Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά. Ξέρουμε κάποιο μαγαζί για αλλαγή οθόνης στην Θεσσαλονίκη? Να κάνει καλή δουλεία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας,

 

Δυστυχως ο πιτσιρικας μου εριξε το κινητο κατω και εσπασε η οθονη.

 

Υπαρχει καποιος που να εχει καποια διαθεσιμη? Απο το ebay θα αργησω να την εχω στα χερια μου.

 

Το κινητο μου ειναι το silver και φοραει την ασπρη οθονη.

 

Ευχαριστω πολυ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις δοκιμασει την 23s του tora?

http://www.leeco.re/topic/2287-tora33x8005923s_le1pro/

 

Ναι μια χαρά είναι και φτιάχνουμε και τις γλώσσες τώρα για φουλ Ελληνικά παντού! Βάλτην και περίμενε update. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά είναι και φτιάχνουμε και τις γλώσσες τώρα για φουλ Ελληνικά παντού! Βάλτην και περίμενε update. ;)

 

Δεν παιζεστε ρε παιδια μπραβο!εω την miui και σκεφτομαι για αλλαγη αν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχει σπάσει η οθόνη (που από ότι φαίνεται είναι η Αχίλλειος πτέρνα του) ήταν προστατευμένο με θήκη και τζαμάκι; Ρωτάω γιατί εμένα έχει φάει μέχρι τώρα 2-3 μικρές πτώσεις χωρίς καμία επίπτωση και μία γερή από ψηλά όπου ράγισε το τζαμάκι μεν αλλά η οθόνη έμεινε αλώβητη... Ήμουν εγώ πολύ τυχερός λοιπόν; Ή απλά εσάς ήταν απροστάτευτο;
Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχει σπάσει η οθόνη (που από ότι φαίνεται είναι η Αχίλλειος πτέρνα του) ήταν προστατευμένο με θήκη και τζαμάκι; Ρωτάω γιατί εμένα έχει φάει μέχρι τώρα 2-3 μικρές πτώσεις χωρίς καμία επίπτωση και μία γερή από ψηλά όπου ράγισε το τζαμάκι μεν αλλά η οθόνη έμεινε αλώβητη... Ήμουν εγώ πολύ τυχερός λοιπόν; Ή απλά εσάς ήταν απροστάτευτο;

 

Γενικα εχω παρατηρησει οτι σπαει παρα πολυ ευκολα το μπροστινο γυαλι, και του αδερφου μου επεσε πανω στο πιατο του καθως ετρωγε και εσπασε, δουλευε βεβαια αν και μετα απο αυτο το χτυπημα εκανε διαφορα κουλα το κινητο.. Δεν φορουσε θηκη και tempered glass

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το δικό μου είχε tempered αλλά είχε φαγωθεί σε ένα σημείο στην άκρη και στο σημείο αυτό βρήκε πιο έντονα στην πτώση και έσπασε. Επόμενο κινητό μαλλον xiaomi redmi note 4. Καλό το λετβ αλλά από την 1η μέρα με εχει παιδεψει ενώ μεγάλο μείον του είναι η μπαταρια.. Προσωπικά ένα μεγάλο ευχαριστώ στην κοινότητα που έδινε βοήθεια σε πολλά ερωτήματα ή προβλήματα και ιδιαίτερα στον crisbal που με την βοήθεια του χαρηκαμε το κινητό αυτό....
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν σκέτη αλλαγή Digitizer ή και πακέτο οθόνη & digitizer μαζί εδώ >> http://computer-analysis.gr αναλαμβάνει Letv και έχει κάνει καλή δουλειά σε όλες τις αλλαγές σε όσα παιδιά το πήγαν και είναι ευχαριστημένοι . Αλλαγή με Official Digitizer υλικά & εργασία 60€ με δικό σας 40€. Οθόνη & digitizer ρωτήστε για original να σας πουν. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εχω το US version Χ800 και φοράω την CM 12.1.

(δοκιμασα και την 12s του cuoco)

Αντιμετωπίζω ένα θέμα. Μια εφαρμογή το 8 Ball pool όταν την κάνω minimize και μετά την επαναφέρω, μου σταματά και κλείνει. Έχω φιξάρει με Lucky patcher κάποτε και το έκανα restore. Την έχω επαναεγκαταστησει πολλές φορές. Δεν βγάζω άκρη. Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον εχει βαλει την 23s του tora.

Υπαρχει τροπος τον κουμπι live που κλεινει την οθονη να το προσθεσω και σε αλλο launcher?

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον εχει βαλει την 23s του tora.

Υπαρχει τροπος τον κουμπι live που κλεινει την οθονη να το προσθεσω και σε αλλο launcher?

 

Όχι. Όμως ο NOVA prime την έχει την επιλογή ενσωματωμένη για κλείσιμο οθόνης με τάπ όπου θες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Όμως ο NOVA prime την έχει την επιλογή ενσωματωμένη για κλείσιμο οθόνης με τάπ όπου θες.

