Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και με το play store τι κανουμε στην 23ς?

 

Τι ακριβώς θες να κάνεις να σου πω. Μπήκε η επίσημη? Αν ναι από το Leeco store θα το κατεβάσεις. Αν έχεις TWRP θα φτιάξω ένα Flash Zip και θα μπει μόνο του. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι ακριβώς θες να κάνεις να σου πω. Μπήκε η επίσημη? Αν ναι από το Leeco store θα το κατεβάσεις. Αν έχεις TWRP θα φτιάξω ένα Flash Zip και θα μπει μόνο του. ;)

 

Μαλλον δεν το εξηγησα σωστα εννοω δεν λειτουργει μολις το ανοιξεις κλεινει.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το εξηγησα σωστα εννοω δεν λειτουργει μολις το ανοιξεις κλεινει.

 

Καλώς τότε πήγαινε με Browser στο apk mirror κατέβασε την τελευταία έκδοση playstore και κάνε εγκατάσταση. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα τιποτα εχει γινει θεμα και στο φορουμ τους.

 

Αν έχεις TWRP δεν δοκιμάζεις μία open gapps nano?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και εγώ θέμα με τα gapps στην 23s αυτο που έκανα ήταν να περάσω twrp και μέσα από κει τα pico gapps. Βέβαια χρειάστηκε να βάλω το contacts sync για συγχρονισμό επαφών το οποίο έκανα από την παλιά έκδοση του google installer και όχι του v2. Μέχρι τώρα δεν έβγαλε κατι και δουλεύουν όλα κανονικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η καλυτερη official rom αυτη την στιγμη;

 

Αν εχεις CN 23S

Αν εχεις US 11s.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να βάλεις TWRP και να κάνεις την δουλειά εύκολα κάνε clear data and install Την επίσημη από το στοκ. Αλλά θα χαθούν όλα όσα έχεις. Επίσης μπορείς να βάλεις TWRP να κάνεις την δουλειά σου και μετά να ξαναπεράσεις το μαμά.

 

Το γυρισα πισω στην 20s, μεσω twrp καθως μου εβγαζε σφαλμα εγκαταστασης με το 20s update.zip μεσω του system update app του κινητου. Με την 23s μεγαλο θεμα με το Google services stopped working, δεν λειτουργουσε ουτε play store, sync, email κλπ. Εχει παει κανεις αλλος 23s official?

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Το γυρισα πισω στην 20s, μεσω twrp καθως μου εβγαζε σφαλμα εγκαταστασης με το 20s update.zip μεσω του system update app του κινητου. Με την 23s μεγαλο θεμα με το Google services stopped working, δεν λειτουργουσε ουτε play store, sync, email κλπ. Εχει παει κανεις αλλος 23s official?

 

Κατεβάζεις nano ή Pico arm64 Android 6.0 βάζεις χύμα στο κινητό φλασαρεις από TWRP.

http://opengapps.org Να ειναι καλα ο Χρηστος (CrisBal)

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις nano ή Pico arm64 Android 6.0 βάζεις χύμα στο κινητό φλασαρεις από TWRP.

http://opengapps.org Να ειναι καλα ο Χρηστος (CrisBal)

 

Α οκ thanks αν αξιωθω και κανω το update παλι θα το περασω, ( η μπορει να περιμενω την μεθεπομενη official) περιεργο που η εκδοση του play store απο το lestore δεν λειτουργει, μαλλον εχει να κανει με το region

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Α οκ thanks αν αξιωθω και κανω το update παλι θα το περασω, ( η μπορει να περιμενω την μεθεπομενη official) περιεργο που η εκδοση του play store απο το lestore δεν λειτουργει, μαλλον εχει να κανει με το region

 

Βαλε twrp, full wipe και την internal, επανεκινηση σε twrp ,ριξε μεσα την 23ς και τα gaps, εγκατασταση την ρομ πρωτα, επανεκινηση σε twrp και install gaps και εισαι jet. Καθολου περιεργο ειναι τοσο μακακες και αχρηστοι που χαντακωσαν τις συσκευες.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το πάντα ενημερωμένο φόρουμ κιαι τις θερμές ευχαριστίες μου για τη βοήθεια που έχω πάρει για τα λετιβιά (X800 CN kai Χ600)

 

Αποφάσισα να την κάνω με ελαφριά από την Leeco - κανένα παράπονο απλά..τα έσπασα και τα 2 και είπα να δοκιμάσω κάτι πιό μικρό (zuk..zuk)

 

Θα ζητήσω λοιπόν τα φώτα σας για το τι μπορώ/συμφέρει να κάνω με τις οθόνες των 2..

