Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Παιδιά λόγω του US που είναι σάπιο στις αναβαθμίσεις σταμάτησα να παρακολουθώ την εταιρεία σε αυτό το κομμάτι, μπορεί να μου πει κανένας αν έβγαλαν global/international UI με ελληνικά; :wacko:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

 

Παιδιά λόγω του US που είναι σάπιο στις αναβαθμίσεις σταμάτησα να παρακολουθώ την εταιρεία σε αυτό το κομμάτι, μπορεί να μου πει κανένας αν έβγαλαν global/international UI με ελληνικά; :wacko:

 

Οι επιλογές σου...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6931053#post6931053

και http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6929470#post6929470

;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Ωπ δεν το διευκρίνισα μιλάω αν υπάρχει άλλη συσκευή Global/International :p με ελληνικά μέσα με ΟΤΑ updates official πάντα. (χωρίς tweaks :p)

 

Είδα κάτι για το leeco le 2 x527 ή le s3 ή όπως θέλουν να το πουν οι κινέζοι. Νομίζω είναι US μοντέλο (δεν το σχολιάζω αυτό :lol:) με official multilaguage +playstore + ota, ισχύει; Ξέρουμε αν παίζει τέτοια rom και στα υπόλοιπα Letv ή αναμένεται κάτι τέτοιο;

 

Edit: Τελικά είναι διαφορετικά το x527 με το Le s3 το ένα έχει b20 το άλλο όχι

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Ωπ δεν το διευκρίνισα μιλάω αν υπάρχει άλλη συσκευή Global/International :p με ελληνικά μέσα με ΟΤΑ updates official πάντα. (χωρίς tweaks :p)

 

Είδα κάτι για το leeco le 2 x527 ή le s3 ή όπως θέλουν να το πουν οι κινέζοι. Νομίζω είναι US μοντέλο (δεν το σχολιάζω αυτό :lol:) με official multilaguage +playstore + ota, ισχύει; Ξέρουμε αν παίζει τέτοια rom και στα υπόλοιπα Letv ή αναμένεται κάτι τέτοιο;

 

Edit: Τελικά είναι διαφορετικά το x527 με το Le s3 το ένα έχει b20 το άλλο όχι

Όχι... Δεν υπάρχει LeEco συσκευή με official + Ελληνικά...Όποιο έρχεται με Eλληνικά, είναι "πειραγμένο" με rom από κινεζομάγαζα...

Όλα τα στέλνουν με multilanguage και Ελληνικά αν θες (χ820,χ822,χ910,Pro3, LeCool κλπ) αλλά όχι official.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω βοήθεια...βάζω τα xposed installer και τα xposed framework κανω reboot κανει βελτιστοποίηση τις εφαρμογές και ανοίγει...κατεβάζω διαφορά modules τα ενεργοποιώ κανω soft reboot ανοίγει το κινητό αλλα μένει στην έναρξη εφαρμογών...τι να φταίει;

Οι ρομ που χρησιμοποιώ ειναι του crisball και του betahydri

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Δεν υπάρχει LeEco συσκευή με official + Ελληνικά...Όποιο έρχεται με Eλληνικά, είναι "πειραγμένο" με rom από κινεζομάγαζα...

 

Δες πμ να τσεκάρεις ένα μοντέλο για να μην το μπαχαλεψουμε εδω :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω βοήθεια...βάζω τα xposed installer και τα xposed framework κανω reboot κανει βελτιστοποίηση τις εφαρμογές και ανοίγει...κατεβάζω διαφορά modules τα ενεργοποιώ κανω soft reboot ανοίγει το κινητό αλλα μένει στην έναρξη εφαρμογών...τι να φταίει;

Οι ρομ που χρησιμοποιώ ειναι του crisball και του betahydri

Sent from my iPad using Tapatalk

Στην δική μου χλωμό να πάιξει το xposed installer για την 12.1 δεν ξέρω δεν έχω δοκιμάσει..:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω βοήθεια...βάζω τα xposed installer και τα xposed framework κανω reboot κανει βελτιστοποίηση τις εφαρμογές και ανοίγει...κατεβάζω διαφορά modules τα ενεργοποιώ κανω soft reboot ανοίγει το κινητό αλλα μένει στην έναρξη εφαρμογών...τι να φταίει;

Οι ρομ που χρησιμοποιώ ειναι του crisball και του betahydri

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αν εχεις την CM12.1 το xposed δουλευει κανονικά. Απλά πρέπει να έχεις βάλει το σωστό framework, ενα ειναι. Μάλλον κάποιο module θα δημιουργεί το πρόβλημα. Αν έχεις κολλήσει σε bootloop κάνε αυτό. Μετά δοκίμασε 1-1 τα modules να δεις ποιο δημιουργέι το πρόβλημα, και αφαιρεσέ το. Εμένα μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα το lucky patcher, αλλά αν το εγκαταστήσω και δεν το ενεργοποιήσω δεν έχω θεμα. Αν θες πες ποια modules εχεις βάλει μήπως βρούμε ποιο είναι.

