Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως αν κοιταξεις τις δημοσιευσεις μου θα δεις οτι εχω ζητησει αρκετες φορες βοηθεια και μαλιστα με το αζημιωτο...αλλα δυστυχως οπως προειπα δεν βρηκα ανταπόκριση απο κανεναν ....βλεπεις δεν το εχω και πολυ με τις εγκαταστασεις προγραμματων μεσω υπολογιστων κλπ....δεν βαριεσαι ...παει τωρα..

 

Στις τελευταιες δεκα σελιδες τουλάχιστον δεν ειδα κατι.εγω τοτε μπορει να ημουν τυχερος...

Παντως πραγματικα το τηλεφωνο εγινε μια χαρα και το ευχαριστιεμαι...κριμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως αν κοιταξεις τις δημοσιευσεις μου θα δεις οτι εχω ζητησει αρκετες φορες βοηθεια και μαλιστα με το αζημιωτο...αλλα δυστυχως οπως προειπα δεν βρηκα ανταπόκριση απο κανεναν ....βλεπεις δεν το εχω και πολυ με τις εγκαταστασεις προγραμματων μεσω υπολογιστων κλπ....δεν βαριεσαι ...παει τωρα..

 

Φίλε μου δικό σου είναι το λάθος... Όποιος δεν έχει χρόνο/διάθεση να ασχοληθεί δεν παίρνει τέτοιο κινητό. 1 βδομάδα να κάτσεις να ασχοληθείς το κάνεις για πάντα να δουλεύει κομπλέ.

 

Το να μην βρήκες ανταπόκριση δεν το πιστεύω σε καμιά περίπτωση και είναι ψέμα μιας και είδα τα μηνύματα σου μόλις, αλλά τα παιδιά δεν είναι αναγκασμένα να βοηθήσουν. Το κάνουν αφιλοκερδώς στο ελεύθερο χρόνο τους. Και εσένα σου απάντησαν σε κάθε μήνυμα σου για βοήθεια και σου είπαν συγκεκριμένα τι να κάνεις. Εσύ ο ίδιος δεν ασχολήθηκες περισσότερο, τα παιδιά γιατί να το κάνουν τότε; Οι οδηγοί ειδικά για αυτό το κινητό στο forum είναι υπεραναλυτική ακόμα κ για κάποιον που δεν έχει καμία επαφή.

 

Εγώ απο τα μηνύματα σου βλέπω ότι απλά μπαίνεις κάθε 1-2 μήνες και απλά κάνεις παράπονα και ζητάς βοήθεια, και τα προβλήματα σου είναι τα ίδια πάντα. Αρα ποτε δεν τα διόρθωσες άσχετα από τις αμέτρητες απαντήσεις που έλαβες ως βοήθεια.

 

Οπότε καλά έκανες και το έδωσες.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μα όποιος ζητήσει βοήθεια είμαστε όλοι εδώ να την δώσουμε όπως έχουμε κάνει πάρα πολλές φορές ήδη. Τώρα αν το παλικάρι είχε ζητήσει βοήθεια τον Ιούνιο και δεν τον βοηθήσατε... Ντροπή! Εγώ το κινητό το είχα στα χέρια μου από τον Ιούλιο 25 /7 και μετά.... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όντως στην αρχή γι όποιον δε ξέρει είναι απογοητευτικό.αλλα μπαίνοντας εδώ κ διαβάζοντας ολα αυτά κ μ την καθοδήγηση των παιδιών,οπως του tora κ του chrisbal κ ο πιο άσχετος(όπως εγώ) γίνεται σχετικός.το κινητό μου τ σπάσει,γινεται εξυπνότερο καθε μέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό όντως στην αρχή γι όποιον δε ξέρει είναι απογοητευτικό.αλλα μπαίνοντας εδώ κ διαβάζοντας ολα αυτά κ μ την καθοδήγηση των παιδιών,οπως του tora κ του chrisbal κ ο πιο άσχετος(όπως εγώ) γίνεται σχετικός.το κινητό μου τ σπάει,γινεται εξυπνότερο καθε μέρα
κ έχω φτάσει στο σημείο ν περναω ρομ κ ρεκοβερυ κ σε letv φίλων.Ευχριστω παίδες

 

 

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ενα προβληματακι μου κανει με την πυξιδα (το εκανε απο την αρχη,απλα δεν την χρειαστηκα) δεν ανοιγει, απλα ξεκιναει και μετα κανει βαθμονομηση,το εχω αφησει ενα ολοκληρο βραδυ να κανει βαθμονομηση,αλλα τιποτα. Καμια ιδεα? Edited by elpan
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ενα προβληματακι μου κανει με την πυξιδα (το εκανε απο την αρχη,απλα δεν την χρειαστηκα) δεν ανοιγει, απλα ξεκιναει και μετα κανει βαθμονομηση,το εχω αφησει ενα ολοκληρο βραδυ να κανει βαθμονομηση,αλλα τιποτα. Καμια ιδεα?

