Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτησε όπως είναι για πολύ ώρα (μην τα αφήσεις) τα vol+ KAI power μέχρι να γράψει Leeco recovery. Μετά άστα μπες recover και κάνε αυτό που θες σωστά. :)

editΜπαταρία έχει? Το είχες φορτίσει καλά πριν? Αν όχι βάλτο για φόρτιση τουλάχιστον 1 ώρα

 

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχετε δει διαφορα στο σημα wifi μετα απο αλλαγη rom ?

ποια rom για εσας εχει καλυτερο σημα wifi?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

1. Εχετε δει διαφορα στο σημα wifi μετα απο αλλαγη rom ?

2. ποια rom για εσας εχει καλυτερο σημα wifi?

1. όχι

2. καμία ούτε στο CN ούτε στο US , τουλάχιστον αυτές που βασίζονται στην μαμά rom , για την CM δεν θυμάμαι

όταν θα έλθει το τηλέφωνο από το service στην Κίνα (μετά από 2 μήνες :lol::lol:) θα σου πω , (αν βρεθεί συμβατή κεραία απο Χ900 ....)

αν θα έχει διαφορά θα είναι μικρή , αν παρατήρησε κάποιος διαφορά , θα σου πει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβγαλε ο Ιταλός την 17s για CN

https://mega.nz/#!90NhjSCY!t-cb9Hh4u2mbR4r8oZIXYljjjYg8-Tc9ccS1sL4PfP0

 

Θα την δοκιμάσω αύριο μεθαύριο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία. Δεν μπορεί να το δει με τίποτα ο υπολογιστής μου (windows 8.1 64bit). Κατέβασα drivers, αλλά μούγκα. Στη διαχείριση συσκευών το εμφανίζει με θαυμαστικό. Καμιά ιδέα από κάποιον που είχε παρόμοιο θέμα? Εχω αλλάξει 2-3 θύρες usb
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία. Δεν μπορεί να το δει με τίποτα ο υπολογιστής μου (windows 8.1 64bit). Κατέβασα drivers, αλλά μούγκα. Στη διαχείριση συσκευών το εμφανίζει με θαυμαστικό. Καμιά ιδέα από κάποιον που είχε παρόμοιο θέμα? Εχω αλλάξει 2-3 θύρες usb

 

για ψαξε για qalcomm drivers, ίσως δουλέψει...

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Guys hi, εδωσα το κινητο σε ενα φιλο μου και του εκανε OTA force install την 17s. Ειχε την Rusch 15s, TWRP και ητανε rooted. Μου το ειπε και δεν το πιστευα, lol
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία. Δεν μπορεί να το δει με τίποτα ο υπολογιστής μου (windows 8.1 64bit). Κατέβασα drivers, αλλά μούγκα. Στη διαχείριση συσκευών το εμφανίζει με θαυμαστικό. Καμιά ιδέα από κάποιον που είχε παρόμοιο θέμα? Εχω αλλάξει 2-3 θύρες usb

Πάτα στο εικονίδιο έναρξη αριστερά των Windows.

Κράτα πατημένο το shift ή control (δεν είμαι 100%} σίγουρος)και πάτα επανεκινηση.

Θα μπει σε επιφάνεια troubleshooting.

Πάτα επανεκινηση.

Μόλις ξεκινήσει πάτα το 7 που απενεργοποιει τα verify signature των drivers.

Mπες windows και εγκατέστησε τους drivers.

Συνδεσε το κινητό.

Πήγαινε διαχείριση συσκευών.

Αν το είδε είσαι οκ.

Αν οχι (κίτρινο τρίγωνο) βάλτους χειροκίνητα.

Δεξί κλικ ενημέρωση>από αρχείο υπολογιστή >Android ADB drivers.

Τέλος!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία. Δεν μπορεί να το δει με τίποτα ο υπολογιστής μου (windows 8.1 64bit). Κατέβασα drivers, αλλά μούγκα. Στη διαχείριση συσκευών το εμφανίζει με θαυμαστικό. Καμιά ιδέα από κάποιον που είχε παρόμοιο θέμα? Εχω αλλάξει 2-3 θύρες usb

 

Αυτο το εχεις κανει? http://www.howtogeek.com/167723/how-to-disable-driver-signature-verification-on-64-bit-windows-8.1-so-that-you-can-install-unsigned-drivers/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το συνέδεσα στην usb 3.0 του laptop και το βρήκε αμέσως. Στον σταθερό ακόμα αλλά never mind...

Ευχαριστώ για την βοήθεια των συμφορουμιτών !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το σταθερό δοκίμασε λίγο ν το βάλεις σε λειτουργία κάμερας ,έτσι δούλεψε εμένα

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αλήθεια σε λειτουργία κάμερας δούλεψε και σε μένα... Περίεργα πράγματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Αναφέρω...

