Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν ρομ και διαδικασίες και οδηγίες κάνει και για τα 2 αλλά αν έχεις CN βάζεις οποία ρομ θες κ έχει βγει ποια η 26s του tora33..

Καλησπέρα, εγώ είμαι ακόμη με την 6s cuoco, γιατί φοβάμαι μην κάνω κανένα λάθος κατά την διαδικασία εγκατάστασης. Αξίζει να εγκαταστήσω την 26s; Η διαδικασία είναι δύσκολη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, εγώ είμαι ακόμη με την 6s cuoco, γιατί φοβάμαι μην κάνω κανένα λάθος κατά την διαδικασία εγκατάστασης. Αξίζει να εγκαταστήσω την 26s; Η διαδικασία είναι δύσκολη;

 

Όχι αν είσαι στην 6 θέλει πρώτα LL 13s και μετά ΜΜ 26ς.. Τσέκαρε στην αρχική σελίδα για οδηγίες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι με σπασμένη οθόνη και περιμένω να έρθει καινούργια από Κίνα.Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να σβήσω το κινητό (δεν κάνει καμία εντολή το touch).Το αφήνω να ξεφορτιστει ή μετά δεν θα πάρει μπροστά! Μπορώ να αλλάξω οθονη ενώ το κινητό είναι standby; Προσπάθησα με mirror και vysor αλλά θέλει usb debug και δεν γίνεται τίποτα.

Εάν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν είσαι στην 6 θέλει πρώτα LL 13s και μετά ΜΜ 26ς.. Τσέκαρε στην αρχική σελίδα για οδηγίες.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αξίζει τον κόπο η αναβάθμιση; Υπάρχει περίπτωση να κρασάρει, παρ'όλο που ακολουθηθούν οι οδηγίες της πρώτης σελίδας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι με σπασμένη οθόνη και περιμένω να έρθει καινούργια από Κίνα.Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να σβήσω το κινητό (δεν κάνει καμία εντολή το touch).Το αφήνω να ξεφορτιστει ή μετά δεν θα πάρει μπροστά! Μπορώ να αλλάξω οθονη ενώ το κινητό είναι standby; Προσπάθησα με mirror και vysor αλλά θέλει usb debug και δεν γίνεται τίποτα.

Εάν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει!

ΜΗΝ το αφήσεις να ξεφορτησει! Όταν είναι να αλλάξεις οθόνη σβηστο. Υποτίθεται ότι όταν το ανοίξεις με καινούργια οθόνη θα μπορείς να το δουλέψεις.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Είμαι με σπασμένη οθόνη και περιμένω να έρθει καινούργια από Κίνα.Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να σβήσω το κινητό (δεν κάνει καμία εντολή το touch).Το αφήνω να ξεφορτιστει ή μετά δεν θα πάρει μπροστά! Μπορώ να αλλάξω οθονη ενώ το κινητό είναι standby; Προσπάθησα με mirror και vysor αλλά θέλει usb debug και δεν γίνεται τίποτα.

Εάν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει!

 

Έλα να σου δώσω οθόνη να την βάλεις να το σβήσεις ή με fastboot εντολές ή από recovery με τα vol + & -

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, το συνδέω στον υπολογιστή με windows 7 και δεν το βλέπει, ενώ μέχρι πρόσφατα το έβλεπε. Εν τω μεταξύ έχει γεμίσει η εσωτερική μνήμη και δεν μπορώ να την "ξεφορτώσω" στον υπολογιστή. Δοκίμασα USB debug on και off δεν άλλαξε όμως κάτι. Τι μπορέι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, το συνδέω στον υπολογιστή με windows 7 και δεν το βλέπει, ενώ μέχρι πρόσφατα το έβλεπε. Εν τω μεταξύ έχει γεμίσει η εσωτερική μνήμη και δεν μπορώ να την "ξεφορτώσω" στον υπολογιστή. Δοκίμασα USB debug on και off δεν άλλαξε όμως κάτι. Τι μπορέι να φταίει?

 

Σβήσε τους παλιούς drivers και ξαναπέρασε τους...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τους παλιούς drivers και ξαναπέρασε τους...;)

 

Εννοείς να τους σβήσω απότην προσθαφαίρεση προγραμμάτων? Και που τους ξαναβρίσκω να τους εγκαταστήσω? Λες να φταίει κανένα Java update στον υπολογιστή?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να τους σβήσω απότην προσθαφαίρεση προγραμμάτων? Και που τους ξαναβρίσκω να τους εγκαταστήσω? Λες να φταίει κανένα Java update στον υπολογιστή?

 

Antivirus συνήθως κάνει ζημιά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Antivirus συνήθως κάνει ζημιά.

 

Να το απενεργοποιήσω λες? Πάντα το είχα ενεργό και συνδεόμουνα, μέχρι σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Crisbal με ποιο κινητό είσαι τώρα και αναβαθμιζεις;
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436023

Εδώ είναι ο CrisBal εδώ και καιρό..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Χτες είχε αρκετή ζέστη, φαντάζομαι παντού και είχα το κινητό σε φόρτιση από το powerbank. Φαντάζομαι πως αυτό το επηρέασε, γι'αυτό και τώρα πια δε δουλεύουν καθόλου οι δύο sim, τις οποίες δοκίμασα σε άλλο κινητό και είναι εντάξει.

Δοκίμασα να κάνω restore, έκανα εγκατάσταση την πιο πρόσφατη ρομ που βρήκα αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Βέβαια το κινητό υπερθερμαίνεται όπως από την αρχή που το πήρα, αλλά πρωτίστως θα ήθελα να μπορούν να λειτουργήσουν οι sim. Πρέπει να δοκιμάσω τις οδηγίες σε αυτό το ποστ; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6512097#post6512097

Είναι πιθανό να είναι ζημιά που να μην φτιάχνεται; Χτες είχα γενικότερα προβλήματα και με την μπαταρία (π.χ. είχε 70% και μέσα σε 2 λεπτά έκλεισε γιατί δεν είχε μπαταρία, κ.α.), σήμερα φαίνεται λίγο καλύτερη.

