Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι φτιάχνεις ρε θηριο παλι???αυτο αφορα το δικο μας μοντελο???mui 8??? μακαρι ~Δωσε πονο

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι φτιάχνεις ρε θηριο παλι???αυτο αφορα το δικο μας μοντελο???mui 8??? μακαρι ~Δωσε πονο

 

Μακαρι να το καταφερεις!Ειναι πολυ ομορφες οι miui!

Υπομονή λίγες μέρες ακόμα... ;)

Ναι ΜΜ στο US καλά βλέπετε... Miui8 6.0.1 ΜΜ με όλα τα καλούδια και Ελληνικά.. :lol:

Δείτε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6951763#post6951763

Κι εδώ τι έχω φτιάξει να δουλεύει ως τώρα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6953257#post6953257

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris εβαλ το recovery σου! Τρελο το φοντο! Παντως μετα την εγκατασταση της official το χανει το twrp και αυτο. Εχω αλλη μια ερωτηση ομως:

Οταν εγκατασταθει η ρομ και πατησεις επανεκκινηση, αναβει μπλε το led και δεν εκκινει το τηλεφωνο. πρεπει να πατησω παρατεταμενα το power button για να αναψει οπως πρεπει. Να ειναι φυσιολογικο αυτο;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Cris εβαλ το recovery σου! Τρελο το φοντο! Παντως μετα την εγκατασταση της official το χανει το twrp και αυτο. Εχω αλλη μια ερωτηση ομως:

Οταν εγκατασταθει η ρομ και πατησεις επανεκκινηση, αναβει μπλε το led και δεν εκκινει το τηλεφωνο. πρεπει να πατησω παρατεταμενα το power button για να αναψει οπως πρεπει. Να ειναι φυσιολογικο αυτο;;

 

Έτσι ντε.. Πεστο έτσι! Είσαι με Blue led

Λοιπόν πατάς συνεχόμενα τα vol+ power μέχρι να γράψει leeco recovery μετά αφήνεις.

Πάρε backup τα αρχεία σου

Μπες TWRP κάνε τα πάντα wipe και internal

Πάτα reboot - power off

Με σβηστό το τηλέφωνο πάτα vol- power μπες δλδ fastboot mode

Βάλε πάλι το TWRP με τις οδηγίες που έχω δώσει

Πήγαινε αρχική

Μόλις ανοίξει το TWRP θα σου ζητήσει να επιτρέψεις το modifications on storage καντο slide right

Μετά ξανακάνε reboot to recovery

Τότε βάλε τη ρομ και δεν θα το ξανά χάσει

Ελπίζω να το βάζεις με το. exe που έχει σωστά?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ηχεία, GPS, φόρτιση μπαταρίας. Κατέβασα τον source code ΜΜ Kernel του Χ900 που είναι όσο το δυνατόν ποιο κοντά στο δικό μας να κάνω δοκιμές και πορτ. Θα δούμε.. :)

photo

Screenshot_2016_10_26_15_16_22_405_com_miui_home.png

Screenshot_2016_10_26_12_00_18_454_com_android_p.png

Screenshot_2016_10_26_12_08_27_954_com_miui_home.png

Screenshot_2016_10_26_12_10_49_308_com_miui_comp.png

 

Ενα ΜΠΡΑΒΟ μόνο είναι πολύ λίγο :yahoo:. Περιμένω με κομμένη την ανάσα :lol: Εχω αναβάλλει την παραγγελία για το Le Max 2 X820 και περιμένω τη MIUI σου. Να είσαι καλά και πάντα τέτοια να μας "μαγειρεύεις". :up:

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Ενα ΜΠΡΑΒΟ μόνο είναι πολύ λίγο :yahoo:. Περιμένω με κομμένη την ανάσα :lol: Εχω αναβάλλει την παραγγελία για το Le Max 2 X820 και περιμένω τη MIUI σου. Να είσαι καλά και πάντα τέτοια να μας "μαγειρεύεις". :up:

 

Να είσαι καλά. Σε 5 μέρες περίπου παραλαμβάνω το Χ822 γκρι και ήδη φτιάχνω και την 19s indian. Θα δείξει.. Πάντως είναι ωραία η miui8 και δουλεύει σφαίρα.... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα...

Σημερα και ενω ηταν ολα κομπλε...παω να παρω ενα τηλ και δεν επερνε...μου βγαζει παω "dial up failed-limit exceeded" ξερεις κανεις τι ειναι αυτο πριν σπασω το κινητο??ουτε να παρω μπορω ουτε να με παρουν...

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα...

Σημερα και ενω ηταν ολα κομπλε...παω να παρω ενα τηλ και δεν επερνε...μου βγαζει παω "dial up failed-limit exceeded" ξερεις κανεις τι ειναι αυτο πριν σπασω το κινητο??ουτε να παρω μπορω ουτε να με παρουν...

Ευχαριστω...

