Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aμα εχεις υπομονη...εγω παρηγγειλα ηχειακι για το apollo lite γιατι παραμορφωνει αλλα ευτυχως ειναι 3 βιδουλες απαξ και βγει η πλατη.

Για αυτο ακομα λεω να "χωσω" τον τεχνικο που εχουμε στο μαγαζι και στη χειροτερη να εστελνα κινητο και ανταλλακτικο στο επισκευαστικο κεντρο της εταιριας που ξερω οτι θα γινει δουλεια απο επαγγελματια με καταλληλα εργαλεια , ακομα και για κατι τοσο μικρο.

 

 

Υπάρχει επίσημο service στην Ελλάδα η κάποιο μαγαζί που να αναλαμβάνει επισκευές σε Letv στην Ελλάδα;

Αν είναι να το στείλω εξωτερικό το βλέπω λίγο δύσκολο πάντως, μάλλον θα το παλέψω μόνος μου.

Το θέμα είναι αν όντως το πρόβλημα είναι στην οθόνη η κάπου αλλού.

Στο παρακάτω video που ανέβασα στο YouTube μπορείτε να δείτε το πρόβλημα και αν κάποιος έχει κάποια ιδέα ας την πει.

 

 

 

 

:!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το φαινόμενο εμφανίζεται μετά τα 30 με 35 λεπτά συνεχούς λειτουργίας οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια 13s; για να τη δοκιμάσω.

 

Στο info του κινητού μου λέει τα εξής:

EUI version 5.5.013s(Stable)

Δεν έχω επέμβει καθόλου πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

Στο info του κινητού μου λέει τα εξής:

EUI version 5.5.013s(Stable)

Δεν έχω επέμβει καθόλου πάνω του.

Έχει ελληνικά; Ή, μόνο Κινέζικα και Αγγλικά;

Αν έχει μόνο Κινέζικα και Αγγλικά, τότε μάλλον είναι η Stock.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ελληνικά; Ή, μόνο Κινέζικα και Αγγλικά;

Αν έχει μόνο Κινέζικα και Αγγλικά, τότε μάλλον είναι η Stock.

 

Έχει και ελληνικά!

Link to comment
Share on other sites

"...

Δηλαδή μετατοπιζεις το τηλέφωνο δεξιά αριστερά και κουνιεται ανάλογα η φωτογραφία;"

 

Σε εμένα πάντως στην 13s, έτσι προβάλονται οι φωτογραφίες στο 360 όπως το περιγράφεις.

Η 13s από το ιταλικό φόρουμ πρέπει να είναι. Και το γυροσκόπιο δουλεύει και έχει ελληνικά.

https://mega.nz/#!xQgARQ5Z!sjh5eKn_Xq8UtoKmFCZDUIpdT3mXQeCfHmYU1S7BkQc

Είναι η μόνη ΕUI στην οποία κατάφερα να δω σωστά τις φωτογραφίες 360, δηλαδή με τον τρόπο που περιγράφεται πιο πάνω.

Φαντάζομαι ότι έτσι θα είναι και η στοκ 13s.

Βέβαια, δεν είναι τόσο ομαλή στη λειτουργία όσο η 20s. Οπότε ο καθένας διαλέγει και πέρνει! Το κακό είναι ότι πρέπει να διαλέξουμε! ... ενω δε θα έπρεπε!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 15 μήνες με το κινητό χωρίς απόλυτος κανένα θεμα και απροβληματιστα προχώρησα σε ( face lifting) μπαταρία, θήκη,protector glass new μιας και θα το κρατήσω για κανένα 8μηνο ακόμα.

η ερώτηση τωρα, είμαι από την αρχή με την 7s του Ιταλού και δεν έχω κανένα θέμα αν πάω στην 20 θα είμαι οκ. η κάποια άλλη που θα μου προτείνετε.ευχασιστω

Link to comment
Share on other sites

Θέμα κανένα.

Είτε πας στην 20s, που είναι πολύ καλή με μόνο πρόβλημα τη λειτουργία του γυροσκοπιου και της πυξίδας.

Είτε στην 13s, που είναι η τελευταία 5ρα, δεν είναι τόσο smooth όσο η 20s, αλλά σίγουρα καλύτερη από την 7s, και παίζει το γυροσκόπιο.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα κανένα.

Είτε πας στην 20s, που είναι πολύ καλή με μόνο πρόβλημα τη λειτουργία του γυροσκοπιου και της πυξίδας.