Ευχαριστώ πολύ, ελπίζω όλοι να είστε σε καμιά παραλία!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κατεβασα το GPS test και λέει ότι βλέπει 17 δορυφόρους ενώ in use λέει 0. Πως γίνεται αυτό; έχω το sygic 16 και δεν με βγάζει καν κοντά εκεί που είμαι. Έχω απογοητευτεί με το GPS του le 1 pro.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την οθόνη. Όσο το κινητό είναι σχετικά δροσερό ή κρύο, η οθόνη δείχνει ένα απέραντο μαύρο. Όταν αρχίσει να ζεσταίνεται λιγάκι, εμφανίζεται η μισή οθόνη και όταν ζεσταθεί πλέον, λειτουργεί κανονικά.Έχω διαβάσει ότι είναι συχνό πρόβλημα σε διάφορα μοντέλα της LETV αλλά δεν έχω βρει κάπου λύση. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει:

* Δύο διαφορετικές οθόνες,

* Factory Rest

* Να αλλάξω ROM

Χωρίς φυσικά αποτέλεσμα. Νομίζω πως είναι hardware και σκέφτομαι να κάνω reflow στην πλακέτα μήπως και, αλλά ήθελα να ακούσω πρώτα και τη γνώμη σας.

--------------

Letv X800 US, CM 12 (BetaHydri V3) αυτή τη στιγμή.

 

https://drive.google.com/open?id=0BzFS9HEZ9SvqaWNpYTJuMnowUTg

https://drive.google.com/open?id=0BzFS9HEZ9SvqanNlb0VzWEVqczg

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , εχω το εξής πρόβλημα Μου έσπασε η οθόνη του κινητού παράγγειλα άλλη αλλά δεν δουλεύει το touch, μήπως έχει κάποιος μία δεύτερη οθόνη να δοκιμάσω(εστω και σπασμενη αρκει να δουλευει το touch) αν φταίει το κινητό η έχει πρόβλημα η οθόνη που μου στείλανε. Όποιος είναι από Αθήνα και μπορεί να βοηθήσει Please help

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους! Είμαι με σπασμένη οθόνη και περιμένω να έρθει καινούργια από Κίνα.Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να σβήσω το κινητό (δεν κάνει καμία εντολή το touch).Το αφήνω να ξεφορτιστει ή μετά δεν θα πάρει μπροστά! Μπορώ να αλλάξω οθονη ενώ το κινητό είναι standby; Προσπάθησα με mirror και vysor αλλά θέλει usb debug και δεν γίνεται τίποτα.

Εάν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει!

 

Εγω συνδεσα ενα ποντίκι και την κλεινω

Edited by helloween83
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη που έχω παραγγείλει δεν έχει έρθει ακόμα.!Η οθόνη που έχει πάνω τώρα το κινητό είναι κατάμαυρη, ραγισμένη και φωτίζεται μόνο όταν το ανάβω ,για αυτό δεν μπορώ να κάνω καμιά ενέργεια για power off!Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ποντίκι γιατί δεν βλέπω τίποτα!!!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη που έχω παραγγείλει δεν έχει έρθει ακόμα.!Η οθόνη που έχει πάνω τώρα το κινητό είναι κατάμαυρη, ραγισμένη και φωτίζεται μόνο όταν το ανάβω ,για αυτό δεν μπορώ να κάνω καμιά ενέργεια για power off!Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ποντίκι γιατί δεν βλέπω τίποτα!!!

 

Αν εισαι Κοντά στο περιστερι ελα να στο κλεισω εγω

Edited by helloween83
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι Κοντά στο περιστερι ελα να στο κλεισω εγω

 

Αν έχεις ακόμα το πρόβλημα με την οθόνη έλα να σου δώσω άλλη να δοκιμάσεις. Στείλε πμ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Υπαρχει τροπος να εμφανιστουν virtual buttons στην οθονη; Μετα απο μια αντικατασταση οθονης τα τρια capacitive κουμπια ακουνε οποτε θελουν.. Στο Le Max 2 υπηρχε τετοια δυνατοτητα σε καποια ρομ απο οτι ξερω..
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Υπαρχει τροπος να εμφανιστουν virtual buttons στην οθονη; Μετα απο μια αντικατασταση οθονης τα τρια capacitive κουμπια ακουνε οποτε θελουν.. Στο Le Max 2 υπηρχε τετοια δυνατοτητα σε καποια ρομ απο οτι ξερω..

 

Έλα στο νήμα του max2 και φλάσαρε τα ζιπ από εκεί. Τα ίδια είναι για όλες τις EUI.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έλα στο νήμα του max2 και φλάσαρε τα ζιπ από εκεί. Τα ίδια είναι για όλες τις EUI.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854

Αψογος οπως παντα. Ευχαριστω! :D

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αψογος οπως παντα. Ευχαριστω! :D

 

Πριν το κάνεις στείλε μου πμ να σου πω τι να κάνεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω ενα προβλημα με το χ800 μου το βαζω για φορτισμα και δεν κανει τιποτα τωρα Στην αρχη εδειχνε το πρασινο της φορτησης αλλα τιποτα δεν εκανε .Τωρα δεν ανοιγει καν .Πριν εμπαινε σε recovery το εκανε reboot αλλα λογικα λογο μπαταριας δεν ανοιγε .Μπορω να του δοκιμασω τιποτα αλλο,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...