Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή την στιγμή, είμαι με official recovery και official rom 11s. Όταν προσπαθώ να περάσω twrp recovery με fastboot, ναι μεν περνάει κανονικά το recovery, αλλά μετα, όταν πάω να περάσω ή την official 11s, ή την 14s του cuocco, ενώ φαίνεται στο κινητό ότι ολοκληρώνεται κανονικά η διαδικασία, μόλις κάνω επανεκίνηση, με πάει πάλι στο recovery, και δεν μπαίνει στο σύστημα. Επίσης, μέσα στο twrp, πηγαίνοντας στο mount, και προσπαθώντας να τικάρω το system,αυτό δεν τικάρεται. Και φυσικά, έχοντας το κινητο συνδεμένο με τον υπολογιστή, οι μόνοι φακέλοι που φαίνονται, είναι του twrp και το zip της rom, τίποτε άλλο. Ελπίζω να έγινα ποιο κατανοητός τώρα. Όπως και να έχει, ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Αυτή την στιγμή, είμαι με official recovery και official rom 11s.

2. Όταν προσπαθώ να περάσω twrp recovery με fastboot, ναι μεν περνάει κανονικά το recovery, αλλά μετα, όταν πάω να περάσω ή την official 11s, ή την 14s του cuocco, ενώ φαίνεται στο κινητό ότι ολοκληρώνεται κανονικά η διαδικασία, μόλις κάνω επανεκίνηση, με πάει πάλι στο recovery, και δεν μπαίνει στο σύστημα. Επίσης, μέσα στο twrp, πηγαίνοντας στο mount, και προσπαθώντας να τικάρω το system,αυτό δεν τικάρεται. Και φυσικά, έχοντας το κινητο συνδεμένο με τον υπολογιστή, οι μόνοι φακέλοι που φαίνονται, είναι του twrp και το zip της rom, τίποτε άλλο. Ελπίζω να έγινα ποιο κατανοητός τώρα. Όπως και να έχει, ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια.

λίγο μπερδεμένα πάλι τα βλέπω

1. έβαλες την original rom https://sites.google.com/site/l1prousx800/ με το stock recovery , αν ναι , Ο.Κ.

2. εγκατάσταση , twrp recovery , το κατεβάζεις το αποσυμπιέζεις στο κινητό σου https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145290

με ανοιχτό το κινητό , το συνδέεις στο υπολογιστή σου , τρέχεις το Le1PRO-TWRP-INSTALLER , ακολουθείς οδηγίες ΟΧΙ πιστά , δηλαδή

πατάς το πρώτο backspace , αλλά όταν σου πει πάλι να πατήσεις το backspace (δεν το πατάς) , εσύ πατάς το δύο πλήκτρα του κινητού ταυτόχρονα τα Power και το volume up (+) , είσαι σε recovery

(αριστερά έχει ένα τετραγωνάκι το τσεκάρεις , swipe απο αριστερά στα δεξιά)

σε recovery

1. Reboot=>Recovery (για να δει σωστά τα αρχεία και να μην έχεις αστοχία)

2. για οποιοδήποτε αρχείο .zip , για την γλώσσα δεν χρειάζεται

Wipe=>ADVANCED WIPE , και επιλέγεις dalvik cache , and cache

swipe απο αριστερά στα δεξιά

3. πίσω , πίσω , install=>βρίσκεις τα Ελληνικά, τα επιλέγεις

swipe από αριστερά στα δεξιά , όταν τελειώσει η εγκατάσταση

5. wipe caches (δεν θα το κάνεις για την γλώσσα) και reboot to system

αν τα κάνεις έτσι και δεν...., περίμενε λίγες ημέρες το νέο αρχείο της γλώσσας

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

2. για οποιοδήποτε αρχείο .zip , για την γλώσσα δεν χρειάζεται

Wipe=>ADVANCED WIPE , και επιλέγεις dalvik cache , and cache

swipe απο αριστερά στα δεξιά

3. πίσω , πίσω , install=>βρίσκεις τα Ελληνικά, τα επιλέγεις

swipe από αριστερά στα δεξιά , όταν τελειώσει η εγκατάσταση

5. wipe caches (δεν θα το κάνεις για την γλώσσα) και reboot to system

αν τα κάνεις έτσι και δεν...., περίμενε λίγες ημέρες το νέο αρχείο της γλώσσας

Καλημέρα!

