Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για Miui υπάρχει ειδική έκδοση xposed http://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-xposed-miui-t3367634

 

Αυτη έβαλα και δεν γινεται. Αν εχει βαλει κανεις αλλος miui και το δοκιμασει να μου πει εμπειριες και γενικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα όποιος θέλει να δοκιμάσει κάτι για αλλαγή εδω>>> http://www.letv.re/topic/1741-mm-rom-miui8-601for-x800-us-only-not-cn/

Πάρτε full backup πρώτα ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Βάλε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6934049#post6934049

και μετά κοιτα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6962203#post6962203

και κάνε ότι λέει.. ;)

Ευχαριστω πολυ αδερφε...θα τα καταφερω λες???

ξερεις τι μου παθαινει μερικες φορες?

Του χω κανει φορματ 2 φορες και μετα δεν ανοιγει ποτε.

Βγαζει το σημα στην οθονη και περιμενω ωρες και δεν ανοιγει και μετα παλευω με τακουμπια και καποια στιγμη ξεκολλλαει...φοβαμαι μη μου το ξανακανει...

Μηπως μενεις τιποτα κοντα μου να βρεθουμε να δωσεις ενα χερι??Δεν εχω κανει ποτε τετοια με το τηλεφωνο και φοβαμαι μην του κανω τιποτα...

Ευχαριστω...

Edited by Gusmx5
Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να κατεβάσω την νέα miui?

http://www.letv.re/topic/1648-new-miui8-x800-rogue-6114_601-04november2016/?page=1

κάποιος όμως έχει πρόβλημα στην τελευταία ,

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

http://www.letv.re/topic/1648-new-miui8-x800-rogue-6114_601-04november2016/?page=1

κάποιος όμως έχει πρόβλημα στην τελευταία ,

 

Κατέβασα και εγκατέστησα την rom αλλα δεν αναγνωρίζει της καρτες sim , δεν δουλεύει το wi-fi και δεν μπορείς να προχωρήσεις εαν δεν εχεις δίκτυο!!

στα καλα ειναι οτι πρόσθεσαν στην επανεκκίνηση μενου με διάφορες λειτουργείες!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

http://www.letv.re/topic/1648-new-miui8-x800-rogue-6114_601-04november2016/?do=findComment&comment=22888

Κατέβασε και άλλαξε το boot.ing

Την ανεβάζω πάλι

Sent from my MI 3W using Tapatalk

 

Ξέρεις, πατάς δυο φορές το αρχειο της rom στο κομπιούτερ σου και αντικατασταση το boot.img

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να κατεβάσω την νέα miui?

https://mega.nz/#!u9YUwRCK!76lHjCc-I3uwZa0-oQfryhUnHKdwDltTli_drFk7yV0

το διόρθωσα , η rom , είναι για καθημερινή χρήση

αυτά τα ξέρεις

http://www.letv.re/topic/1648-new-miui8-x800-rogue-6114_601-04november2016/?do=findComment&comment=22897

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

 

Εισαι αστερι !!! μολις σου εστειλα pm

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

 

Για us είναι; Ευτυχως που υπάρχετε εσύ και ο chrisball και δίνεται πνοή στο τηλέφωνο, περιμένω με ανυπομονησία λειτουργική 18s από chrisbal , συνεχίστε την καλή δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την CM 12.1 BetaHydri εδω και λιγες μέρες και πιστεύω πως είναι η πιο λειτουργική ROM και οσο πιο pure android γινεται. Δεν έχω βρει κανένα μειονέκτημα μεχρι στιγμής σε σχέση με τις άλλες rom (εκτος αν θεωρείς το lollipop μειονεκτημα) και τις εχω δοκιμάσει όλες...
Link to comment
Share on other sites

Για us είναι; Ευτυχως που υπάρχετε εσύ και ο chrisball και δίνεται πνοή στο τηλέφωνο, περιμένω με ανυπομονησία λειτουργική 18s από chrisbal , συνεχίστε την καλή δουλειά

 

Όχι για CN μόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδιά.ξερει κανένας πως μπορούμε να κάνουμε εγγραφή στο λογαριασμό my leeco κτλ;

Ευχαριστώ.

Μεσα από το κινητό στα accounts

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιώ την CM 12.1 BetaHydri εδω και λιγες μέρες και πιστεύω πως είναι η πιο λειτουργική ROM και οσο πιο pure android γινεται. Δεν έχω βρει κανένα μειονέκτημα μεχρι στιγμής σε σχέση με τις άλλες rom (εκτος αν θεωρείς το lollipop μειονεκτημα) και τις εχω δοκιμάσει όλες...

