Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα τελικα παρελαβα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτο που ειδα:)

 

Αυτα που εχουν αναφερει καποια παιδια ισχυουν το λιγοτερο κατα 1000%. Το τηλεφωνο ειναι πραγματικα καταπληκτικο και μετα λογου γνωσεως στα χρηματα που υπαρχει τωρα δεν συγκρινεται με κανενα Xiaomi & Meizu etc και τελος.

 

Ποιοτητα κατασκευης 10 στα 10 σε ολα ομως αλλα ειδικα στην οθονη θα ελεγα οτι εινα ισως απο τις 1-2 καλυτερες που εχω δουλεψει.

Κρυσταλλο με φοβερα χρωματα ειδικα μαυρο -ασπρο και την απιστευτη υφη.

Μου θυμισε οταν πηρα το HD2 και μετα το Galazy S2 :lol: Την συγκρινω μονο με αυτη του 1+1 απο Κινεζικα.

 

Εκει που επαθα πλακα ειναι με τις ταχυτητες ειδικα οταν εισαι εκτος wifi δηλαδη 3G (εδω που ειμαι εγω)

Ο stock browser φυσαει χωρις οταν κανεις ζουμ να σε πεταει αριστερα και δεξια και αλλου απο εκει που διαβαζες:cool:

Η καμερα δεν προλαβαινεις να καταλαβεις ποτε εστιαζει και τραβει φωτο....

Το EUI ομορφο και γρηγορο!!

 

Δεν ξερω τι αλλο να πω αλλα αυτα προλαβα και ειδα μεσα σε ενα 12ωρο:p:p

 

Περισσοτερα και για gps κλπ καθως και ανεβασμα καποιον φωτο πιστευω συντομα.

Αν θελετε να ρωτησετε κατι εδω ειμαι.

 

Καλά σου άρεσε η οθόνη του 1+1 ?? Τί να πω ??

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά σου άρεσε η οθόνη του 1+1 ?? Και περισσότερο απο του Meizu ?? Τί να πω ??

Σε αποδοση και αισθηση, οχι τοσο σε χρωματα κλπ (δευτερεον λιγο για μενα) την συγκρινα με το 1+1.....Αν δεν καταλαβες!!!

Στα Meizu η αισθηση που ειχα ηταν κατι ενδιαμεσο απο γυαλι και πλαστικο οπως ακριβως και στα Xiaomi.

Τωρα αν εσυ τα εχεις δοκιμασει και εχεις αλλη αποψη περι ορεξεως ......:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι ,τιποτα ακόμα.

Η παραγγελία ακομα στο processing.....

Περίεργο...

Καλημέρα , παλικάρι για να μην ανησυχείς ,prossecing γράφει μέχρι να πατήσει Ελλαδα το δεμα ,και τοτε θα σου δωσουν και τρακ ,χαλάρωσε και απλα περίμενε .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά τους κατόχους της συσκευής,η πλάτη του κινητού μπορεί να βγει ή να αλλάξει ή είναι unibody οπότε δεν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά τους κατόχους της συσκευής,η πλάτη του κινητού μπορεί να βγει ή να αλλάξει ή είναι unibody οπότε δεν γίνεται;

ΔΕΝ βγαινει,,,,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , παλικάρι για να μην ανησυχείς ,prossecing γράφει μέχρι να πατήσει Ελλαδα το δεμα ,και τοτε θα σου δωσουν και τρακ ,χαλάρωσε και απλα περίμενε .

Καλησπέρα , δεν ανησυχώ μιας και έχω κάνει αρκετές παραγγελίες από Κίνα μεριά ...:)

Proccesing γράφει μέχρι να σου δώσουν το αρχικό τράκινγκ, όπου και αλλάζει η κατάσταση σε complete (λογικά σε μια δυο μέρες από την παραγγελία).

Το τρακ σου το δίνουν από την αρχή , δεν περιμένεις να πατήσει Ελλάδα :):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , δεν ανησυχώ μιας και έχω κάνει αρκετές παραγγελίες από Κίνα μεριά ...:)

Proccesing γράφει μέχρι να σου δώσουν το αρχικό τράκινγκ, όπου και αλλάζει η κατάσταση σε complete (λογικά σε μια δυο μέρες από την παραγγελία).

Το τρακ σου το δίνουν από την αρχή , δεν περιμένεις να πατήσει Ελλάδα :):)

 

Σε ποιο λινκ κοιτάτε βρε παιδιά?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου. Μόλις έκανα παραγγελία από vickmall το 32αρι οπότε τώρα εν αναμονή να έρθει. :D:D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό!

Και εγω το περιμένω, σήμερα πήρα taking από Vickmall.

