Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια άλλη "λύση" χωρίς να ξέρω αν θα σε καλύψει βέβαια είναι να πας settings->app management, να βρεις την εφαρμογή αυτή και να την κάνεις force stop (όχι uninstall γιατί ξαναμπαίνει) και clear data. Δε θα πρέπει να ξαναδείς διαφήμιση όσο τρέχει το κινητό.
Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την ξαναπέρασα αλλά δεν υπάρχει playstore. και δεν μπορώ να εγκαταστήσω google services. :O

 

Αν θέλεις δες τον οδηγό του tora33 εδώ:

http://www.leeco.re/topic/1623-tutorial-on-how-to-install-cuoco92-17s/

 

πρόσεξε το σημείο που γράφει:

9s is lollipop and 17s is marshmallow , you must install first the 13s (is the last lollipop) , download and put in your phone https://www.androidfilehost.com/?fid=24566454284191362

μήπως είναι αυτό το θέμα σου

LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις δες τον οδηγό του tora33 εδώ:

http://www.leeco.re/topic/1623-tutorial-on-how-to-install-cuoco92-17s/

 

πρόσεξε το σημείο που γράφει:

9s is lollipop and 17s is marshmallow , you must install first the 13s (is the last lollipop) , download and put in your phone https://www.androidfilehost.com/?fid=24566454284191362

μήπως είναι αυτό το θέμα σου

 

Έχεις δίκιο , αυτό έκανα , από 9s-13s-17s. Αλλά μου έσκαγε το playstore.

Link to comment
Share on other sites

guys στη miui 8 για CN (λογικα το ιδιο ειναι και για US) ξερει κανεις πως μπορω να κανω τη φωτεινοτητα μονιμη ? Στο δικο μου ανεβοκατεβαινει αναλογα το app η game που παιζω, η μπαρα μενει σταθερη ομως απλα πεφτη η φωτεινοτητα..
Link to comment
Share on other sites

guys στη miui 8 για CN (λογικα το ιδιο ειναι και για US) ξερει κανεις πως μπορω να κανω τη φωτεινοτητα μονιμη ? Στο δικο μου ανεβοκατεβαινει αναλογα το app η game που παιζω, η μπαρα μενει σταθερη ομως απλα πεφτη η φωτεινοτητα..

 

Μπες προβολή και ξετικαρεις το auto.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τώρα έχω την 17s του Ιταλού με πρόβλημα στο playstore. Δεν έχω και δεν μπορώ να περάσω google services. Γίνεται να περάσω την 17 από πάνω με wipe system και data;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τώρα έχω την 17s του Ιταλού με πρόβλημα στο playstore. Δεν έχω και δεν μπορώ να περάσω google services. Γίνεται να περάσω την 17 από πάνω με wipe system και data;

Λογικά πρέπει να πας (για να κάτσει σωστά) απο 13 - 16 - 19κλπ...Θα σου πουν και τα παιδιά....;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απο 6 s σε 17s είναι η ίδια διαδικασία;Πρώτα πάμε σε τελευταία λολιπποπ;Μιλάω για CN

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρόνια σε όλους με υγεια. Έβαλα την 13 και από κει μου έβγαλε αναβάθμιση για 18 και μετά για την 20. Το θέμα είναι ότι στην 20 πάω να μπω στο cloud και μου βγάζει "authentication has expired, can not enter this page, please connect to the network and try again". Πάω να μπω μέσω pc στο cloud αλλά δεν μπορώ να κάνω login. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα; για να ξέρω αν είναι down η σελίδα τους ή όχι

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρόνια σε όλους με υγεια. Έβαλα την 13 και από κει μου έβγαλε αναβάθμιση για 18 και μετά για την 20. Το θέμα είναι ότι στην 20 πάω να μπω στο cloud και μου βγάζει "authentication has expired, can not enter this page, please connect to the network and try again". Πάω να μπω μέσω pc στο cloud αλλά δεν μπορώ να κάνω login. Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα; για να ξέρω αν είναι down η σελίδα τους ή όχι

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Έχουν βγάλει νακοίνωση στο επίσημο site... Κάνουν ανβάθμιση στους servers......:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ ρε συ... έψαξα και στη σελίδα τους δεν ειδα κατι και λέω τι γίνεται... στην αναμονή λοιπόν

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Δε θελω να ενοχλω αλλα μια βοηθεια ακομη.Ειαμι ετοιμος να περασω τη mui toy tora miui_x800_tora33_6.12.1_6.0.1 Weekly (CN)

αν καταλαβα καλα την κανω install apo recovery και μετα ακολουθω τα βημτα after install.

μπερδευμομαι με τα πρωτα που λεει στον οδηγο για mi account και xposed.αυτα πρεπει να τα κανω στην αρχη?

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Δε θελω να ενοχλω αλλα μια βοηθεια ακομη.Ειαμι ετοιμος να περασω τη mui toy tora miui_x800_tora33_6.12.1_6.0.1 Weekly (CN)

αν καταλαβα καλα την κανω install apo recovery και μετα ακολουθω τα βημτα after install.