 

Ποιο έχεις CN US? Κάνε ένα clear data & cache στο dialer και κάνε επανεκινηση. Θα στρώσει. Αν όχι και έχεις US με Official 11s βάλε το πακέτο γλώσσας που έχω φτιάξει και θα σου περάσει την εφαρμογή dialer ξανά και θα στρώσει σίγουρα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το us εχω φιλε μου..εχω κανει clear data κλπ εκανα restart αλλα τιποτα...

 

Τυχερός είσαι βάλε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6929470#post6929470 και θα ησυχάσεις. ;)

Αν θες βέβαια πήγαινε στον dialer γράψε *#*#4636#*#* και στα phone information κάνε disable στο transmitter κάνε επανεκινηση και ξαναπηγαινε και κάντο πάλι on. Τσέκαρε να κλείσεις και από τις sim disable enable και βγάλε και τις sim από το συρτάρι κάνοντας πάλι επανεκκίνηση. Αν έχεις 11s Official απλά βάλε το πακέτο με τις εφαρμογές και τη γλώσσα από το TWRP.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πααρα πολυ φιλε μου αλλα το εκανα επαναφορα και εστρωσε..προς το παρον τουλαχιστον...ελπιζω να μην μου ξαναβγαλει κανα τετοιο πραγμα παλι...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πααρα πολυ φιλε μου αλλα το εκανα επαναφορα και εστρωσε..προς το παρον τουλαχιστον...ελπιζω να μην μου ξαναβγαλει κανα τετοιο πραγμα παλι...

 

Κανένα πρόβλημα. Αν έχεις πάντως 11s Official βάλε το πακέτο που σου είπα γιατί έχω κάνει και μερικές βελτιώσεις και όλα πάνε σφαίρα και θα έχεις και Ελληνικά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ανεβάζεις στα γνωστά sites, μήπως κάποιος απ'έξω (πχ BetaHydri) κάνει κανένα "μαγικό" και φτιάξει και αυτά που της λείπουν ;

 

Αν και για μένα προσωπικά , αν σου δουλεύει όπως την έχεις φέρει μέχρι τώρα , μια χαρά θα είναι , να δούμε και εμείς λίγο χαρά στα "σκέλια" μας :lol: βρε παιδιά! ...Το US μου μέσα ...:mad:

 

Αν προλάβω στην ανεβάζω αύριο στο mega και κάνε δοκιμές και εσύ!

 

Φίλε Χρήστο , μια υπενθύμιση , όποτε βρεις χρόνο , ανέβασε την cm13 που έχεις ετοιμάσει , για να δούμε λίγο "φως" και εμείς.

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χρήστο , μια υπενθύμιση , όποτε βρεις χρόνο , ανέβασε την cm13 που έχεις ετοιμάσει , για να δούμε λίγο "φως" και εμείς.

Ευχαριστώ !

 

Τι να την κάνεις αφού έχει τα ίδια θέματα με την miui8? Αν φτιάξω την mui θα είναι θέμα 5 λεπτών να δουλέψει και η CM13! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις αφού έχει τα ίδια θέματα με την miui8? Αν φτιάξω την mui θα είναι θέμα 5 λεπτών να δουλέψει και η CM13! ;)

 

Αφού είναι έτσι , βέβαια δεν αξίζει να τη δώσεις ακόμα.

Απλά ρώτησα, γιατί είχες πει οτι έχει μόνο θέμα στον ήχο dts και στο ir.

Carry on :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 17s official σε CN με το twrp cuoco. Οταν κατεβαζω το update για την 18s το κινητο κανει reboot στο recovery, αλλα δε ξερω τι πρεπει να κανω απο εκει? Πρεπει να βρω το update και να το κανω install? Αν ναι, σε ποιο φακελο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ πάλι θα σας πρότεινα να βάλετε όλοι την στοκ και να έχετε το στοκ recovery. Είναι λίγο διαδικασία αλλά θα σας έρχονται αναβαθμίσεις και θα γίνονται εγκατάσταση ομαλά και ωραία. Τώρα αν επιμένετε για twrp και root και αλλαγές ρομ και άλλα τέτοια οκ, αλλά καλύτερα για μένα που θεωρώ ότι το ρουτ δεν είναι και αναγκαίο είναι να έχετε ένα καθαρό και μαμαδίσιο κινητό.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Crisbal η miui που φτιαχνεις θα δουλευει και στα CN? Η εφαρμογή της κάμερας θα είναι της miui? μπορεις να βαλεις την stock camera? γιατί ειναι πολυ καλη η stock το λεω

Φαίνεται πολύ καλή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Crisbal η miui που φτιαχνεις θα δουλευει και στα CN? Η εφαρμογή της κάμερας θα είναι της miui? μπορεις να βαλεις την stock camera? γιατί ειναι πολυ καλη η stock το λεω

Φαίνεται πολύ καλή δουλειά!

