Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα λειτουργική (+ mute, ir) flyme os rom για τα US μοντέλα

 

http://www.letv.re/topic/1845-flyme-os-for-le-one-pro-x800-us-not-cn/

 

Βασίζεται στο 5.1.1

 

Τι έγινε? Την δοκίμασες? Καλή την είδα από τα reviews! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγω το καλοκαιρι το ειχα στο τζαμι μπροστα για gps και μετα το αφησα στο αμαξι να φορτισει, και τηγανιζε αυγο μετα:p Περιττο να σου πω οτι δεν φορτιζε και δεν ανοιγε για καμια μερα και το ηχειο εκανε 2 μερες να δουλεψει. Το GPS νομιζα οτι το ειχα χασει για πάντα αλλα μετα απο 3 μερες αναστηθηκε!:lol:

 

Δεν ξερω αν υπαρχει εφαρμογη για την θερμοκρασία, αλλα μπορεις πολυ ευκολα να το ρυθμισεις με το Tasker. Απλα δεν ξερω αν θα ειναι αξιοπιστο σε EUI, σε CM rom δεν ειχα ποτε θέμα...

 

Btw το VR αξιζει;;;) Το ψηνω αν βρω φτηνο...

 

Κατέβασα μια εφαρμογή fulldive και μπήκα και είδα κάποια έτοιμα βίντεο που είχε. Ήταν ωραίο σαν εμπειρία αλλά στην πραγματικότητα νομίζω ότι θέλει αρκετή δουλειά ακόμη και καλύτερη λύση πρέπει να είναι τα έτοιμα VR που είναι ολοκληρωμένες συσκευές αλλά κοστίζουν αρκετά λεφτά.

 

Εγώ πήρα αυτό από ebay γιατί έχει επιλογές να ρυθμίσεις τους φακούς ( έχω και αστιγματισμό οπότε ήταν η καλύτερη επιλογή γι' αυτούς που έχουν προβλήματα στην όραση ). Νομίζω ότι το βρήκα και Ελλάδα με κόστος στα 13 ευρώ αν δεν κάνω λάθος.

 

Αν γνωρίζει κανείς κάποια άλλη εφαρμογή καλύτερη μπορεί να έχει και καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Η αλήθεια είναι ότι το φοβήθηκα με τόση ζέστη που έβγαλε αλλά από ότι μου λες και απ' ότι μου απάντησαν μάλλον δεν θα υπάρχει πρόβλημα αλλά ζορίζεται το τηλέφωνο. Οπότε θα το έχω για τις κρύες νύχτες του χειμώνα για να κάνει και ψύξη......:lol::lol::lol:

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βάλεις σε recovery (vol+&power). Μπαίνει?

Αν όχι δοκίμασε σε fastboot mode (vol-&power).Μπαίνει?

Aν μπήκε και στα δύο, τότε άλλαξε ρομ.;)

 

δεν ανάβει καθόλου

Link to comment
Share on other sites

δεν ανάβει καθόλου

 

Βάλτο για φόρτιση κανα 2 ωρο και ξανακοίτα το...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο για φόρτιση κανα 2 ωρο και ξανακοίτα το...

2 μέρες ολόκληρες το είχα . Σε μια φάση βγάζει μπλε led κρατάω όλους τους συνδιασμούς πλήκτρων αλλά ξανασβήνει και δεν γίνεται τίποτα. Δονείται κανονικά πάντως και ο υπολογιστής το αναγνωρίζει. Βασικά οθόνη προσπαθώ να αλλάξω αλλά δεν μου ανοίγει το κινητό. Tώρα φορτιζεί το αφηνω να φορτίσει τελείως και θα ξαναπροσπαθήσω

Edited by archiezulu
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε? Την δοκίμασες? Καλή την είδα από τα reviews! ;)

 