μπερδευμομαι με τα πρωτα που λεει στον οδηγο για mi account και xposed.αυτα πρεπει να τα κανω στην αρχη?

 

Εχει βγάλει την 6.12.22 Δημήτρη...Δες εδώ>> http://www.leeco.re/topic/2015-tora33x800-new-miui_x800_tora33_61222_601_multi_gapps/?page=1

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω chris,την βαζω στο κινητο οπως ειναι ζιπ αρχειο και τη φλασαρω?εχει μεσα ολα τα gapps? Edited by jimigats

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω chris,την βαζω στο κινητο οπως ειναι ζιπ αρχειο και τη φλασαρω?εχει μεσα ολα τα gapps?

 

Ναι τα εχει φτιάξει κομπλέ ο Γιώργος...Ρίξε μια ματιά τι λέει βέβαια...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα το ρεκοβερυ.Εκανα όπως έλεγε το wipe,κατόπιν φλασαρα την mui για CN.κανοντας reboot το τηλέφωνο δεν ξεκινούσε.εβγαινε ο πιγκουίνος.Μπηκα κ ξαναγύρισα στην 6s που φορούσε.κατοπιν πέρασα 13 κ μόλις πέρασα την 17s του μαγειρα.

 

Τις οδηγίες για mui τις ακολούθησα κατά γράμμα.Δεν έμπαινε.ευχαριστω πολύ ολα τ παιδια,κ ιδιαίτερα τον chris.

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

thanks crisbal το βρηκα :)

 

αξιζει να περασω το xposed? δε το χω περασει γιατι δε το χω χρησιμοποιησει ποτε και δεν εχω ιδεα τι να το κανω.. Αν εχει καποιος μια μικρη λιστα με καλα plugins ας μου πει!

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά και Χρόνια Πολλά!

 

Λόγω πολλών ανακατατάξεων έχω καιρό να ασχοληθώ με το άθλημα. Μηνες. Αυτο που παρατηρώ είναι πως το κινητό μετά απο τοσο καιρο με μια ρομ συνεχίζει να συμπεριφέρεται οπως όταν το πήρα. Απλά πάντα υπάρχει και το καλύτερο.

Έχω μείνει λοιπόν, με την 9ς του Ιταλού. Που να κατευθυνθώ για προς το καλύτερο; Στην τελευταία του Ιταλού (17), καρφί; Ρεκοβερι αξίζει να αναβαθμίσω;

Εβγαλε ο Γιωργάρας ρομ; Κατάλαβα καλά;

Είμαι με έκδοση CN.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου ,μόλις χτες πέρασα πρώτα την 13 του Ιταλού κ μετά την 17.πολυ Καλή τ μόνο που μ χάλασε είναι το κινεζικό θέμα (font)που έχει από το σύστημα κ δε διαγράφεται.τη mui του Γιώργου δε κατάφερα ν την περάσω.κατι έλεγε για failed to Mount..Αργότερα ίσως ξαναδοκιμασω

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν περασεις θεμα σε miui απο το recovery μετα πως μπορει να φυγει και να μπει παλι το default?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους. Επειδη εχει σπασει η οθονη απο το τηλεφωνο της κορης μου(εχουμε το ιδιο) μηπως εχει καποιος προχειρο το σαιτ.που μπορω να αγορασω νεα οθονη, και τα σχετικα με το πως γινεται το περασμα.

Ευχαριστω.

Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους. Επειδη εχει σπασει η οθονη απο το τηλεφωνο της κορης μου(εχουμε το ιδιο) μηπως εχει καποιος προχειρο το σαιτ.που μπορω να αγορασω νεα οθονη, και τα σχετικα με το πως γινεται το περασμα.

Ευχαριστω.

Καλημέρα >> http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2057872.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=White+LCD+Display+Touch+Screen+Digitizer+Assembly+For+Letv+Le+1+Pro+X800&_sacat=0

και εδώ πως>> http://v.youku.com/v_show/id_XMTMyNjY1MjY4OA==.html?from=y1.2-1-105.3.1-2.1-1-1-0-0

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal

 

Καλησπερα, εχεις και καμια Rom δικη σου για το CN?

 

Εχω βαλει Official CN στου αδερφου μου αλλα μου λεει του κανει κατι ακυρα Reboot τα οποια τα εκανε και παλιοτερα με Rom του Rusch,

και του πεταγονται και διαφημισεις του e-food στα καλα καθουμενα, ισως να φταιει που δεν εσβησα ολες τις Κινεζιες απο μεσα, και δεν το εκανα γιατι ειχα σβησει μια τις LeEco και εβγαζε ασταματητα crash μηνυμα.

 

Οποτε η Rom πρεπει να βρω η αν εχει καποιος μια λιστα με τις εφαρμογες που ειναι ασφαλες να σβησεις χωρις να επηρεασει το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...