Είτε στην 13s, που είναι η τελευταία 5ρα, δεν είναι τόσο smooth όσο η 20s, αλλά σίγουρα καλύτερη από την 7s, και παίζει το γυροσκόπιο.

Φαντάζομαι ότι μιλάς για του Ιταλού τις rom που έχουν και λίγα ελληνικά!

Στην 20 που δεν δουλεύει η πυξίδα θα έχω θέμα λες με την πλοήγηση?

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι μιλάς για του Ιταλού τις rom που έχουν και λίγα ελληνικά!

Στην 20 που δεν δουλεύει η πυξίδα θα έχω θέμα λες με την πλοήγηση?

Ναι, για τις του ιταλικού φόρουμ.

Θέμα με την πλοήγηση όχι. Το GPS δουλεύει και στις δύο.

Όπως και να χει, θα έχεις πάρει φουλ μπακαπ πρώτα, ώστε αν δε σ αρέσει κάτι να μπορείς να επανέλθεις στην παλιά κατάσταση.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος, στην 13s από το ιταλικό forum, ή σε άλλη 13s, να κάνει κάποια άλλη εφαρμογή SMS να δουλέψει σωστά;

 

Τι εννοώ:

Θέλω να χρησιμοποιήσω το chomp SMS. Είναι πολύ καλή εφαρμογή μηνυμάτων, υποστηρίζει μια χαρά dual SIM και γράφει μηνύματα με 160 χαρακτήρες (δεν χρειάζεται εγκατάσταση xposed και gravity box).

Ομως:

Όταν την κάνω προεπιλεγμενη εφαρμογή μηνυμάτων, παρόλο που ρυθμίζω να επιτρέπεται το auto start, να προστατευεται από το να την σκοτώνει το σύστημα, της δίνω όλες τις άδειες που ζητάει το σύστημα, δίνω προτεραιότητα στις ειδοποιήσεις της και ενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις μέσα και στην εφαρμογή, τελικά δε λαμβάνει τα μηνύματα και φυσικά δεν δίνει κάποια ειδοποίηση.

Στην 20s, τη χρησιμοποιουσα μια χαρά.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος, στην 13s από το ιταλικό forum, ή σε άλλη 13s, να κάνει κάποια άλλη εφαρμογή SMS να δουλέψει σωστά;

 

Τι εννοώ:

Θέλω να χρησιμοποιήσω το chomp SMS. Είναι πολύ καλή εφαρμογή μηνυμάτων, υποστηρίζει μια χαρά dual SIM και γράφει μηνύματα με 160 χαρακτήρες (δεν χρειάζεται εγκατάσταση xposed και gravity box).

Ομως:

Όταν την κάνω προεπιλεγμενη εφαρμογή μηνυμάτων, παρόλο που ρυθμίζω να επιτρέπεται το auto start, να προστατευεται από το να την σκοτώνει το σύστημα, της δίνω όλες τις άδειες που ζητάει το σύστημα, δίνω προτεραιότητα στις ειδοποιήσεις της και ενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις μέσα και στην εφαρμογή, τελικά δε λαμβάνει τα μηνύματα και φυσικά δεν δίνει κάποια ειδοποίηση.

Στην 20s, τη χρησιμοποιουσα μια χαρά.

 

Καμιά ιδέα;

 

Δοκίμασε να την κάνεις εφαρμογή συστήματος.

Εγώ είχα χρησιμοποιήσει το /system/app mover

Ή

Notifications not Working: SOLUTION:

 

Dial *#*#46360000#*#* and disable “Enable background resource control”

Make a reboot (just in case).

Note: But the battery draining will be more,

-Enable it again after the next OTA.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την κάνεις εφαρμογή συστήματος.

Εγώ είχα χρησιμοποιήσει το /system/app mover

Ή

Notifications not Working: SOLUTION:

 

Dial *#*#46360000#*#* and disable “Enable background resource control”

Make a reboot (just in case).

Note: But the battery draining will be more,

-Enable it again after the next OTA.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Εφαρμογή συστήματος το δοκίμασα. Δεν αλλάζει τίποτα.

Το "*#*#46360000#*#* and disable “Enable background resource control”" , δε θα ήθελα να το κάνω, γιατί μετά θα αφήνει να τρέχουν όλα από πίσω (αυτό καταλαβαίνω) και αυτό μάλλον θα μειώσει τη διάρκεια της μπαταρίας.

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα του ότι το σύστημα σκοτώνει την εφαρμογή, αλλά του ότι το σύστημα δεν αφήνει την εφαρμογή να διαχειριστεί τα μυνήματα. Μάλλον είναι πρόβλημα της 13s, ή των EUI 5.5 = android 5.

