Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους εχω ενα προβλημα με το χ800 μου το βαζω για φορτισμα και δεν κανει τιποτα τωρα Στην αρχη εδειχνε το πρασινο της φορτησης αλλα τιποτα δεν εκανε .Τωρα δεν ανοιγει καν .Πριν εμπαινε σε recovery το εκανε reboot αλλα λογικα λογο μπαταριας δεν ανοιγε .Μπορω να του δοκιμασω τιποτα αλλο,ευχαριστω.

Καινούργιο καλώδιο και έλεγχο φορτιστή. Φόρτιση 8ωρο. Αν δεν ανάψει μιλάμε πάλι..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα αλλαξα και καλωδιο και φορτιστη το αφησα 2 μερες στο ρευμα τιποτα .Τα δικα μου τα δοκιμασα δουλευουν αψογα και το κινητο τιποτα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αλλαξα και καλωδιο και φορτιστη το αφησα 2 μερες στο ρευμα τιποτα .Τα δικα μου τα δοκιμασα δουλευουν αψογα και το κινητο τιποτα

 

Βάλτο για φόρτιση πολλές ώρες. Ζεσταίνεται? Αν ναι πας για qfil.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζεσταινεται καθολου μονο οταν το βαζω για φορτιση κανει ενα θορυβο μαλλον δονηση με κενο αναμεσα δηλαδη ζουτ κενο ζουτ συνεχεια και μετα απο καμποση ωρα αναβει το μπλε λαμπακι και αυτο ηταν .
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια ρομ με καλή κάμερα; Δεν μπορώ να χαρώ το κινητο. Κάθε φορα που παω να βγαλω φωτο μαρτυραω να πατησω φοκους 5 φορές και να προλαβω να τραβηξω πριν θολωσει. Και το αποτελεσμα δεν δικαιώνει το κινητο.

Το εχω ξαναπει. Οταν το ειχα παρει εβγαζε καλύτερες φωτο. Γτ χαλασε η καμερα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζεσταινεται καθολου μονο οταν το βαζω για φορτιση κανει ενα θορυβο μαλλον δονηση με κενο αναμεσα δηλαδη ζουτ κενο ζουτ συνεχεια και μετα απο καμποση ωρα αναβει το μπλε λαμπακι και αυτο ηταν .

 

Αυτό είναι σοφτ Μπρικ. Βάλτο σέ fastboot και φλασαρε ξανά τον recovery.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σοφτ Μπρικ. Βάλτο σέ fastboot και φλασαρε ξανά τον recovery.

 

 

 

Καλησπέρα δεν κάνει τώρα τίποτα τώρα δεν ανοίγει καν και το έχω και στην Μπριζα να χάλασε η USB από το Κινητο ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εδώ και λίγο καιρό δεν λειτουργεί η sim2 του x800,βάζω SIM αναγνωρίζει τον πάροχο αλλά δεν βρίσκει σήμα.

Έχω ελέγξει την SIM σε άλλο κινητό και είναι οκ.μπορει να με βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε λιγο στο (καρτες sim και δικτυα κιν. τηλεφωνιας) και αλλαξε τα δεδομενα,πολλες φορες μπλοκαρει και απο εκει. Edited by elpan
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

καποιο μαγαζι να το στειλω να το κοιταξουν υπαρχει και αν ξερετε καποιο.Ευχαριστω

 

Τι έχεις πάθει?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .βαζω το καλωδιο αναβει το κοκκινο λαμπακι και μετα απο λιγο σβηνει το λαμπακι και κανει ενα ζουκ ζουκ σαν δονηση .το θεμα ειναι οτι δεν εχει την ενδειξη οτι φορτιζει .πατησα τα κουμπια power volume πανω κατω τιποτα.τι να το κανω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .βαζω το καλωδιο αναβει το κοκκινο λαμπακι και μετα απο λιγο σβηνει το λαμπακι και κανει ενα ζουκ ζουκ σαν δονηση .το θεμα ειναι οτι δεν εχει την ενδειξη οτι φορτιζει .πατησα τα κουμπια power volume πανω κατω τιποτα.τι να το κανω.