 

Εχω τον nova prime αλλα οταν βαλω για double tap να κλεινει οθονη κανει force close και κανει επανεκκινηση ο nova. Το ιδιo κανει και οταν βαλω gesture για να κατεβαινει το notification bar.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μιας κ περιμένω το letv x829 πουλάω το δικό μου x800 US 160 ευρώ με έξτρα προίκα καινούρια μπαταρία, ακουστικά xiaomi piston 3 σφραγισμένα, και 2 tempered glass.

 

Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα (παρακαλώ μην απαντήσετε στο thread γιατί είμαι offtopic στείλτε μου κατευθείαν πμ)

 

Ευχαριστώ!

 

Καλή συνέχεια στους υπόλοιπους!!

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εχει βγάλει καποιος την οθόνη χωρίς να την σπασει; βγαίνει εύκολα; πήγα σε 4-5 μαγαζιά και δεν αναλαμβάνει κάποιος να την βγάλει οπότε σκέφτομαι να το δοκιμάσω μονος. Plz help
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει βγάλει καποιος την οθόνη χωρίς να την σπασει; βγαίνει εύκολα; πήγα σε 4-5 μαγαζιά και δεν αναλαμβάνει κάποιος να την βγάλει οπότε σκέφτομαι να το δοκιμάσω μονος. Plz help

 

Η οθονη μαζι με το digitizer βγαινουν πανευκολα, το θεμα ειναι να εχεις τις γνωσεις και να πιανει το χερι σου να την ξανα κολλησεις πισω μετα.. Θελει κολλα και διπλης οψεως ταινια..

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη μαζι με το digitizer βγαινουν πανευκολα, το θεμα ειναι να εχεις τις γνωσεις και να πιανει το χερι σου να την ξανα κολλησεις πισω μετα.. Θελει κολλα και διπλης οψεως ταινια..

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, εντάξει για ψιλομαστορεματα δεν εχω πρόβλημα,την διπλής όψης το καταλαβαίνω, την κόλλα ομως τι κόλλα βάζω;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, εντάξει για ψιλομαστορεματα δεν εχω πρόβλημα,την διπλής όψης το καταλαβαίνω, την κόλλα ομως τι κόλλα βάζω;

 

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι 100% αν θελει και κολλα, δες εδω το βιντεο http://m.youku.com/video/id_XMTMyNjY1MjY4OA==.html

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω cm 12.1 του crisbal. To gps παλια δουλευε, τωρα κανει αιωνες να δουλεψει οταν πχ ανοιγω gmaps. Ξερει κανεις πως να το φτιαξω;

 

Κανε ενα backup μεσω TWRP και περνα την Official μετα με full wipes μονο και μονο για να δεις αν φταιει η Rom η το ιδιο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα.Το κινητό φοράει την official . Χρησιμοποιώ το sports tracker,στην αρχή λοκαριζε αμέσως,τώρα αργεί μέχρι και δέκα λεπτά.Εχω καθαρίσει πολλές φορές τη μνήμη της εφαρμογής, αλλά τίποτα.

Το κινητό είναι το US.Δεκτη κάθε πληροφορία!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα.Το κινητό φοράει την official . Χρησιμοποιώ το sports tracker,στην αρχή λοκαριζε αμέσως,τώρα αργεί μέχρι και δέκα λεπτά.Εχω καθαρίσει πολλές φορές τη μνήμη της εφαρμογής, αλλά τίποτα.

Το κινητό είναι το US.Δεκτη κάθε πληροφορία!

 

Βάλτε αυτό https://mega.nz/#!EQkAEQgS!8IWf3jSIBiXzzT8DEmvjKFrNxhtFLPgfgIYiPyptsb4 το ξεζιπαρετε με Root file manager στην διαδρομή system /etc επικόλληση μέσα. Μετονομάστε πρώτα το υπάρχον σε gps.conf.xxx να το έχετε κι δώστε τα ίδια δικαιώματα. Νομίζω rw-r-r δείτε από το παλιό. Θα σας ανεβάσω και ένα Flash Zip να μπαίνει κατευθείαν από TWRP. ;)

Γενικά μετά από καιρό μαζεύει πολλά "σκουπίδια" στα Log το GPS και θέλει καθαρισμό ο οποίος γίνεται και μέσω του gps Test από playstore.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα το le max 2. Για όποιον ενδιαφέρεται πουλάω το δικό μου letv 1 pro x800 chinese version 4gb ram 32gb rom σε άριστη κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε αυτό https://mega.nz/#!EQkAEQgS!8IWf3jSIBiXzzT8DEmvjKFrNxhtFLPgfgIYiPyptsb4 το ξεζιπαρετε με Root file manager στην διαδρομή system /etc επικόλληση μέσα. Μετονομάστε πρώτα το υπάρχον σε gps.conf.xxx να το έχετε κι δώστε τα ίδια δικαιώματα. Νομίζω rw-r-r δείτε από το παλιό. Θα σας ανεβάσω και ένα Flash Zip να μπαίνει κατευθείαν από TWRP. ;)

Γενικά μετά από καιρό μαζεύει πολλά "σκουπίδια" στα Log το GPS και θέλει καθαρισμό ο οποίος γίνεται και μέσω του gps Test από playstore.

 

Ευχαριστω CrisBal, εφτιαξε :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...