Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ'αυτό το post θα πω μια προσωπική άποψη για το κινητό.

 

Λοιπόν το κινητό είναι σουπερ και τρέχει σφαίρα. Οστόσο θα πρέπει να κοιτάμε και το value for money.

Εγώ νομίζω πως τουλάχιστον όταν το πήρα δεν έκανα καλή αγορά, κι αυτό φάνηκε στην πορεία...

 

Αρχικά οι επιλογές για θήκες είναι αρκετά περιορισμένες (όπως και για τα περισσότερα κινεζικα βέβαια), οι θήκες είναι της κατώτερης ποιότητας, πράγμα στενάχωρο για ένα τόσο όμορφο κινητό, και δεν ξέρεις αν θα κανει στο κινητό και πόσο θα μοιάζει στην φωτογραφία. Εγώ πήρα 4 θήκες,

πλήρωσα συνολο 30 ευρω και τελικα κατέληξα σε μια σιλικονένια θήκη του 1 ευρώ, που εκτός απο αδιάφορη, δεν ειναι και πολυ πρακτική.

 

Το κινητό έχει παρα πολυ ευθραυστη οθόνη. Νομίζω ότι όποιος το χρησιμοποιήσει για 1 χρόνο χωρίς να το προσέχει σαν διαμάντι, θα του σπάσει τουλάχιστον μια φορά. Τελοσπάντων αγόρασα οθόνη, μετά επρεπε να αγοράσω και ειδικό αυτοκόλλητο (2 μηνες χασιμο και 65 ευρω) και τελικά το αυτοκόλλητο που πήρα δημιούργησε ανωμαλίες στο χρώμα σε συγκεκριμένες περιοχές στην οθόνη και επίσης διαφυγή φωτός απο τα πλάγια. Ίσως να είναι δικό μου φταίξιμο που πήγα να το φτιάξω μόνος, αλλα δεν ήθελα να δωσω επιπλεον λεφτα σε καποιο τυχαιο κατάστημα.

 

Τώρα σκοπεύω να αγοράσω αλλη οθόνη με κολλητικη ταινια 2 χιλιοστα να το κολλήσω όπως είδα οτι έιναι κολλημένη η εργοστασιακή. Άλλα 35 ευρώ.

 

Κινητό 300

Θήκες 30

Οθόνες 100

Συνολο 430 ευρώ

 

Ακόμη έπρεπε να αφιερώσω πολύ χρονο να βρω μια rom οσο πιο καθαρή γίνεται που να δουλεύει...

 

Συνεπώς δεν ήταν καλή αγορά και θα αποφύγω τα κινέζικα στο μέλλον που δεν έχουν εγγύηση και αρκετή δημοτικότητα ώστε να βγάλουν θήκες οι μεγάλες εταιρίες...

Ισως για κάποιους να ήταν καλή αγορα αν το πήραν οταν έπεσε η τιμή, ή μπορει να σας αρεσουν οι θήκες και να μην έχει σπάσει η οθόνη. Μπορει να σας αρέσε και το eui...εμένα με έχουν κουράσει ολα αυτά...

 

Μήπως έπρεπε να μαζέψω λιγα παραπάνω να πάρω το nexus 6p ή να περιμένα το oneplus 3? Who knows....:what:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ'αυτό το post θα πω μια προσωπική άποψη για το κινητό.

 

Λοιπόν το κινητό είναι σουπερ και τρέχει σφαίρα. Οστόσο θα πρέπει να κοιτάμε και το value for money.

 

180 Ε + 4,5 Ε η θήκη το απόλυτο VFM κινητό

 

έχω ταράξει στο κράξιμο τους συναδέλφους με τα 600ρια για κινητά της πλάκας.

 

το μόνο μείον του είναι η καταπληκτική οθόνη η οποία σε συνδυασμό με τον κτηνώδη επεξεργαστή δίνουν 4 ώρες SOT

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

180 Ε + 4,5 Ε η θήκη το απόλυτο VFM κινητό

 

έχω ταράξει στο κράξιμο τους συναδέλφους με τα 600ρια για κινητά της πλάκας.