Πόσο σου βγήκε; Το 16αρι το έχει ρίξει 187$ για τρεις μέρες για όποιον ενδιαφέρεται.

http://www.vickmall.com/original-letv-one-le-1-x600-4g-fdd-lte-android-5-0-mtk6795-64-bit-octa-core-2-0ghz-5-5inch-3gb-ram-16gb-rom-13-0mp-smart-cell-phone.html

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο φορουμ μια ερωτηση πως κανετε αγορα απο το εξωτερικο απο την ωρα που εγινε το capital control στην ελλαδα γιατι θελω να κανω αγορσ το σιγκεκριμενο τηλεφωνο και ακουο οτι δεν μπορεισ να κανεις αγορα απο απεξω προς ελλαδα...δωστε μου τα φωτα σας...ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ημουν μεταξύ του Xiaomi Redmi Note 2 prime και του LETV LE1 και εκανα τελικά την παραγγελία μου με paypal από το vickmall για το 16ρι στα 187 δολάρια (167 ευρώ περίπου) με SG POST

Ελπιζω να έρθει κανονικα και να μου βγει σε καλό, το συγκεκριμένο κινητό καθώς δεν είναι πολύ γνωστή η μάρκα του σε αντίθεση με το μοντέλο της XIAOMI.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ημουν μεταξύ του Xiaomi Redmi Note 2 prime και του LETV LE1 και εκανα τελικά την παραγγελία μου με paypal από το vickmall για το 16ρι στα 187 δολάρια (167 ευρώ περίπου) με SG POST

Ελπιζω να έρθει κανονικα και να μου βγει σε καλό, το συγκεκριμένο κινητό καθώς δεν είναι πολύ γνωστή η μάρκα του σε αντίθεση με το μοντέλο της XIAOMI.

Και εγώ φίλε είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο κινητά συν το letv one pro...θα διαβάσω μερικά σχόλια και κριτικές από αυτά τα μοντέλα και σε 10 μέρες περίπου υπολογίζω να κάνω την επιλογή μου.Με το καλό να παραλάβεις.Πάντως μην αγχώνεσαι για το κατάστημα που παρήγγειλες είναι εξαιρετικό.Τους είπες να σου βάλουν κάποια άλλη rom ή θα έρθει με την official την δικιά του;

Link to comment
Share on other sites

Τους είπα να βάλουν αυτή του Ιταλού (τωρά δεν ξέρω εάν κατάλαβαν, ο Θεος και η ψυχή τους - εάν υπάρχει κάποιο άλλο χαρακτηριστικό πείτε το μου για να τους το διευκρινήσω). Επειδή δεν έχει ώρες που το παρήγγειλα και που τους έστειλα το e-mail δεν μου έχουν απαντήσει ακομα. Πάντως η προσφορά από το vickmal θα κρατήσει αν κατάλαβα καλά για 2 ακόμα μέρες και έχουν stock 5 ακομα τεμάχια προσφοράς για την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Τους είπα να βάλουν αυτή του Ιταλού (τωρά δεν ξέρω εάν κατάλαβαν, ο Θεος και η ψυχή τους - εάν υπάρχει κάποιο άλλο χαρακτηριστικό πείτε το μου για να τους το διευκρινήσω). Επειδή δεν έχει ώρες που το παρήγγειλα και που τους έστειλα το e-mail δεν μου έχουν απαντήσει ακομα. Πάντως η προσφορά από το vickmal θα κρατήσει αν κατάλαβα καλά για 2 ακόμα μέρες και έχουν stock 5 ακομα τεμάχια προσφοράς για την ώρα.

Καλά κατάλαβες 2 μέρες ακόμα και 5 κομμάτια σε διαθεσιμότητα.Δεν νομίζω να χρειάζεται να τους πεις κάτι άλλο εκτός από το να τους τονίσεις οτι χρειάζεσαι έναν EU adaptor και ότι δώρα έχεις επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβες 2 μέρες ακόμα και 5 κομμάτια σε διαθεσιμότητα.Δεν νομίζω να χρειάζεται να τους πεις κάτι άλλο εκτός από το να τους τονίσεις οτι χρειάζεσαι έναν EU adaptor και ότι δώρα έχεις επιλέξει.

 

Το pro παντως είναι λίγο ακριβουτσικο για την τσέπη μου. Προφανώς η τιμή του ηταν το δελεαρ καθώς το παρήγγειλα με την μια χωρίς να τους ζητήσω δώρα κλπ. Με μεταγενέστερο mail ζήτησα tempered glass - για να δουμε τι θα δούμε.

Σε σύγκριση πάντως με το to2c το vickmal είναι λίιιγο πιο φθηνο και προσφέρει και τα δωράκια τα οποια στο άλλο site είναι με πληρωμή + την αξιοπιστία του συγκεκριμένου μαγαζιού.

Link to comment
Share on other sites

Το pro παντως είναι λίγο ακριβουτσικο για την τσέπη μου. Προφανώς η τιμή του ηταν το δελεαρ καθώς το παρήγγειλα με την μια χωρίς να τους ζητήσω δώρα κλπ. Με μεταγενέστερο mail ζήτησα tempered glass - για να δουμε τι θα δούμε.