Σημερινή δοκιμή με clean stock 17s σε GPS κλείδωσε σε 1 λεπτό και κάτι... (Here maps offline mode) και για μία διαδρομή από Αθήνα έως Λάρισα (με τρελλή κακοκαιρία) και κίνηση σε στενά της Λάρισας δεν έχασε ούτε μέτρο! Δεν ξέρω αν έτυχε το σίγουρο πάντως ήταν πώς πέτυχε!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ζητώ την βοήθεια σας σχετικά με ένα letv le1 pro που αγόρασα πριν από περίπου 3 μήνες από το tinydeal.

 

Το κινητό ήταν για την γυναίκα ενός φίλου μου που ήθελε μία σωστή αναβάθμιση από Samsung Galaxy S3.

H χρήση του ήταν μόνο ελαφρύ gaming, σερφάρισμα και ως τηλέφωνο.

 

Φυσικά δεν πειράξαμε καθόλου την ROM που φορούσε και ούτε έκανα τον κόπο να δω κιόλας ποια φορούσε (λίγα Ελληνικά οπότε μάλλον multilanguage).

 

Το θέμα είναι ότι από χθες το κινητό έκλεισε μόνο του (όχι από έλλειψη μπαταρίας) και σήμερα δεν ανοίγει. Το βάζουμε για φόρτιση νεκρό πάλι και δοκιμή κιόλας με 3 φορτιστές (2 le eco και ένας απλός με αντάπτορα για Usb type c).

Φίλος μέτρησε με πολύμετρο και είδε ότι κατά την φόρτιση το κινητό τραβάει περί τα 900 mA. Το κόκκινο λαμπάκι φόρτισης δεν ανάβει και φυσικά δεν ανοίγει ακόμα και αν πατήσω παρατεταμένα το volume up + power on.

 

Έχω στείλει ήδη μήνυμα στο tinydeal για επιστροφή αλλά μήπως εσείς ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ζητώ την βοήθεια σας σχετικά με ένα letv le1 pro που αγόρασα πριν από περίπου 3 μήνες από το tinydeal.

 

Το κινητό ήταν για την γυναίκα ενός φίλου μου που ήθελε μία σωστή αναβάθμιση από Samsung Galaxy S3.

H χρήση του ήταν μόνο ελαφρύ gaming, σερφάρισμα και ως τηλέφωνο.

 

Φυσικά δεν πειράξαμε καθόλου την ROM που φορούσε και ούτε έκανα τον κόπο να δω κιόλας ποια φορούσε (λίγα Ελληνικά οπότε μάλλον multilanguage).

 

Το θέμα είναι ότι από χθες το κινητό έκλεισε μόνο του (όχι από έλλειψη μπαταρίας) και σήμερα δεν ανοίγει. Το βάζουμε για φόρτιση νεκρό πάλι και δοκιμή κιόλας με 3 φορτιστές (2 le eco και ένας απλός με αντάπτορα για Usb type c).

Φίλος μέτρησε με πολύμετρο και είδε ότι κατά την φόρτιση το κινητό τραβάει περί τα 900 mA. Το κόκκινο λαμπάκι φόρτισης δεν ανάβει και φυσικά δεν ανοίγει ακόμα και αν πατήσω παρατεταμένα το volume up + power on.

 

Έχω στείλει ήδη μήνυμα στο tinydeal για επιστροφή αλλά μήπως εσείς ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

Δέν ξέρω άν δοκιμάσετε νά τό αφήσετε 12ωρες γιά φόρτιση καί μετά νά τό βαλετε σέ λειτουργία.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω άν δοκιμάσετε νά τό αφήσετε 12ωρες γιά φόρτιση καί μετά νά τό βαλετε σέ λειτουργία.

 

Χρήστο έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο?

 

Τώρα που το έβαλα να φορτίσει ξεκίνησε κανονικά η φόρτιση και το κινητό άνοιξε...

 

Να αλλάξω την ROM και να βάλω του Ιταλού μήπως και βελτιωθούν τα πράγματα?

Edited by Diabolic
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο?

 

Τώρα που το έβαλα να φορτίσει ξεκίνησε κανονικά η φόρτιση και το κινητό άνοιξε...

 

Να αλλάξω την ROM και να βάλω του Ιταλού μήπως και βελτιωθούν τα πράγματα?

Πολλές φορές και σε πολλούς συμφορουμίτες συμπεριλαμβανομένου και του CrisBal! :lol::p

Αν δεις πίσω στην 249_255 σελίδα θα βρεις πολλά παιδιά που είχαν αυτό το θέμα. Σημαντικό είναι να μην φτάνει κάτω από το 5%γιατι πχ με 1% δείχνει νεκρό και θέλει 1- 2 ώρες + να δείξει ότι φορτίζει. Ναι βάλε την Official https://sites.google.com/site/l1prousx800/

ή την 11s - 14s του Ιταλού να ησυχάσεις από trojan malware κλπ. Αν βάλεις την Official βάλε μετά και το πακέτο γλώσσας που έχουμε εδώ στο forum με τα Ελληνικά. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6892822#post6892822 :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, είμαι με τη 10s του ιταλού και θέλω να βάλω κάποια άλλη. Την 17s τη δοκίμασε κανείς να μας πει μια γνώμη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε papia777 ναι φοραω στο cn μου εδώ και περίπου 2 εβδομάδες την 17s και με βαριά χρήση μέχρι στιγμής όλα πάνε ρολόϊ.