 

το μόνο μείον του είναι η καταπληκτική οθόνη η οποία σε συνδυασμό με τον κτηνώδη επεξεργαστή δίνουν 4 ώρες SOT

 

Στην τιμή που αναφέρεις θα προτιμούσα Redmi note 4 pro.

 

Ασε τους συναδέλφους ήσυχους:p

Σε τόσο μεγαλες τιμές 500+ τα κινητά είναι πολύ καλύτερης ποιότητας συνήθως (s7, note7:rocket:, iphone, nexus, pixel κλπ).

Σε αγορά μέχρι 300-400 ευρώ αξίζει το κινέζικο...άποψη μου

 

Να αναφέρω και την μεταπωλητική αξία που είναι μηδαμινή.

Edited by Quakers
Link to comment
Share on other sites

εχοντας στην κατοχη μου προσφατα το letv x900 με lolipoπ 5.02 (13s stable) θα ηθελα να μου πει καποιος ποια ρομ να βαλω αλλα και να με καθοδηγησει βημα βημα πως να την βαλω...μια εκδοση που να παιρνει και αναβαθμισεις βεβαια

 

πρεπει η συσκευη να ειναι root?

το λεω γιατι βρηκα αυτο....https://devs-lab.com/downl...eTv_Stock_ROMs

Link to comment
Share on other sites

εχοντας στην κατοχη μου προσφατα το letv x900 με lolipoπ 5.02 (13s stable) θα ηθελα να μου πει καποιος ποια ρομ να βαλω αλλα και να με καθοδηγησει βημα βημα πως να την βαλω...μια εκδοση που να παιρνει και αναβαθμισεις βεβαια

 

πρεπει η συσκευη να ειναι root?

το λεω γιατι βρηκα αυτο....https://devs-lab.com/downl...eTv_Stock_ROMs

 

Δες εδώ και διάλεξε... http://www.letv.re/forum/77-rom/

 

EDIT Σημερινή απάντηση από τον προϊστάμενο του τμήματος πωλήσεων της LeEco Letv USA

 

Thank you for contacting LeEco US Customer Service. We are more than happy to assist you.

 

With regards to your email, you are asking on where you can send a petition to build a new marshmallow rom and update for your phone Le1 Pro.

 

Please be reminded that the Le1 Pro is not yet released on the US market. However, no worries. Your feedback will be heard of and not taken for granted.

 

What we can advise to you is, please don't modify or flash any unauthorized ROMs on the mobile phones as it will void the warranty of the phone.

 

You can send a petition by posting on our forums. We also advise you to send it as high importance for our administrators to see.

 

We really appreciate customers like you who provide their feedback about the phone. Customers are always our priority.

 

We appreciate your understanding and cooperation.

 

Kindly subscribe on our website http://www.lemall.com/us/ for more updates and also like us on Facebook and follow us on Twitter.

 

Thank you again for choosing LeEco. Have a nice day!

 

Sincerely,

Vanward

LeEco US Customer Service Center

Website: http://www.lemall.com

Email: lecare@le.com

Forum: forum.letv.com/us

Le Mall: 855-343-6688

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλά χαιρετίσματα , να τους πεις ,

Αυτή την καραμέλα την ξεφουρνίζουν - αν καταδεχτούν να σου απαντήσουν- εδώ και πόσους μήνες οι "υπεύθυνοι" της leeco σε κάθε έναν που τους ρωτάει για την US έκδοση.

Η ουσία είναι οτι δεν τους καίγεται καρφί και δεν πρόκειται να δούμε επίσημη MM ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιος δοκιμασει την miui για το CN?για καθημερινη χρηση πως παει?

 

Σφαίρα πάει φίλε μια χαρά και απροβληματιστη.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Μου δινεις link σε παρακαλω.

Χρειαζεται κατι ξεχωριστο στην εγκατάσταση ή κλασσικα ?

 

http://www.letv.re/topic/1648-rogue-pigsx800-miui-v8-61111_60/?page=5

Τίποτα ιδιαίτερο

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

180 Ε + 4,5 Ε η θήκη το απόλυτο VFM κινητό

 

έχω ταράξει στο κράξιμο τους συναδέλφους με τα 600ρια για κινητά της πλάκας.