 

Πάτησε συνέχεια μην τα αφήσεις καθόλου τα power + Kai volume up μπαίνει recovery? Αν όχι πάτα vol - & power μπαίνει fastboot? Δοκίμασε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε συνέχεια μην τα αφήσεις καθόλου τα power + Kai volume up μπαίνει recovery? Αν όχι πάτα vol - & power μπαίνει fastboot? Δοκίμασε..[/QUOT

τα εχω πατησει και για πολυ ωρα μαλιστα δεν κανει τιποτα .αν το αφησω ωρα στην φορτιση αναβει το μπλε λεντ παταω ξανα τα κουμπια και παλι τιποτα . εγω το βλεπω σαν να μην το φορτιζει καθολου .υπαρχει να κανω κατι ?

Link to comment
Share on other sites

τα εχω πατησει και για πολυ ωρα μαλιστα δεν κανει τιποτα .αν το αφησω ωρα στην φορτιση αναβει το μπλε λεντ παταω ξανα τα κουμπια και παλι τιποτα . εγω το βλεπω σαν να μην το φορτιζει καθολου .υπαρχει να κανω κατι ?

 

Δοκίμασε να μπεις σε fastboot μήπως περάσεις το recovery . Διαφορετικά πας για unbrick me qfil.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

και πωσ γινεται γιατι δοκιμασα αλλα δεν βγαζω ακρη

 

Κοίτα εδώ

http://www.leeco.re/topic/1340-urgent-x800-no-turn-on-after-fastboot-process-rom/#comment-15320

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω την έκδοση CN και έχω θέμα με το gps σπάνια κλειδώνει γρήγορα μπορεί να κάνει και μισή ώρα. Κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω για να βελτιωθεί η κατάσταση.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω την έκδοση CN και έχω θέμα με το gps σπάνια κλειδώνει γρήγορα μπορεί να κάνει και μισή ώρα. Κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω για να βελτιωθεί η κατάσταση.

ευχαριστω

 

Ρίξε μάτι εδώ και κάνε ότι λέω..;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7145395#post7145395

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την παρεα. Απο χθες οταν παιρνω τηλεφωνο δεν ακουω και ουτε με ακουνε εκτος αν ειναι απο ανοιχτη ακροαση η ακουστικα.Επισης στα βιντεο δεν ακουγεται τιποτα ακτος αν ειμαι με ακουστικα. Εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την παρεα. Απο χθες οταν παιρνω τηλεφωνο δεν ακουω και ουτε με ακουνε εκτος αν ειναι απο ανοιχτη ακροαση η ακουστικα.Επισης στα βιντεο δεν ακουγεται τιποτα ακτος αν ειμαι με ακουστικα. Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Πρώτα επανεκκίνηση (λογικά έκανες) αν δεν έστρωσε κάνε ένα clear dalvik cache στο TWRP.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!οταν εκνα restart δουλεψε για 2-3 ωρες μετα τα ιδια παλι. Τωρα εκανα και clear cache δουλευει. Τωρα να δουμε για ποσο.
Link to comment
Share on other sites

Eui 26s http://www.leeco.re/topic/2287-tora33x800full-multi-5926s-gps-or-20s-or-23s-extra-settings-advanced-settings/

η επόμενη θα ανέβει από τον Χρήστο (CrisBal) εδώ , την ετοιμάζει , υπομονή

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

έχω την US έκδοση και φοράει την 5.5.011SS (stable release). Το πρόβλημα που έχω είναι πως δεν μπορώ να λάβω και να στείλω SMS. Όταν το κάνω επανεκκίνηση μπορεί για μια δυό μέρες να δουλέψει αλλά μετά κάνει πάλι τα ίδια. Το έχει αντιμετώπισει ποτέ κανείς?

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εγώ έχω το τηλέφωνο σχεδόν δύο χρόνια από τότε που το πήρα με την 6s και ποτέ δεν το πήραξα λόγο ασχετοσύνης κυρίως. Όμως δεν πάει άλλο έχει αρχίσει και σέρνεται. Οπώτε ήρθε η ώρα για αλλαγή ρομ και μιας και βρήκα εφεδρικό τηλέφωνο θα πειραματιστώ χωρίς άγχος.

Έχω λοιπόν κατεβάσει αυτή Multi_X800_26s_MagiskRoot_tora33.

Είναι οκ αυτή η ρομ να τη βάλω ενώ έχω τώρα την 6s; Και με το twrp που δεν έχει αναβαθμιστεί ποτέ έχω κάποιο θέμα; έχω έκδοση v2.8.7.0(cuoco92)

Γενικά φοβάμαι μη το χαλάσω και μείνω χωρίς τηλέφωνο, οπότε όποια βοήθεια χρειαστώ τις επόμενες μέρες θα είναι ανεκτίμητη

Edited by kgianno_82
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...