1. Όλα όπως τα είπε ο torra33 αλλά θα σου πρότεινα να περάσεις σωστά αν δεν έχει μπει το TWRP και να κάνεις wipe και την internal και αφού μπεις twrp recovery ξανά να μπεις σε αυτό να του επιτρέψεις στην αρχική οθόνη την διαχείριση του αποθηκευτικού χώρου. Μετά βάλε και και την rom από USB OTG.

2. Σωστά...

3. Αν περάσουμε το αρχείο γλώσσας καπάκι μετά από clean install rom χωρίς να μπούμε να κάνουμε setup Login κλπ κρασάρει το Google play services λόγω unsupported local αφού τα GAPPS της Official δεν υποστηρίζουν Ελλάδα, γι αυτό και ο Ιταλός βάζει Custom GAPPS . Βάζουμε την rom μπαίνουμε στο σύστημα κάνουμε όλες τις ρυθμίσεις και αφού ολοκληρωσουμε ξαναπάμε TWRP βάζουμε την γλώσσα και κάνουμε απλή επανεκινηση στο σύστημα ΧΩΡΙΣ WIPE!

4. Αύριο θα ανεβάσω το καινούργιο πακέτο που και αυτό μπαίνει με τον ίδιο τρόπο και δεν χρειάζεται να είσαι root γιατί ενσωματώνεται στο σύστημα και η γλώσσα υπάρχει κανονικά στις ρυθμίσεις του συστήματος χωρίς την πρόσθετη εφαρμογή morelangs ;)

5. Έτσι ακριβώς!

6. Υπαρχουν οδηγίες και για άλλα στην πρώτη σελίδα του νήματος

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

--------------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΕΟΥ MEGA_ GREEK _LANGUAGE_ PACK ΓΙΑ ΤΟ Χ800_US 07/10/2016--------------------

 

Καλημέρα και πάλι σε όλη την παρέα.

Επιτέλους κατάφερα να βρω λίγο χρόνο και βελτίωσα το μεταγλωττισμένο zip, με τις περισσότερες εφαρμογές της official 5.5.011s και φυσικά με τα Ελληνικά. Το εγκατέστησα και το δουλεύω εδώ και δύο εβδομάδες τουλάχιστον, χωρίς κανένα πρόβλημα. Διόρθωσα και κάποια λάθη στον κώδικα της rom που βρήκα στο SystemUI & Launcher3 και πάνε σφαίρα!!!

Περιλαμβάνει dtwp

και color service

και το screen off (πάνω δεξιά στο ρολόι).

Επίσης δεν χρειάζεται root γιατί όλα είναι ενσωματωμένα στο σύστημα ποια!! Τα υπόλοιπα δείτε τα!

 

Γενικά, έκανα ότι καλύτερο μπορούσα....:p

 

----------ΟΔΗΓΙΕΣ----------

Πρώτα από όλα έχουμε την official rom εγκατεστημένη και σεταρισμένη https://sites.google.com/site/l1prousx800/ και εγκατεστημένο το τελευταίο TWRP http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6934049#post6934049

1. Κατεβάζουμε το .zip και το αποθηκεύουμε χύμα στο κινητό ή σε USB.

2. Μπαίνουμε TWRP και κάνουμε full backup τα πάντα για καλό και για κακό και μετά κάνουμε επανεκκίνηση στο recovery.

3. Πατάμε το INSTALL και βρίσκουμε το φάκελο Greek_Lang_Pack_X800_US_11S_official_07_10_2016 και εγκαθιστούμε το zip, με τον γνωστό τρόπο.

4. Αφού τελειώσει ,πατάμε reboot to system χωρίς WIPE!

