Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα σκάσω. Τι δεν κανω καλα ? Βασικα δεν μπορω να βρω το TWRP ? Που βρίσκεται ? Προσπαθω να το κανω όπως το βιντεακι αλλα δεν το βρισκω. Δεν πρεπει να το βαλουμε μεσα στο κινητο το αρχειο ΤWRP ? που το βρισκουμε όμως ?

Εγώ κατεβασα τους drivers ADB που εχει στο 1ο λινκ και τον φακελο TWRP στο 2ο λινκ κανω ότι λεει αλλα μου ανοιγει το κινητο χωρις TWRP.

Μπορεί καποιος να βοηθήσει ?? Ακολουθω τις οδηγίες , παταω συνεχεια πλήκτρο για να συνεχισει αλλα όταν κανει exit για να μπει στο recovery δεν μαπίνει και μου ανοιγει απλα το κινητό δηλ σαν να κανει επανεκκινηση και δεν μπαινει σε TWRP. Γιατί ? Καποια βοήθεια !!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί καποιος να βοηθήσει ?? Ακολουθω τις οδηγίες , παταω συνεχεια πλήκτρο για να συνεχισει αλλα όταν κανει exit για να μπει στο recovery δεν μαπίνει και μου ανοιγει απλα το κινητό δηλ σαν να κανει επανεκκινηση και δεν μπαινει σε TWRP. Γιατί ? Καποια βοήθεια !!!!

 

Για να σου βγαλει τον φακελο twrp πρεπει να μπεις στην recovery πρωτα και μετα επανεκκινηση.Δοκιμασε να μπεις μεσω της εφαρμογης mobileuncletools στο recovery.

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε ΟΤΑ αναβάθμιση 5.0.008s(stable) , τωρα ειμαι στην 002s. Αυτη ειναι η επίσημη να υποθέσω ? Και πως γινεται να εχω και ελληνικα ? Δεν μπορει καποιος να με ξεμπερδεψει ? Η εκδοση που μου ηρθε το τηλ ειναι η 5.0.002s stable. Aυτη ειναι αγγλοκινεζικη ή του Ιταλού ? Και πως γινεται να εχω ελληνικα αν δεν ειναι του Ιταλού ? Και τωρα μου ηρθε ΟΤΑ 008s αλλα δεν την εκανα γιατι θελω να ξεκαθαρισω τι γινεται πρωτα. Δεν μπορω ακομα να βαλω TWRP ..δοκίμασα 2 διαφορετικούς τρόπους αλλα τιποτα ...δεν με βαζει σε custom recovery αλλα ούτε και σε στοκ recovery. Το mobile uncletools που λεει ο παραπάνω φίλος πρεπει να το βαλω στο κινητό η στο pc ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για να σου εβγαλε ota κατα πασα πιθανοτητα εχεις την οfficial αγγλοκινεζικη.Θα χρειαστει να το rootαρεις πρωτα και μετα να περασεις twrp και αλλες rom.
Link to comment
Share on other sites

Για να σου εβγαλε ota κατα πασα πιθανοτητα εχεις την οfficial αγγλοκινεζικη.Θα χρειαστει να το rootαρεις πρωτα και μετα να περασεις twrp και αλλες rom.

Και πώς γίνεται να έχω Ελληνικά; Και επειδή ούτε να το ρουταρω Δεν με αφήνει,ξέρει κανείς πώς μπαίνει η στοκ recovery?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και πώς γίνεται να έχω Ελληνικά; Και επειδή ούτε να το ρουταρω Δεν με αφήνει,ξέρει κανείς πώς μπαίνει η στοκ recovery?

Σελίδα 50 post 744, ένας πολύ καλός οδηγός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, πήρα το κινητό μεταχειρισμένο και επειδή είμαι λίγο ως πολύ άσχετος, μπορεί κάποιος να μου πει ποιά ROM είναι αυτή;

Παραθέτω φωτογραφία:FfabuV6rLcqBkUT96

https://goo.gl/photos/FfabuV6rLcqBkUT96

Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 50 post 744, ένας πολύ καλός οδηγός.

 

Όντως πολύ καλός οδηγός αλλα δεν εχω ουτε stock recovery ..εχει χαθει δεν ξερω πως !!

Αν αναβαθμίσω στην official 8s μεσω ΟΤΑ θα ξαναεχω στοκ recovery ? Ξερει κανεις?

edit : Καταφερα και εβαλα την στοκ recovery μεσω spflashtools...αλλα με τίποτα δεν μπορώ να περάσω TWRP. Δοκίμασα 1000 τρόπους και δεν περναει με τίποτα. και δεν φταίω εγώ..υπάρχει καποιο θεμα..έψαξα τα πάντα. Το μόνο που μου απομένει ειναι να μου πει καποιος αν του Ιταλού υπάρχει και μεσω spflashtools. Ξέρει κανείς ?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, πήρα το κινητό μεταχειρισμένο και επειδή είμαι λίγο ως πολύ άσχετος, μπορεί κάποιος να μου πει ποιά ROM είναι αυτή;

Παραθέτω φωτογραφία:FfabuV6rLcqBkUT96

https://goo.gl/photos/FfabuV6rLcqBkUT96

 

Είναι η 8s του Ιταλού .

Link to comment
Share on other sites

Για μενα,ναι...δοκιμασα και 7rl και 8s

 

Την 7rl την βρηκα. ποια ομως ειναι η 7s ? Εχεις λινκ ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τελικα την 007s RL αλλα ο kernel παρεμεινε ο παλιος που ειχα. ο 3.10.61+.