 

Tο X800 αφού ράγισε η οθόνη αποφάσισα να κάνω μόνος μου αντικατάσταση (με οθόνη-digitizer 40$ από ali-μονο) βλέπντας τον κινέζο στο βίντεο...

δεν χρειάζεται να πω περισσότερα, δούλεψε για 5 λεπτά και μετά με μούντζωσε (συμβουλή σε όσους δεν έχουν την σχετική εμπειρία να αποφύγουν να κάνουν μόνοι τους το χειρουργείο...)

οπότε το X800 είναι άνευ οθόνης (ανάβει, του φλάσαρα και ρομ με QFL αλλά μέχρι εκεί...)

 

Το X600 απλά λόγω χτυπήματος χάνει την ανταπόκριση η οθόνη κάθε τόσο.... έχει μείνει λίγο ανάπηρο δλδ

 

Υπάρχει θυμάμαι ειδικός στο φόρουμ, αν έχουμε στοιχεία να μου έδινε μιά προσφορά για επισκευή και των 2, ή αν έχετε και μαγαζί να μου προτείνετε θα το εκτιμούσα... γιατί θα ήθελα να τα δώσω σε φίλο

 

θενκς

ZUK Z2 - (πρώην) LeTv Χ800 - (πρώην) LeTv X600 - - και ότι βγάζει η Xiaomi γενικώς..
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις CN 23S

Αν εχεις US 11s.

Χρήστο καλησπέρα.Μου έφερε γνωστός μου ένα x800 us version με την 11s πάνω που είχε φάει κάποιο κόλλημα και δεν μπούταρε.Ομως όπως με ενημέρωσε και ο ίδιος το πρόβλημα με το κόλλημα αυτό προήλθε απο την εφαρμογή του youtube η οποία στα ξαφνικά του έβγαζε ότι είναι επικίνδυνη για τη συσκευή και κάτι τέτοια και μετά κάτι πάτησε και σταμάτησε να μπουτάρει το κινητό.

Μπήκα στο leeco recovery και απο εκει με clear data επανήλθε. Και παίζοντας λίγο με τη συσκευή παρατήρησα το ίδιο μήνυμα και εγώ οπότε του πέρασα το twrp σου,ρούταρα σύμφωνα με τις οδηγίες σου και πέρασα και το πακέτο ελληνοποίησης.Με το system remover του πέταξα το παλιό youtube app και έβαλα απο το play και πλέον λειτουργεί κανονικά

Το πρόβλημα που έχω τώρα είναι ότι η εφαρμογή Μουσική κρασάρει και η αριθμομηχανή έχει 2 εικονίδια ένα εκ των οποίων λειτουργεί κανονικά και το άλλο κρασάρει.

Κατά τα άλλα εδώ και ένα 2ωρο περίπου που παίζω με το κινητό,δεν παρατήρησα άλλα προβλήματα.Υπάρχει κάποια λύση?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλησπέρα.Μου έφερε γνωστός μου ένα x800 us version με την 11s πάνω που είχε φάει κάποιο κόλλημα και δεν μπούταρε.Ομως όπως με ενημέρωσε και ο ίδιος το πρόβλημα με το κόλλημα αυτό προήλθε απο την εφαρμογή του youtube η οποία στα ξαφνικά του έβγαζε ότι είναι επικίνδυνη για τη συσκευή και κάτι τέτοια και μετά κάτι πάτησε και σταμάτησε να μπουτάρει το κινητό.

Μπήκα στο leeco recovery και απο εκει με clear data επανήλθε. Και παίζοντας λίγο με τη συσκευή παρατήρησα το ίδιο μήνυμα και εγώ οπότε του πέρασα το twrp σου,ρούταρα σύμφωνα με τις οδηγίες σου και πέρασα και το πακέτο ελληνοποίησης.Με το system remover του πέταξα το παλιό youtube app και έβαλα απο το play και πλέον λειτουργεί κανονικά

Το πρόβλημα που έχω τώρα είναι ότι η εφαρμογή Μουσική κρασάρει και η αριθμομηχανή έχει 2 εικονίδια ένα εκ των οποίων λειτουργεί κανονικά και το άλλο κρασάρει.

