Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω με TWRP τα κανω κανονικα τα official updates πάντως

 

Για πες μας πως ρε φιλε?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβάζω το official update zip, και το να βάζω ενα level έξω από τον twrp καταλογο.

Το αρχείο το κατεβάζω συνήθως από το mega upload στον υπολογιστή για πιο γρήγορα και μετά το κάνω copy στο τηλέφωνο.

Μετά κάνω reboot και κάνω wipe όλες τις cache εκτός από τα data και μετά κάνω install το zip.

 

Η πιο πρόσβατη αναβάθμιση ήταν από cuoco17s σε 19s official.

Twrp έχω το 2.8.7.0 του cuocco92

Edited by georgebou
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω το official update zip, και το να βάζω ενα level έξω από τον twrp καταλογο.

Το αρχείο το κατεβάζω συνήθως από το mega upload στον υπολογιστή για πιο γρήγορα και μετά το κάνω copy στο τηλέφωνο.

Μετά κάνω reboot και κάνω wipe όλες τις cache εκτός από τα data και μετά κάνω install το zip.

 

Η πιο πρόσβατη αναβάθμιση ήταν από cuoco17s σε 19s official.

Twrp έχω το 2.7

Α καλα οτι ναναι.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Α καλα οτι ναναι.

 

Συγνώμη αλλά......... κλαίω..... :cry:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Α καλα οτι ναναι.

 

Οποιος έχει κάνει μια δυο φορές update manual με twrp κατάλαβε τι λέω.

Αμα περιμένεις τυφλόσουρτι λύσεις καλυτερα ας το όπως είναι γιατί αν στραβωσει κάτι θα έχεις πρόβλημα να το επαναφέρεις.

Φιλικά παντα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις τι κάνεις και το λες κιόλας

 

Φιλικά πάντα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις τι κάνεις και το λες κιόλας

 

Φιλικά πάντα

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Το ότι βαριέμαι να γράψω αναλυτικά κάτι που έχει γράφτει 1000 φορές στο συγκεκριμένο post δεν σημαίνει ότι δεν ξέρω και ούτε με ενδιαφέρει αν νομίζεις ότι ξέρω η οχι.

Αυτό που ξέρω είναι ότι εγώ αναβαθμίζω με twrp κανονικά τα official rom με την ίδια διαδικασία που βάζω και τα custom rom με τον τρόπο που περιέγραψα εν συντομία.

Αυτά και συγνώμη που ασχοληθηκα και ολας.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι βαριέμαι να γράψω αναλυτικά κάτι που έχει γράφτει 1000 φορές στο συγκεκριμένο post δεν σημαίνει ότι δεν ξέρω και ούτε με ενδιαφέρει αν νομίζεις ότι ξέρω η οχι.

Αυτό που ξέρω είναι ότι εγώ αναβαθμίζω με twrp κανονικά τα official rom με την ίδια διαδικασία που βάζω και τα custom rom με τον τρόπο που περιέγραψα εν συντομία.

Αυτά και συγνώμη που ασχοληθηκα και ολας.

 

Επιμένεις κιόλας. Λοιπόν πάμε από την αρχή το να περάσεις official rom με twrp γίνεται. Εντάξει μέχρι εδώ? Το να έχεις official rom και να πάρεις update αυτόματα αυτό δεν γίνεται. Καλό θα είναι όταν απαντάς να διαβάζεις καλά τι γράφει κάποιος και μετά να δίνεις απάντηση πάντα φιλικά και καλές γιορτές.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν με rom του rush είχε γίνει και αυτό επειδή είναι debloated official.

Επίσης η 0.20 μάλλον είναι beta για αυτό δεν γίνεται .

Αυτά τα ολίγα και καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα και χρόνια πολλά για τις μέρες....

Χαλαρώστε και λίγο.... Οκ το να κάνεις αναβάθμιση μιας ρομ μέσω TWRP τύπου dirty flash update γινεται... Το να πας στο updater του συστήματος και να πατήσεις update δεν γίνεται. Σε κάθε περίπτωση μπορείς να είσαι ενημερωμένος είτε με τον ένα, είτε με τον άλλο manual τρόπο.

Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα και χρόνια πολλά για τις μέρες....

Χαλαρώστε και λίγο.... Οκ το να κάνεις αναβάθμιση μιας ρομ μέσω TWRP τύπου dirty flash update γινεται... Το να πας στο updater του συστήματος και να πατήσεις update δεν γίνεται. Σε κάθε περίπτωση μπορείς να είσαι ενημερωμένος είτε με τον ένα, είτε με τον άλλο manual τρόπο.

Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε..

Εχεις δίκιο ChrisBal.

Παραφερθηκα λίγο γιατί ξύπνησα στραβά σήμερα.

Καλη Πρωτοχρονιά σε όλους και ο νέος χρόνος να φέρει πολλά updates :)

Edited by georgebou
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο ChrisBal.

Παραδέχθηκα λίγο γιατί ξύπνησα στραβά σήμερα.

