Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα στου Δεκεμβρίου είσαι. Βάλε την 7.2.22 έχει βελτιωθεί και το BT δουλεύει χωρίς crash. ;)

 

Απο

http://www.leeco.re/topic/2015-tora33x800-new-multi_miui_x800_tora33_7113_601/

 

Μεχρι του Ιανουαρίου βλεπω.Μου δινεις link?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο

http://www.leeco.re/topic/2015-tora33x800-new-multi_miui_x800_tora33_7113_601/

 

Μεχρι του Ιανουαρίου βλεπω.Μου δινεις link?

 

Άκυρο μόνο για το Lepro3 έβγαλε τη 7.2.22 ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά επειδή την δοκίμασα και φαίνεται καλή, την βάζω και εδώ σε πρίπτωση που δεν έχει αναφερθεί.

 

https://mega.nz/#!cslThZbJ!XlNVwP59m8imkjpdULmzDtb78ZjiuedknbW7coUjIkE

 

Είναι Cyanogen 13 (Android 6) για το X800 CN την έχει φτιάξει ένας developer στο XDA (https://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development/cm-14-1-android-7-1-unofficial-letv-t3530173/post71101335#post71101335)

 

Γενικά είναι αρκετά ελαφριά χωρίς κινέζικες apps.

 

Έχει κανονικά play store.

 

Δεν δουλεύουν οι υπέρυθρες στην συγκεκριμένη, αυτό είναι το μόνο θέμα που βρήκα.

 

Για να εγκατασταθεί θέλει full wipe εκτός από το internal storage. Μετά την εγκατάσταση στο πρώτο boot κάνει ένα bootloop αλλά λέει ότι είναι φυσιολογικό, μετά παίζει κανονικά. Όπως σε όλες τις roms στο πρώτο boot θέλει λίγη ώρα μέχρι να ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Ειδα μολις οτι ο tora33 ανεβασε την 23s.Την δοκιμασε κανεις?

 

Ναι μια χαρά είναι και πιστεύω να έβαλε και τα Ελληνικά που του εδωσα για Settings & framework-res.apk. Δοκίμασε κάνε ένα backup και Φλασαρε. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, link?

 

Εδώ είσαι >>>>> https://mega.nz/#!UMp3iJqJ!GaBGG9MlD1UDhVrY9we7VrMx69KUt43Wj4_4lwxn-ZA

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Εισαι μεγαλος!

 

Μιας και ειμαστε εδω, με το US μοντελο ασχολειται κανενας developer η ειναι νεκρο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι μεγαλος!

 

Μιας και ειμαστε εδω, με το US μοντελο ασχολειται κανενας developer η ειναι νεκρο τηλεφωνο?

 

Όχι δυστυχώς κι εγώ το έδωσα...:(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς κι εγώ το έδωσα...:(

 

Μια τελευταια ερωρηση, x800 CN και x900 CN παιρνουν τις ιδιες Rom? Πχ μπαινει η 23S του tora33 στο x900?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Edited by AbyssD
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλος εχδει προβλημα με auto rotate screen και απο οτι βλεπω ειναι θεμα harware...το μπορει να γινει?δεν περιστρεφεται αυτομτα η οηθονη και ουτε βλεπω να εχει τους sensors σε ενα τεστ που εκανα με εφαρμογες.

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλος εχδει προβλημα με auto rotate screen και απο οτι βλεπω ειναι θεμα harware...το μπορει να γινει?δεν περιστρεφεται αυτομτα η οηθονη και ουτε βλεπω να εχει τους sensors σε ενα τεστ που εκανα με εφαρμογες.

Θ ήθελα ν πω ότι δοκίμασα ξανά να περάσω ρομ με όλα τ wipe και τ γνωστά.ολα έγιναν στα ξαφνικά.τωρα φοράει τη ρομ του Chris us.το τηλ δεν έχει καθόλου σενσορες πλέον.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταια ερωρηση, x800 CN και x900 CN παιρνουν τις ιδιες Rom? Πχ μπαινει η 23S του tora33 στο x900?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Ναι λειτουργει στο χ900 μονο που δεν εχει ελληνικα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλος εχδει προβλημα με auto rotate screen και απο οτι βλεπω ειναι θεμα harware...το μπορει να γινει?δεν περιστρεφεται αυτομτα η οηθονη και ουτε βλεπω να εχει τους sensors σε ενα τεστ που εκανα με εφαρμογες.

 

Αυτό που το παρατήρησες, σε μένα λειτουργεί κανονικά πάντως δεν έχω πρόβλημα κανένα στο US μοντέλο με το rotation.

edit: δες απο τον οδηγό τους crisbal πως να διαγράψεις τελείως την εσωτερική μνήμη και να ξαναφλασάρεις rom, έτσι θα σου φτιάξει σίγουρα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Τα χει κάνει όλα ξανά κ ξανά κ μετά φλασαρα.δεν υπάρχει κανένας σενσορας.ολα έγιναν ξαφνικά.το χει περί τον ένα χρόνο ενώ φορούσε τον μάγειρα.τωρα του πέρασα τη ρομ του Κρις αλλά τίποτε.Ξανα wipe ,clear data φλασαρα κ πάλι τ ίδια.Κατω δε του έπεσε.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Τα χει κάνει όλα ξανά κ ξανά κ μετά φλασαρα.δεν υπάρχει κανένας σενσορας.ολα έγιναν ξαφνικά.το χει περί τον ένα χρόνο ενώ φορούσε τον μάγειρα.τωρα του πέρασα τη ρομ του Κρις αλλά τίποτε.Ξανα wipe ,clear data φλασαρα κ πάλι τ ίδια.Κατω δε του έπεσε.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σου ξαναλέω διέγραψε τελείως την μνήμη, κάνε Format Data, πριν το κάνεις διάβασε τον οδηγό γιατί η rom μέσα απο το κινητό θα διαγραφεί, οπότε μετα φλασάρεις ή την official ή με otg ξαναπερνάς αυτή που έχεις. Θέλει 1 βήμα παραπάνω δες πρώτα αν μπορείς να το κάνεις κ μετά πάτα Format Data.

 

Αυτό εννοούσα στο προηγούμενο μήνυμα αλλά λογικά δεν το κατάλαβες.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει δυνατότητα να αλλάξω τον ήχο μηνύματος με κάποιο δικό μου mp3; Εχω την 17s του Ιταλού.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το λινκ μ τον οδηγό για το πώς γίνεται αυτό που λες;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάποιος το λινκ μ τον οδηγό για το πώς γίνεται αυτό που λες;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι πρέπει ν κάνω δλδ;Πέρασα τη νέα ρομ με clean install.συμφωνα μ τις γνωστές οδηγίες.Clear data κτλ εκτός από internal storage.αν μπόρεσεις στείλε μου λίγο μνμ σε ποιον οδηγό αναφέρεσαι.ευχαριστω.το κινητό δεν έχει σενσορες πλέον.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τ έκανα αυτά σωστά.οκ ξαναδοκιμαζω παίδες . Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Internal δεν έχω κάνει.αλλα αν κάνω πως θ βρει μετά ν φλασαρει τη ρομ;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα,όταν θέλω να κατεβάσω μία εφαρμογή από το play store μπορώ να το κάνω μόνο με wifi και όχι μέσω του παρόχου κινητής.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα,όταν θέλω να κατεβάσω μία εφαρμογή από το play store μπορώ να το κάνω μόνο με wifi και όχι μέσω του παρόχου κινητής.

Πάνε downloads. Πάνω δεξιά settings. Έχει κόφτη. Βάλε no limit.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...