Σε σύγκριση πάντως με το to2c το vickmal είναι λίιιγο πιο φθηνο και προσφέρει και τα δωράκια τα οποια στο άλλο site είναι με πληρωμή + την αξιοπιστία του συγκεκριμένου μαγαζιού.

Και τα δυο είναι αξιόπιστα κατατήματα αλλά για το vickmall ακούγονται τα καλύτερα στην υποστήριξει που μπορεί να σου χρειαστεί (after sale support).Είναι αλήθεια πως σε αυτή την τιμή είναι δέλεαρ.Βλέπω πάντως στην σελίδα τους έχουν ως δώρα τα παρακάτω:Orignal Hard Case,Silicone case+Screen Film.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ημουν μεταξύ του Xiaomi Redmi Note 2 prime και του LETV LE1 και εκανα τελικά την παραγγελία μου με paypal από το vickmall για το 16ρι στα 187 δολάρια (167 ευρώ περίπου) με SG POST

Ελπιζω να έρθει κανονικα και να μου βγει σε καλό, το συγκεκριμένο κινητό καθώς δεν είναι πολύ γνωστή η μάρκα του σε αντίθεση με το μοντέλο της XIAOMI.

 

Εγω παντως πιστευω οτι σε αυτη την τιμή που κοστίζει τώρα δεν εχει αντίπαλο ουτε συγκρινεται με άλλη συσκευή. Το δικό μας (και λεω δικο μας γιατι το παραγγειλα για την αδελφη μου απο vickmall) παρολο που η παραγγελία εγινε 29/09 τωρα το παρέλαβε η sigpost απο τον πελατη. Για να δούμε ποτέ θα παραλαβουμε....αναμονη και αγωνια..

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πιστευω οτι σε αυτη την τιμή που κοστίζει τώρα δεν εχει αντίπαλο ουτε συγκρινεται με άλλη συσκευή. Το δικό μας (και λεω δικο μας γιατι το παραγγειλα για την αδελφη μου απο vickmall) παρολο που η παραγγελία εγινε 29/09 τωρα το παρέλαβε η sigpost απο τον πελατη. Για να δούμε ποτέ θα παραλαβουμε....αναμονη και αγωνια..

 

Για την αργοπορία μάλλον έχει να κάνει με την γνωστή αργία της προηγούμενης μιας εβδομάδας που υπήρχε στην Κίνα.

Ανθρωποι είναι και αυτοι...

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα κι εγω το 16αρι απο το Vickmall,ελπιζω να αξιζει,για τοσα χρηματα δεν παιρνεις ουτε νοκια του 1980 εδω,εχω το zte z7 max οποτε θα τα συγκρινω οταν ελθει.Μειονεκτημα παντως οτι δεν παιρνει καρτα μνημης. Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα κι εγω το 16αρι απο το Vickmall,ελπιζω να αξιζει,για τοσα χρηματα δεν παιρνεις ουτε νοκια του 1980 εδω,εχω το zte z7 max οποτε θα τα συγκρινω οταν ελθει.Μειονεκτημα παντως οτι δεν παιρνει καρτα μνημης.

 

Σαν να ξαναζωντανεύει το νήμα με την προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα κι εγω το 16αρι απο το Vickmall,ελπιζω να αξιζει,για τοσα χρηματα δεν παιρνεις ουτε νοκια του 1980 εδω,εχω το zte z7 max οποτε θα τα συγκρινω οταν ελθει.Μειονεκτημα παντως οτι δεν παιρνει καρτα μνημης.

 

Καλορίζικο! Με το καλό να παραλάβεις. Πόσο σου κόστισε εσένα συνολικά με την paypal ?(προμήθειες, μετατροπή κλπ..)

Νομίζω οτι και να τα συγκρινεις , το letv θα υπερισχύσει. Προς το παρων δεν έχω διαβάσει και δεν έχω ακούσει ουτε ένα αρνητικό σχόλιο. Μένει να το αποδείξουμε.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα και εγώ το 16αρι από vickmall στην τιμή προσφοράς 186,90 δολάρια. Έχουν μείνει 2 κομμάτια σε αυτή την τιμή. Μίλησα και με τη σελίνα και της ζήτησα να μου στείλει tempered glass και ακουστικά αλλά μου είπε ότι η τιμή είναι πολύ χαμηλή και μπορεί να μου στείλει μόνο το tempered + τα υπόλοιπα free gifts που δίνουν (silicon case, hard case και screen protector).
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα έχει μείνει ένα μόνο γιατί το άλλο το παράγγειλα εγώ ! :D Και εμένα θα μου στείλει τα free gifts + tempered glass. Τώρα υπομονή μέχρι να έρθει. Είχα παραγγείλει και ένα άλλο από vickmall και ήρθε σε 8 ημέρες. Ελπίζω σε ανάλογο χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...