 

Αν εξαιρέσουμε το ir sensor και το fast drain battery ναι είναι σούπερ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Στο x800 CN απο 13S Official πρεπει να βαλω την 17S η μπορω κατευθειαν την 18S? Αν και μαλλον αδικα ρωταω γιατι λογικα θα κανω OTA Update με το που μπει η 13S, εκτος κι αν ειναι πιο ευκολο να κατεβασω τα Zip και να τα κανω μονος μου. Περιμενω τις συμβουλες σας..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Στο x800 CN απο 13S Official πρεπει να βαλω την 17S η μπορω κατευθειαν την 18S? Αν και μαλλον αδικα ρωταω γιατι λογικα θα κανω OTA Update με το που μπει η 13S, εκτος κι αν ειναι πιο ευκολο να κατεβασω τα Zip και να τα κανω μονος μου. Περιμενω τις συμβουλες σας..

 

Μόλις βάλεις την 13 με στοκ recovery θα σου βγάλει μόνο του ενημέρωση για την 18s;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βάλεις την 13 με στοκ recovery θα σου βγάλει μόνο του ενημέρωση για την 18s;)

 

Ευχαριστω CrisBal :) :bow:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την official 11s https://sites.google.com/site/l1prousx800/

Με custom TWRP recovery

1. Έχουμε εγκατεστημένη την την rom που ήρθε το κινητό μας.

13. Βάζουμε την 11s χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG .Με την αλλαγή updater-script 11s_US (βλ. παρακάτω πως) χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο).

2. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας κανονικά αν είμαστε στο σύστημα, ή πατώντας συνέχεια το power (on/off) .

3. Αφού σβήσει, πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+) & on/off

4. Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε τα 2 wipe data & davlic cache ή αν δεν έχουμε ίδια rom (π.χ. LL) κάνουμε backup τα αρχεία μας και κάνουμε Factory Reset .

5. Γυρνάμε στην αρχική του TWRP και πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom και κάνουμε εγκατάσταση

! ΠΡΟΣΟΧΗ ! Η επίσημη rom έρχεται με updater script που to «βλέπει» το official recovery. Mε TWRP πρέπει να το αλλάξουμε και να βάλουμε αυτό. https://mega.nz/#!tcUTHL5Y!cvR_01reTL2v459YyIKnLi4Dp3qssCVFQWow7e6av50

Αλλαγή updater-script 11s_US

1. Ανοίγουμε το αρχείο της rom, με αριστερό κλικ διπλό κλικ χωρίς να την αποσυμπιέσουμε και ακολουθούμε την διαδρομή=>META-INF=>com=>google=>android , και σβήνουμε (delete) το αρχείο updater-script που έχει, και το αντικαθιστούμε με το παραπάνω που κατεβάσαμε. Μετά βάζουμε την rom στο κινητό ή στο usb και φλασάρουμε.

Μετά αφού μπεις και τελειώσεις το σετάρισμα στη ρομ ξαναμπές TWRP και βάλε το Ελληνικό πακέτο....

1. Κατεβάζουμε το .zip mega:#!EJlWGAqA!NHjtbxC0CubRzRE8oIG2VPMbc7f9wsMft2mLeVLoEo8

και το αποθηκεύουμε χύμα στο κινητό ή σε USB.

2. Μπαίνουμε TWRP και κάνουμε full backup στο χώρο του κινητού ή σε USB τα πάντα για καλό και για κακό και μετά κάνουμε επανεκκίνηση στο recovery.

3. Πατάμε το INSTALL και βρίσκουμε το φάκελο Greek_Lang_Pack_X800_US_11S_official_07_10_2016 και εγκαθιστούμε το zip, με τον γνωστό τρόπο (Install>tap to zip>slide ).

4. Αφού τελειώσει ,πατάμε reboot to system ! ΧΩΡΙΣ WIPE !

5. Πηγαίνουμε στις ρυθμίσεις του συστήματος εκεί που είναι οι γλώσσες βλέπουμε τα Ελληνικά και απλά τα επιλέγουμε.

6. Δεν χρειάζεται να είμαστε root όλα είναι ενσωματωμένα στο σύστημα.

Για τη μελλοντική βοήθεια μελών που θα συναντήσουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα.

Το τηλέφωνο μου είχε πρόβλημα τελικά στη θύρα usb. Το πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα προκλήθηκε από κάποιες πτώσεις του τηλεφώνου την ώρα που ήταν συνδεδεμένο με ακουστικά (αχ! το γήπεδο τι κάνει).

Επικοινώνησα με τεχνικό στην Αθήνα και μου ζήτησαν 25 ευρώ για την αλλαγή της usb θύρας.

Δεν καίγομαι προς το παρόν να το επισκευάσω. Βρήκα λύση στο airmore και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου μεταφέροντας αρχεία από /προς το τηλέφωνο μέσω wifi.

Κατάφερα μάλιστα να βρω και πέρασα την EUI 5.8 Official stable (μέσω file manager).

Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση και τη βοήθεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διόρθωση!

Κατάφερα μάλιστα να βρω και πέρασα την EUI 5.8 Official stable (μέσω recovery).

