Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω να περασω στο LeTv Us version , cm , μπορει καποιος να με βοηθησει ? λινκ και τα σχετικα , την eui δν την μπορω αλλο ... ευχαριστω !

Έχεις το TWRP? Ποιά rom έχεις τώρα?

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια θελω να περασω στο LeTv Us version , cm , μπορει καποιος να με βοηθησει ? λινκ και τα σχετικα , την eui δν την μπορω αλλο ... ευχαριστω !

 

http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development/cm12-1-rom-betahydri-letv-1-pro-t3416651

εγώ προτιμώ τη v3 (για να την κατεβάσεις κάνε κλικ στο 2ο [click to show content] button).

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι εννοείς 750 mA...

Για το περιστατικό που αναφέρεις έχω να παρατηρήσω ότι η κατοχή και μόνο αυτής της συσκευής είναι μια περιπέτεια.

Τελευταία ενημέρωση από την εμπειρία μου με την CM12.1. Γύρισα πίσω στην v3 που τη θεωρώ ως σταθερότερη έκδοση μέχρι τώρα. Στην v4 ο BetaHydri (developer) έχει "πειράξει" πολύ και σε πολλά υποσυστήματα το build.prop και γίνει ασταθές το λειτουργικό.

Σωστά 0,75 Α= 750mA! Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα! Δοκίμασες να περάσεις το Build. prop της v. 3 στις v. 4? Άρα για εσένα καλύτερη είναι η v. 3? Αν θυμάμαι καλά την τροποποίηση την έκανε για θέματα του 4G και της 2ης sim?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε official 15s από Ιταλού 14s κάνουμε flash το zip με factory wipe απο twrp?

είναι διαφορετική rom με τελείως διαφορετικές ρυθμίσεις

ναι , όπως είπες από twrp reovery =>factory reset

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις το Build. prop της v. 3 στις v. 4? Άρα για εσένα καλύτερη είναι η v. 3? Αν θυμάμαι καλά την τροποποίηση την έκανε για θέματα του 4G και της 2ης sim?

 

Δοκίμασα και στην αρχή έστρωσε αλλά στην πορεία άρχισε βγάζει διάφορα θέματα (π.χ έχανε ξαφνικά το wallpaper ή freeze που επανερχόταν μόνο με reboot). Βέβαια έχω πάνω και Xposed με αρκετά modules να τρέχουν, οπότε δε μπορώ να τα χρεώσω όλα στη v4.

Το σίγουρο είναι ότι ρίχνοντας από πάνω τη v3 φαίνεται να σταθεροποιήθηκε. Θα περιμένω τη v5 (ελπίζω να υπολογίσει τα conflicts από τις επιλογές στο build.pro κάνοντας περισσότερες δοκιμές).

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω το TWRP τωρα , την 11s

 

Δοκίμασε να κλείσεις τη συσκευή σου και μετά να πατήσεις το on/off button ταυτόχρονα με το volume up button.Έτσι μπαίνεις σε recovery.Επίσης πες μας ποιά 11ς έχεις (γράψε όλο το μακρινάρι).

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και στην αρχή έστρωσε αλλά στην πορεία άρχισε βγάζει διάφορα θέματα (π.χ έχανε ξαφνικά το wallpaper ή freeze που επανερχόταν μόνο με reboot). Βέβαια έχω πάνω και Xposed με αρκετά modules να τρέχουν, οπότε δε μπορώ να τα χρεώσω όλα στη v4.

Εγώ που δεν είχα Xposed είχα τα ίδια προβλήματα! Γύρισα στην V3 και ησύχασα :p !

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

CN VERSION

ναι αυτή https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424939629

και αυτήν http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development/letv-x800-ruschrom-1-0-25e-t3224702

ναι αναγκαστικά θα χάσεις τα data για να φύγουν οι παλιές ρυθμίσεις

όποια και να έχεις απο lollipop σε MM , θα κάνεις factory reset σε recovery (και με το π.χ. titanium baclup επαναφορά τις εφαρμογές σου , και στήσιμο πάλι απο την αρχή , τα ξέρεις ....)

edit

εγώ έβαλα την official http://www.letv.re/topic/1090-official-le-1-pro-cn-eui58015s/ δεν είναι multi το ξέρεις (και τα παραπάνω τα ξέρεις ....)