Να τον αλλάξω? Και αν ναι πως το κανω ?

Επίσης στην σελίδα του Ιταλού εχει και καποια add on . Πως τα βαζω ? Μαλλον με twrp ? και πως το κανω? θα τα κανω ινσταλλ ?

Και επίσης μπορώ με κάποιο τρόπο να ενεργοποιήσω την αναζήτηση google πατωντας το home button αρκετη ώρα ?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Είναι η 8s του Ιταλού .

Σ΄ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά γίνεται να εμφανίζεται πρώτα το επίθετο στις επαφές;

Υ.Γ. από λογαριασμό gmail κανονικά καταχωρημένες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!

Είμαι στην 7s rl και μόλις έβαλα απόκρυψη με #31# συνέβησαν τα εξης:1. ενεργοποιήθηκε ή απόκρυψη και στις δυο γραμμές (και όχι μονο σε αυτή που την έβαλα) 2. Δεν ακυρώθηκε ποτε με το *31# 3. Ανακάλυψα πως δεν υπάρχει τροπος να βρεις τα advance settings στο call 4. Ζήτησα βοήθεια απο τον πάροχο και μου ακύρωσε και όλες τις εξερχόμενες κλήσεις(!!)

5. εκανα wipe τα παντα και ξαναπέρασα την rom και έτσι δουλεύει...

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα με την 7s εχω παρατηρησει οτι αν ανοιξω το messenger πχ εχω ενα chat head και ειναι ανοικτο στο background , μετα απο λιγη ωρα σταματαει με αποτελεσμα να μην ερχονται ειδοποιησεις . Δεν εχω greenify η κατι παρομοιο , συμβαινει σε κανεναν αλλο ?

 

υ.γ οι υπολοιπες ειδοποιησεις ερχονται κανονικα , απλα το messenger για καποιο λογο σταματαει να παιζει στο background μετα απο λιγη ωρα με κλειστη την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 7rl του Ιταλού. Θέλω να ρωτήσω το εξής υπάρχει τρόπος να ρυθμίσουμε το notification led στο χρώμα που θέλουμε για κάθε ειδοποίηση ξεχωριστά? Νομίζω ότι σε όλες έχει το μπλε χρώμα και απλά όταν πέσει η μπαταρία ανάβει το κόκκινο.

Δοκίμασα κατι εφαρμογές στο Google play αλλά δεν δούλεψε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.παρελαβα χθες το τηλεφωνο και σημερα που περασα την καρτα sim δεν εμφανιζει τις επαφες που εχω αποθηκευμενες.τι πρεπει να κανω?

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το κινητο. 32gb

Γενικη εικονα πολυ καλη. Ομορφη συσκευη.

Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, μοιαζει με ενα xiaomi mi4 5.5 ιντσων, αν και προτιμω το περιμετρικο ατσαλι του mi4 απο το αλουμινιο (μαλλον) του x600. Εννοειται μπηκε με το καλημερα Twrp και η 07s RL του ιταλου και η συσκευη λειτουργει τελεια.

Μυνηματα απο whatsapp viber email, φτανουν αμεσα, δεν συναντησα το προβλημα που αναφερετε αρκετοι.

Το wifi επισης δεν ειναι τοσο αδυνατο οσο περιμενα, ειναι ελαφρως καλυτερο απο του note4 που εχω, και τη δουλεια μου θα την κανει.

Μοναδικο μειον ειναι το υλικο της οθονης η οποια δεν μου μοιαζει για gorilla glass 3, εχει μια αρκετα πλαστικη αισθηση...μακαρι να κανω λαθος, εχω τρομαξει και με αυτα που διαβαζω οτι ειναι ευθραυστη. Θα δοκιμαστει 10 μερες και αν ολα ειναι οκ θα αντικαταστησει ολοκληρο ΝΟΤΕ4, οχι κι ασχημα για ενα κινητο που κοστιζει 180 ευρω

 

Τελος αν εχετε κανενα λινκ για καμμια καλη θηκουλα για προτεινετε...στο ebay δεν βρισκω και πολλα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.παρελαβα χθες το τηλεφωνο και σημερα που περασα την καρτα sim δεν εμφανιζει τις επαφες που εχω αποθηκευμενες.τι πρεπει να κανω?

 

Στα αγγλικά που το έχω πας Settings > App Settings (είναι κάτω δεξια) > Contacts > Import contacts from SIM.

Edited by michsof
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε ολους.πριν λίγο παρέλαβα και εγώ το κινητό και αρχισε το σκάλισμα.

Ήρθε με κινεζικό twrp και ακολουθώντας τις οδηγίες φίλου απο εδώ αλλαξα το θέμα σε αγγλικά.

Η Ρομ είναι η 7s με κερνελ 3.10.61+

Υπάρχει κάποια καλύτερη που θα μπορουσα να φλασαρω;

Επίσης στο φλασαρισμα επειδή είμαι συνηθισμένος απ το coolpad που είχα και εκεί εκανα όλα τα wipes πριν φλασαρω μια καινούργια Ρομ εκτός της εξωτερικής κάρτας,σε αυτό το τηλέφωνο που δεν έχει εξωτερική μνήμη,ποια wipes ΔΕΝ πρέπει να κάνουμε πριν το φλασαρισμα έτσι ώστε να μην χαθεί κάτι χρησιμο στο φλασαρισμα και γενικότερα στη λειτουργία του τηλεφώνου;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...