Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα,

υπάρχει τρόπος να βελτιώσω την ακριβεια του gps στην US έκδοση?

Έχω την ρομ του Crisball που ειναι αψογη. Το gps κλειδωνει πολυ γρηγορα αλλα μετα παρουσιάζει πολλές αστάθειες και διακοπές. Ο οδηγός της πρώτης σελίδας ισχύει και για τη US εκδοση ή μονο για τη CN?

 

Καλησπέρα. Όχι είναι μόνο για CN και το config ΣΤΗΝ LL για το CN από το US το πήρανε. Κάνε κανένα gps test από το playstore με και θα στρώσει. Θα το ξανασεταρει και θα παίξει μία χαρά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα λοιπόν στα καλά καθούμενα, το Letv μου μουγκάθηκε. Να μην αναπαράγει ήχο, και στην κλήση να δουλεύει μόνο η ανοιχτή ακρόαση, αλλλιώς μούγκα το ακουστικό αλλά και το μικρόφωνο. Το πρόβλημα: μπλόκαρε το διακοπτάκι που απομονώνει ηχείο και μικρόφωνο όταν κουμπώνουμε το handsfree! Έπαιξα λίγο με το βύσμα βάλε - βγάλε, και έφτιαξε..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου επεσε το κινητό κ ράγισε η οθόνη..ευτυχώε ακόμη λειτουργεί η αφή..Γνώριζετε κάποιον αξιόπιστο στη Θεσσαλονίκη να το φτιάξει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Και η δική μου οθόνη σήμερα έσπασε από πέσιμο. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς εντός Ελλάδας έχει οθόνη άμεσα διαθέσιμη διότι το ΣΚ θα φύγω ταξίδι και χρειάζομαι το κινητό. Παρακαλώ αν κάποιος έχει διαθέσιμη άμεσα να μου στείλει πμ.

Μάλλον με τις οθόνες έπεσε επιδημία! :lol::lol::lol:

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Να συνεχίσω το ωραίο θέμα με τους οθόνες λοιπόν, προτείνετε αλλαγή digitizer ή αλλαγή οθόνης; Και υπάρχει κάποιο βίντεο που να περιγράφει την διαδικασία; Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι ακριβές..
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Να συνεχίσω το ωραίο θέμα με τους οθόνες λοιπόν, προτείνετε αλλαγή digitizer ή αλλαγή οθόνης; Και υπάρχει κάποιο βίντεο που να περιγράφει την διαδικασία; Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι ακριβές..

http://m.youku.com/video/id_XMTMyNjY1MjY4OA==.html, εδώ ένα βίντεακι που ελπίζω να βοηθάει..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Να συνεχίσω το ωραίο θέμα με τους οθόνες λοιπόν, προτείνετε αλλαγή digitizer ή αλλαγή οθόνης;

 

- Για να καταφέρεις να αποκολλήσεις την οθόνη από το digitizer χρειάζεσαι κατάλληλο εξοπλισμό και πολύ εμπειρία αλλά ακόμα και τότε το ποσοστό επιτυχίας είναι πολύ μικρό.

- Η αγορά έτοιμης οθόνης+digitizer είναι σχεδόν μονόδρομος σε μερικές περιπτώσεις, αλλά γενικότερα είναι η πιο ασφαλής, εύκολη, γρήγορη και επιτυχημένη μέθοδος αλλά κοστίζει παραπάνω!

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Να συνεχίσω το ωραίο θέμα με τους οθόνες λοιπόν, προτείνετε αλλαγή digitizer ή αλλαγή οθόνης; Και υπάρχει κάποιο βίντεο που να περιγράφει την διαδικασία; Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι ακριβές..

 

Εδώ αναλαμβάνει την αλλαγή ΜΌΝΟ DIGITIZER για Letv και όχι μόνο με 60 ευρώ σε 1 μέρα το έχεις και σου μένει και η γνήσια οθόνη ενώ η δουλειά που κάνουν τα παιδιά ΔΕΝ υπάρχει.

http://computer-analysis.gr. Σίγουρα η αγορά καινούργιας έχει 45 € αλλά ποτέ δεν είναι γνήσια.. Εκτός και αν την πάρεις από LeMall

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναλαμβάνει την αλλαγή ΜΌΝΟ DIGITIZER για Letv και όχι μόνο με 60 ευρώ σε 1 μέρα το έχεις και σου μένει και η γνήσια οθόνη ενώ η δουλειά που κάνουν τα παιδιά ΔΕΝ υπάρχει.

http://computer-analysis.gr. Σίγουρα η αγορά καινούργιας έχει 45 € αλλά ποτέ δεν είναι γνήσια.. Εκτός και αν την πάρεις από LeMall

 

60Ε Είναι πάρα πολλά για αλλαγή μόνο του Digitizer, αν και ξέρω από πρώτο χέρι ότι είναι μεγάλο ζόρι αυτή η δουλειά.