έβαλα σε έναν φάκελο τις Κινέζικες εφαρμογές , δεν τις έτρεξα , είναι σα να μην υπάρχουν

και απο τις ρυθμίσεις=>δεν έχω επιλεγμένο το Le Ecosystem Content , και δεν υπάρχει στην οθόνη το LIVE και δεν υπάρχει η αριστερή οθόνη με τα Κινέζικα βίντεο

δεν έχει Ελληνικά η official , αλλά μετά απο τόσο καιρό , τις ρυθμίσεις τις ξέρουμε απ έξω σε οποιαδήποτε γλώσσα , (στην rom Αγγλικά )

 

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για τον τρόπο εγκατάστασης της ROM. Πρέπει να εγκαταστήσουμε πρώτα την επίσημη 13s και στη συνέχεια σαν update της 15s ή μπορούμε απ' ευθείας από twrp να εγκαταστήσουμε την 15s με τα αντίστοιχα wipes;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για τον τρόπο εγκατάστασης της ROM. Πρέπει να εγκαταστήσουμε πρώτα την επίσημη 13s και στη συνέχεια σαν update της 15s ή μπορούμε απ' ευθείας από twrp να εγκαταστήσουμε την 15s με τα αντίστοιχα wipes;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

καλησπέρα

είναι ολοκληρωμένη η rom , 15s , δεν είναι update , όπως όλες οι επίσημες

όποια rom και να έχεις ,αν κάνεις factory reset , και περάσεις την 15s , είσαι Ο.Κ.

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είναι ολοκληρωμένη η rom , 15s , δεν είναι update , όπως όλες οι επίσημες

όποια rom και να έχεις ,αν κάνεις factory reset , και περάσεις την 15s , είσαι Ο.Κ.

 

....τότε κάτι δεν κάνω καλά, γιατί προσπάθησα δύο φορές να την εγκαταστήσω μέσω twrp και το αποτέλεσμα ήταν να κολλήσει στο σήμα της LeEco (με κάτι κινέζικα από κάτω). Το άφησα κανά 10λεπτο, αλλά δεν έκανε τίποτα.

 

Να σημειώσω, ότι αν εγκαταστήσω την ROM σαν update μέσα από την 13s όλα λειτουργούν ομαλά, αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω google-apps με κανένα τρόπο.

 

Έυχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα προσπαθήσω ακόμα μια φορά και να δεν γίνει κάτι, επιστρέφω στην cm 13.

Link to comment
Share on other sites

....τότε κάτι δεν κάνω καλά, γιατί προσπάθησα δύο φορές να την εγκαταστήσω μέσω twrp και το αποτέλεσμα ήταν να κολλήσει στο σήμα της LeEco (με κάτι κινέζικα από κάτω). Το άφησα κανά 10λεπτο, αλλά δεν έκανε τίποτα.

 

Να σημειώσω, ότι αν εγκαταστήσω την ROM σαν update μέσα από την 13s όλα λειτουργούν ομαλά, αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω google-apps με κανένα τρόπο.

 

Έυχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα προσπαθήσω ακόμα μια φορά και να δεν γίνει κάτι, επιστρέφω στην cm 13.

