Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φλάσαρε αυτό και δοκίμασε

https://mega.nz/#!cQdHAD5K!ZLKS8RD1HSZQjCbVxfneP0Z04Yy6pqEEEuKZXYR-8sU

 

θυμισε μου τι σημαινει φλασαρε σε παρακαλω (αντιγραφη των περιεχομενων στους φακελους με το ιδιο ονομα?)

 

εχω τη rom του tora33

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θυμισε μου τι σημαινει φλασαρε σε παρακαλω (αντιγραφη των περιεχομενων στους φακελους με το ιδιο ονομα?)

 

εχω τη rom του tora33

 

Κατεβάζεις μπαίνειςTWRP Kai κάνεις flash to zip

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!! Αν και πλέον έχω πάει σε xiaomi redminote 4x το λετβ δεν ξεχνιέται εύκολα!! Και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος που θα μπορούσα να επισκευάσω την σπασμένη οθόνη! Και σχετικά οικονομικά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι η χάλια απόδοση της μπαταρίας θα είναι αυτή που θα με κάνει να βάλω σύντομα στην άκρη το φοβερό Le pro 1 μου και να στραφώ στις τουμπανάρες της xiaomi.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η οθονη αφης τα επαιξε, ειναι σαν να το πατανε 10 δαχτυλα ταυτοχρονα σε τυχαια σημεια σε ολη την οθονη ανοιγει εφαρμογες κλπ. Με το ζορι μπορω να παρω τηλεφωνο, ποτε δεν μου εχει πεσει, παντα σε θηκη:(:(:(:(

Τωρα τι να κανω θελει αλλαγη η οθονη? Μπορω να επικοινωνησω σε aliexpress για service η τσαμπα ο κοπος?

 

Χρονια πολλα και καλη χρονια!

Τι εκανες τελικα;λυθηκε το προβλημα;γιατι κανει το ιδιο εδω και 15 μερες περιστασιακα και τελευταια ολο και πιο συχνα.θελει αλλαγη η οθονη ή φουσκωσε καμια μπαταρια και πιεζει την οθονη;

 

 

EDIT: εβγαλα την οθονη φαινεται να ειναι θεμα του digitizer. εχει καποιος οθονη αμεσα διαθεσιμη απο Ελλαδα να παρω;

Edited by kokojojobobo
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Έχω την κινέζικη έκδοση του κινητού.

Έχω βρει αυτή την MIUI του tora33: multi_MIUI8_X800_7.6.30_tora33 και θέλω να την δοκιμάσω

Την βρήκα εδώ:

https://drive.google.com/uc?export=download&confirm=nFBc&id=0B53XMm2FICQHRjVKNWFnVXFIYWM

Είμαι στην τελευταία ROM X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5902605111S-5.9.026S.zip

Την βρήκα εδώ:

https://drive.google.com/uc?id=0BxsOP_iMs4h4cUtoZlBoZGxCMGc&export=download

αλλά έχει ιούς και αρκετές κινεζιές που φυσικά αφαίρεσα.

Την έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;Υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση MIUI για το Χ800;

Αν το διαβάζει ο tora33 ας απαντήσει! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδω και 1.5 χρόνο περίπου το le x800 την τελευταία βδομάδα ξαφνικά έχει ενεργοποιηθεί μόνη της η αυτόματη απάντηση σε κλήσεις και δεν κέρω πώς να την απενεργοποιήσω! Είδα κάποιους τρόπους στο google αλλά ανακάλυψα οτι δεν έχω το engineer mode apk στις εφαρμογές και πατώντας στο dialer το *#*#3646633#*#* δεν κάνει απολύτως τίποτα!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό ή να κάνω κανένα restore ή κατι τέτοιο?

 

Γενικά πολλοί απο αυτούς τους κωδικούς δεν δουλεύουν https://www.xda-developers.com/codes-hidden-android/

Edited by minas328i
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

λογω ξαφνικου θανατου του κινητου μου πουλαω τα πραγματα που εχω βαλει παρακατω.

Τα ειχα παρει πριν πεθανει γιατι ηθελα να του κανω ενα ρεκτιφιε αλλα δυστυχως με προλαβε....

Μαζι με αυτο πουλαω και το κινητο,οτι εχει απομεινει απο αυτο μηπως και θελει να αλλαξει κατι....πιθανοτατα βαρεσε πλακετα...

