Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει. Μόνο η δική μου η 11s έχει φουλ Ελληνικά. :(

Και στην 17αρα του Ιταλού τα ελληνικά ήταν οκ. Από κει και έπειτα....

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια η οθονη αφης τα επαιξε, ειναι σαν να το πατανε 10 δαχτυλα ταυτοχρονα σε τυχαια σημεια σε ολη την οθονη ανοιγει εφαρμογες κλπ. Με το ζορι μπορω να παρω τηλεφωνο, ποτε δεν μου εχει πεσει, παντα σε θηκη:(:(:(:(

Τωρα τι να κανω θελει αλλαγη η οθονη? Μπορω να επικοινωνησω σε aliexpress για service η τσαμπα ο κοπος?

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

χθες μου εσπασε η οθονη απο το x800 που εχω μετα απο μια πτωση...στη γωνια αλλα αυτο πιθανον σιγα σιγα θα μεγαλωσει.Εχει αλλαξει κανεις οονη με επιτυχια?Στο παρελθον που χα δει ειχαν κατι θεματακια...κανενα λινκ κιολας?Κοιταω στο ebay ηδη...που την αλλαζω???

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημεριζω την παρεα!Ειμαι με την 23s tora για CN και το κινητο πραγματικα τις τελευταιες μερες μεζαταει.Αποφασισα να το αφησω και χωρις θηκη και πραγματικα δεν μπορεις να το κρατησεις καιει απιστευτα. Εχει κανεις καμια ιδεα? Σκεφτομαι να βαλω την 26s που εβγαλε πριν απο λιγες μερες.την εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Τις έχω βάλει και τους 2 και είναι άψογες.

Τώρα είμαι στην 0.26s του tora33 και κρατάει και πιο πολύ η μπαταρία.

Λογικά κάποια εφαρμογή άλλη το προκαλεί αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους.Αντιμετωπιζω πρόβλημα με το GPS, αργεί πολύ να λοκαρει.Υπαρχει κάποιο αρχείο που μέσω twpr να καθαρίσει τα "σκουπίδια" που μαζεύει! Έχω το us και φοράει την 11s official.

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Αντιμετωπιζω πρόβλημα με το GPS, αργεί πολύ να λοκαρει.Υπαρχει κάποιο αρχείο που μέσω twpr να καθαρίσει τα "σκουπίδια" που μαζεύει! Έχω το us και φοράει την 11s official.

Καλημέρα. Φλασάρεις αυτά από TWRP. Πρώτα το 1ο και αν δεν είσαι ευχαριστημένος το 2ο.

GPS-MAX2 >> https://mega.nz/#!cQdHAD5K!ZLKS8RD1HSZQjCbVxfneP0Z04Yy6pqEEEuKZXYR-8sU

GPS-X800>> https://mega.nz/#!4ANQAIxb!w7YWhyYCsfJVrGT8RefIabn1ZzEQzsq3gzrecERsHbQ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση εξυπηρέτηση!!!Θα τα δοκιμάσω και ελπίζω να δουλέψει καλύτερα.Να είσαι καλά!!!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φλασάρεις αυτά από TWRP. Πρώτα το 1ο και αν δεν είσαι ευχαριστημένος το 2ο.

GPS-MAX2 >> https://mega.nz/#!cQdHAD5K!ZLKS8RD1HSZQjCbVxfneP0Z04Yy6pqEEEuKZXYR-8sU

GPS-X800>> https://mega.nz/#!4ANQAIxb!w7YWhyYCsfJVrGT8RefIabn1ZzEQzsq3gzrecERsHbQ

Εχω το ίδιο πρόβλημα με το GPS, σε CN. Οταν το πρωτοπηρα κλειδωνε γρήγορα, ενάμιση χρόνο μετά δεν κλειδώνει με τίποτα. Κάνουν τα αρχεία αυτά και για CN;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ίδιο πρόβλημα με το GPS, σε CN. Οταν το πρωτοπηρα κλειδωνε γρήγορα, ενάμιση χρόνο μετά δεν κλειδώνει με τίποτα. Κάνουν τα αρχεία αυτά και για CN;

 

Ναι! Για όλα είναι ίδια. Τα έχω φλασάρει και στα 2 μοντέλα και ξαναδούλεψε. Απλά με τον καιρό θέλει πάλι flash ή καθαρισμό με το GPS TEST απο playstore.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Για όλα είναι ίδια. Τα έχω φλασάρει και στα 2 μοντέλα και ξαναδούλεψε. Απλά με τον καιρό θέλει πάλι flash ή καθαρισμό με το GPS TEST απο playstore.;)

Το GPS test κάνει καθαρισμό; Γιατί ενώ το χρησιμοποιώ και κάποια στιγμή (μετά από ώρα...) κλειδώνει, σε λίγο το χάνει πάλι. Αυτό γίνεται συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το X800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το GPS test κάνει καθαρισμό; Γιατί ενώ το χρησιμοποιώ και κάποια στιγμή (μετά από ώρα...) κλειδώνει, σε λίγο το χάνει πάλι. Αυτό γίνεται συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το X800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι πάτα το clear gps επάνω δεξιά και κάνε restart gps. Βάλε και τα ζιπ και βλέπεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι πάτα το clear gps επάνω δεξιά και κάνε restart gps. Βάλε και τα ζιπ και βλέπεις.