Θέλει 15 λεπτά υπομονή (όταν βλέπεις το λογότυπο και τα Κινέζικα κάτω , όλα πηγαίνουν καλά)

(στην σελίδα τους λέει:1. Βεβαιωθείτε ότι έχετε αναβαθμίσει το τηλέφωνό σας με την αντίστοιχη ΕΠΙ 5.5.013S έκδοση , δεν χρειάζετε , )

CN

root , https://download.chainfire.eu/969/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip

gapps (Letv-google-new.zip) https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing

 

έβαλα σε έναν φάκελο τις Κινέζικες εφαρμογές , δεν τις έτρεξα , είναι σα να μην υπάρχουν (δεν τις απ εγκατέστησα ούτε τις πάγωσα )

και απο τις ρυθμίσεις=>δεν έχω επιλεγμένο το Le Ecosystem Content , και δεν υπάρχει στην οθόνη το LIVE και δεν υπάρχει η αριστερή οθόνη με τα Κινέζικα βίντεο

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Θέλει 15 λεπτά υπομονή (όταν βλέπεις το λογότυπο και τα Κινέζικα κάτω , όλα πηγαίνουν καλά)

(στην σελίδα τους λέει:1. Βεβαιωθείτε ότι έχετε αναβαθμίσει το τηλέφωνό σας με την αντίστοιχη ΕΠΙ 5.5.013S έκδοση , δεν χρειάζετε , )

CN

root , https://download.chainfire.eu/969/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip

gapps (Letv-google-new.zip) https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing

 

έβαλα σε έναν φάκελο τις Κινέζικες εφαρμογές , δεν τις έτρεξα , είναι σα να μην υπάρχουν (δεν τις απ εγκατέστησα ούτε τις πάγωσα )

και απο τις ρυθμίσεις=>δεν έχω επιλεγμένο το Le Ecosystem Content , και δεν υπάρχει στην οθόνη το LIVE και δεν υπάρχει η αριστερή οθόνη με τα Κινέζικα βίντεο

 

Γιατι αυτο; εγω σε ενα tablet pipo το εκανα root και δυο Κινεζικες εφαρμογες που ειχε τις εβγαλα με το system app remover pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο; εγω σε ενα tablet pipo το εκανα root και δυο Κινεζικες εφαρμογες που ειχε τις εβγαλα με το system app remover pro

και καλά έκανες αρκεί να μην ενοχλούν και δεν δουλεύει καλά το σύστημα

(για να είμαστε σύγουροι , πρώτα τις παγώνουμε και αν δεν ενοχλούν το σύστημα τις απεγκαθιστούμε)

Απεγκατάσταση εφαρμογών συστήματος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6598725#post6598725

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μου λύσει καποιος χρηστης ορισμένες απορίες σχετικά με το τηλεφωνο στην US έκδοση;

Τελικά οι μπαντες από το 4g που λείπουν επηρεάζουν το σήμα του τηλεφώνου; Μπορείς να

το χρησιμοποιήσεις με cosmote/wind ή η έλλειψή τους επηρεάζει τελικά το πόσο καλή λήψη έχεις;

Δεύτερον τελικά με τις ρομ για την us εκδοση πάντα που έχουν βγει το κινητο μπορεί να χρησιμοποιηθεί

ως βασικό κινητο για κάποιον ή θα εχει συχνά κολλήματα/αναξιοπιστια;

Η καμερα στην αμερικανική έκδοση παραμένει εξισου καλή;Ειναι ο βασικός λόγος που σκεφτομαι να το αγοράσω

/τώρα έχω ενα jiayu s3 που σε όλους τους υπόλοιπους τομείς με καλύπτει.

Τέλος η διάρκεια ζωής της μπαταρίας με χρήση push notifications και ολίγο facebook στην us έκδοση αρκει για μία μέρα;

Τι SOT έχετε συνήθως;