5. Πηγαίνουμε στις ρυθμίσεις του συστήματος εκεί που είναι οι γλώσσες βλέπουμε τα Ελληνικά και απλά τα επιλέγουμε.

6. Δεν χρειάζεται να είμαστε root όλα είναι ενσωματωμένα στο σύστημα.

7. Όσοι έχουν περάσει το παλιό, μπορούν να περάσουν από πάνω αυτό.

TIP1.) Για όσους έχουν stock recovery θα πρέπει να περάσουν ΤWRP και μετά εγκατάσταση!!

Έχω προσθέσει πολλούς ήχους ειδοποιήσεων και μερικές βελτιώσεις γενικότερα.

TIP2) Εχω ετοιμάσει και μία φουλ rom που το περιλαμβάνει αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται.Όποιος θέλει μου λέει να την ανεβάσω και να του δώσω λινκ.:D

download MEGA link: https://mega.nz/#!EJlWGAqA!NHjtbxC0CubRzRE8oIG2VPMbc7f9wsMft2mLeVLoEo8

edit Ελπίζω σε καμία εβδομάδα να έχω ευχάριστα νέα και για την;17s για τα US.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ένα πρόβλημα, κατέβασα το παιχνίδι HIT (κάπου στα 2-2,5GB) και μετά από 1-2 λεπτά που παίζω το σύστημα το τερματίζει αυτόματα και γράφει abnormal game...

 

Edit: Απλά φταίει μου είμαι root οπότε κομπλέ όλα :)

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

TIP2) Εχω ετοιμάσει και μία φουλ rom που το περιλαμβάνει αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται.Όποιος θέλει μου λέει να την ανεβάσω και να του δώσω λινκ.:D

download MEGA link: https://mega.nz/#!EJlWGAqA!NHjtbxC0CubRzRE8oIG2VPMbc7f9wsMft2mLeVLoEo8

edit Ελπίζω σε καμία εβδομάδα να έχω ευχάριστα νέα και για την;17s για τα US.

 

Πολυ καλη δουλεια συνονοματε! Θα ηθελα κι εγω το λινκ με τη φουλ ρομ.

Οταν λες για 17s, ετοιμαζεις port ή ξερεις κατι εκ των εσω;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Billator

Άσχετο, από την υπογραφή σου βλέπω ότι έχεις περάσει από redmi note 3 pro.

Δώσε μερικές εντυπώσεις ανάμεσα σε X800 us. Από εμπειρία χρήσης κυρίως, όχι από specs. :)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη δουλεια συνονοματε! Θα ηθελα κι εγω το λινκ με τη φουλ ρομ.

Οταν λες για 17s, ετοιμαζεις port ή ξερεις κατι εκ των εσω;

Κάτι μεταξύ τών δύο!:lol::p

Αύριο άν προλάβω θά ανεβασω καί τήν rom γιά οποίον θέλει αλλά να ξέρετε ότι θα πρέπει νά είστε root για να δουλέψει σωστά η γλώσσα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια μου εχετε φτιαξει -στησει σωστα το κινητο!!!!!ΠΕΤΑΕΙ!!

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

--------------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΕΟΥ MEGA_ GREEK _LANGUAGE_ PACK ΓΙΑ ΤΟ Χ800_US 07/10/2016--------------------

 

Καλημέρα και πάλι σε όλη την παρέα.

Επιτέλους κατάφερα να βρω λίγο χρόνο και βελτίωσα το μεταγλωττισμένο zip, με τις περισσότερες εφαρμογές της official 5.5.011s και φυσικά με τα Ελληνικά. Το εγκατέστησα και το δουλεύω εδώ και δύο εβδομάδες τουλάχιστον, χωρίς κανένα πρόβλημα. Διόρθωσα και κάποια λάθη στον κώδικα της rom που βρήκα στο SystemUI & Launcher3 και πάνε σφαίρα!!!

Περιλαμβάνει dtwp

και color service

και το screen off (πάνω δεξιά στο ρολόι).