 

το μόνο μείον του είναι η καταπληκτική οθόνη η οποία σε συνδυασμό με τον κτηνώδη επεξεργαστή δίνουν 4 ώρες SOT

 

Θα συμπληρώσω τον κρυστάλλινο ήχο και την φοβερή κάμερα! Κι εγώ το πήρα 170€ κι εννοείται ότι το προσέχω σαν τα μάτια μου :)

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Θα συμπληρώσω τον κρυστάλλινο ήχο και την φοβερή κάμερα! Κι εγώ το πήρα 170€ κι εννοείται ότι το προσέχω σαν τα μάτια μου :)

 

Κι εγώ 167€ + θήκη 1,72 + 3 tempered glass 3,96 και δεν το έχω χαρεί καθόλου γιατί βάζω - βγάζω ρομ τρεις φορές την μέρα. Σήμερα έβαλα στο US και την 19s debloated με Ελληνικά. Τι ωραία που πάει η άτιμη.. Σκοτώνει... :rolleyes:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 167€ + θήκη 1,72 + 3 tempered glass 3,96 και δεν το έχω χαρεί καθόλου γιατί βάζω - βγάζω ρομ τρεις φορές την μέρα. Σήμερα έβαλα στο US και την 19s debloated με Ελληνικά. Τι ωραία που πάει η άτιμη.. Σκοτώνει... :rolleyes:

 

 

 

19s? δωσε πληροφορίες...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα στο US και την 19s debloated με Ελληνικά. Τι ωραία που πάει η άτιμη.. Σκοτώνει... :rolleyes:

 

θα μας παλαβώσεις τελείως...:dizzy:

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

θα μας παλαβώσεις τελείως...:dizzy:

 

Θες και screenshot? If :lol::p

Screenshot_20161031_113544.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θες και screenshot? If :lol::p

 

Τελικά στην EUI 18s και miui 8 , δεν έχεις βγάλει άκρη για μπαταρία και ηχεία , έτσι ;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στην EUI 18s και miui 8 , δεν έχεις βγάλει άκρη για μπαταρία και ηχεία , έτσι ;:worry:

 

Όχι! Σήμερα έφτιαξα 10 ρομ με απίστευτες αλλαγές στα script και στους Kernels αλλά δεν.. Έχει μουλαρώσει... :lol:

Έφτιαξα έτσι και την 19s για να περνάει η ώρα με Ελληνικά και Some debloat για να την δω. Δουλεύει πολύ ωραία πάντως.. Τι κρίμα.. Για 10 λεπτά δουλειά από τους Developer της LeEco να μην μπορούμε να την χαρούμε κι εμείς... :mad:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στην 19s το wi-fi καμια διαφορα !!!!!!!!!:(:(:(:(

 

Βάλε το fix του tora33! Κοίτα στο Letv.re

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το fix του tora33! Κοίτα στο Letv.re

 

Λες για το αρχειο τις 19s σε εμενα δεν εκανε κατι !!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Λες για το αρχειο τις 19s σε εμενα δεν εκανε κατι !!!

 

Λέω για αυτό το WCNSS http://www.letv.re/topic/1648-rogue-pigsx800-new-miui8_61116_60/?page=5#comment-23760

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα αυτό!! Wtf? (sorry ειναι σκοτεινή γιατί είχα φίλτρο)

http://iob.imgur.com/uYGg/lzuBQHvXqy

 

Και ένα antutu όταν έβαλα την CM12.1

http://iob.imgur.com/uYGg/1hw14iHXqy

Edited by Quakers
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αντιμετώπιζω πρόβλημα με τη live μετάδοση του facebook.

Μόλις την ξεκίναω παγώνει.

Το χει κανείς αυτό το θέμα;

Πως το λύνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μετα από προσπάθεια από την 18s να περάσω την 15s μου βγάζει μήνυμα sorry,but messages has stopped.report this issue now?και μου ανοίγει το online feedback.καποια πατάτα έκανα γιατί δεν ανά γνωρίζει σιμ,δεν ανοίγει προγράμματα και κολλάει?καμμία βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...