 

Επίσης μην ξεχνάς να κάνεις backup μεσω recovery που και που, γιατί αν κολλήσει και δεν φτιάχνει την πάτησες:)

Edited by Quakers
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Πέρασα την official rom με τα ελληνικα και όλα φυσικά τα καλά που έχει περάσει ο crisbal!! Δεν έχω λογια. Πολύ καλύτερη απο την 11s cuoco που είχα πριν . δουλεύει και το διπλό ταπ , το κλείσιμο επανω δεξια αλλά και το colormode και περιττό να οω πως τα χρώματα είναι πλέον έντονα και όχι ξεθωριασμένα. Μπράβο crisbal γιατί ειλικρινά έχει κάνει εξαιρετική δουλεια με ενα κινητό που έχει μεν φοβερό harware αλλά ΜΗΔΕΝ υποστήριξη. Μας εχεις σωσει ...keep up the good job

 

Ps παει σφαιρα...χεχε

Edited by tnnik
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Πέρασα την official rom με τα ελληνικα και όλα φυσικά τα καλά που έχει περάσει ο crisbal!! Δεν έχω λογια. Πολύ καλύτερη απο την 11s cuoco που είχα πριν . δουλεύει και το διπλό ταπ , το κλείσιμο επανω δεξια αλλά και το colormode και περιττό να οω πως τα χρώματα είναι πλέον έντονα και όχι ξεθωριασμένα. Μπράβο crisbal γιατί ειλικρινά έχει κάνει εξαιρετική δουλεια με ενα κινητό που έχει μεν φοβερό harware αλλά ΜΗΔΕΝ υποστήριξη. Μας εχεις σωσει ...keep up the good job

 

Ps παει σφαιρα...χεχε

 

Έχω φτιάξει και ένα ποιο καινούργιο μικρό πακέτο με μικρό διορθώσεις στα desk Clock, calendar, browser, και διορθώσεις στο Settings. Κάποια στιγμή θα το ανεβάσω. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει και ένα ποιο καινούργιο μικρό πακέτο με μικρό διορθώσεις στα desk Clock, calendar, browser, και διορθώσεις στο Settings. Κάποια στιγμή θα το ανεβάσω. ;)

 

Και ή υποστήριξη συνεχίζεται!!! Ευχαριστουμε για την βοήθεια και την φοβερή δουλεια

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Και ή υποστήριξη συνεχίζεται!!! Ευχαριστουμε για την βοήθεια και την φοβερή δουλεια

 

Το έχω πει αρκετές φορές και έχω γίνει κουραστικός αλλά πρέπει να το ξαναπώ.

Το τεράστιο μπράβο και ευχαριστώ εδώ μέσα πηγαίνει στον ! :respect: torra33 :respect:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Πέρασα την official rom με τα ελληνικα και όλα φυσικά τα καλά που έχει περάσει ο crisbal!! Δεν έχω λογια. Πολύ καλύτερη απο την 11s cuoco που είχα πριν . δουλεύει και το διπλό ταπ , το κλείσιμο επανω δεξια αλλά και το colormode και περιττό να οω πως τα χρώματα είναι πλέον έντονα και όχι ξεθωριασμένα. Μπράβο crisbal γιατί ειλικρινά έχει κάνει εξαιρετική δουλεια με ενα κινητό που έχει μεν φοβερό harware αλλά ΜΗΔΕΝ υποστήριξη. Μας εχεις σωσει ...keep up the good job

 

Ps παει σφαιρα...χεχε

 

Καλησπέρα,

 

υπάρχει κάποιο αρχείο για κατέβασμα, για να διορθώσουμε μόνον το θέμα του color mode ;;;;

 

Ευχαριστώ

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Μέρα από ένα μηνα+ έχω ξανά το κινητό! Είχα σπάσει την οθόνη (λειτουργούσε ώσπου έπεσε λίγο κρασί σε μια καλή βραδια και βραχυκυκλωσε και το digiter)

Παρήγγειλα λοιπόν κλασικά από ebay έρχεται η οθόνη την βάζω και δεν λειτουργεί το digiter! Και εδώ ξεκίνησε η περιπέτεια με τους Κινέζους... Για να μην τα πολυλογώ την έστειλα πίσω και παράγγειλα από άλλο κινεζο! Σήμερα παρέλαβα και την έβαλα και όλα κομπλέ!

