Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εισαι αθηνα μου εχει μεινει ενα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ.τοχα για το χ600 μου κ τωρα δεν μπορω να το βαλω στο Χ 800(ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ)στειλε μου μηνυμα αν σε ενδιαφερει.

Αυτό πουέχεις είναιαυτό πουείχε στην συσκευασία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Προχθές μου έφερε ένας γνωστός ένα letv x600 από Κίνα με κινέζικη Official rom 3s.

Στην προσπάθεια μου να περάσω custom recovery μεσω sp flash tools το μπρίκαρα.:cry::cry::cry:

Μετά από ψάξιμο ανακάλυψα αυτή την rom η οποία είναι για unbrick http://www.androidbrick.com/download/letv-x600-unbrick-rom-scatter-file-sp-flash-tool-mtk-drivers/

Την περνάω κανονικά αλλά το τηλέφωνο όταν το πατάω να ανοίξει κάνει μια δόνηση, μετα από περιπου 15 με 20 άλλη μια και συνεχίζει έτσι βέβαια αν κρατήσω το volume up μπαίνει σε stock recovery.

εχω δοκιμάσει και με downlaod mode και update firmware αλλα δεν...

Κανεις καποια ιδεα η καποια βοήθεια??? :(

 

Εδω εισαι https://mega.nz/#!4wknGQKJ!xWZB17_d20X7paNb5VBP7nOp1ODQxpbWE-vQBc2RPLI

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την καλησπέρα μου!!

 

Μετά από σχεδόν δυό μήνες,περίπου απροβλημάτιστης λειτουργίας του Χ600

(μόνο μελανά σημεία:ότι παρ'ότι ζω στην αθήνα κ έχω vodafone,δεν εχω πουθενά σήμα 4G,και επίσης ότι κάποιες φορές δεν μου παραδίδονται sms που μου έχουν σταλεί),

προχθές,τα κατάφερα κ μάλλον έσπασα την οθόνη..μου επεσε από υψος μισού μέτρου κ παρ'ότι φορουσε την σκληρή διάφανη θήκη που δίνει δώρο το vickmall καθώς κ το διαφανές φιλτράκι της οθόνης,έπεσε με τέτοιο τρόπο που χτύπησε στο πάτωμα σε μια από τις 4 γωνίες του κινητου κ ράγισε όλη η οθόνη..

έτσι τουλάχιστον πίστεψα..

ένας φίλος όμως μου είπε,ότι μάλλον δεν ράγισε η οθόνη,άλλα το TOUCH SCREEN της οθόνης,του οποίου την ύπαρξη αγνοούσα!

μου έστειλε δε,το παρακάτω link: http://www.ebay.com/itm/172010696627

ώστε να το παραγγείλω εφόσον το επιθυμω!

γνωρίζει κάποιος κάποιο άλλο eshop,για να το παραγγείλω?

γνωρίζει κάποιος αν είναι εύκολη η τοποθέτηση του,ώστε να την κάνω μόνος στο σπίτι?

οποιαδήποτε πληροφορία περί αντικατάστασης του touch screen θα μου ήταν χρήσημη!

 

Ευχαριστώ πολύ,εκ των προτέρων κ ελπίζω κανείς σας να μην πάθει ό,τι κ εγώ!

 

Θα σου πρότεινα να μην πάρεις μονο το touchscreen αλλα να παρεις ολοκληρο το πακετο, το touchscreen με το digitizers μαζι!

Ειναι πολυ δύσκολο στα νεα τηλέφωνα να αντικαταστησεις το touchscreen χωρις να καταστρέψεις το digitizers.

Το εχω κανεις σε διάφορα τηλεφωνα και ξερω. Το digitizers δεν ειναι οπως στα παλιά τηλέφωνα που ηταν σαν τζάμι,τώρα ειναι

σαν πολλα φιλμ μαζι και ειναι πολυ ευαισθητα,δύσκολα ξεκολλάς το touchscreen χωρις να κανεις ζημιά στο digitizers....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την καλησπέρα μου!!