Σήμερα θα την βάλω - πιστεύω οτι θα έχει θέμα και αυτή με την μπαταρία, κακά τα ψέματα η επίσημη είναι βράχος.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε? Την δοκίμασες? Καλή την είδα από τα reviews! ;)

 

Τη δοκίμασα χθές το βράδυ. Είναι μια χαρά λειτουργική με λίγο παραπάνω battery drain από τη CM12.1 v3. Μόνο το GPS αργεί πολύ να κάνει lock (με Faster GPS). Απλά δεν είναι του στυλ μου το FlymeOS. Οπότε βρήκα ευκαιρία και έκανα καθαρή εγκατάσταση της CM 12.1 v4.2b και όλα δουλεύουν καλά. Το GPS κάνει lock πολύ γρηορότερα από την v3 που είχα πριν και βαριόμουν να κάνω clean installation (dirty flash που είχα δοκιμάσει είχε προβλήματα).

Περιμένω να δοκιμάσω τη δικιά σου CM13 όταν ξεπεράσεις τα προβλήματα του ήχου. Πάρε το χρόνο σου και μην πιέζεσαι. Καλή επιτυχία και ευχαριστώ για τις προσπάθειές σου.

Edited by ctragas

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα χθές το βράδυ. Είναι μια χαρά λειτουργική με λίγο παραπάνω battery drain από τη CM12.1 v3. Μόνο το GPS αργεί πολύ να κάνει lock (με Faster GPS). Απλά δεν είναι του στυλ μου το FlymeOS. Οπότε βρήκα ευκαιρία και έκανα καθαρή εγκατάσταση της CM 12.1 v4.2b και όλα δουλεύουν καλά. Το GPS κάνει lock πολύ γρηορότερα από την v3 που είχα πριν και βαριόμουν να κάνω clean installation (dirty flash που είχα δοκιμάσει είχε προβλήματα).

Περιμένω να δοκιμάσω τη δικιά σου CM13 όταν ξεπεράσεις τα προβλήματα του ήχου. Πάρε το χρόνο σου και μην πιέζεσαι. Καλή επιτυχία και ευχαριστώ για τις προσπάθειές σου.

 

Καλησπέρα. Δύσκολα τα πράγματα.. Σήμερα μόνο έφαγα 3 Brick! :lol::lol:

Δοκιμαζω αρκετές εναλλαγές.. Μέχρι και Kernel από onelpus 2 και Xiaomi mi5 έβαλα! :wacko:

Θα δείξει στην πορεία..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έβαλα τη cm12.1 v4.2b αλλά ή δεύτερη σιμ που έχω μου βγάζει μόνο 2g...υπάρχει λύση για αυτό;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έβαλα τη cm12.1 v4.2b αλλά ή δεύτερη σιμ που έχω μου βγάζει μόνο 2g...υπάρχει λύση για αυτό;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντα η δεύτερη βγάζει 2g αν έχεις ορίσει την 1 σαν 4g.

Πληκτρολογησε στο dialer *#*#4636#*#* και στις πληροφορίες τηλεφώνου θα πας κάτω εκεί που λέει TD-SCDMA, LTE, GSM και άλλαξε το με ανάλογα σε ποια κάρτα θες το 4g. Η από την διαχείριση sim όρισε ποια θες να έχει Mobile data.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πάντα η δεύτερη βγάζει 2g αν έχεις ορίσει την 1 σαν 4g.

Πληκτρολογησε στο dialer *#*#4636#*#* και στις πληροφορίες τηλεφώνου θα πας κάτω εκεί που λέει TD-SCDMA, LTE, GSM και άλλαξε το με ανάλογα σε ποια κάρτα θες το 4g. Η από την διαχείριση sim όρισε ποια θες να έχει Mobile data.

