Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, πάνω που είχα αποφασίσει να μεταπηδήσω στο Le 3 pro βλέπω ότι με custom roms δεν ασχολείται πλέον κάνεις με την leeco. Ο Rush και ο Ιταλός πάπαλα. Πρέπει δηλαδή να είμαστε με official για να είμαστε up to date?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα..κατ'αρχήν θέλω να ευχαριστήσω για την άμεση ανταπόκριση για την επίλυση στα προβλήματα που είχα κ εγώ σαν νέος χρήστης , μέσα από το φορουμ..και ειδικά των 2 ατόμων που βοηθάνε τόσο πολύ!!! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής: στο κινητό έχω φορτωμένη την 5.5.013S του Cuoco . Μου προτείνετε να βάλω κάποια άλλη για να γίνει καλύτερο το τηλεφωνο ( έχω την CN έκδοση)? Και αν ναι ποια? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..κατ'αρχήν θέλω να ευχαριστήσω για την άμεση ανταπόκριση για την επίλυση στα προβλήματα που είχα κ εγώ σαν νέος χρήστης , μέσα από το φορουμ..και ειδικά των 2 ατόμων που βοηθάνε τόσο πολύ!!! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής: στο κινητό έχω φορτωμένη την 5.5.013S του Cuoco . Μου προτείνετε να βάλω κάποια άλλη για να γίνει καλύτερο το τηλεφωνο ( έχω την CN έκδοση)? Και αν ναι ποια? Ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα. Αν θες Ελληνικά πήγαινε για την 18 του cuoco να δεν θες πήγαινε σε oficical 19s ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις link σε παρακαλώ? Σε ευχαριστώ

 

Cuoco 17s με Ελληνικά μισά https://mega.nz/#!90NhjSCY!t-cb9Hh4u2mbR4r8oZIXYljjjYg8-Tc9ccS1sL4PfP0

Τελευταία Official 20s Αγγλικά Κινέζικα https://mega.nz/#!tZhmAb4D!cyTs58rGIs04K-uUbNDf964SRk4qhkvDnM4Xy7kf13w

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι η πρώτη φορά που μου κόλλησε το letv μου. Φυσικά πίσω από ένα τέτοιο σκανδαλώδες γεγονός δε θα μπορούσε να κρύβεται άλλος παρά μόνο ο διαβόητος messenger!! :devil: . Έφαγε το reboot του και όλα καλά :)
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι η πρώτη φορά που μου κόλλησε το letv μου. Φυσικά πίσω από ένα τέτοιο σκανδαλώδες γεγονός δε θα μπορούσε να κρύβεται άλλος παρά μόνο ο διαβόητος messenger!! :devil: . Έφαγε το reboot του και όλα καλά :)

 

Με πια είσαι με την δική μου την reloaded ή με την Official + lang pack? :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορειτε να δοκιμασετε αυτο το αρχειο για το wifi να μου πειτε https://mega.nz/#!NUIWkAoZ!-_k2lc1l-XQTnueX7tgWNnaE7PxLN36Bz9-bzn84PXk Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Με πια είσαι με την δική μου την reloaded ή με την Official + lang pack? :wacko:

 

Official + lang pack :)

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πάνω που είχα αποφασίσει να μεταπηδήσω στο Le 3 pro βλέπω ότι με custom roms δεν ασχολείται πλέον κάνεις με την leeco. Ο Rush και ο Ιταλός πάπαλα. Πρέπει δηλαδή να είμαστε με official για να είμαστε up to date?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Ναι , ανεβάζω miui_x800_tora33_6.12.1_6.0.1 Weekly , αλλά δεν νομίζω να σε ενδιαφέρει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

miui_x800_tora33_6.12.1_6.0.1 Weekly

http://www.leeco.re/topic/2015-tora33x800-new-miui8_6121_601/

 

http://i66.tinypic.com/2qdbbpz.png

 

the rom is by default rooted , (applications automatically get permissions)

Google Keyboard

gaaps

dolby atmos

Xposed

miui and Letv camera

root explorer

AdAway

flash player

Quick Boot

WPS Office PDF

You tube

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βάλεις σε recovery (vol+&power). Μπαίνει?