 

Ευχαριστώ πολύ, δεν έβαλα τα αρχεία, για να δω πώς φορτώνονται μέσω του TWRP (δεν το έχω ξανακάνει). Εκανα όμως clear και update στο GPS test χωρίς κανένα αποτέλεσμα... :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, δεν έβαλα τα αρχεία, για να δω πώς φορτώνονται μέσω του TWRP (δεν το έχω ξανακάνει). Εκανα όμως clear και update στο GPS test χωρίς κανένα αποτέλεσμα... :(

 

Απλά τα ρίχνεις χύμα στον εσωτερικό χώρο και κάνεις slide αφού τα επιλέξεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ίδιο πρόβλημα με το GPS, σε CN. Οταν το πρωτοπηρα κλειδωνε γρήγορα, ενάμιση χρόνο μετά δεν κλειδώνει με τίποτα. Κάνουν τα αρχεία αυτά και για CN;

 

Καλησπέρα, τελικά πέρασα το πρώτο αρχείο που έδωσες δοκιμαστικά, κλειδώνει σσαφώς πιο γρήγορα, δεν μπορώ να πω ότι δεν το χάνει το σήμα μετά, γιατί το GPS test κάποιες φορές τους χάνει τους δορυφόρους κι έπειτα τους ξαναβρίσκει. Μέγιστη ακρίβεια που είδα : 20 μέτρα. Η γυναίκα έχει ένα doogee x5 pro και άμα κλειδώσει δεν το χάνει με τίποτα! Να δοκιμάσω λες το δεύτερο αρχείο μήπως πάει καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά πέρασα το πρώτο αρχείο που έδωσες δοκιμαστικά, κλειδώνει σσαφώς πιο γρήγορα, δεν μπορώ να πω ότι δεν το χάνει το σήμα μετά, γιατί το GPS test κάποιες φορές τους χάνει τους δορυφόρους κι έπειτα τους ξαναβρίσκει. Μέγιστη ακρίβεια που είδα : 20 μέτρα. Η γυναίκα έχει ένα doogee x5 pro και άμα κλειδώσει δεν το χάνει με τίποτα! Να δοκιμάσω λες το δεύτερο αρχείο μήπως πάει καλύτερα;

 

Δεν χάνεις κάτι δοκίμασε. Ζημιά δεν γίνεται.. Μ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το λέω, για να μου έλεγες αν αυτή η καθυστέρηση είναι δικαιολογημένη ή μπορώ να έχω καλύτερο αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω, με τον ίδιο τρόπο που πέρασα το zip για το GP μέσω twrp, έτσι περνάμε και τις διάφορες ROM; είναι τόσο απλό ή χάνονται όλες ή εφαρμογές, σαν να κάνεις hard reset;
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω, με τον ίδιο τρόπο που πέρασα το zip για το GP μέσω twrp, έτσι περνάμε και τις διάφορες ROM; είναι τόσο απλό ή χάνονται όλες ή εφαρμογές, σαν να κάνεις hard reset;

 

Εξαρτάται πως θα το κάνεις. Έλα στο νήμα του max2 να δεις τους οδηγούς.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πως θα το κάνεις. Έλα στο νήμα του max2 να δεις τους οδηγούς.

 

Το παρακολουθώ και το άλλο νήμα, εγώ είμαι με την 6S του Cuoco από την αγορά του τηλεφώνου κι αυτό γιατί είμαι ευχαριστημένος από τη ΡΟΜ αυτή και γιατί φοβάμαι τη διαδικασία αλλαγής της ROM.

Θα ήθελα να μπορώ να αλλάξω τη ROM, χωρίς όμως να πρέπει να επανεγκαταστησω ολες τις εφαρμογές από την αρχή. Υπάρχει τέτοια δυνατότητα να με ποιον τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα στο Public το Samsung 8s. Τι οθόνη και τι χρώματα ήταν αυτά?! Συγκριτικά με τι δικό μας που υποτίθεται έχει και μεγάλη ανάλυση, είχε μεγάλη διαφορά. Απλά το αναφέρω γιατί μου έκανε εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Τι τυπο οθονης φορας εσύ και τι το σαμσουνγκ??? ;)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Συμφωνα με το GSM ARENA φοράει: Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.8 inches (~83.6% screen-to-body ratio)

Resolution 1440 x 2960 pixels (~570 ppi pixel density)

 

Ανάλυση έχουμε ίδια, για τις αναλογίες της οθόνης, αλλά νομίζω σε καμιά ρύθμιση χρωμάτων που έχουμε δεν φτάνουμε τα χρώματα της SAMSUNG.

Edited by SCORPIONE69
Link to comment
Share on other sites

Φοράει το λετβ αμολεντ?

Οχι. Αρα ο τύπος οθονης κάνει τη διαφορά.

Οχι η ανάλυση

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...