Για την οθονη ζηταω 30 ευρω,για την μπαταρια 10 ευρω και για το κινητο ενα 20αρικο νομιζω ειναι καλα...

οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει ενα μυνημα η ας παρει στο 6947127559.

ευχαριστω προκαταβολικα...

https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Li-ion-Replacement-Battery-Tool-For-Letv-1-X600-1S-X500-2-2Pro-X620-1Pro/112314067993?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=412736585932&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Original-Pantalla-Tactil-LCD-Display-for-Letv-Le-1-Pro-X800-LCD-and-Touch-Screen/142040034433?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=441141504837&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους ! Επεσε στα χερια μου ενα letv 1 pro. Εκτος απο την σπασμενη οθονη ,κατι το οποιο θα επισκευασω μονος οταν βρω τον χρονο, εχω ενα θεματακι. Δεν μου δουλευουν οι υπηρεσιες της Google. Δοκιμασα διαφορα που ειδα στο νετ ,μεχρι και με ultrex λούστηκα αλλα τιποτα. Τωρα πλεον εχω καποιες αποριες που σιγουρα εχουν απαντηθει σε προηγουμενα ποστ αλλα ,διαβαζοντας δεν εβγαλα ακρη (συν οτι 426 σελιδες ειναι ΠΟΛΛΕΣ). 1) Αν βαλω την πιο προσφατη ελληνική ρομ θα ειναι κομπλε το θεμα με την google και σαν μπονους θα ξεφορτωθώ ολες αυτες τις ενοχλητικές κινεζικες εμαρμογες? Αν ναι μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ με την ρομ και οτι αλλο χρειαζομαι για να το κανω ?(οδηγο βημα βημα για νουμπαδες και τετοια). Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους ! Επεσε στα χερια μου ενα letv 1 pro. Εκτος απο την σπασμενη οθονη ,κατι το οποιο θα επισκευασω μονος οταν βρω τον χρονο, εχω ενα θεματακι. Δεν μου δουλευουν οι υπηρεσιες της Google. Δοκιμασα διαφορα που ειδα στο νετ ,μεχρι και με ultrex λούστηκα αλλα τιποτα. Τωρα πλεον εχω καποιες αποριες που σιγουρα εχουν απαντηθει σε προηγουμενα ποστ αλλα ,διαβαζοντας δεν εβγαλα ακρη (συν οτι 426 σελιδες ειναι ΠΟΛΛΕΣ). 1) Αν βαλω την πιο προσφατη ελληνική ρομ θα ειναι κομπλε το θεμα με την google και σαν μπονους θα ξεφορτωθώ ολες αυτες τις ενοχλητικές κινεζικες εμαρμογες? Αν ναι μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ με την ρομ και οτι αλλο χρειαζομαι για να το κανω ?(οδηγο βημα βημα για νουμπαδες και τετοια). Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων!!

 

Τελικά την έβαλα κι εγώ και όλα καλά! Την βρήκα εδώ:

https://drive.google.com/uc?id=0B53XMm2FICQHNGtEY2JCUDE5aDg&export=download

 

διάβασε και ακολούθησε τις οδηγίες που περιγράφονται στις σελίδες του νήματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Ψαχνω και δεν μπορω να βγαλω ακρη πως γινεται η διαδικασία from the scratch . Αν καποιος εχει εύκαιρο ενα λινκ με αναλυτικες οδηγιες καλοδεχουμενο .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Ψαχνω και δεν μπορω να βγαλω ακρη πως γινεται η διαδικασία from the scratch . Αν καποιος εχει εύκαιρο ενα λινκ με αναλυτικες οδηγιες καλοδεχουμενο .

 

Αρχική σελίδα οδηγίες US CN

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω ένα θέμα με το κινητό της γυναίκας μου, χάνει πολλές φορές το σημα. Υπάρχει κάποιο άλλο moden μήπως και σώσουμε την κατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το leeco.re μας άφησε χρόνους; Υπάρχουν πουθενά συγκεντρωμένες οι rom και η δουλειά που έκαναν τα παιδιά(tora33, CrisBal);
Link to comment
Share on other sites