Σάς ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Edited by vagelisss
Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας. Πήρα ένα letv le 1 pro από tinydeal. Στην εβδομάδα, μόλις άνοιγα το wifi κατέβαζε μόνο του εφαρμογές. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έκανε επανεκκίνηση. Μόλις μετά από λίγο μου ζήτησε γλώσσα και πάτησα τα ελληνικά, έβγαλε το emui από το οποίο δεν ξεκόλλησε. Πατώντας παρατεταμένα το on/off το έκλεισα μετά από 15 λεπτά, αλλά όταν το ξανάνοιξα, αφού έβγαλε τα αρχικά ξανακόλλησε στο emui. Το άφησα να τελειώσει η μπαταρία του και το ξανάνοιξα. Ξανά τα ίδια, κόλλησε στο emui. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

letv le 1 pro us
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας. Πήρα ένα letv le 1 pro από tinydeal. Στην εβδομάδα, μόλις άνοιγα το wifi κατέβαζε μόνο του εφαρμογές. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έκανε επανεκκίνηση. Μόλις μετά από λίγο μου ζήτησε γλώσσα και πάτησα τα ελληνικά, έβγαλε το emui από το οποίο δεν ξεκόλλησε. Πατώντας παρατεταμένα το on/off το έκλεισα μετά από 15 λεπτά, αλλά όταν το ξανάνοιξα, αφού έβγαλε τα αρχικά ξανακόλλησε στο emui. Το άφησα να τελειώσει η μπαταρία του και το ξανάνοιξα. Ξανά τα ίδια, κόλλησε στο emui. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κλείσε τη συσκευή. Πατα on off button και volume up ταυτόχρονα παρατεταμένα. Για να έχεις ελληνικά λογικά θα έχεις και twrp. Απο εκεί κάνε τα 2 wipe. Προσέξτε μην κάνεις factory wipe η format. Κάνε reboot και πες μας αν άνοιξε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν λέω δύο wipe εννοώ devlik cache και cache.

Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ για τη βοήθειά σας.

1. Πήρα ένα letv le 1 pro από tinydeal. Στην εβδομάδα, μόλις άνοιγα το wifi κατέβαζε μόνο του εφαρμογές.

2. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έκανε επανεκκίνηση. Μόλις μετά από λίγο μου ζήτησε γλώσσα και πάτησα τα ελληνικά, έβγαλε το emui από το οποίο δεν ξεκόλλησε. Πατώντας παρατεταμένα το on/off το έκλεισα μετά από 15 λεπτά, αλλά όταν το ξανάνοιξα, αφού έβγαλε τα αρχικά ξανακόλλησε στο emui. Το άφησα να τελειώσει η μπαταρία του και το ξανάνοιξα. Ξανά τα ίδια, κόλλησε στο emui. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

1. το play store έκανε update τις εφαρμογές του συστήματος

2. από το κινητό η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , δεν δουλεύει πάντα σωστά , το κάνουμε απο recovery=>factory reset

αν και απαντήθηκε σωστά, ......... σε recovery=>wipe=>factory reset , μιας και έκανες εργοστασιακές ρυθμίσεις = factory reset, και η rom δεν δουλεύει σωστά

 

Ρε παιδια θα μου λύσει καποιος χρηστης ορισμένες απορίες σχετικά με το τηλεφωνο στην US έκδοση;

1. Τελικά οι μπαντες από το 4g που λείπουν επηρεάζουν το σήμα του τηλεφώνου; Μπορείς να

το χρησιμοποιήσεις με cosmote/wind ή η έλλειψή τους επηρεάζει τελικά το πόσο καλή λήψη έχεις;

2, Δεύτερον τελικά με τις ρομ για την us εκδοση πάντα που έχουν βγει το κινητο μπορεί να χρησιμοποιηθεί

ως βασικό κινητο για κάποιον ή θα εχει συχνά κολλήματα/αναξιοπιστια;

3.Η καμερα στην αμερικανική έκδοση παραμένει εξισου καλή;Ειναι ο βασικός λόγος που σκεφτομαι να το αγοράσω

/τώρα έχω ενα jiayu s3 που σε όλους τους υπόλοιπους τομείς με καλύπτει.