Συγγνώμη, λάθος λόγω βιασύνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Αγόρασα ένα VR glasses και έβαλα το κινητό μέσα για να δω πως είναι το VR. Είδα τα βίντεο για κανα μισάωρο περίπου και όταν αφαίρεσα το κινητό έκαιγε πάρα πολύ. Τρόμαξα με το πόσο έκαιγε και έκλεισα το κινητό επιτόπου και αφαίρεσα και την θήκη που έχει για να κρυώσει πιο γρήγορα. Φοβήθηκα μήπως μου σκάσει στα χέρια από την τόση ζέστη!!!

 

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιο "θερμικό" που να ειδοποιεί για την αύξηση της θερμοκρασίας στο κινητό ή το έχει από μόνο του. Νομίζω ότι κάποια κινητά έχουν κάποια ειδοποίηση ή κάποιο πρόγραμμα που όταν ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία ειδοποιεί ή κόβει κάποιες εφαρμογές για να μην γίνει ζημιά.

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αδερφε...θα τα καταφερω λες???

ξερεις τι μου παθαινει μερικες φορες?

Του χω κανει φορματ 2 φορες και μετα δεν ανοιγει ποτε.

Βγαζει το σημα στην οθονη και περιμενω ωρες και δεν ανοιγει και μετα παλευω με τακουμπια και καποια στιγμη ξεκολλλαει...φοβαμαι μη μου το ξανακανει...

Μηπως μενεις τιποτα κοντα μου να βρεθουμε να δωσεις ενα χερι??Δεν εχω κανει ποτε τετοια με το τηλεφωνο και φοβαμαι μην του κανω τιποτα...

Ευχαριστω...

 

Το παθαίνω και εγώ. Συνήθως γίνεται αμα το αφήσεις και ξεφορτίσει τελείως. Μετά μουλαρώνει και δεν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

Το παθαίνω και εγώ. Συνήθως γίνεται αμα το αφήσεις και ξεφορτίσει τελείως. Μετά μουλαρώνει και δεν ανοίγει

 

Εμένα τώρα δεν ανοιγει με τιποτα , μόλις το βαζω να φορτιζει βγαζει πράσινο λαμπάκι, με με συνδιασμο πληκτρων μπλε μετα σβηνει μετα πρσινο μετα σβηνει μετα μπλε κοι η οθονη δεν ανοίγει ούτε φωτίζονται τα πλήκτρα , πάει θεος σχωρέστο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα δεν ανοιγει με τιποτα , μόλις το βαζω να φορτιζει βγαζει πράσινο λαμπάκι, με με συνδιασμο πληκτρων μπλε μετα σβηνει μετα πρσινο μετα σβηνει μετα μπλε κοι η οθονη δεν ανοίγει ούτε φωτίζονται τα πλήκτρα , πάει θεος σχωρέστο

Δοκίμασε να το βάλεις σε recovery (vol+&power). Μπαίνει?

Αν όχι δοκίμασε σε fastboot mode (vol-&power).Μπαίνει?

Aν μπήκε και στα δύο, τότε άλλαξε ρομ.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Νέα λειτουργική (+ mute, ir) flyme os rom για τα US μοντέλα

 

http://www.letv.re/topic/1845-flyme-os-for-le-one-pro-x800-us-not-cn/

 

Βασίζεται στο 5.1.1

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Αγόρασα ένα VR glasses και έβαλα το κινητό μέσα για να δω πως είναι το VR. Είδα τα βίντεο για κανα μισάωρο περίπου και όταν αφαίρεσα το κινητό έκαιγε πάρα πολύ. Τρόμαξα με το πόσο έκαιγε και έκλεισα το κινητό επιτόπου και αφαίρεσα και την θήκη που έχει για να κρυώσει πιο γρήγορα. Φοβήθηκα μήπως μου σκάσει στα χέρια από την τόση ζέστη!!!

 

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποιο "θερμικό" που να ειδοποιεί για την αύξηση της θερμοκρασίας στο κινητό ή το έχει από μόνο του. Νομίζω ότι κάποια κινητά έχουν κάποια ειδοποίηση ή κάποιο πρόγραμμα που όταν ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία ειδοποιεί ή κόβει κάποιες εφαρμογές για να μην γίνει ζημιά.

 

Ευχαριστώ

 

Κι εγω το καλοκαιρι το ειχα στο τζαμι μπροστα για gps και μετα το αφησα στο αμαξι να φορτισει, και τηγανιζε αυγο μετα:p Περιττο να σου πω οτι δεν φορτιζε και δεν ανοιγε για καμια μερα και το ηχειο εκανε 2 μερες να δουλεψει. Το GPS νομιζα οτι το ειχα χασει για πάντα αλλα μετα απο 3 μερες αναστηθηκε!:lol:

 

Δεν ξερω αν υπαρχει εφαρμογη για την θερμοκρασία, αλλα μπορεις πολυ ευκολα να το ρυθμισεις με το Tasker. Απλα δεν ξερω αν θα ειναι αξιοπιστο σε EUI, σε CM rom δεν ειχα ποτε θέμα...

 

Btw το VR αξιζει;;;) Το ψηνω αν βρω φτηνο...

Edited by Quakers
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...