Κατά τα άλλα εδώ και ένα 2ωρο περίπου που παίζω με το κινητό,δεν παρατήρησα άλλα προβλήματα.Υπάρχει κάποια λύση?

Ευχαριστώ

 

Εγω σου προτεινω να ξανα περασεις την 11S με ολα τα wipes και μετα το πακετο το Ελληνικο γιατι απο οτι φαινεται την ειχαν πειραξει την Rom που ειχε αρχικα.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο καλησπέρα.Μου έφερε γνωστός μου ένα x800 us version με την 11s πάνω....... Υπάρχει κάποια λύση?

Ευχαριστώ

Καλησπέρα. Ναι αυτή που σου είπε και ο AbyssD.

Έχει κινεζο ρομ την αρχική με τους ιούς. Καλό είναι να βάλεις την καθαρή επίσημη αφού εχεις και TWRP κάνεις Full Wipe & internal και μετά το πακέτο με τα Ελληνικά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις CN 23S

Αν εχεις US 11s.

Ευχαριστω! Ξερετε απο που κατεβαζουμε τα official roms?

 

Αυτή που λεει tora33 έχει διαφορα απο την official 23S?

Edited by Quakers
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ναι αυτή που σου είπε και ο AbyssD.

Έχει κινεζο ρομ την αρχική με τους ιούς. Καλό είναι να βάλεις την καθαρή επίσημη αφού εχεις και TWRP κάνεις Full Wipe & internal και μετά το πακέτο με τα Ελληνικά. ;)

Ευχαριστώ.Τελικά το εδωσα με τις αλλαγές που εγραψα χωρίς την νέα ρομ.Έκανα freeze την εφαρμογή της μουσικής και περασα άλλη από το play.αν προκυψει κάτι άλλο θα μου το ξαναφερει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Ξερετε απο που κατεβαζουμε τα official roms?

 

Αυτή που λεει tora33 έχει διαφορα απο την official 23S?

 

Αυτη του tora33 ειναι βασισμενη στην Κινεζικη μονο που εχει καποιες τροποποιησεις, μια απο αυτες ειναι τα Ελληνικα. Την 23S δεν την βρηκα στις official περιεργο.. Βρηκα μονο την 20S https://devs-lab.com/download-letv-official-stock-rom.html https://bbs.le.com/zt/eui/le_pro1.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτη του tora33 ειναι βασισμενη στην Κινεζικη μονο που εχει καποιες τροποποιησεις, μια απο αυτες ειναι τα Ελληνικα. Την 23S δεν την βρηκα στις official περιεργο.. Βρηκα μονο την 20S https://devs-lab.com/download-letv-official-stock-rom.html https://bbs.le.com/zt/eui/le_pro1.html

 

Προς το παρόν είναι σε beta official dev έτσι έγινε και με το max2 και δόθηκε μετά από 2 μήνες περίπου.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω cn και έβαλα την rom του tora 23s αλλά για κάποιο λόγο brickare 3 φορές την εγκατέστησα. Τελικά έβαλα την rom του rusch την 42Ε, αλλα δεν ξέρω σε ποια official βασίζεται. Τρέχω lollipop πάλι δυστυχώς, αλλά πάει πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Στο ρολόι ξερεται πως αλλάζουμε τον ηχο που ακουγεται οταν τελειωνει η αντιστροφη μετρηση; γιατί μου τρυπάει τα αυτιά καθε φορά
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έδωσα το κινητό στον αδελφό μου και δεν το χει με τα αγγλικά, ποια χρησιμοποιείτε με full μετάφραση? Για το CN μιλάω.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έδωσα το κινητό στον αδελφό μου και δεν το χει με τα αγγλικά, ποια χρησιμοποιείτε με full μετάφραση? Για το CN μιλάω.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει. Μόνο η δική μου η 11s έχει φουλ Ελληνικά. :(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...