 

Αλλά ωστόσο πήρα το Coolpad και με έχει βολέψει πιο πολύ αν εξαιρέσεις τις κάμερες και δεν ξέρω τι να κάνω! Μάλλον θα το κρατήσω ως δεύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

υπάρχει κάποιο αρχείο για κατέβασμα, για να διορθώσουμε μόνον το θέμα του color mode ;;;;

 

Ευχαριστώ

 

Εδώ είσαι >>> https://mega.nz/#!MBUlVK7b!gszCSJQZBK7QoUbNxXxV508no94xwzKTV2amHxffO-Q

Το κατεβάζεις, το βάζεις στην εσωτερική και το φλασαρεις από το TWRP. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχω το LeTV Le One Pro X800 US και πραγματικα εχω απηυδησει, μιας και το εχω για κυριως χρηση. Μηπως εχει κανενας τη CN εκδοση για δευτερο και θα τον ενδιεφερε ανταλλαγη με US εκδοση 64αρα? Το έχω σε άριστη κατάσταση, δεν το εχω βγαλει απο τη θηκη του, απλα με εκνευιζει το EUI και θελω να του φορεσω MIUI που το εχω συνηθισει απο παλαιοτερες συσκευες. Ελπιζω καποιος να μπορεσει να βοηθησει. :(
Link to comment
Share on other sites

Εχω το LeTV Le One Pro X800 US και πραγματικα εχω απηυδησει, μιας και το εχω για κυριως χρηση. Μηπως εχει κανενας τη CN εκδοση για δευτερο και θα τον ενδιεφερε ανταλλαγη με US εκδοση 64αρα? Το έχω σε άριστη κατάσταση, δεν το εχω βγαλει απο τη θηκη του, απλα με εκνευιζει το EUI και θελω να του φορεσω MIUI που το εχω συνηθισει απο παλαιοτερες συσκευες. Ελπιζω καποιος να μπορεσει να βοηθησει. :(

 

Δοκίμασε αυτή αν θες miui δεν την έχω βάλει... Τσέκαρε την..

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424947124

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι >>> https://mega.nz/#!MBUlVK7b!gszCSJQZBK7QoUbNxXxV508no94xwzKTV2amHxffO-Q

Το κατεβάζεις, το βάζεις στην εσωτερική και το φλασαρεις από το TWRP. ;)

Ευχαριστώ !!!!

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Εχω το LeTV Le One Pro X800 US και πραγματικα εχω απηυδησει, μιας και το εχω για κυριως χρηση. Μηπως εχει κανενας τη CN εκδοση για δευτερο και θα τον ενδιεφερε ανταλλαγη με US εκδοση 64αρα? Το έχω σε άριστη κατάσταση, δεν το εχω βγαλει απο τη θηκη του, απλα με εκνευιζει το EUI και θελω να του φορεσω MIUI που το εχω συνηθισει απο παλαιοτερες συσκευες. Ελπιζω καποιος να μπορεσει να βοηθησει. :(

 

Εχω cn 32αρι με ολίγον χαλασμενη οθόνη. Το χρησιμοποιώ για κυρίως... Αν θες τόσο πολύ το cn στο δίνω ευχαρίστως και σου παραγγελνω καινούργια οθόνη. :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή αν θες miui δεν την έχω βάλει... Τσέκαρε την..

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424947124

 

Εχω δοκιμασει και αυτη και του Kaka αν θυμαμαι και το λεω σωστα και δεν ειναι για καθημερινη χρηση φιλε μου :(.

 

Εχω cn 32αρι με ολίγον χαλασμενη οθόνη. Το χρησιμοποιώ για κυρίως... Αν θες τόσο πολύ το cn στο δίνω ευχαρίστως και σου παραγγελνω καινούργια οθόνη. :p

 

Σου στελνω ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

Kύριοι καλησπέρα.Εχω το LETV 1 PRO CN 4gb /64 gb σε χρυσαφι χρωμα και αναγκαζομαι να το δωσω γιατι δεν το εχω με τα πειραγματα rom κλπ που διαβαζω εδω και με εχουν απηυδισει οι διαφημίσεις.......το τηλ ειναι σε τελεια κατασταση και δινεται με δυο θηκες σε μετρια κατασταση μπλε και χρυσαφι καθως και με τα VR GLASSES μαζι με το bluetooth τηλεχειριστήριο τους.(http://www.gearbest.com/vr-headset/pp_288548.html)Δεκτος καθε ελεγχος .Το τηλεφωνο ειναι απειραχτο οπως ακριβως εχει αγοραστει. Η τιμη του ειναι στα 180 euros μαζι με τα παρελκομενα.Τηλ επικοινωνίας 6907589050 & 6977358492