 

Μετά από σχεδόν δυό μήνες,περίπου απροβλημάτιστης λειτουργίας του Χ600

(μόνο μελανά σημεία:ότι παρ'ότι ζω στην αθήνα κ έχω vodafone,δεν εχω πουθενά σήμα 4G,και επίσης ότι κάποιες φορές δεν μου παραδίδονται sms που μου έχουν σταλεί),

προχθές,τα κατάφερα κ μάλλον έσπασα την οθόνη..μου επεσε από υψος μισού μέτρου κ παρ'ότι φορουσε την σκληρή διάφανη θήκη που δίνει δώρο το vickmall καθώς κ το διαφανές φιλτράκι της οθόνης,έπεσε με τέτοιο τρόπο που χτύπησε στο πάτωμα σε μια από τις 4 γωνίες του κινητου κ ράγισε όλη η οθόνη..

έτσι τουλάχιστον πίστεψα..

ένας φίλος όμως μου είπε,ότι μάλλον δεν ράγισε η οθόνη,άλλα το TOUCH SCREEN της οθόνης,του οποίου την ύπαρξη αγνοούσα!

μου έστειλε δε,το παρακάτω link: http://www.ebay.com/itm/172010696627

ώστε να το παραγγείλω εφόσον το επιθυμω!

γνωρίζει κάποιος κάποιο άλλο eshop,για να το παραγγείλω?

γνωρίζει κάποιος αν είναι εύκολη η τοποθέτηση του,ώστε να την κάνω μόνος στο σπίτι?

οποιαδήποτε πληροφορία περί αντικατάστασης του touch screen θα μου ήταν χρήσημη!

 

Ευχαριστώ πολύ,εκ των προτέρων κ ελπίζω κανείς σας να μην πάθει ό,τι κ εγώ!

 

Δυστυχώς επαθα το ίδιο ακριβώς με εσένα.το βρήκα από vopmart και μου βγήκε κοντά στα 30 δολλάρια.να ξέρεις ότι το letv δεν έχει ξεχωριστό lcd και digitizer έρχεται όλο μαζί πακέτο.επικοινώνησε με τον gerstavros2 είναι μέλος του φόρουμ και έχει μαγαζί που κανει τέτοιες δουλειές.εγώ επικοινώνησα και ήδη έχω κανονισει όταν το παραλαβω να περάσω απτό μαγαζί του για την αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Τους drivers μάλλον γιατί το pc δε βλέπει το τηλεφωνο, στο video του Ρώσου έχει τα λινκ που χρειάζεσαι

Το pda net το ετρεξες?

Στο 4:15 του video

κατεβασα την ρομ του ρωσου που στην θεωρεία είναι ιδια με αυτην που προσπαθουσα και τελικα δουλεψε!!!

σε ευχαριστω και εσενα και τον xostel 77. Βεβαια εχασα το ιμει αλλα δεν αγχωνομαι τωρα που ανοιξε όλα κομπλε.εχετε το ιδιο ιμει και στις 2 καρτες σωστα?

τωρα από rom η καλυτερη που παιζει είναι η 7s του ιταλου?

Edited by nasosg13b
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την ρομ του ρωσου που στην θεωρεία είναι ιδια με αυτην που προσπαθουσα και τελικα δουλεψε!!!

σε ευχαριστω και εσενα και τον xostel 77. Βεβαια εχασα το ιμει αλλα δεν αγχωνομαι τωρα που ανοιξε όλα κομπλε.εχετε το ιδιο ιμει και στις 2 καρτες σωστα?

τωρα από rom η καλυτερη που παιζει είναι η 7s του ιταλου?

 

Τώρα που έχασε το IMEI τι διαδικασια θα κανεις? Μπορεις να την περιγράψεις οταν τα καταφερεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μην πάρεις μονο το touchscreen αλλα να παρεις ολοκληρο το πακετο, το touchscreen με το digitizers μαζι!

Ειναι πολυ δύσκολο στα νεα τηλέφωνα να αντικαταστησεις το touchscreen χωρις να καταστρέψεις το digitizers.

