Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και καλη χρονια. Απ την σιτγμη που εβαλα την 11s του ιταλου χαθηκε νομιζω το ρικοβερυ. πως το ξαναβαζω? επισης πως γινεται να παω απο της 11s του ιταλου στην 20s στοκ εφωσον ειναι η καλυτερη ρομ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα και καλη χρονια. Απ την σιτγμη που εβαλα την 11s του ιταλου χαθηκε νομιζω το ρικοβερυ. πως το ξαναβαζω? επισης πως γινεται να παω απο της 11s του ιταλου στην 20s στοκ εφωσον ειναι η καλυτερη ρομ?

 

Στην πρώτη σελίδα έχει πλήρη οδηγό και για τα δύο. TWRP = recovery .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια. Απ την σιτγμη που εβαλα την 11s του ιταλου χαθηκε νομιζω το ρικοβερυ. πως το ξαναβαζω? επισης πως γινεται να παω απο της 11s του ιταλου στην 20s στοκ εφωσον ειναι η καλυτερη ρομ?

Καλή Χρονιά!

 

Το να άλλαξε το recovary από την εγκατάσταση της ιταλικής ROM, μου φαίνεται απίθανο. Σε μένα, όταν την είχα εγκαταστήσει, δε θυμάμαι κάτι τέτοιο.

 

Για εγκατάσταση ξανά custom recovery υπάρχει οδηγός και εδώ στην πρώτη σελίδα (όπως είπε και ο michsof) και στο ιταλικό site και στο leeco.ru.

 

Για την 20s, θυμήσου ότι δεν έχει ελληνικά μενού. Επίσης, για την ώρα, μην βάζεις την light 20s έκδοση του dilnix, αρκετοί γράφουν για προβλήματα με τις gapps. Βέβαια από την άλλη η stock 20s δεν έχει playstore, οπότε στην ουσία θα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση από μια EUI 5.8 (καλά στημένη, πχ μια 17s από το ιταλικό φόρουμ) με dirty flash. (Κάτι παρόμοιο δηλαδή με αυτό που έκανα εγώ και πέτυχε).

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ειχα την 11ς και ειπα να βαλω την 17ς για να δω την Marshmallow αλλα το μετανιωσα. Μικροπροβληματα η 17ς... Τωρα με το που βρω χρονο θα βαλω καμια αλλη να δω και αν δεν δω φως πισω στην 11ς για μονιμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει σε ποιο μενού στις ρυθμίσεις γίνεται το καλιμπραρισμα για το γυροσκοπιο;

 

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, καλή χρονιά να έχουμε!

Πληκτρολόγησε αυτό *#*#3646633#*#* στην οθόνη κλήσης,μετά διπλό δεξί σκρολ και φτάνεις στην κατηγορία Hardware Testing->Sensor->Sensor Calibration->Gyroscope Calibration

 

Μια καλή δοκιμή είναι να μπεις στη σελίδα στο fb "360 Photos" και δοκιμάσεις το κινητό σου αν ανοίγει τις φωτογραφίες και τις περιστρέφει με χρήση gyro.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, καλή χρονιά να έχουμε!

Πληκτρολόγησε αυτό *#*#3646633#*#* στην οθόνη κλήσης,μετά διπλό δεξί σκρολ και φτάνεις στην κατηγορία Hardware Testing->Sensor->Sensor Calibration->Gyroscope Calibration

 

Μια καλή δοκιμή είναι να μπεις στη σελίδα στο fb "360 Photos" και δοκιμάσεις το κινητό σου αν ανοίγει τις φωτογραφίες και τις περιστρέφει με χρήση gyro.