Επίσης δεν χρειάζεται root γιατί όλα είναι ενσωματωμένα στο σύστημα ποια!! Τα υπόλοιπα δείτε τα!

 

Γενικά, έκανα ότι καλύτερο μπορούσα....:p

 

----------ΟΔΗΓΙΕΣ----------

Πρώτα από όλα έχουμε την official rom εγκατεστημένη και σεταρισμένη

1. Κατεβάζουμε το .zip και το αποθηκεύουμε χύμα στο κινητό ή σε USB.

2. Μπαίνουμε TWRP και κάνουμε full backup τα πάντα για καλό και για κακό και μετά κάνουμε επανεκκίνηση στο recovery.

3. Πατάμε το INSTALL και βρίσκουμε το φάκελο Greek_Lang_Pack_X800_US_11S_official_07_10_2016 και εγκαθιστούμε το zip, με τον γνωστό τρόπο.

4. Αφού τελειώσει ,πατάμε reboot to system χωρίς WIPE!

5. Πηγαίνουμε στις ρυθμίσεις του συστήματος εκεί που είναι οι γλώσσες βλέπουμε τα Ελληνικά και απλά τα επιλέγουμε.

6. Δεν χρειάζεται να είμαστε root όλα είναι ενσωματωμένα ποια.

7. Όσοι έχουν περάσει το παλιό, μπορούν να περάσουν από πάνω αυτό.

TIP1.) Για όσους έχουν stock recovery θα πρέπει να περάσουν ΤWRP και μετά εγκατάσταση!!

Έχω προσθέσει πολλούς ήχους ειδοποιήσεων και μερικές βελτιώσεις γενικότερα.

TIP2) Εχω ετοιμάσει και μία φουλ rom που το περιλαμβάνει αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται.Όποιος θέλει μου λέει να την ανεβάσω και να του δώσω λινκ.:D

download MEGA link: https://mega.nz/#!EJlWGAqA!NHjtbxC0CubRzRE8oIG2VPMbc7f9wsMft2mLeVLoEo8

edit Ελπίζω σε καμία εβδομάδα να έχω ευχάριστα νέα και για την;17s για τα US.

Πέρασα την γλώσσα και όλα δουλεύουν σούπερ. Πραγματικά ένα μεγάλο μπράβο τόσο σε εσένα και όλους όσους έχουν βοηθήσει.

 

Και το double tap δουλεύει άψογα.

 

ΥΓ. Το μόνο που δεν έχω καταφέρει είναι να δουλέψω το dlna με την smart TV. Για κάποιο λόγο δεν μπορεί να βρει την τηλεόραση μου και να κάνω προβολή φωτογραφιών ή και βίντεο. Με το Samsung Galaxy s2 δουλεύει κανονικά. Εάν ξέρει κανείς ας με βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μεταξύ τών δύο!:lol::p

Αύριο άν προλάβω θά ανεβασω καί τήν rom γιά οποίον θέλει αλλά να ξέρετε ότι θα πρέπει νά είστε root για να δουλέψει σωστά η γλώσσα.;)

 

Αν μπορείς δώσε και σύντομες οδηγίες για την εγκατάσταση. Κανονικά μέσω twrp θα πάει;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς δώσε και σύντομες οδηγίες για την εγκατάσταση. Κανονικά μέσω twrp θα πάει;;

Φυσικά! Κανονικά όπως όλες οι rom.

Ανεβαίνει......

ULL_ROM.jpg

Μπαίνουμε TWRP>WIPE>SWIPE TO FACTORY RESET>BACK>INSTALL>βρίσκουμε την rom(Le1PRO_US_X800-GR_Edition-CrisBalGreece-5.5.011S_RL)>SLIDE TO INSTALL>αφού τελειώσει>BACK>WIPE>SWIPE TO FACTORY RESET>(Εδώ προτείνω να περάσετε κατευθείαν το τελευταίο (TWRP με τον SuperSU-v2.78 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6934049#post6934049