Ναι αλλά στη cuocco που έχω τώρα και οι δύο κάρτες έχουν 4g

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στη cuocco που έχω τώρα και οι δύο κάρτες έχουν 4g

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το κινητό μας υποστηρίζει 4g και στις δύο κάρτες sim

 

CN

miui8_x800_rogue_6.11.11_6.0 11/novembre/2016

 

και η 19S (την ανεβάζω στο mega , )

αυτή είναι http://bbs.le.com/thread-2172060-1.html?extra=page%3D1

 

CN + US

το wifi της 19s είναι πολύ καλό , δοκιμασμένo σε official cn η στην original 11s us

 

http://www.letv.re/topic/1648-miui8_x800_rogue_61111_60%C2%A0%C2%A011novembre2016-only-cn/?do=findComment&comment=23400

 

edit : μόλις ανέβασα για το CN την 19s στο mega : https://mega.nz/#!igg3BIaD!L3zMTGOc2Cgy0vRJ51qOOZV1uKo8JfrQIcXEaOZbUgA

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα χθές το βράδυ. Είναι μια χαρά λειτουργική με λίγο παραπάνω battery drain από τη CM12.1 v3. Μόνο το GPS αργεί πολύ να κάνει lock (με Faster GPS). Απλά δεν είναι του στυλ μου το FlymeOS. Οπότε βρήκα ευκαιρία και έκανα καθαρή εγκατάσταση της CM 12.1 v4.2b και όλα δουλεύουν καλά. Το GPS κάνει lock πολύ γρηορότερα από την v3 που είχα πριν και βαριόμουν να κάνω clean installation (dirty flash που είχα δοκιμάσει είχε προβλήματα).

Περιμένω να δοκιμάσω τη δικιά σου CM13 όταν ξεπεράσεις τα προβλήματα του ήχου. Πάρε το χρόνο σου και μην πιέζεσαι. Καλή επιτυχία και ευχαριστώ για τις προσπάθειές σου.

 

Πλέον η CM 12.1 μου καεί 1% την ώρα με Screen off

Εφάρμοσα αυτα

http://forum.xda-developers.com/android/general/guide-extreme-battery-life-t3095884

Και επίσης έβαλα και το No Wakelock

 

*και έχω 220 εφαρμογές :Ρ

 

Θυμάμαι σε πιο παλιά post κάποιος έλεγε για ένα πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας, αλλα είναι τόσο μεγάλο το thread που δεν μπορώ να το βρω...

Edited by Quakers
Link to comment
Share on other sites

Αχίλλειος πτέρνα της συσκευής η μπαταρία δυστυχώς. Για πλάκα πέφτει από το 100 στο 60% με λίγη χρήση. Πήρα το cubot max και έχω χορτάσει αυτονομία παρόλο που έχει 6 ίντσες.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ..ειχα στο κινητο την 13s του Ιταλου κ περασα την 17 με την διαδικασια που περιγραφεται στο φορουμ..εδω και 20 λέπτα το κινητο δεν ανοιγει (για την ακριβεια αναβοσβηνει)..να ανησυχησω??τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ..ειχα στο κινητο την 13s του Ιταλου κ περασα την 17 με την διαδικασια που περιγραφεται στο φορουμ..εδω και 20 λέπτα το κινητο δεν ανοιγει (για την ακριβεια αναβοσβηνει)..να ανησυχησω??τι μπορω να κανω?

όχι , φόρτισε το κινητό σου για 50 λεπτά - (αν είχε λίγη μπαταρία , λογικό είναι ) και θα τα πούμε πάλι σε π.μ.

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ..με on/off και volume up μπηκα στο recovery..τι μπορω να κανω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όχι , φόρτισε το κινητό σου για 50 λεπτά - (αν είχε λίγη μπαταρία , λογικό είναι ) και θα τα πούμε πάλι σε π.μ.

 

Καλημέρα με on/off και volume up μπηκα στο recovery.. Ti μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ..με on/off και volume up μπηκα στο recovery..τι μπορω να κανω?