Wifi τα γνωστά... GPS πολύ καλύτερο, λειτουργούν κανονικά οι IR.

Ή μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα με την 10s (αυτή είχα πριν από τον ιταλο) και εν γένει σε αφήνει απροβλημάτιστο.

Τα μειονεκτήματα είναι ή έλειψη play store (το οποίο μπαίνει σε 3 λεπτά με τον οδηγό του tora33 στην πρώτη σελίδα) και οι ατελείωτες κινεζιές που θα πρέπει να υποστείς και να απομονώσεις.

Προσοχή!!! Πρώτα περνά την 13s (αναβάθμιση σε 6) μετά την 15s και μετά την 17s. από 13 σε 15 κανείς όλα τα απαραίτητα wipes ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ INTERNAL STORAGE και από την 15 στην 17 όχι.

Αυτά...

Ελπίζω να βοήθησα.

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ευχαριστώ και πάλι.

Αυτό έχω παρατηρήσει ότι γίνεται στο le 2. Σβηνει και μετα πρεπει να μπει στην φορτιση για κανενα 2ωρο η να μεινει κλειστο για μερικες ωρες. Σε αυτο βεβαια η μπαταρια δεν χρειαζεται να εξαντληθει για να κλεισει...

 

Στο δικο le 2 pro με την τελευταια rom του Ιταλου δεν υπάρχει τέτοιο θέμα αν και σπάνια το κατεβάζω κάτω απο 10%.

 

Μία τελευταία ερώτηση. Οταν παταω το volume up συν το power button με πάει στο recovery. Απο εκει ομως μου δινει μονο 2 επιλογές εκ των οποίων η μία ειναι το install (με λογοτυπο eui απο πανω). Μήπως το κινητο θελει root?

Link to comment
Share on other sites

Μία τελευταία ερώτηση. Οταν παταω το volume up συν το power button με πάει στο recovery. Απο εκει ομως μου δινει μονο 2 επιλογές εκ των οποίων η μία ειναι το install (με λογοτυπο eui απο πανω). Μήπως το κινητο θελει root?

Για να βάλεις την Official όχι δεν θέλει root. Tην βάζεις χύμα στο τηλέφωνο μπαίνεις recovery κάνεις clear data Cache και πατάς install δλδ update. Για την γλώσσα μετά πρέπει να βάλεις TWRP ώστε να root αρεις και να την εγκαταστήσει. Το ίδιο και για του Ιταλού. :) Ρίξε μια ματιά εδώ torra33 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6887846#post6887846

Έχει το stock recovery όπως όλα όσα ήρθαν από tinydeal efox vickmail κλπ. Αν θες βάζεις το TWRP και αν θέλεις root σε ρωτάει το ίδιο στο τέλος αφού φλασαρεις την Official αν θες να στο περάσει. Αν βάλεις του Ιταλού το εχει.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία US stable δεν υπάρχει επιλογή 2G δικτύου (για εξοικονόμηση μπαταρίας όταν δεν χρειάζομαι δεδομένα) ή εγώ δεν την βρίσκω? Εχω ψάξει παντού, έχω κάνει το κολπάκι με *# κλπ αλλά πάλι μου επιστρέφει στο 3g priority...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε papia777 ναι φοραω στο cn μου εδώ και περίπου 2 εβδομάδες την 17s και με βαριά χρήση μέχρι στιγμής όλα πάνε ρολόϊ.

Wifi τα γνωστά... GPS πολύ καλύτερο, λειτουργούν κανονικά οι IR.

Ή μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα με την 10s (αυτή είχα πριν από τον ιταλο) και εν γένει σε αφήνει απροβλημάτιστο.

Τα μειονεκτήματα είναι ή έλειψη play store (το οποίο μπαίνει σε 3 λεπτά με τον οδηγό του tora33 στην πρώτη σελίδα) και οι ατελείωτες κινεζιές που θα πρέπει να υποστείς και να απομονώσεις.

Προσοχή!!! Πρώτα περνά την 13s (αναβάθμιση σε 6) μετά την 15s και μετά την 17s. από 13 σε 15 κανείς όλα τα απαραίτητα wipes ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ INTERNAL STORAGE και από την 15 στην 17 όχι.

Αυτά...

Ελπίζω να βοήθησα.

 

17s του ιταλου δεν εχει Play store κι εχει και κινεζιες? περιεργο μου ακουγεται, εκτος αν εννοεις την official εσυ. Αν θελω να βαλω την 17ς του ιταλου απο την 10ς (ιταλου) που ειμαι τωρα παλι πρεπει να τις περασω ολες με την ιδια σειρα που μου ειπες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...