Το εχω κανεις σε διάφορα τηλεφωνα και ξερω. Το digitizers δεν ειναι οπως στα παλιά τηλέφωνα που ηταν σαν τζάμι,τώρα ειναι

σαν πολλα φιλμ μαζι και ειναι πολυ ευαισθητα,δύσκολα ξεκολλάς το touchscreen χωρις να κανεις ζημιά στο digitizers....

 

Τώρα που είδα το βίντεο θα συμφωνήσω με τα παιδιά, πάρε όλο το σετ και lcd και digitizer δεν είναι πολύ ακριβότερο (http://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=letv%20x600%20lcd&sortType=PP_A&shippingCountry=US&viewtype=1). Για να είσαι πιο σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χτες είμαι και εγώ κάτοχος του letv x600.

Έχω πρόβλημα με τις επαφές, δεν μου δείχνει πρώτα το επίθετο.

Υπάρχει τρόπος να το ρυθμίσω να φαίνεται πρώτα το επίθετο; :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχασε το IMEI τι διαδικασια θα κανεις? Μπορεις να την περιγράψεις οταν τα καταφερεις?

 

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγο

είναι απλή διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχασε το IMEI τι διαδικασια θα κανεις? Μπορεις να την περιγράψεις οταν τα καταφερεις?

 

Κατέβασε αυτο για να φτιαξεις το ΙΜΕΙ ειναι απίστευτα απλο φιλε. https://mega.nz/#F!CRAA3BqT!lEvteq6nHYEqABPRE1H5sQ!KQxGkRjB

Δες και βιντεο αναλυτικά...https://youtu.be/1o81cqUs6Vk οτι νούμερο θες βάζεις για imei

Edited by xostel77
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια χαζή ερώτηση...;; Όσοι απο εσάς έχετε κάρτα wind σας εμφανίζει σημα 4g κάπου;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για τη vodafone που νομίζω ότι αναφέρθηκε νωρίτερα έπρεπε να στείλω ένα sms πρώτα για να μου ενεργοποιήσουν το 4g αλλά λειτουργεί μια χαρά. Για την ακρίβεια έχω καλύτερο 4g από 3g.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω , τι διαφορα στην αυτονομια μεταξυ 3g και 4g εχουν δει οσοι το δουλευουν σε 4g ?????

Εγω με ultimate aosp , 90 εφαρμογες , φωτεινοτητα στο αυτοματο και 3g η wifi παντα ανοικτο εχω 3,5 - 4 ωρες

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι κανονικα

Που ακριβώς το δείχνει γιατί εγω μόνο H+ βλέπω και στην καρτα του what's up που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες, αν έχει κάποιος την καλοσύνη μπορεί να μου πει ποια είναι η καλύτερη ρομ να περάσω και ενα λινκ που θα την βρω και πως το κάνω ? Ευχαριστώ.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Καινούργιος εδώ, όχι όμως και στο φόρουμ καθώς "ερχομαι" από το νήμα του coolpad F1.εχω παραγγείλει το τηλέφωνο και αναμένω και το έχω ρίξει στην μελετη. Καλό θα ήταν και όσο είναι ακομα λίγες οι σελίδες του νήματος κάποιος υπεύθυνος να συγκεντρώσει στην πρώτη σελίδα τα βασικα(ρουταρισμα,ρομς,recovery drivers)με λινκ για κατέβασμα και οδηγίες αν είναι εύκολο.

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες, αν έχει κάποιος την καλοσύνη μπορεί να μου πει ποια είναι η καλύτερη ρομ να περάσω και ενα λινκ που θα την βρω και πως το κάνω ? Ευχαριστώ.

 

στη 34 και πιο μπροστά έχει

 

Το κινητό το είχα σε άσπρο παλιότερα και τώρα το ξαναπήρα σε μαύρο απο tinydeal. (Δεν θα ξαναψωνίσω απο εκεί-μου είχαν πει ψέμματα ότι ήταν σε στοκ και με καθυστερησαν πολύ). Τα led του μαύρου πολύ πιο όμορφα.