Όταν κάνει την "βαθμονόμηση" κάνε με το κινητό στο χέρι ένα νοητό οχτάρι στον αέρα.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφορουμιτες,

 

να ευχαριστησω και γω με τη σειρα μου τον Chrisbal για την 11s.γενικα πιο σταθερη και με καλυτερη διαρκεια μπαταριας απο την cyanogenmod του betahybri.προς το παρον οποιος θελει ενα τηλεφωνο για καθημερινη χρηση μονο 11s chrisbal official :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ενα προβληματακι μου κανει με την πυξιδα (το εκανε απο την αρχη,απλα δεν την χρειαστηκα) δεν ανοιγει, απλα ξεκιναει και μετα κανει βαθμονομηση,το εχω αφησει ενα ολοκληρο βραδυ να κανει βαθμονομηση,αλλα τιποτα. Καμια ιδεα?

 

Γύρνα το σαν μιχερ φαντάσου στο οριζόντιο και στο κάθετο. Περιστροφή δηλαδή 4 φορές από κάθε άξονα και θα καλιμπράρει μια χαρά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δικό σου είναι το λάθος... Όποιος δεν έχει χρόνο/διάθεση να ασχοληθεί δεν παίρνει τέτοιο κινητό. 1 βδομάδα να κάτσεις να ασχοληθείς το κάνεις για πάντα να δουλεύει κομπλέ.

 

Το να μην βρήκες ανταπόκριση δεν το πιστεύω σε καμιά περίπτωση και είναι ψέμα μιας και είδα τα μηνύματα σου μόλις, αλλά τα παιδιά δεν είναι αναγκασμένα να βοηθήσουν. Το κάνουν αφιλοκερδώς στο ελεύθερο χρόνο τους. Και εσένα σου απάντησαν σε κάθε μήνυμα σου για βοήθεια και σου είπαν συγκεκριμένα τι να κάνεις. Εσύ ο ίδιος δεν ασχολήθηκες περισσότερο, τα παιδιά γιατί να το κάνουν τότε; Οι οδηγοί ειδικά για αυτό το κινητό στο forum είναι υπεραναλυτική ακόμα κ για κάποιον που δεν έχει καμία επαφή.

 

Εγώ απο τα μηνύματα σου βλέπω ότι απλά μπαίνεις κάθε 1-2 μήνες και απλά κάνεις παράπονα και ζητάς βοήθεια, και τα προβλήματα σου είναι τα ίδια πάντα. Αρα ποτε δεν τα διόρθωσες άσχετα από τις αμέτρητες απαντήσεις που έλαβες ως βοήθεια.

 

Οπότε καλά έκανες και το έδωσες.

 

Λοιπον ας μου επιτραπει να αναφερθω σε καποιες απο τις κατηγοριες σας μιας και λετε οτι λεω ψεματα..και τουλαχιστον αυτο με θιγει σαν ατομο.

Ποτε δεν ειπα οτι ειναι καποιος υποχρεωμενος να μου απαντησει ..και πως θα μπορουσα αλλωστε..

Αν ηξερα οτι το συγκεκριμενο κινητο ηθελε πειραγμα ειλικρινα δεν θα το επαιρνα...απλα εψαχνα ενα καλο κινητο για επαγγελματικη χρηση...

Βεβαιως καποιοι φιλοι εδω μεσα μου ανεφεραν το συνδεσμο ωστε να μπορεσω να κανω τα απαραιτητα μονος μου και να διορθωθουν τα προληματα...Ομως ερωτω αν εσεις δεν ειχατε σχεση με το...αθλημα θα τολμουσατε σε ενα επαγγελματικο τηλεφωνο να επιχειρουσατε την οποιαδηποτε προσπαθεια οταν ξερατε οτι υπαρχει εστω και η παραμικρη πιθανοτητα- λογω απειριας μου -να παει κατι στραβα????

Και ναι μπαινω αραια γιατι δυστυχως οι επαγγελματικες μου υποχρεωσεις δεν μου επιτρεπουν συχνοτερη επισκεψη του παρα πολυ καλου και κατατοπιστικου ιστότοπου σας.

Και τα προβληματα εξακολουθουν να υπαρχουν μιας και το τηλεφωνο ειναι ακομη στην κατοχή μου.

Ευχαριστω πολυ παντως για την φιλοξενία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας μου επιτραπει να αναφερθω σε καποιες απο τις κατηγοριες σας μιας και λετε οτι λεω ψεματα..και τουλαχιστον αυτο με θιγει σαν ατομο.

