορα το εβαλα να φορτισει στο 19% και παρολο που φορτιζε μου εδειχνε οτι πηγε παλι στο 1% στα μπαμ και μετα ξεκινησε να ανεβαινει. Αποφορτιση πληρης δηλαδη πρωτα. Αυτο μου το κανε με το σετακι της letv που ηρθε με το κινητο.

 

Μια από τα ίδια μου έκανε και μένα, με τά το 20% αν το άνοιγα σένα λεπτό έκλινε.του άλλαξα μπαταρία και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια μου έκανε και μένα, με τά το 20% αν το άνοιγα σένα λεπτό έκλινε.του άλλαξα μπαταρία και όλα οκ.

 

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω από πού πήρες την μπαταρία; Ήταν η αυθεντική;

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από πολύμηνη παραμονή στην custom 11s -αρκετά ικανοποιημένη, χρειάστηκε να κάνω factory reset. Οπότε θεώρησα ότι είναι καλή ευκαιρία να δοκιμάσω κάποια από τις μεταγενέστερες...

Ποιά -εως την 23s- έχει καλύτερη χρήση μπαταρίας; Το θέμα με το γυροσκόπιο λύθηκε με καμία; Αν όχι, δεν πειράζει. Μου αρκεί να είναι η διάρκεια της μπαταρίας (& λοιπές λειτουργίες) καλή.

Τώρα η custom 17s πατάει πάνω στην original... Ψιλοπαίδεμα.... Να πάω απευθείας στην 23s του Ιταλού;

Τώρα το πιο σημαντικό... Έχω περάσει μόνη μου την 10s, 11s (custom πάντα), έχω σώσει το κινητό από γερό μπρικάρισμα -δεν άνοιγε καν, δεν έκανα δουλειά με flash tools κλπ-... Ε, τώρα με το πώς θα περάσω τις καινούριες rom, τα έχω βρει σκούρα!

Υποτίθεται ότι έχει βγει νέα twrp 3.0.2. Έλα όμως που όσα link από "γνωστά" μας site έχω βρει, δεν έχουν εκείνο το παλιό καλό προγραμματάκι "install recovery.exe"... Χώρια που σε όσα αρχεία έχω κατεβάσει (& από του ιταλού) βρίσκω μόνο το recovery.img. Πώς στα κομμάτια θα περάσω την twrp 3 στο κινητό; Με flash tools??? Αν ναι... Ποια έκδοση; (windows 7)

Οπότε... Ποια από τις νέες rom θεωρείτε καλύτερη & ως προς την μπαταρία, ποια η διαδικασία εγκατάστασης (μετά από factory reset) αν έχει αλλάξει ο τρόπος εγκατάστασης... Αν δεν έχει, και πνίγομαι σε μια κουταλιά νερό, τότε heeeeeellllpppp :wacko:

Letv x600 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από πολύμηνη παραμονή στην custom 11s -αρκετά ικανοποιημένη, χρειάστηκε να κάνω factory reset. Οπότε θεώρησα ότι είναι καλή ευκαιρία να δοκιμάσω κάποια από τις μεταγενέστερες...

Ποιά -εως την 23s- έχει καλύτερη χρήση μπαταρίας; Το θέμα με το γυροσκόπιο λύθηκε με καμία; Αν όχι, δεν πειράζει. Μου αρκεί να είναι η διάρκεια της μπαταρίας (& λοιπές λειτουργίες) καλή.

Τώρα η custom 17s πατάει πάνω στην original... Ψιλοπαίδεμα.... Να πάω απευθείας στην 23s του Ιταλού;

Τώρα το πιο σημαντικό... Έχω περάσει μόνη μου την 10s, 11s (custom πάντα), έχω σώσει το κινητό από γερό μπρικάρισμα -δεν άνοιγε καν, δεν έκανα δουλειά με flash tools κλπ-... Ε, τώρα με το πώς θα περάσω τις καινούριες rom, τα έχω βρει σκούρα!