Αν όχι δοκίμασε σε fastboot mode (vol-&power).Μπαίνει?

Aν μπήκε και στα δύο, τότε άλλαξε ρομ.;)

 

Δεν άνοιγει καθόλου τζίφος

Link to comment
Share on other sites

miui_x800_tora33_6.12.1_6.0.1 Weekly

Μπράβο Γιώργο. Άργησες αλλά το έκανες το καλό βήμα και πάλι. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

miui_x800_tora33_6.12.1_6.0.1 Weekly

http://www.leeco.re/topic/2015-tora33x800-new-miui8_6121_601/

 

http://i66.tinypic.com/2qdbbpz.png

 

the rom is by default rooted , (applications automatically get permissions)

Google Keyboard

gaaps

dolby atmos

Xposed

miui and Letv camera

root explorer

AdAway

flash player

Quick Boot

WPS Office PDF

You tube

Ευχαριστουμε Γιωργο καταβαζω να δοκιμασουμε!!!:D

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

 

Χωρίς να θέλω να πιέσω καταστάσεις και με δεδομένο την ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσφορά σου στο forum για την οποία και σε ευχαριστώ για μια ακόμη φορά, υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι και για το "καταραμένο" US model ? :)

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει κανει κανεις αντικατασταση digitizer;

 

Δεν γίνεται είναι φιξ με την οθόνη. Έλα να σου δώσω 2 αν θες! :lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται είναι φιξ με την οθόνη. Έλα να σου δώσω 2 αν θες! :lol::lol:

 

Φυσικά και γίνεται αλλά δεν νομίζω να μπορεί κάποιος χωρίς να έχει εμπειρία να τα καταφέρει χωρίς να σπάσει την lcd :)

Όποιος ζει ριζοκίνδυνα δοκιμάζει :D

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

εσπασε του γιου μου και σε σημειο που δεν δουλευει τιποτα γιατι νομιζει οτι εχει καλυφθει το πανω μερος ο proximity sensor υποψιαζομαι υπαρχει καποιο μαγαζι που να μπορουσε να το επισκευασει;
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται αλλά δεν νομίζω να μπορεί κάποιος χωρίς να έχει εμπειρία να τα καταφέρει χωρίς να σπάσει την lcd :)

Όποιος ζει ριζοκίνδυνα δοκιμάζει :D

 

Χάλασα 2 οθόνες και δύο Digitizer. Είναι όχι απλά κολλημένο αλλά ένα σώμα. Δεν υπάρχει περίπτωση. Έλα να στο δείξω που το έχω κρατήσει γι αυτό το λόγο. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χάλασα 2 οθόνες και δύο Digitizer. Είναι όχι απλά κολλημένο αλλά ένα σώμα. Δεν υπάρχει περίπτωση. Έλα να στο δείξω που το έχω κρατήσει γι αυτό το λόγο. :lol:

 

Θέλει θερμοπίστολο δεν φτάνει το πιστολάκι, λεπτό (0.05mm) σύρμα, γάντια γιατί θα κόψεις 100% τα χέρια σου απο το σύρμα και υπομονή και να την ξεκολλήσεις.

Υπάρχει και πιο επαγγελματική λύση με θερμονόμενο συρμα που λιώνει την κόλλα και περνά ακόμα πιο εύκολα ανάμεσα απο την lcd και το digitizer. Το επικύνδηνο σε αυτό είναι ότι δεν πρεπει να ακουμπήσει το σύρμα την lcd για αρκετή ώρα γιατί θα την σημαδέψει.