ότι είπαμε ότι ξέρεις

φορτισμένη μπαταρία

έχεις στο κινητό σου μια rom , νομίζω του cuoco

 

κάνεις από εκεί που λέει

.................τα παρακάτω είναι αν θα εγκαταστήσουμε διαφορετική rom (π.χ. από μαμά rom στου Ιταλού , flyme κ.λ.π.) ...............................

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6511581#post6511581

 

(δηλαδή σε recovery ¨: wipe=>ADVANCED WIPE , τα επιλέγουμε όλα εκτός απο την internal storage

2 φορές πίσω , επιλέγεις το instal , το αρχείο της rom και την φλασάρει ...........................)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ότι είπαμε ότι ξέρεις

φορτισμένη μπαταρία

έχεις στο κινητό σου μια rom , νομίζω του cuoco

 

κάνεις από εκεί που λέει

.................τα παρακάτω είναι αν θα εγκαταστήσουμε διαφορετική rom (π.χ. από μαμά rom στου Ιταλού , flyme κ.λ.π.) ...............................

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6511581#post6511581

 

(δηλαδή σε recovery ¨: wipe=>ADVANCED WIPE , τα επιλέγουμε όλα εκτός απο την internal storage

2 φορές πίσω , επιλέγεις το instal , το αρχείο της rom και την φλασάρει ...........................)

 

Το δοκιμασα αλλά κατι δεν παει καλά..αναβοσβήνει διαρκώς η οθόνη.. τεσπα ξαναπερασ αυητν που ειχα του cuoco 13s.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα την βάλω - πιστεύω οτι θα έχει θέμα και αυτή με την μπαταρία, κακά τα ψέματα η επίσημη είναι βράχος.

 

Δεν παίζει το app store. τζάμπα ο κόπος...

 

delete please

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μυνήματα

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μας υποστηρίζει 4g και στις δύο κάρτες sim

 

CN

miui8_x800_rogue_6.11.11_6.0 11/novembre/2016

 

και η 19S (την ανεβάζω στο mega , )

αυτή είναι http://bbs.le.com/thread-2172060-1.html?extra=page%3D1

 

CN + US

το wifi της 19s είναι πολύ καλό , δοκιμασμένo σε official cn η στην original 11s us

 

http://www.letv.re/topic/1648-miui8_x800_rogue_61111_60%C2%A0%C2%A011novembre2016-only-cn/?do=findComment&comment=23400

 

edit : μόλις ανέβασα για το CN την 19s στο mega : https://mega.nz/#!igg3BIaD!L3zMTGOc2Cgy0vRJ51qOOZV1uKo8JfrQIcXEaOZbUgA

Επειδή ο Ιταλός και ο mrRusch μάλλον το χουν παρατήσει και αφού εσύ το κατέχεις το σπορ. Γιατί δε μας φτιάχνεις μια debloated 19s εμάς τους τεμπέληδες?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 19 πριν από την ενημέρωση στη συσκευή; λίγο περίεργο μου φαίνεται. Δεν μου ήρθε ειδοποίηση

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε οι του US;;;

 

http://www.letv.re/topic/1883-x800-us-best-rom-for-x800-us-eui-55-11s-ll/

 

ήταν κλειδωμένη παλιά και την έδιναν επι πληρωμή. δεν ξέρω πως την έφερε το τυπάκι στο φόρουμ

 

λέει οτι η ρομ έχει 5+ ώρες sot:blink:

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε οι του US;;;

 

http://www.letv.re/topic/1883-x800-us-best-rom-for-x800-us-eui-55-11s-ll/

 

ήταν κλειδωμένη παλιά και την έδιναν επι πληρωμή. δεν ξέρω πως την έφερε το τυπάκι στο φόρουμ

 

λέει οτι η ρομ έχει 5+ ώρες sot:blink:

 

Η Official μου μοιάζει reloaded. Δεν έχει κάτι παραπάνω από την επίσημη. Όλο και κάτι θα βγάλει στην πορεία. Γιατί να μην αφήσουμε την επίσημη επάνω? ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...