4. Τέλος η διάρκεια ζωής της μπαταρίας με χρήση push notifications και ολίγο facebook στην us έκδοση αρκει για μία μέρα;

Τι SOT έχετε συνήθως;

Σάς ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

1. στην Θεσσαλονίκη με όλους τους παρόχους δουλεύει σωστά το σήμα του τηλεφώνου , σαν το CN ,( αρκεί να υπάρχουν κεραίες κινητής τηλεφωνίας κοντά)

για το 4g , ανάλογα τι μπάντες πιάνει η περιοχής σου , (στην Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει πρόβλημα )

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6800486#post6800486

2. με την original 11s και κάποιες ακόμη ναι είναι για καθημερινή χρίση χωρίς προβλήματα

3. ναι , , καλό και το jiayu s3 , αλλά δεν συγκρίνονται

4. αρκεί

λιγότερο από 4 ώρες , σίγουρα όμως πάνω από 3,5 ώρες με.... την οθόνη που έχει ,

περίμενε και άλλη απάντηση

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μου λύσει καποιος χρηστης ορισμένες απορίες σχετικά με το τηλεφωνο στην US έκδοση;

Τελικά οι μπαντες από το 4g που λείπουν επηρεάζουν το σήμα του τηλεφώνου; Μπορείς να

το χρησιμοποιήσεις με cosmote/wind ή η έλλειψή τους επηρεάζει τελικά το πόσο καλή λήψη έχεις;

Δεύτερον τελικά με τις ρομ για την us εκδοση πάντα που έχουν βγει το κινητο μπορεί να χρησιμοποιηθεί

ως βασικό κινητο για κάποιον ή θα εχει συχνά κολλήματα/αναξιοπιστια;

Η καμερα στην αμερικανική έκδοση παραμένει εξισου καλή;Ειναι ο βασικός λόγος που σκεφτομαι να το αγοράσω

/τώρα έχω ενα jiayu s3 που σε όλους τους υπόλοιπους τομείς με καλύπτει.

Τέλος η διάρκεια ζωής της μπαταρίας με χρήση push notifications και ολίγο facebook στην us έκδοση αρκει για μία μέρα;

Τι SOT έχετε συνήθως;

Σάς ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Εγώ στη Σύρο δεν έχω πρόβλημα με λήψη 4G, πιάνει συνέχεια. Με τη US version και την 11s Cuocco, δουλεύει μια χαρά κ απροβλημάτιστα. Η camera είναι επίσης καλή, τη μέρα είναι πολύ κοντά στο S7 edge μου. Η μπαταρία επίσης αρκεί, αν φυσικά δεν έχεις τα δεδομένα μονίμως ανοιχτά.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας. Δοκίμασα να πατήσω παρατεταμένα το vol+ και το on/off μαζί, μου έβγαλε εικόνα Le Eco , από κάτω recovery και αμέσως μετά το emui, από κάτω update system, από κάτω το κείμενο γράφει "place vupdate .zip on the sd card or in the root directory of the usb to update. Aπό κάτω "clear data". από κάτω "System settings and application data will be cleared. Please make a backup if necessary". Μου δίνει τη δυνατότητα να κάνω τίκ στο ένα Ή και στα στα δύο παραπάνω σαν δυνατότητες. Και από κάτω μπορώ να επιλέξω είτε "restart" είτε "start". Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

 

AF1QipO3E8BQifdFxb0eSK8A6lZ7W0UeB07g05ewN80

Edited by tzirid13
δεν ανέβηκε φωτό
letv le 1 pro us
Link to comment
Share on other sites

Είναι το Κινέζικο recovery

Πατα το clear data και μετα επανεκκίνηση,restart

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Είναι το Κινέζικο recovery

Πατα το clear data και μετα επανεκκίνηση,restart

Γιώργο καλό μεσημέρι.Και εμένα που ήρθε από Tinydeal, (US) το ίδιο recovery είχε πριν του βάλω το TWRP!:p

Επίσης και σε μένα στην εβδομάδα επάνω εμφανίστηκαν τα onboard malware που κατεβάζαν τις εφαρμογές!

Θα πρότεινα να βάλει την official stock US (αν είναι US φυσικά) για να ησυχάσει, αφού το προβλημά του ήταν τα malware της Τinydeal rom.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...