Μου ήρθε με την EUI version 5.0.002S(stable). Αυτη να υποθέσω δεν είναι του Ιταλού έτσι ? Πάντως έχει ελληνικά μέσα. Ο kernel είναι 3.10.61+. Να την αλλάξω τη ρομ ή όχι ? Και αν ναι σε ποια ρομ καλύτερα ? Απο κερνελ ειμαι καλα ή όχι ? Ευχαριστώ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε την με την 7s ή την 7s rl.καλύτερη διαχείρηση μπαταρίας και πιο smooth.kernel εχουν μέσα οι rom αλλά υπάρχουν και ξεχωριστά zipακια.
Link to comment
Share on other sites

Από χτες έχω (επιτέλους...) το X600 και τα σπάει! Απόκριση κινητού - δύναμη επξεργαστή - ήχος - οθόνη με έχουν εντυπωσιάσει!!

(η οθόνη σε εσωτερικούς χώρους - έξω τα χαλάμε λίγο σε φωτεινότητα αλλά το παραβλέπω πολύ χαλαρά)

 

Λευκό σαφώς - βρίσκω πολύ ξεχωριστό το design του - πραγματικά "κουμπώνει" στο χέρι...

Tο πήρα $180 από 1949deal και έκανε 100χρόνια να έρθει με NL... με EUI 5.0.002S(Stable) και Kernel 3.10.61+ unrooted

 

Για εμφάνιση, grip και προστασία οθόνης έβαλα http://www.vickmall.com/moskii-colorful-hard-case-for-letv-one-le-1-x600.html

Του έβαλα και Nillkin τζάμι από Banggood και περμένω και 2 κιλά καλώδια & αντάπτορες για το C (από διάφορους)

 

Μαζεύω τις υπερ-πολύτιμες πληροφορίες εδώ από το thread (να'ναι καλά το φόρουμ) για να αρχίσω να το στρώνω :cool:

Edited by adenadoume
ZUK Z2 - (πρώην) LeTv Χ800 - (πρώην) LeTv X600 - - και ότι βγάζει η Xiaomi γενικώς..
Link to comment
Share on other sites

Για εμφάνιση, grip και προστασία οθόνης έβαλα http://www.vickmall.com/moskii-colorful-hard-case-for-letv-one-le-1-x600.html

Του έβαλα και Nillkin τζάμι

 

Φίλε η θήκη κ το τζάμι κάθονται καλά? Ρωτάω γιατί η "μαμα" θήκη που είχε δώρο το vicmall δεν έχει καλή εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι αν κατάλαβα καλά απ όσα διάβασα...

Αν το κινητό έρθει με κινέζικο twrp recovery, βρίσκω τον φάκελο twrp και βάζω μέσα ένα αρχείο με θέμα για αγγλικά που δίνει ένας φίλος εδώ.

Αν έρθει με το στοκ recovery, μπορώ να το αλλάξω σε twrp μόνο με σύνδεση μέσω υπολογιστή; με το mobileuncle η με το Rashr δεν μπορώ;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει πιο τραγικό μαγαζί απο το gear best. 20 μέρες και δεν το έστειλαν ακόμα.

 

Φιλε μου και ομως υπαρχει.TINYDEALS.Εχω κανει παραγγελια τελος Νοεμβριου.Ενω ειχε stock οταν το παραγγειλα,μου εστειλε μηνυμα λιγες μερες μετα οτι ειναι out of stock και οτι θα ξαναστοκαρει στις 7 Δεκεβριου,μου ξαναστελνει mail στις 5 Δεκεβριου αν θελω να περιμενω ακομα 2-3 μερες.Ενω του απαντω οτι θα περιμενω,μου ξαναστελνει mail οτι δεν ξερει ποτε θα ξαναστοκαρει και αν θελω να διαλεξω αλλο χρωμα ή να μου στειλει τα λεφτα μου πισω.Ενω του απαντω να μου στειλει τα λεφτα μου πισω απο τις 10 Δεκεβριου περιμενω.Του στελνω mail στις 13 Δεκεβριου ποτε θα μου τα στειλει και μου απανταει οτι ειχαν βλαβει στο συστημα και να περιμενω.Του εχω ανοιξει case στο paypal απο προχθες και ουτε καν ανταποκριθηκε.

Ακομα περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...