 

Εχω αλλάξει και με τους δυο τρόπους σε πολλες αντίστοιχες οθόνες που τάχα δεν αλλάζει :) Στην αθήνα εχει αν θυμάμαι καλά 1-2 μαγαζιά που επισκευάζουν αποκλειστικά οθόνες.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Θέλει θερμοπίστολο δεν φτάνει το πιστολάκι, λεπτό (0.05mm) σύρμα, γάντια γιατί θα κόψεις 100% τα χέρια σου απο το σύρμα και υπομονή και να την ξεκολλήσεις.

Υπάρχει και πιο επαγγελματική λύση με θερμονόμενο συρμα που λιώνει την κόλλα και περνά ακόμα πιο εύκολα ανάμεσα απο την lcd και το digitizer. Το επικύνδηνο σε αυτό είναι ότι δεν πρεπει να ακουμπήσει το σύρμα την lcd για αρκετή ώρα γιατί θα την σημαδέψει.

 

Εχω αλλάξει και με τους δυο τρόπους σε πολλες αντίστοιχες οθόνες που τάχα δεν αλλάζει :) Στην αθήνα εχει αν θυμάμαι καλά 1-2 μαγαζιά που επισκευάζουν αποκλειστικά οθόνες.

 

καποιο μαγαζι ξερει κανενας;

Link to comment
Share on other sites

Θέλει θερμοπίστολο δεν φτάνει το πιστολάκι, λεπτό (0.05mm) σύρμα, γάντια γιατί θα κόψεις 100% τα χέρια σου απο το σύρμα και υπομονή και να την ξεκολλήσεις.

Υπάρχει και πιο επαγγελματική λύση με θερμονόμενο συρμα που λιώνει την κόλλα και περνά ακόμα πιο εύκολα ανάμεσα απο την lcd και το digitizer. Το επικύνδηνο σε αυτό είναι ότι δεν πρεπει να ακουμπήσει το σύρμα την lcd για αρκετή ώρα γιατί θα την σημαδέψει.

 

Εχω αλλάξει και με τους δυο τρόπους σε πολλες αντίστοιχες οθόνες που τάχα δεν αλλάζει :) Στην αθήνα εχει αν θυμάμαι καλά 1-2 μαγαζιά που επισκευάζουν αποκλειστικά οθόνες.

 

Το δοκιμασα με θερμομπίστολο και θερμαινόμενο μαχαίρι - φαλτσέτα αλλά δεν. Στην μια εσκισα την μεμβράνη της οθόνης και στην άλλη την λεντοταινία που βρίσκεται κάτω από το Digitizer και είναι κολλημένη με το φιλμ της οθόνης. Το Digitizer έχει 15€ και η οθόνη η γνήσια 40 €. Πήρα και ημιτασιόν που έχει 28€. Μια χαρά δουλεύουν και οι δύο στα παιδιά που τους τις άλλαξα. Για 13 € & 25€ αντίστοιχα, δεν αξίζει καν να μπεις στο ρίσκο για όλα τα παραπάνω γι αυτό λέω κομπλέ οθόνη & Digitizer και καθάρισες σε 10 λεπτά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα με θερμομπίστολο και θερμαινόμενο μαχαίρι - φαλτσέτα αλλά δεν. Στην μια εσκισα την μεμβράνη της οθόνης και στην άλλη την λεντοταινία που βρίσκεται κάτω από το Digitizer και είναι κολλημένη με το φιλμ της οθόνης. Το Digitizer έχει 15€ και η οθόνη η γνήσια 40 €. Πήρα και ημιτασιόν που έχει 28€. Μια χαρά δουλεύουν και οι δύο στα παιδιά που τους τις άλλαξα. Για 13 € & 25€ αντίστοιχα, δεν αξίζει καν να μπεις στο ρίσκο για όλα τα παραπάνω γι αυτό λέω κομπλέ οθόνη & Digitizer και καθάρισες σε 10 λεπτά. ;)

 

Κάποιο link από που έκανες την παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...