 

Εδώ για CN έτοιμη προς χρήση! https://mega.nz/#!PsxmjZiJ!VuYaIJjr8zR_a5b0woo6K98fsB3nwc8q93NaY5vN4ww

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες εγώ πάλι θα σας πρότεινα να βάλετε όλοι την στοκ και να έχετε το στοκ recovery. Είναι λίγο διαδικασία αλλά θα σας έρχονται αναβαθμίσεις και θα γίνονται εγκατάσταση ομαλά και ωραία. Τώρα αν επιμένετε για twrp και root και αλλαγές ρομ και άλλα τέτοια οκ, αλλά καλύτερα για μένα που θεωρώ ότι το ρουτ δεν είναι και αναγκαίο είναι να έχετε ένα καθαρό και μαμαδίσιο κινητό.

 

Αν είχαμε το CN να είσαι σίγουρος ότι θα το κάναμε!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! κατεβάζω και δοκιμάζω

 

[MOD][Xposed][EUI 5.8] LeEco EUI Moder

 

http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-leeco-eui-moder-t3416932

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Ενας φιλος μου θελει να παρει το τηλεφωνο μας,του ειπα πως εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος,με εξαιρεση ισως την μπαταρια

που θα ηθελα να ηταν λιγο μεγαλυτερης διαρκειας.Ολα τα αλλα μου αρεσουν ακομα και οι συντομευσεις της Le που ειναι ολες διαθεσιμες με το πατημα του αριστερου πληκτρου.

Επισης ξερω να του το σεταρω οταν ερθει με την official την καθαρη και μετα με τα ελληνικο πακετο που εφτιαξε ο φιλος μας ο CrisBal.

Αλλα επειδη τα χρηματα δεν τον νοιαζουν ιδιαιτερα ,τι αλλο κινητο ,παντα της Le θα ηταν καλυτερη επιλογη ισως?

Το le max 2?Καποιο αλλο ισως?

Αν καποιος εχει κατι να προτεινει,ευχαριστως να το κοιταξουμε.

Ευχαριστω

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι....Σε όποιον αρέσει να πειραματίζεται και να δοκιμάζει ας κοιτάξει εδώ!:happy:

http://www.letv.re/topic/1758-official_rom_58018s_mm_for_x800_us/

Κατέβασμα zip από εδώ (Διαβάστε πρώτα τα bugs)! https://mega.nz/#!5Nl3FLxR!b6bOhHmlbwfyh3W5zcnia361Dq1ZMcsATn7xV5BYZ1I

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι....Σε όποιον αρέσει να πειραματίζεται και να δοκιμάζει ας κοιτάξει εδώ!:happy:

http://www.letv.re/topic/1758-official_rom_58018s_mm_for_x800_us/

Κατέβασμα zip από εδώ (Διαβάστε πρώτα τα bugs)! https://mega.nz/#!5Nl3FLxR!b6bOhHmlbwfyh3W5zcnia361Dq1ZMcsATn7xV5BYZ1I

 

Χρήστο , καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις προσπάθειες που κάνεις για το "έρμο" US.

Aφού τη δοκιμάσουμε , μπορoύμε να γυρίσουμε πίσω στην official EUI 5.5 χωρίς πρόβλημα ; (imei κλπ.) .

Πιστεύω το έχεις δοκιμάσει έτσι ;

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο , καταρχήν ευχαριστώ πολύ για τις προσπάθειες που κάνεις για το "έρμο" US.

Aφού τη δοκιμάσουμε , μπορoύμε να γυρίσουμε πίσω στην official EUI 5.5 χωρίς πρόβλημα ; (imei κλπ.) .

Πιστεύω το έχεις δοκιμάσει έτσι ;

 

Φυσικά! Πάρτε backup τα πάντα για να τα έχετε. Βάλτε τα και στο Pc σας επίσης. Όταν θα τελειώσει το "παιχνίδι" με την 18s γυρνατε με το γνωστό τρόπο Restore πίσω στην 11s. Προτείνω να μην έχετε μέσα τις sim σε κάθε εγκατάσταση. Εννοείται την έχω βάλει - βγάλει πάνω από 20 φορές στις δοκιμές και ποτέ δεν έχασα IMEI έτσι. ;)

Την ανέβασα γιατί πολλοί χρήστες μου το ζήτησαν και μου είπαν ότι την είδε ο Ιταλός και είπε ότι αν είχε τις αλλαγές που έκανα θα μπορούσε να την τελειοποιήσει! Μακάρι.. Καλοδεχούμενη η κάθε βοήθεια.. Εγώ άλλωστε δεν κάνω κάτι ούτε για Donate ούτε για promo σε sites και αυτό το ξέρετε. Μου αρέσει απλά να ασχολούμαι όποτε έχω χρόνο, για να καλυτερεψω το τηλέφωνο μας! :rolleyes:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...