Η πλάκα είναι ότι στην 20s δεν υπάρχει κανένα τέτοιο πρόβλημα (εκεί, στην 20s, το μόνο πρόβλημα είναι η λειτουργία του γυροσκοπιου και της πυξίδας).

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες ήταν πρόβλημα σε κάποιες εκδόσεις ότι δεν λειτουργούσε καμιά εφαρμογή SMS εκτός από την stock.

Εγώ το πρόβλημα που αντιμετωπίζω σε όλες τις eui είναι με το ημερολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Με το ημερολόγιο τί;

Αν το χεις ξαναγράψει, δε θυμάμαι.

 

Αν αλλάξω ή δημιουργήσω κάποιο γεγονος στο κινητό διπλασιάζεται και πολλαπλασιάζεται κάποιες φορές. Και όταν χτυπάει ειδοποίηση έχω 2 (στην καλύτερη) και παραπάνω ειδοποιήσεις...

Έχω βρει λύση αλλά είναι εκνευριστικο πρόβλημα άμα χρησιμοποιείς το ημερολόγιο.

Edited by axmaniac
Link to comment
Share on other sites

Καλός φαίνεται. Πρόβλημα δε νομίζω. Αλλά δε μπορώ να πω και ότι το ξέρω! Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θέλω να σας ρωτήσω για φορτιστή αυτοκινήτου γρήγορης φόρτισης. Αυτός ο φορτιστής κάνει για το κινητό μας ή θα προκαλέσουμε κάποιο πρόβλημα στο κινητό; Αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει.

https://www.aliexpress.com/item/dodocool-fast-Car-Charger-33W-2-Port-Quick-Charge-3-0-and-USB-C-Output-Charging/32764289700.html?spm=2114.01010208.3.2.xavJdX&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_433_434_10136_10137_10138_10060_10062_10141_10056_10140_10055_10054_128_10059_10099_10103_10102_10096_10052_10053_10050_10107_10142_10051_10106_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10078_10079_10073_10070_10122_10123_10124,searchweb201603_4,afswitch_1,ppcSwitch_5,single_sort_0_default&btsid=35f4091a-7b1c-4cd9-b5f8-97c89cc63245&algo_expid=17d5ba37-6388-48a1-9f54-16fd1dc96635-0&algo_pvid=17d5ba37-6388-48a1-9f54-16fd1dc96635

 

Εγώ έχω αυτόν κάνα μήνα τώρα.

BlitzWolf® Qualcomm Certified Quick Charger QC 3.0 33W

https://banggood.app.link/hjjf2NovEB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτός ο τύπος εδώ http://www.leeco.re/topic/2071-eui-59-020s-by-mjuppetzoyou/?do=findComment&comment=30742 μιλάει για OTA update σε 23s.

Για να δούμε!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, για την ώρα η 23s είναι διαθέσιμη μόνο μέσω ΟΤΑ update, αλλά την έχει ανεβάσει και ο dilnix εδώ https://mega.nz/#F!RoxzAQBJ!nitJxVq1VKLzeidhzYO2NQ στο φάκελο original.

 

Εδώ https://cloud.mail.ru/public/4VN4/qEifXvuSY μια custom (super) lite έκδοση.

Εγώ θα περιμένω την έκδοση του dilnix.

 

Μακάρι να δουλευει σωστά και το γυροσκόπιο!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλη custom έκδοση της 23s εδώ http://www.leeco.re/topic/2071-eui-59-020s-by-mjuppetzoyou/?page=1 (πορολο που ο τίτλος του λέει ακόμα για την 20s)
Link to comment
Share on other sites

Κι άλλη custom έκδοση της 23s εδώ http://www.leeco.re/topic/2071-eui-59-020s-by-mjuppetzoyou/?page=1 (πορολο που ο τίτλος του λέει ακόμα για την 20s)

Την έβαλα πάνω από την 20s (του dilnix, που είχα). Έκανα wipes μόνο cache και dalvik cache.

So far so good.

Τις 360 φώτο στο facebook, τις βλέπω ...κουνώντας τες με το δάχτυλο.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω και δουλεύει μια χαρά!

 

Εγώ μόλις το παρέλαβα και δεν δουλεύει. Εκτός αν πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις του κινητού. Με ένα διαγνωστικό προγραμματάκι που κατέβασα από playstore μου έβγαλε το μήνυμα ότι το κινητό δεν χρησιμοποιεί την MHL (HDMI) και οπότε δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...