Η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε. Αυτή τη βδομάδα θα παραγγείλω το Nubia M2 ως διάδοχο του Letv. Έχει ότι ακριβώς λείπει απο το Le pro 1, αυτονομία, global rom με την 20αρα μπάντα και σχετικά φρέσκο android. Αν δεν είχε τόσο αδύναμη μπαταρία θα το κρατούσα κι άλλο το κινητό γιατί σφυράει, αλλά αυτή η σχέση με το φορτιστή με έχει κουράσει :p
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε. Αυτή τη βδομάδα θα παραγγείλω το Nubia M2 ως διάδοχο του Letv. Έχει ότι ακριβώς λείπει απο το Le pro 1, αυτονομία, global rom με την 20αρα μπάντα και σχετικά φρέσκο android. Αν δεν είχε τόσο αδύναμη μπαταρία θα το κρατούσα κι άλλο το κινητό γιατί σφυράει, αλλά αυτή η σχέση με το φορτιστή με έχει κουράσει :p

 

Με το καλό... καλορίζικο..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους.Επειδή τώρα τελευταία άρχισε να μου κάνει κάποια κολλήματα θέλω να το επαναφέρω στις εργοστασιακές αλλά μέσα από το μενού μου ζητάει κάποιο κωδικού λογαριασμού και δεν με αφήνει να το κάνω,οπότε λέω να το κάνω από το recovery. Εκεί πια πράμετρο πρέπει να τσεκάρω για να το επαναφέρω??
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Επειδή τώρα τελευταία άρχισε να μου κάνει κάποια κολλήματα θέλω να το επαναφέρω στις εργοστασιακές αλλά μέσα από το μενού μου ζητάει κάποιο κωδικού λογαριασμού και δεν με αφήνει να το κάνω,οπότε λέω να το κάνω από το recovery. Εκεί πια πράμετρο πρέπει να τσεκάρω για να το επαναφέρω??
Με την πολύ μεγάλη βοήθεια του φίλου CrisBal έστησα ξανά το κινητό μου από την αρχή και όλα πια είναι καλά. Τον ευχαριστώ πάρα πολύ!!
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ύστερα από προσπάθεια να βάλω την ελληνική rom, ενώ η rom υποτίθεται ότι περάστηκε με επιτυχία, κατά την επανεκκίνηση του κινητού μπαίνει πάλι σε recovery mode και στο twrp.

Δοκίμασα να βάλω την stock rom και πάλι όλα υποτίθεται ότι πάνε καλά και κατά την επανεκκίνηση πάλι μπαίνει σε recovery mode.

Καμιά ιδέα;

 

Εντάξει παιδιά, με πολλές προσπάθειες ξεκόλλησε. :)

Edited by gterzopoulo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα, έχω στα χέρια μου το one pro x800+, ποια ρομ να του περάσω; τώρα έχει την le1_pro_17s_row_cuoco92-release-keys. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω στα χέρια μου το one pro x800+, ποια ρομ να του περάσω; τώρα έχει την le1_pro_17s_row_cuoco92-release-keys. ευχαριστω.

 

Κάνε καθαρή εγκατάσταση και βάλε την 26 του torra33 ή πήγαινε για Νougat...

https://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα x800 cn το οποίο αντιμετωπίζει προβλήματα με την φόρτιση . Δλδ φορτίζει εφόσον μείνει για πολλές μέρες αφορτιστο ή δεν φορτίζει καθολου....ή οπότε θέλει. Και επίσης όταν ανοίγω το data 4g χάνεται σχεδόν το σήμα. Καποια πρόταση για να προσπαθήσω να κανω κάτι.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα x800 cn το οποίο αντιμετωπίζει προβλήματα με την φόρτιση . Δλδ φορτίζει εφόσον μείνει για πολλές μέρες αφορτιστο ή δεν φορτίζει καθολου....ή οπότε θέλει. Και επίσης όταν ανοίγω το data 4g χάνεται σχεδόν το σήμα. Καποια πρόταση για να προσπαθήσω να κανω κάτι.ευχαριστω.

Σε 1η φάση ελέγχεις καλώδιο φορτιστή...αν κάνει τα ίδια αλλάζεις ρομ με ful wipe να φύγουν όλα τα σκουπίδια από μέσα...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνε καθαρή εγκατάσταση και βάλε την 26 του torra33 ή πήγαινε για Νougat...

https://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development

 

https://ibb.co/cW4Vcx

 

Ποια από αυτές στο xda έχει καλύτερη απόδοση μπαταρίας και κάμερας;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...