 

Ποτε δεν ειπα οτι ειναι καποιος υποχρεωμενος να μου απαντησει ..και πως θα μπορουσα αλλωστε..

 

Αν ηξερα οτι το συγκεκριμενο κινητο ηθελε πειραγμα ειλικρινα δεν θα το επαιρνα...απλα εψαχνα ενα καλο κινητο για επαγγελματικη χρηση...

 

Βεβαιως καποιοι φιλοι εδω μεσα μου ανεφεραν το συνδεσμο ωστε να μπορεσω να κανω τα απαραιτητα μονος μου και να διορθωθουν τα προληματα...Ομως ερωτω αν εσεις δεν ειχατε σχεση με το...αθλημα θα τολμουσατε σε ενα επαγγελματικο τηλεφωνο να επιχειρουσατε την οποιαδηποτε προσπαθεια οταν ξερατε οτι υπαρχει εστω και η παραμικρη πιθανοτητα- λογω απειριας μου -να παει κατι στραβα????

 

Και ναι μπαινω αραια γιατι δυστυχως οι επαγγελματικες μου υποχρεωσεις δεν μου επιτρεπουν συχνοτερη επισκεψη του παρα πολυ καλου και κατατοπιστικου ιστότοπου σας.

 

Και τα προβληματα εξακολουθουν να υπαρχουν μιας και το τηλεφωνο ειναι ακομη στην κατοχή μου.

 

Ευχαριστω πολυ παντως για την φιλοξενία.

 

 

 

Λάθος κινητό για λάθος χρήση , σε λάθος χειρηστη.. να ακούν οι υποψιφιοι και να ξέρουν...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας μου επιτραπει να αναφερθω σε καποιες απο τις κατηγοριες σας............

Καλημέρα. Κανείς δεν κατηγορεί κανένα. όλοι προσπαθούμε στο λίγο χρόνο που έχουμε να βοηθηθούμε μεταξύ μας για τα όποια προβλήματα, ανακαλύπτουμε στην πορεία. Αφου το έχεις ακόμα και φαντάζομαι πια, όχι σαν κύριο τηλεφωνο, κατέβασε αυτόν τον super οδηγό που κάνει όποιον δεν έχει πολλές γνώσεις, master android! :rolleyes:

https://mega.nz/#!xUUDFIrZ!saCdADC8x-xtY0tAYDTYJXQekAEihWaZFW9a61gfipY

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας μου επιτραπει να αναφερθω σε καποιες απο τις κατηγοριες σας μιας και λετε οτι λεω ψεματα..και τουλαχιστον αυτο με θιγει σαν ατομο.

Ποτε δεν ειπα οτι ειναι καποιος υποχρεωμενος να μου απαντησει ..και πως θα μπορουσα αλλωστε..

Αν ηξερα οτι το συγκεκριμενο κινητο ηθελε πειραγμα ειλικρινα δεν θα το επαιρνα...απλα εψαχνα ενα καλο κινητο για επαγγελματικη χρηση...

Βεβαιως καποιοι φιλοι εδω μεσα μου ανεφεραν το συνδεσμο ωστε να μπορεσω να κανω τα απαραιτητα μονος μου και να διορθωθουν τα προληματα...Ομως ερωτω αν εσεις δεν ειχατε σχεση με το...αθλημα θα τολμουσατε σε ενα επαγγελματικο τηλεφωνο να επιχειρουσατε την οποιαδηποτε προσπαθεια οταν ξερατε οτι υπαρχει εστω και η παραμικρη πιθανοτητα- λογω απειριας μου -να παει κατι στραβα????

Και ναι μπαινω αραια γιατι δυστυχως οι επαγγελματικες μου υποχρεωσεις δεν μου επιτρεπουν συχνοτερη επισκεψη του παρα πολυ καλου και κατατοπιστικου ιστότοπου σας.

Και τα προβληματα εξακολουθουν να υπαρχουν μιας και το τηλεφωνο ειναι ακομη στην κατοχή μου.

Ευχαριστω πολυ παντως για την φιλοξενία.

Και εγω σου ξαναλεω οτι απο την ωρα ππυ ανεβασα την ερωτηση μου εδω μεσα,μεσα σε μια μερα ειχα απαντηση και λιγοτερο και πμ απο τον chrisbal και σε μια βδομαδα μου το εφτιαξε κιολας γιατι οπως και εσυ δεν ηξερα να το κανω και φοβομουν να το χαλασω.Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι δεν σου εδωσαν σημασια περαιτερω απο ενα λινκ κτλ...για κατι που εχω ζητησει στον chrisbal τρεχει το παιδι να με βοηθησει με μηνυματα συνεχεια .....δεν σε λεω ψευτη,απλα δεν ασχοληθηκες οσο επρεπε ωστε να κανεις τη δουλεια σου....