(Παρακαλω μην με περνετε για παζαρια κλπ.Η τιμη ειναι αδιαπραγματευτη και η αποστολη με δικα μου εξοδα με ACS)Eυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Kύριοι καλησπέρα.Εχω το LETV 1 PRO CN 4gb /64 gb σε χρυσαφι χρωμα και αναγκαζομαι να το δωσω γιατι δεν το εχω με τα πειραγματα rom κλπ που διαβαζω εδω και με εχουν απηυδισει οι διαφημίσεις.......το τηλ ειναι σε τελεια κατασταση και δινεται με δυο θηκες σε μετρια κατασταση μπλε και χρυσαφι καθως και με τα VR GLASSES μαζι με το bluetooth τηλεχειριστήριο τους.(http://www.gearbest.com/vr-headset/pp_288548.html)Δεκτος καθε ελεγχος .Το τηλεφωνο ειναι απειραχτο οπως ακριβως εχει αγοραστει. Η τιμη του ειναι στα 180 euros μαζι με τα παρελκομενα.Τηλ επικοινωνίας 6907589050 & 6977358492

(Παρακαλω μην με περνετε για παζαρια κλπ.Η τιμη ειναι αδιαπραγματευτη και η αποστολη με δικα μου εξοδα με ACS)Eυχαριστω.

 

Σε ενδιαφέρει ανταλλαγή με το US. Έχει περασμένη την 11s χωρίς διαφημίσεις και περιττά κινέζικα

Link to comment
Share on other sites

Kύριοι καλησπέρα.Εχω το LETV 1 PRO CN 4gb /64 gb σε χρυσαφι χρωμα και αναγκαζομαι να το δωσω γιατι δεν το εχω με τα πειραγματα rom κλπ που διαβαζω εδω και με εχουν απηυδισει οι διαφημίσεις.......το τηλ ειναι σε τελεια κατασταση και δινεται με δυο θηκες σε μετρια κατασταση μπλε και χρυσαφι καθως και με τα VR GLASSES μαζι με το bluetooth τηλεχειριστήριο τους.(http://www.gearbest.com/vr-headset/pp_288548.html)Δεκτος καθε ελεγχος .Το τηλεφωνο ειναι απειραχτο οπως ακριβως εχει αγοραστει. Η τιμη του ειναι στα 180 euros μαζι με τα παρελκομενα.Τηλ επικοινωνίας 6907589050 & 6977358492

(Παρακαλω μην με περνετε για παζαρια κλπ.Η τιμη ειναι αδιαπραγματευτη και η αποστολη με δικα μου εξοδα με ACS)Eυχαριστω.

 

Και γω αγαπητε μου ειχα απηυδησει με τις διαφημισεις κτλ μεχρι που μου το εφτιαξε ο chrisbal και επιτελους χαιρομαι το τηλεφωνο μου.

Γιατι δεν ζητησες βοηθεια και πηγες σε τοσο δραστικη λυση να παρεις αλλο?

Εγω μολις ζητησα η αντιδραση ηταν αμεση και σε μια βδομαδα το φτιαξαμε.

Πλεον νομιζω οτι εχω αλλο τηλεφωνο!!

2 φορες πιο γρηγορο καιχωρις τις διαφημισεις και εγκαταστασεις προγραμματων.!!!

Chribal ευχαριστω για πολλοστη φορα...

Δες και αυτο που σου εχω ζητησει οποτε εχεις χρονο...

Link to comment
Share on other sites

Και γω αγαπητε μου ειχα απηυδησει με τις διαφημισεις κτλ μεχρι που μου το εφτιαξε ο chrisbal και επιτελους χαιρομαι το τηλεφωνο μου.

Γιατι δεν ζητησες βοηθεια και πηγες σε τοσο δραστικη λυση να παρεις αλλο?

Εγω μολις ζητησα η αντιδραση ηταν αμεση και σε μια βδομαδα το φτιαξαμε.

Πλεον νομιζω οτι εχω αλλο τηλεφωνο!!

2 φορες πιο γρηγορο καιχωρις τις διαφημισεις και εγκαταστασεις προγραμματων.!!!

Chribal ευχαριστω για πολλοστη φορα...

Δες και αυτο που σου εχω ζητησει οποτε εχεις χρονο...

 

Δυστυχως αν κοιταξεις τις δημοσιευσεις μου θα δεις οτι εχω ζητησει αρκετες φορες βοηθεια και μαλιστα με το αζημιωτο...αλλα δυστυχως οπως προειπα δεν βρηκα ανταπόκριση απο κανεναν ....βλεπεις δεν το εχω και πολυ με τις εγκαταστασεις προγραμματων μεσω υπολογιστων κλπ....δεν βαριεσαι ...παει τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...