REBOOT TO SYSTEM>Περνάμε το setup με Αγγλικά,μπαίνουμε επιφ.εργασίας, πατάμε Morelangs>el-GR> Τέλος!;)

edit To είπα παραπάνω και θα το ξαναπώ.Όσοι έχουν στημένη την μαμά rom ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να την βάλουν και να χάσουν τις εφαρμογές τους. Απλά βάλτε το Language_Pack!! (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6929470#post6929470)!!!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

οι οθόνη που πήρες ήρθε μαζι με κολλητική ταινία ή θα πρέπει να την παραγγείλουμε ξεχωριστά? μπορεις να μου δώσεις link από που τα παράγγειλες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα αυτά τα κινητά με τις μεγάλες οθόνες και οπωσδήποτε με πολύ βάρος αν σου πέσουν κάτω θα είσαι πολύ τυχερός να μην σπάσει η οθόνη. Μεγάλη οθόνη με βάρος κακός συνδυασμός. Όταν θα βγάλουν πλαστικές οθόνες και άθραυστες τότε μόνο θα γλυτώσουμε.

 

η οθόνη που παράγγειλες ήρθε μαζί με κολλητική ταινία ή πρέπει να την παραγγείλουμε ξεχωριστά? μπορείς να δώσεις καποια link για να τα παραγγείλω?

Link to comment
Share on other sites

σημερα ατυχησα ...μου εσπασε η οθονη στο χ800 που εχω ....βεβαια παραγγειλα οθονη ....αλλα ελεγα να παρω αλλο ενα τηλεφωνο για ....Βackup....

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απλα τι να προσεξω για να παρω την cn εκδοση και οχι τη us..

Link to comment
Share on other sites

1.) σημερα ατυχησα ...μου εσπασε η οθονη στο χ800 που εχω ....βεβαια παραγγειλα οθονη ....αλλα ελεγα να παρω αλλο ενα τηλεφωνο για ....Βackup....

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2.)απλα τι να προσεξω για να παρω την cn εκδοση και οχι τη us..

1.) Δεν πειράζει αλλάζει σχετικά εύκολα και κοστίζει η ορίτζιναλ μόνο 40€.

2.)Απλά πάρε αυτό :http://m.everbuying.net/product1173963.html

ή Xiaomi note 3 pro ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η οθόνη που παράγγειλες ήρθε μαζί με κολλητική ταινία ή πρέπει να την παραγγείλουμε ξεχωριστά? μπορείς να δώσεις καποια link για να τα παραγγείλω?

 

Δες εδώ : http://m.ebay.com/itm/262503165367?_mwBanner=1 και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6879343#post6879343

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

-------- X800_US - OFFICIAL ROM 5.5.011S_RL_GREEK_EDITION-----

Για όσους μου την ζητήσανε να την ανεβάσω.

Εχει ενσωματωμένα τα Ελληνικά στις εφαρμογές της, όλα τα Letv θέματα, επιφάνειας εργασίας, όλους τους ήχους συστήματος και μερικά battery drain tweaks και memory usage.

Όποιος θέλει την δοκιμάζει, αλλά αν έχετε την official ήδη προτιμήστε το τελευταίο πακέτο γλώσσας

( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6929470#post6929470 )!

 

>>>>>>>>ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ<<<<<<<<<

Κατ αρχήν έχουμε εγκατεστημένο τόTWRP recovery αν δεν το έχουμε εδώ το τελευταίο με τον αναβαθμισμένοSuperSU http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6934049#post6934049

Μπαίνουμε στο TWRP>WIPE>SWIPE TO FACTORY RESEΤ>BACK>INSTALL>βρίσκουμε την rom (Le1PRO_US_X800-GR_Edition-CrisBalGreece-5.5.011S_RL)>SLIDE TO INSTALL

Αφού τελειώσει>BACK>WIPE>SWIPE TO FACTORY RESET ή davlik/cache(τα γνωστά)>(Εδώ προτείνω να περάσετε κατευθείαν το τελευταίο SuperSU-v2.78 επιτρεποντας την εγκατάστασή του από το recovery.