Προτιμώ παρόλα αυτά με 25Ε Να πάρω οθόνη+digitizer και ας μην είναι original.

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

60Ε Είναι πάρα πολλά για αλλαγή μόνο του Digitizer, αν και ξέρω από πρώτο χέρι ότι είναι μεγάλο ζόρι αυτή η δουλειά.

Προτιμώ παρόλα αυτά με 25Ε Να πάρω οθόνη+digitizer και ας μην είναι original.

 

25 € οθόνη & digitizer? Από που? :confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

http://s.aliexpress.com/ii2YfIJJ

Εδώ βλέπω τα καλύτερα σχόλια από τα πωληθεντα... Δεν ξέρω αν ο CrisBal έχει δοκιμάσει κάποιον άλλο..

 

 

Send from my Superphone CrisBal LeMax2 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις.

1) Στο computer analysis έχουν αυτοί στοκ digitizer για το συγκεκριμένο μοντέλο; Ή τους το πας ο ίδιος;

2) Πόσο δύσκολο είναι να αλλάξεις μόνος οθόνη; Digitizer έχω αλλάξει σε κάποια τηλέφωνα και τα καταφέρνω γενικά..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις.

1) Στο computer analysis έχουν αυτοί στοκ digitizer για το συγκεκριμένο μοντέλο; Ή τους το πας ο ίδιος;

2) Πόσο δύσκολο είναι να αλλάξεις μόνος οθόνη; Digitizer έχω αλλάξει σε κάποια τηλέφωνα και τα καταφέρνω γενικά..

 

1)Αν και δεν γνωρίζω με σιγουριά, δεν νομίζω να αναλαμβάνουν να το φτιάξουν αν τους το πας εσύ, για πολλούς λόγους. Δεν μου φαίνεται και φυσιολογικό ο πελάτης να πηγαίνει τα δικά του ανταλλακτικά.

2)Τίποτα δεν είναι δύσκολο αν ασχοληθείς και αγαπάς αυτό που κάνεις, στο internet μπορείς να βρεις ότι χρειάζεσαι. Φυσικά ένας αρμόδιος τεχνικός έχει μεγαλύτερη αξιοπιστία. Λογικά έχεις αλλάξει σε παλιότερης τεχνολογίας τηλέφωνα γιατί τώρα είναι αρκετά δύσκολο να αλλάξεις μόνο το digitizer.

 

Έχει κανείς ετοιμοπαράδοτη οθόνη+digitizer? Έχω κάνει παραγγελία νέας, αλλά χρειάζομαι το κινητό και οι 20+ μέρες είναι πολλές!

Edited by Sypmonploum
Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

1)Αν και δεν γνωρίζω με σιγουριά, δεν νομίζω να αναλαμβάνουν να το φτιάξουν αν τους το πας εσύ, για πολλούς λόγους. Δεν μου φαίνεται και φυσιολογικό ο πελάτης να πηγαίνει τα δικά του ανταλλακτικά.

Επειδη και εμενα εχει ραγισει ρωτησα και μου ειπαν οτι αν εχω ανταλλακτικο digitizer το αλλαζουν με 30 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εμενα εχει ραγισει ρωτησα και μου ειπαν οτι αν εχω ανταλλακτικο digitizer το αλλαζουν με 30 ευρω.

 

Εγώ πήγα πριν 10 ημέρες περίπου και μου άλλαξαν σκέτο Digitizer.

Όταν τους είπα ότι έχω δικό μου ανταλλακτικό, αρνήθηκαν να κάνουν την αλλαγή και το θεωρώ πολύ λογικό.