Πρώτα να καλιμπράρω και μετά να δοκιμάσω; ή να δοκιμάσω κατ' ευθείαν;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα .Ειμαι εδω και μερικες μερες κατοχος του Χ600 και αρκετα ικανοποιημενος χωρις καποιο παραπονο.Το τηλεφωνο το πηρα με φορεμενη την 15ς του ΒΒ72 και βλεπω σε λινκς που εχετε οτι ενας αλλος εχει βγαλει την 18 και συγκεκριμενα αυτη x600_18s_mod_aroma_Kraktun.zip , κανω καποια διαδικασια πριν την περασω ; Ειναι αραγε πολυγλωσση οπως η 15s ;
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα να καλιμπράρω και μετά να δοκιμάσω; ή να δοκιμάσω κατ' ευθείαν;

 

Φυσικά κάνε πρώτα μια δοκιμή και μετά καλιμπράρεις, ίσως δεν χρειαστεί καν. Μετά από αυτή τη σελίδα που σου ανέφερα μπορείς επίσης να δοκιμάσεις το VR στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κάνε πρώτα μια δοκιμή και μετά καλιμπράρεις, ίσως δεν χρειαστεί καν. Μετά από αυτή τη σελίδα που σου ανέφερα μπορείς επίσης να δοκιμάσεις το VR στο youtube.

Λοιπον:

 

Πριν μπω στο μενού για το calibration:

Στις φωτογραφίες 360 του Facebook, δεν γίνεται τίποτα.

Σε video VR απ το YouTube, η εικόνα του video είναι σταθερή (όχι "video" δηλαδή) και μετακινείται δεξιά αριστερά μόνο όταν έχω το τηλέφωνο σε θέση landscape και το κουνάω δεξιά αριστερά. Αν το έχω κάθετα, η εικόνα είναι σταθερή όσο και να το κουνισω. Από κάτω ο ήχος ακούγεται να παίζει κανονικά.

 

Στο μενού για το calibration:

Όταν το βάζω οριζόντια και στις τρεις επιλογές που έχει

Calibration (tolerance 20%)

Calibration (tolerance 40%)

Clear calibration

Μου βγάζει operation felled

Κάτι άλλο που πρόσεξα είναι ότι οι στιγμιαιες τιμές του σύνορα, στην οριζόντια θέση, έχουν διακυμανση και δίνουν 0.0000~0.0012~0.0024 (η κάθε μία).

Επίσης, αν γυρίσω το τηλέφωνο κάθετα, οι στιγμιαιες τιμές αλλάζουν πολύ (70.0000 ή και 120.0000).

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Baniko, μάλλον δεν έκαναν σοβαρή δουλειά πάλι...

Έτσι φαίνεται. Παρόλο που ο dilnix έγραψε ότι έχει διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά για το wifi δεν υπαρχει καμία λύση ??? στο παραπάνω προβλημα που γράφω???

 

εγω με τις μαμα ρομ και hol ρουτερ παντα εχω δυνατο σημα

Link to comment
Share on other sites

εγω με τις μαμα ρομ και hol ρουτερ παντα εχω δυνατο σημα

 

Μπορεί να έχω πρόβλημα με την κεραία μου μέσα από το καπάκι ?? Μήπως υπάρχει καμία πατέντα να αυξήσω το σήμα πριν φτάσω να παραγγείλω καινούργιο καπάκι?

Edited by Apostolisant
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχω πρόβλημα με την κεραία μου μέσα από το καπάκι ?? Μήπως υπάρχει καμία πατέντα να αυξήσω το σήμα πριν φτάσω να παραγγείλω καινούργιο καπάκι?

καλη χρονια σε όλους.

τελικα εχει λυσει κανενας το θεμα battery drain που αφορά το eint wakelock και το οτι δεν μπαινει ποτε το τηλ σε αδράνεια;

αν καποιος ξερει κατι θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω αμεσα

 

λοιπον θα σας πω τις εντυπώσεις μου

δούλευα με όλες τις custom rom και το αποτέλεσμα ήταν ψηλό android os. Χτες ξεκίνησα με την official 4s ,και το άφησα να κάνειμόνο του update μέχρι και την 20s . Μετά έβαλα όλα τα gaps και μέχρι στιγμής δουλεύει θαυμάσια. δεν έβαλα ακόμα twrp ούτε το έκανα root,και δεν πρόκειται αν δουλεύει. Έβαλα αυτό latin_5.1.23.127065177-(arm64).apk και έχω ελληνικά στο πληκτρολόγιο και όλα οκ. όταν είχα βάλει την 20s μετά την 17s του Ιταλού έιχα battery drain.