Καλη Πρωτοχρονιά σε όλους και ο νέος χρόνος να φέρει πολλά updates :)

 

Να είσαι καλά.... Υγεία να έχουμε και όλα τα άλλα γίνονται.... Όπως λέει και ο φίλος μου ο torra33 και το παραδέχομαι 100%, αυτά είναι για να περνάμε την ώρα μας.... Η πραγματική ζωή είναι εκεί έξω.... ;)

Καλές γιορτές σε όλους! :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλές γιορτές παιδιά και υγεία πάνω απο όλα

 

είμαι βάρδια στο ΚΑΤ αυτή τη στιγμή...καλό να μην κυκλοφορείτε έξω τα βράδια με οχήματα στις γιορτές, ο κόσμος πίνει και πέφτει όπου βρει δυστυχώς...:(

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Χρονια τωρα. Δουλεια που κανεις κι εσυ ρε φιλε...

 

Βάρδια σε συγγενή φίλε μου, δεν το έγραψα καλά. Χιονίζει έξω και τα ασθενοφόρα φέρνουν κόσμο αβέρτα απο γλιστρήματα!!!:(

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά να έχουμε..Έχω τη ρομ του crisbal και το supersu θέλει αναβάθμιση..Κάνω κανονική και λέει απέτυχε..Τι κάνω;

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Edited by Diaselo
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά να έχουμε..Έχω τη ρομ του crisbal και το supersu θέλει αναβάθμιση..Κάνω κανονική και λέει απέτυχε..Τι κάνω;

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

 

Καλημέρα. Μπες στους XDA βρες το SUPERSU version 2.79 http://forum.xda-developers.com/apps/supersu/stable-2016-09-01supersu-v2-78-release-t3452703 κατέβασε το ζιπ και πέρνα το από το TWRP ΚΑΤΕΥΘΕΊΑΝ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Είμαι καινούργιος στην παρέα.Έχω το συγκεκριμένο κινητό και έχω ένα σωρό προβλήματα

Popup διαφημιστικα.Χωρίς browser ουσιαστικα αφου κολλάνε τα πάντα.Δεν έχω Play Store

και το YouTube κρασαρει

 

 

Κανένας να μου εξηγήσει τι παίζει και τι ακριβώς να κάνω

 

Ευχαριστω θερμα προκαταβολικά

Χρόνια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Θα πρότεινα κατ' αρχή να δεις αν το τηλέφωνό σου είναι cn ή us και πες το στην παρέα ή βάλτο στην υπογραφή σου (Οδηγός για Χ800 CN (by CrisBal) στην πρώτη σελίδα). Μετά διάβασε τους κατάλληλους άλλους οδηγούς στην πρώτη σελίδα και ρώτησε πάλι όταν κολήσεις κάπου συγκεκριμένα. Μην ανησυχείς αν ασχοληθείς λίγο μπορείς να απαλλαγείς από τα προβλήματα που αναφέρεις.

Edited by yianngia
LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια, στη ρομ του tora miui 8 για CN το hifi audio που εχει η eui υπαρχει?

 

Έχει Dolby Atmos ενσωματωμένο με όλες τις λειτουργίες... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και αγάπη ! :)

 

Ps : ζήτησα από τον Αη Βασίλη να μου φέρει μια MM ROM για το US.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Έχει Dolby Atmos ενσωματωμένο με όλες τις λειτουργίες... ;)

 

απλα για να ειμαι 100% sure επειδη δενε χω ασχοληθει με atmos, μπορω να κανω τον ηχο ακριβως ιδιο, κυριως σε ενταση γιατι το hifi ανεβαζει την μαξ ενταση, αλλαζοντας παραμετρους στο atmos? Απλα θελω να ειμαι σιγουρος γιατι ειναι απο τα βασικα για μενα να μπορω να ακουσω μουσικη οπως πριν αν βαλω την miui..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και αγάπη ! :)

 

Ps : ζήτησα από τον Αη Βασίλη να μου φέρει μια MM ROM για το US.

 

Αααα αααα έτσι εξηγείται γιατί όταν τον πήρα τηλέφωνο μου είπε ότι φέτος ΔΕΝ θα περάσει από το Ελλάντα..... :lol::lol:

Καλή Πρωτοχρονιά με υγεία σε όλους! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απλα για να ειμαι 100% sure επειδη δενε χω ασχοληθει με atmos, μπορω να κανω τον ηχο ακριβως ιδιο, κυριως σε ενταση γιατι το hifi ανεβαζει την μαξ ενταση, αλλαζοντας παραμετρους στο atmos? Απλα θελω να ειμαι σιγουρος γιατι ειναι απο τα βασικα για μενα να μπορω να ακουσω μουσικη οπως πριν αν βαλω την miui..

 

Ναι.. Τα πάντα μπορείς να κάνεις με ρύθμιση του γραφικού ισοσταθμιστή για ταινίες, μουσική, φωνή κλπ.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι.. Τα πάντα μπορείς να κάνεις με ρύθμιση του γραφικού ισοσταθμιστή για ταινίες, μουσική, φωνή κλπ.. ;)

 

να σαι καλα φιλε, προχωράω σε miui γιατι καλες οι official αλλα εχω βαρεθει να ψαχνομαι για updates, gapps fixes κλπ. και θελω να χω κατι σταθερο και καλο.. Και απ οτι διαβασα ο tora εχει κανει φοβερη δουλεια. Καλες γιορτες by the way :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...