Αφού μπει και ο SU κάνουμε REBOOT TO SYSTEM> Μετά το logo EUI αναμονή 2λ 25δευτερ. και μπαίνει στο setup. Περνάμε το Google & Letvsetup με Αγγλικά,μπαίνουμε επιφ.εργασίας, πατάμε Morelangs>el-GR> Τέλος!;)

Link:

https://mega.nz/#!9Rki0Drb!jWLvi_KNpvUOFPAn_STHmYsF9v3jCi1IhBhFdg-Vhzg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος :cool: Θα την δοκιμάσω κ εγώ και θα σου πω εντυπώσεις...

 

Αυτόν τον καιρό σκέφτομαι σοβαρά τα αλλάξω το le 1 pro για να πάρω το le 3 pro :p Λέτε να αξίζει ή να περιμένουμε τον snapdragon830?

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

1.) Ωραίος :cool: Θα την δοκιμάσω κ εγώ και θα σου πω εντυπώσεις...

 

2.)Αυτόν τον καιρό σκέφτομαι σοβαρά τα αλλάξω το le 1 pro για να πάρω το le 3 pro :p Λέτε να αξίζει ή να περιμένουμε τον snapdragon830?

1.) Δεν θα καταλάβεις διαφορές η μαμά rom είναι με την γλώσσα και μερικά έξτρα πραγματάκια.

2.) Περίμενε τον 830! Όχι ότι δεν αξίζει και το Le3 Pro αλλά αν πας για νέα αγορά γιατί να μην έχεις ότι ποιο τελευταίο έχει βγει? ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα ανακάλυψα πως το πρόγραμμα του τηλεχειριστηρίου μου έχει 2-3 μάρκες. Μάλλον μετά που ξαναπερασα τη ρομ σβήστηκαν οι υπόλοιπες. Καμιά ιδέα κανένας τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα ανακάλυψα πως το πρόγραμμα του τηλεχειριστηρίου μου έχει 2-3 μάρκες. Μάλλον μετά που ξαναπερασα τη ρομ σβήστηκαν οι υπόλοιπες. Καμιά ιδέα κανένας τι κάνω;

Καλημέρα. Βάλε το πακέτο με τα Ελληνικά και το έχει μέσα με όλες τις μάρκες και Ελληνικά....:lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6929470#post6929470

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

-------- X800_US - OFFICIAL ROM 5.5.011S_RL_GREEK_EDITION-----

 

Εγκατασταθηκε με απολυτη επιτυχια! Ολα τα εξτραδακια που εχεις ενσωματωσει λειτουργουν αψογα! Ενα μεγαλο ευχαριστω απο εμενα!

 

Να ρωτησω και ενα γενικο τωρα: εχει ασχοληθει κανεις να κανει το notification led να τον υπακουσει; ειχα δοκιμασει με καποιες εφαρμογες παλιοτερα αλλα χωρις επιτυχια.

 

@Billator αν θελεις πες κατι πανω σε αυτο που σε ρωτησα παραπανω.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εγκατασταθηκε με απολυτη επιτυχια! Ολα τα εξτραδακια που εχεις ενσωματωσει λειτουργουν αψογα! Ενα μεγαλο ευχαριστω απο εμενα!

 

Να ρωτησω και ενα γενικο τωρα: εχει ασχοληθει κανεις να κανει το notification led να τον υπακουσει; ειχα δοκιμασει με καποιες εφαρμογες παλιοτερα αλλα χωρις επιτυχια.

 

@Billator αν θελεις πες κατι πανω σε αυτο που σε ρωτησα παραπανω.

Το μόνο που κάνω εγώ, είναι να απενεργοποιώ από τον βοηθό μπαταρίας τον αυτόματο καθαρισμό των εφαρμογών πχ viber watsup FB κλπ και μου εμφανίζονται και στην οθόνη στο launcher και με Led. Θα το ξανατσεκάρω και θα σου πω γιατί αυτή την στιγμή φοράω την CM 13 και κάνω τις δοκιμές μου (PORT από την CM 13 του ONE PLUS 2) ! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@Billator αν θελεις πες κατι πανω σε αυτο που σε ρωτησα παραπανω.