αυτα... και ελπίζω να μην επανέλθω για το ίδιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ειχα την 11ς και ειπα να βαλω την 17ς για να δω την Marshmallow αλλα το μετανιωσα. Μικροπροβληματα η 17ς... Τωρα με το που βρω χρονο θα βαλω καμια αλλη να δω και αν δεν δω φως πισω στην 11ς για μονιμα

 

Καλησπερα, η 11S ειναι καλυτερη απο την 13S?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, η 11S ειναι καλυτερη απο την 13S?

 

ο Ιταλός έχει πει ότι η 13s ειναι η καλυτερη που εχει κανει. Κάποιοι που τη δοκίμασαν λένε ότι εχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση από την 11s. αν εισαι ικανοποιημένος με την 11s μην την αλλάξεις ,δεν θα δεις διαφορά. εκτος αν πας σε android 6 (15s έως 20s). multilanq. οι 15s του Ιταλού και 17s του Ιταλού. και 18s kraktun. σε πιο πανω μονο official οι άλλες έχουν μικροποροβλήματα. Επίσης η 17s του Ιταλού μπαίνει πάνω από την official 17s, είναι patch.

Edited by tssotiris
Link to comment
Share on other sites

ο Ιταλός έχει πει ότι η 13s ειναι η καλυτερη που εχει κανει. Κάποιοι που τη δοκίμασαν λένε ότι εχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση από την 11s. αν εισαι ικανοποιημένος με την 11s μην την αλλάξεις ,δεν θα δεις διαφορά. εκτος αν πας σε android 6 (15s έως 20s). multilanq. οι 15s του Ιταλού και 17s του Ιταλού. και 18s kraktun. σε πιο πανω μονο official οι άλλες έχουν μικροποροβλήματα. Επίσης η 17s του Ιταλού μπαίνει πάνω από την official 17s, είναι patch.

 

ευχαριστω για τις πληροφοριες, θα βαλω μαλλον την 13

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει αγοράσει κάποιος απο εσάς οθόνη για το κινητό του απο κάποιο έμπιστο σάιτ, (ή πωλητή) γιατί εχω μέρες που το ψάχνω και δεν μπορώ να βγάλω άκρη...?!

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οταν κολλησε η μπαταρια του κινητου και δε ανοιγει και πηγα σε τεχνικο και την εβγαλε και την ξαναεβαλε οταν παει στο 35% η μπαταρια κανει πολυ αποτομη πτωση και κλεινει μεσα σε 2 λεπτα.. αυτο συμβαινει και με τις 3 ρομ του ιταλου που εχω δοκιμασει (10,11,13) και γενικα εχω 2 ωρες οθονης το ανωτερο ανεξαρτητως χρησης..Πριν το θεμα με την μπατ δεν ειχα τετοιο θεμα ενω το sot ηταν παλι 2 ωρες περιπου..καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά με το θέμα του wi-fi π αναγράφω στα προηγούμενα δεν γίνετε κάτι?? γτ δεν μου έχετε απαντήσει και δυστυχώς έψαξα παντού και δεν βρήκα κάτι!! αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οταν κολλησε η μπαταρια του κινητου και δε ανοιγει και πηγα σε τεχνικο και την εβγαλε και την ξαναεβαλε οταν παει στο 35% η μπαταρια κανει πολυ αποτομη πτωση και κλεινει μεσα σε 2 λεπτα.. αυτο συμβαινει και με τις 3 ρομ του ιταλου που εχω δοκιμασει (10,11,13) και γενικα εχω 2 ωρες οθονης το ανωτερο ανεξαρτητως χρησης..Πριν το θεμα με την μπατ δεν ειχα τετοιο θεμα ενω το sot ηταν παλι 2 ωρες περιπου..καμια λυση?

 

Battery calibration app από το playstore. Ακολούθησε τις οδηγίες που αναφέρει όταν το τρέξεις.

 

Πάντως οι 2 ώρες SOT, αν πρόκειται για τη συνηθισμένη διάρκεια και όχι για μεμονωμένες περιπτώσεις, μου φαίνονται λίγες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...