Υποτίθεται ότι έχει βγει νέα twrp 3.0.2. Έλα όμως που όσα link από "γνωστά" μας site έχω βρει, δεν έχουν εκείνο το παλιό καλό προγραμματάκι "install recovery.exe"... Χώρια που σε όσα αρχεία έχω κατεβάσει (& από του ιταλού) βρίσκω μόνο το recovery.img. Πώς στα κομμάτια θα περάσω την twrp 3 στο κινητό; Με flash tools??? Αν ναι... Ποια έκδοση; (windows 7)

Οπότε... Ποια από τις νέες rom θεωρείτε καλύτερη & ως προς την μπαταρία, ποια η διαδικασία εγκατάστασης (μετά από factory reset) αν έχει αλλάξει ο τρόπος εγκατάστασης... Αν δεν έχει, και πνίγομαι σε μια κουταλιά νερό, τότε heeeeeellllpppp :wacko:

 

οκ, η twrp 3 περαστηκε με sp flash... τωρα για τα υπολοιπα...

Letv x600 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι την καλύτερη κατανάλωση την είχα με τη 18s του dilnix. Δε θυμάμαι αν έχει κάποια ειδική διαδικασία για τα gapps.

Τώρα έχω την 23s του kraktun. Δουλεύει μια χαρά και είμαι ικανοποιημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας. Έχει και αρκετά ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι την καλύτερη κατανάλωση την είχα με τη 18s του dilnix. Δε θυμάμαι αν έχει κάποια ειδική διαδικασία για τα gapps.

Τώρα έχω την 23s του kraktun. Δουλεύει μια χαρά και είμαι ικανοποιημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας. Έχει και αρκετά ελληνικά.

 

Πόσες ωρες οθόνη σου βγάζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Να ρωτήσω από πού πήρες την μπαταρία; Ήταν η αυθεντική;

Σε ευχαριστώ.

 

Από εδώ την πείρα http://m.ebay.com/itm/Original-OEM-Li-ion-Battery-Tool-For-Letv-1-X600-2-2Pro-X620-1S-X500-1Pro-X800-/262867958308?varId=561866494014&txnId=1977875789016 .εξωτερικά ήταν τα ίδια γράμματα και σε έλεγχο με κάποια app για να δω πως την βλέπει το σύστημα ήταν σωστά.τωρα αν είναι γνήσια ή μαϊμού δεν ξέρω.

Α και το γυροσκόπιο στην 7s του Ιταλού δουλεύει κανονικά,που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έβαλα δοκιμαστικά την 23s πάνω από την 11s (custom & οι 2) αλλά παρόλο που έκανα clean install μετά από factory reset, πολλά αρχεία & εφαρμογές (που δεν ήθελα) είχαν παραμείνει... Γενικά ήθελα να το φτιάξω από την αρχή, να δω χωρητικότητα, λειτουργία, μπαταρία κλπ.

Οπότε έκανα wipe τα πάντα (& Internal storage) -ελεγχόμενο μπρικάρισμα, πέρασα την 23s του Ιταλού. Φυσικά πάνω από την rom που δίνει ο Wandy για soft brick. (το ίδιο είχα κάνει & με την 11s, όμως το μπρικάρισμα είχε γίνει από άγνοια..)

Έβαλα τις περισσότερες από τις εφαρμογές που είχα πριν (95%), τον ίδιο launcher (apex) & τα αρχεία μουσικής, βίντεο & φωτογραφίες.

Έχω πολύ μεγαλύτερη χωρητικότητα από πριν, καλύτερη ταχύτητα στις λειτουργίες του κινητού (οι εφαρμογές ανοίγουν ταχύτερα, τα παιχνίδια φορτώνουν γρηγορότερα, κλπ) το Internet σα να πιάνει πιο καλά... (ενώ με την 11s -περασμένη εξίσου καθαρά- δεν είχα τέτοια απόδοση!)

Και τώρα, η μπαταρία...

Για την ώρα πρέπει να κάνω calibration, αλλά σαν πρώτη εντύπωση... Κρατάει περισσότερο! Όταν ξεκίνησα το "ελεγχόμενο μπρικάρισμα" ήταν στο 80% (χτες το απόγευμα), πέρασα τον launcher, κατέβασα τις εφαρμογές μου, σκάλιζα το κινητό συνέχεια... Το βράδυ έπεσε ελάχιστα & σήμερα το πρωί έπαιζε τραγούδια για αρκετή ώρα μέχρι να σβήσει επιτέλους...