 

Αν σου πω ότι τώρα το είδα που μου το είπες; :p

 

Δεν συγκρίνονται σαν κινητά. Το letv είναι πιο σφαιράτο σε όλα του. Τα μόνα κακά είναι η αυτονομία και η έλλειψη δακτυλικού αποτυπώματος.

Οκ στο δικό μας μοντέλο (US) το κακό είναι και τα update, αλλά ακόμα δεν μου φαίνεται να μου λείπει κάτι από τα 6, ίσως απλά καλύτερη αυτονομία να είχαμε.

 

Στο χέρι το letv φαίνεται πολύ πιο στιβαρό αν κ πιο βαρύ και παχύ εμένα με βόλεψε περισσότερο.

Φωτογραφική από τότε που άλλαξα apk κ έφυγα από το stock είμαι πλήρως ικανοποιημένος με το letv και σε αυτό το κομμάτι όπου το redmi 3 pro πάσχει επίσης...

 

Overall θα ήθελα καλύτερη αυτονομία, και καλύτερο wifi από το letv μονο (και το σήμα με προδίδει μερικές φορές ίσως φταίει που δεν έβαλα ακόμα την στοκ rom). Αλλά σαν εμπειρία χρήσης πιστεύω δεν συγκρίνεται. Όλα τα κάνει ένα κλικ πιο γρήγορα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Θα ήθελα να δοκιμάσω κάποιο πρόγραμμα για την φωτογραφική μηχανή γιατί παρατηρώ ότι σε χώρο που υπάρχει LED φωτισμός μου βγάζει τις φωτογραφίες και τα βίντεο με γραμμές γιατί συντονίζει. Γνωρίζεται κάποια apk να δοκιμάσω?

 

Υ.Γ. Σχετικά με το dlna που γράφω πιο πάνω υπάρχει κανείς που να το έχει δουλέψει?

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα των συμφορουμιτών του Χ800+ :)

 

Όπως ήδη ξέρετε, από προχθές ανέβασα την Official rom για το US με τα Ελληνικά ενσωματωμένα.

Έτσι λοιπόν αποφάσισα, ότι θα έπρεπε να έχουμε και το δικό μας τελευταίο TWRP recovery με Ελληνικά

και φυσικά με το τελευταίο SUPERSU 2.78 ενσωματωμένο, αναβαθμισμένο και έτοιμο για φλασάρισμα κατευθείαν από το TWRP, χωρίς να περιμένουμε την αναβάθμισή του από το PLAY.:p

Φυσικά το Interface είναι ανανεωμένο και πλήρες Ελληνικό! Εγκαταστήστε το και θα καταλάβετε!

 

----------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ---------

1.) Κατεβάζουμε το zip από εδώ: https://mega.nz/#!sQlB3YKS!Nro5HrOAO6e3lN71U22whHZaSKp_UZPmkPA7D5ACkDY

2.) Το ξεζιπάρουμε και μέσα στο φάκελο Le1Pro_US_TWRP_3.0.2-CRISBAL_GR_Team_v1 βρίσκουμε το Le1PRO-TWRP-INSTALLER.exe

3.) Συνδέουμε το κινητό με το PC και κρατάμε πατημένα τα πλήκτρα Vol(-) & Power on/off μέχρι να εμφανιστεί ο πιγκουίνος

3.) Πατάμε Δεξί κλικ εκτέλεση ως διαχειριστής στο Le1PRO-TWRP-INSTALLER.exe, πατάμε ΜΙΑ φορά backspace και αντί για δεύτερη ( όπως λέει το πρόγραμμα) εμείς κρατάμε πατημένα τα πλήκτρα Vol (+) και Power on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και τα αφήνουμε.

4.) Μπαίνουμε recovery και αν πάμε στα settings, μπορούμε να επιλέξουμε τα Ελληνικά ως κύρια γλώσσα.

Άντε καλορίζικο.... ;)

Περιμένω εντυπώσεις.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...