εγω θεωρω οτι ακομα και τωρα θα υπαρξει ατομο προθυμο να σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως καποιοι φιλοι εδω μεσα μου ανεφεραν το συνδεσμο ωστε να μπορεσω να κανω τα απαραιτητα μονος μου και να διορθωθουν τα προληματα...Ομως ερωτω αν εσεις δεν ειχατε σχεση με το...αθλημα θα τολμουσατε σε ενα επαγγελματικο τηλεφωνο να επιχειρουσατε την οποιαδηποτε προσπαθεια οταν ξερατε οτι υπαρχει εστω και η παραμικρη πιθανοτητα- λογω απειριας μου -να παει κατι στραβα????

 

Κάνεις λάθος άρα δεν μπηκες καν στο κόπο να δεις τις απαντήσεις που σου έδωσαν με αυτά που λες. Όλα τα άλλα είναι ιστορίες δυστυχώς, γιατί αν διάβαζες έστω κ λίγο τα μηνύματα που απευθύνονταν σε εσένα θα ήξερες ότι ότι κ να έκανες μπορούσες να επαναφέρεις το κινητό στην αρχική του κατάσταση. Επομένως δεν υπάρχει ο υποτιθέμενος κίνδυνος που λες.

 

Το αν κάποιος έχεις σχέση ή όχι με το άθλημα είναι σχετικό. Κανένας δεν γεννήθηκε ξέροντας και δεν είσαι ο μόνος που δεν έχεις χρόνο λόγω επαγγελματικών όπως λες υποχρεώσεων. Από το να περιμένεις έτοιμες λύσεις άκουσε τι σου οδηγίες σου δίνουν οι άλλοι και απλά προσπάθησε να τις κάνεις.

 

Μόλις σου έστειλε υπεραναλυτικές οδηγίες ο Crisbal.

 

Ο χαμένος της υπόθεσης είσαι εσύ αν δεν ασχοληθείς παλι γιατί είναι ένα κινητό σου πετάει πραγματικά, και θα σε διευκόλυνε στην "επαγγελματική" χρήση που το θες. Για να αποκτήσεις κάτι καλό τουλάχιστον στο δικό μου "επαγγελματικό" τομέα πρέπει να σπαταλήσεις χρόνο προσωπικό, απο το οποίο στο άμεσο μέλλον θα βγάλεις κέρδος.

 

Καλή επιτυχία κ συνέχεια.:)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizmochina.com/2016/11/29/miui-8-patch-rom-bringing-miui-8-non-xiaomi-phones-released/

 

tora33 / CrisBal το είδατε αυτό;

 

λέω μπας και κάνει για το US...

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizmochina.com/2016/11/29/miui-8-patch-rom-bringing-miui-8-non-xiaomi-phones-released/

 

tora33 / CrisBal το είδατε αυτό;

 

λέω μπας και κάνει για το US...

Φυσικά αλλά είναι γιά marshmallow μόνο για το CN δηλαδή. :(

 

Στάλθηκε από το Le X822 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αλλά είναι γιά marshmallow μόνο για το CN δηλαδή. :(

 

Στάλθηκε από το Le X822 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο δηλαδη τι σημαινει; Οτι το CN θα παρει official miui rom ας πουμε;; :dance:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δηλαδη τι σημαινει; Οτι το CN θα παρει official miui rom ας πουμε;; :dance:

 

Κάπως... περίπου..... έτσι....:lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάπως... περίπου..... έτσι....:lol::lol:[/QUOT

 

Συγνώμη που μπαίνω σφήνα και σας διακόπτω

Ήθελα να ρωτήσω τον Cris Bal η καθαρή 11s του Τορα33 για US είναι άλλη από την

Letv X800 US-_- Official CrisBal_Rom GreekEdition ν.1 και αν ναι από που θα την κατεβάσω; Σας ευχαριστώ και συγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που μπαίνω σφήνα και σας διακόπτω

Ήθελα να ρωτήσω τον Cris Bal η καθαρή 11s του Τορα33 για US είναι άλλη από την

Letv X800 US-_- Official CrisBal_Rom GreekEdition ν.1 και αν ναι από που θα την κατεβάσω; Σας ευχαριστώ και συγνώμη

Καλησπέρα.Ναι άλλη είναι. Βασίζεται στην official αλλά είναι reloaded. Εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6931053#post6931053

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι να βγάλει ή Leeco MM για US... Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ναι άλλη είναι. Βασίζεται στην official αλλά είναι reloaded. Εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6931053#post6931053

 

Σ'ευχαριστω Cris Bal. Εγώ έχω ακόμη την ΜΜ rom με τα σκουπίδια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...