Μου έκανε όμως το εξής: Όταν έφτασε στο 19%, μου έβγαλε μήνυμα ότι η μπαταρία είναι στο 1% & ότι θα κλείσει. Όντως στο status bar που έχω βάλει να φαίνεται, από 19 πήγε στο 1%. Δεν έκλεισε όμως. Πέρασε ακριβώς 1 ώρα, με μουσική από player να παίζει δυνατά & εμένα να τσεκάρω διάφορα... Τώρα γιατί έτσι..; μήπως από άποψη προστασίας της μπαταρίας το κάναν επίτηδες; ή είναι κάποιο "θεματάκι";

Μετά, σαν 1η φόρτιση, από τις 12 μέχρι τις 13:20 που το άνοιξα να μπω εδώ να πω εντυπώσεις, είχε φτάσει στο 86%... Το ίδιο με πριν, ίσως και καλύτερα...

Προσωπικά, μέχρι στιγμής, είμαι υπέρ - ικανοποιημένη με την 23s!

Letv x600 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ωρες οθόνη σου βγάζει?

Η 23s του kraktun μου δίνει 4 ~ 4,5 ωρες SOT με μεικτή χρήση και 1 ~ 1,5 μέρα από φόρτιση σε φόρτιση. Αν δουλέψω πολύ με δεδομένα κάτω από 4 ώρες. Μια δυο φορές είχα 5+ ώρες SOT.

 

@cats77, κάνε battery calibration.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα calibration, θα το τσεκάρω μόλις ξανα-αποφορτίσει.

Το Link για την 23s του kraktun http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-one-x600/534882-rom-x600-6-0-1-modded-eui-kraktun.html

Για την twrp 3.0.2, δεν θυμάμαι από που την κατέβασα, την πέρασα όμως με flash tools...

Letv x600 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση 23s από τον dilnix, http://www.leeco.re/topic/1460-letv-le1-x600-eui-59023s-lite-mod-multilang-gapps/ .

Λέει multilangual, αλλά δεν έχει ελληνικά.

Οι ROM του dilnix είναι πάντα σοβαρές προτάσεις. Κάποια στιγμή θα τη δοκιμάσω, όταν θα έχω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Tις επαφες πως τις περναμε ολες στη sim?Δεν βλεπω να γινεται να κανεις μπακαπ με το τιτανιουμ και καθε φορα που αλλαζω ρομ περναω οσες μπορω απο την αρχη(σε περιπτωση που ξεχασω να τις καταχωρησω απο την αρχη στην sim και οχι στη συσκευη)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. άλλαξα οθονή. και πέρασα την 18s,

και τώρα δεν λειτουργει το μικρόφωνο. οταν παίρνω τηλεφωνο.

Οταν κανω video, κάνει κανονικά ηχογράφηση

στο voice recorder δεν λειτουργεί πάλι.

 

Ένα μικρόφωνο έχει η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Tις επαφες πως τις περναμε ολες στη sim?Δεν βλεπω να γινεται να κανεις μπακαπ με το τιτανιουμ και καθε φορα που αλλαζω ρομ περναω οσες μπορω απο την αρχη(σε περιπτωση που ξεχασω να τις καταχωρησω απο την αρχη στην sim και οχι στη συσκευη)

Γιατί δε τις συγχρονιζεις στο google λογαριασμό σου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. άλλαξα οθονή. και πέρασα την 18s,

και τώρα δεν λειτουργει το μικρόφωνο. οταν παίρνω τηλεφωνο.

Οταν κανω video, κάνει κανονικά ηχογράφηση

στο voice recorder δεν λειτουργεί πάλι.

 

Ένα μικρόφωνο έχει η συσκευή?

 

Έχω παραγγείλει και εγώ οθόνη να αλλάξω, γιατί μετά από μερικά πεσίματα δεν μου δουλεύει καλά. Καμία γρήγορη συμβουλή για την αλλαγή μήπως έχεις να μου πεις;

Όσο για τα μικρόφωνα, πρέπει να έχει και ένα δεύτερο λίγο πάνω από την πίσω κάμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tις επαφες πως τις περναμε ολες στη sim?Δεν βλεπω να γινεται να κανεις μπακαπ με το τιτανιουμ και καθε φορα που αλλαζω ρομ περναω οσες μπορω απο την αρχη(σε περιπτωση που ξεχασω να τις καταχωρησω απο την αρχη στην sim και οχι στη συσκευη)

 

Εγώ χρησιμοποιώ πολύ για θέματα επαφών και μηνυμάτων το "My phone explorer". Κρατάει εξαιρετικό αρχείο για επαφές, μηνύματα, αρχεία και είναι πολύ εύχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...