 

Εχτές το πρωί που τους πήρα για αλλαγή digitizer πάλι σε ένα X820 ενός φίλου μου είπαν πως δεν θα ξανά κάνουν αλλαγή σκέτου Digitizer γιατί είναι λαχείο τελικά σε τι ανταλλακτικό θα πέσεις και πόσο καλής ποιότητας είναι, και δεν αξίζει το ρίσκο να αλλάζουμε σκέτο Digitizer.

 

Εμένα πάντως λειτουργεί άψογα

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα θέμα με τη κάμερα και συγκεκριμένα σε ζουμ δεν μπορεί να εστιάσει ξέρει καποιος κάποιο αξιόπιστο service στη Θεσσαλονίκη;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .χαλασε της γυναικας μου το κινητο και ειπα να της δωσω το χ800 που εχω απλα εχω ενα προβλημα δεν αναγνωρισει το κινητο μου το λαπτοπ.τι μπορω να κανω μεχρι και ρομ μαμα περασα αλλα τιποτα.Στα windows εμφανιζεται σαν MTP και μονο ,ακουγεται ο ηχοσ συνδεσης και τιποτα αλλο.τωρα το εχω σε recovery εχω κανει wipe και internal .το συνδεω στο usb ακουγεται ο ηχος συνδεσης αλλα τιποτα δεν βλεπω την εσωτερικη μνημη του κινητου

.τι βλεπετε θα γινει τιποτα ?

Edited by akisskam
Link to comment
Share on other sites

καλημερα .χαλασε της γυναικας μου το κινητο και ειπα να της δωσω το χ800 που εχω απλα εχω ενα προβλημα δεν αναγνωρισει το κινητο μου το λαπτοπ.τι μπορω να κανω μεχρι και ρομ μαμα περασα αλλα τιποτα

 

Στειλε μας μια εικονα απο Device Manager στον υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .χαλασε της γυναικας μου το κινητο και ειπα να της δωσω το χ800 που εχω απλα εχω ενα προβλημα δεν αναγνωρισει το κινητο μου το λαπτοπ.τι μπορω να κανω μεχρι και ρομ μαμα περασα αλλα τιποτα.Στα windows εμφανιζεται σαν MTP και μονο ,ακουγεται ο ηχοσ συνδεσης και τιποτα αλλο.τωρα το εχω σε recovery εχω κανει wipe και internal .το συνδεω στο usb ακουγεται ο ηχος συνδεσης αλλα τιποτα δεν βλεπω την εσωτερικη μνημη του κινητου

.τι βλεπετε θα γινει τιποτα ?

Έχεις βάλει τους drivers adb από το αρχικό Post? Δεν είχα πρόβλημα ποτέ το να το αναγνωρίζει με το δικό μου..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το καλο ειναι οτι πηρα τισ φωτογραφειεσ μου απο μεσα εκανα μια επαναφορα και μετα τιποτα .τωρα το εχω σε recovery και περιμενει για να δω τι θα του κανω

.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περασα ξανα και τουσ drivers απο το 1 post

Link to comment
Share on other sites

αριστερα εκει που κανουμε ασφαλη καταργηση usb το διαβαζει και λεει εξαγωγη χ800.κανω ενειμερωση θλικου και δεν το δεχετε λεει .να κανω επαναφορα του υπολογιστη μου μηπωσ στρωσει?
Link to comment
Share on other sites

Τα Windows δεν είναι δυνατό να εκκινήσουν αυτήν τη συσκευή υλικού επειδή οι πληροφορίες παραμέτρων της (στο μητρώο) δεν είναι πλήρεις ή έχουν καταστραφεί. (Κωδικός 19)αυτο μου βγαζει στην κατασταση τησ συσκευης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

Όσοι έχουν πρόβλημα με την ενεργοποίηση του συγχρονισμού με το LeCloud περνάνε αυτό το φιξ από το TWRP χωρίς wipe πριν και μετά.;)

 

LINK

https://mega.nz/#!ZNFVSTTL!fT6YtauXNtxzfTmgvzAfjk26mg8ffIyusrbS8n99554

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει Θεος!!! :D

 

Edit: Μολις το δοκιμασα και μαλλον κανω κατι λαθος. Εχω US με τη 14s του Cuoco και το περασα απο TWRP χωρις wipes αλλα δεν αλλαξε κατι. Ακομα δεν μπορω να κανω χρηση του Cloud...

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...