Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αρχική CM v4 επειδή είχε πολύ πειραγμένο build.prop έκανε freeze που χρειαζόταν reboot για να επανέλθει. Εγιναν διορθώσεις και όλα ok. Αν έχεις την παλιά έκδοση με ημερομηνία 16/07 μην την φλασάρεις. Κατέβασε την τροποποιημένη με ημερομηνία 17/07.

 

σ ευχαριστώ, σήμερα την κατέβασα οπότε φαντάζομαι είμαι οκ

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλεύει

Βαλε ,αν θέλεις ,πάλι την ΡΟΜ με τα δύο wipe

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Επειδή βαριέμαι να εγκαθιστώ όλα τα προγράμματα με τις ρυθμίσεις τους, αν κάνω install το zip της rom, κάνω τα wipes και μετά όλα restore με titanium backup θα δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριέμαι να εγκαθιστώ όλα τα προγράμματα με τις ρυθμίσεις τους, αν κάνω install το zip της rom, κάνω τα wipes και μετά όλα restore με titanium backup θα δουλέψει;

δεν θα χάσεις τίποτα

σου είπα , Βάλε ,αν θέλεις ,πάλι την rom με τα δύο wipe , αυτό σημαίνει :

έχεις την rom στο κινητό σου (όπως την κατέβασες)

σε recovery=>κάνεις Reboot to Recovery , μετά

wipe=> ADVANCED WIPE , και επιλέγουμε dalvik cache , και το cache ,(είναι τα 2 wipe) , μετά , swipe από αριστερά προς τα δεξιά

γυρίζουμε πίσω με το αριστερό βελάκι , μέχρι να δούμε την αρχική σελίδα του recovery TWRP

πατάμε το Install , βρίσκουμε την rom (είναι χαμηλά στο τέλος)

την επιλέγουμε , και κάνουμε εγκατάσταση με το swipe από αριστερά προς τα δεξιά

μόλις εγκατασταθεί η rom ,πατάμε το wipe caches

και μετά το reboot to system

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε νέα ROM βασισμένη στο MIUI για το US model (2 versions). Developer MartinSnow77.

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=76277

ποιός είναι ο γενναίος που θα τη δοκιμάσει ? Προσωπικά δεν είμαι fun του MIUI (από αισθητικής πλευράς) αλλά αν είναι stable και "καθαρή" θα το σκεφτώ σοβαρά.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε νέα ROM βασισμένη στο MIUI για το US model (2 versions). Developer MartinSnow77.

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=76277

ποιός είναι ο γενναίος που θα τη δοκιμάσει ? Προσωπικά δεν είμαι fun του MIUI (από αισθητικής πλευράς) αλλά αν είναι stable και "καθαρή" θα το σκεφτώ σοβαρά.

 

Μπα, θα τις προσπεράσω , παρότι μου αρέσει το MIUI.

Είναι οι γνωστές εδώ και κάμποσες ημέρες ρομ που ο ίδιος ο moder αναφέρει οτι έχουν τα εξής προβλήματα :

- Problem with Camera

- Battery Drain (Deep Sleep Don't work)

- Low Brightness

- Chines Apps

- Problem with google (block). Είναι δηλαδή δώρο -άδωρο.

Παραμένω με την cm 12.1 v4 του μερακλή betahydri. Τίμια !

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι ποια η διαφορά του US VS CN version?

Το 64g rom ποιο είναι? Και μια τελευταία ερώτηση επειδή το είχα ξαναπάρει μόνο για λίγες μέρες και δεν θυμάμαι αν έχει manual ρυθμίσεις η camera....

Ευχαριστώ!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Οκ Την βρήκα! Έτοιμος για μαγείρεμα με kitchen & apk tool, και ελπίζω να δουλέψει το port! Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αποχώρησα απο το letv και βλέπω πολύ ωραίες αλλαγές παρόλο που εχω τώρα το xiaomi mi5 pro δεν ξεχνώ το τούμπανο LETV LE1 PRO,φίλε μου tora33 σε βλέπω όπως πάντα αγωνιζεσαι για το x800, έτσι πάντα μπαίνω διαβάζω τα νέα εδω μέσα
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Αποχώρησα απο το letv και βλέπω πολύ ωραίες αλλαγές παρόλο που εχω τώρα το xiaomi mi5 pro δεν ξεχνώ το τούμπανο LETV LE1 PRO,φίλε μου tora33 σε βλέπω όπως πάντα αγωνιζεσαι για το x800, έτσι πάντα μπαίνω διαβάζω τα νέα εδω μέσα

Σωστός, δεν ξεχνιέται το Χ800 ,

Μας ήλθε από Αμερική και άλλο Χ800 ίδιο με το παλιό σου , αλλά χωρίς υποστήριξη σε roms και αν βάλεις rom του Χ800 , στο άλλο Χ800 θα μπρικάρει

Και στο παλιό η υποστήριξη είναι μόνο για τους Κινέζους , με «διαρροή» παίρνουμε την rom

κι εγώ σε παρακολουθώ φίλε , διδάσκεις στο Mi5

edit: η τιμή στο Αμερικάνικο 64gb , είναι περίπου 190 ευρώ , βγήκαν custom roms , (Ιταλός κ.λ.π. ), οπότε σ αυτήν την τιμή είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει Rom του X800 Android 6.0 που να μην χρειαζεται να περαστει πρωτα η Official?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απανταω στον εαυτο μου πως υπαρχει του Cuoco η οποια ειναι 14S απο προηγουμενη του Cuoco ειναι αναγκαιω να γινει Wipe data?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει Rom του X800 Android 6.0 που να μην χρειαζεται να περαστει πρωτα η Official?

 

Απανταω στον εαυτο μου πως υπαρχει του Cuoco η οποια ειναι 14S απο προηγουμενη του Cuoco ειναι αναγκαιω να γινει Wipe data?

 

CN VERSION

ναι αυτή https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424939629

και αυτήν http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development/letv-x800-ruschrom-1-0-25e-t3224702

ναι αναγκαστικά θα χάσεις τα data για να φύγουν οι παλιές ρυθμίσεις

όποια και να έχεις απο lollipop σε MM , θα κάνεις factory reset σε recovery (και με το π.χ. titanium baclup επαναφορά τις εφαρμογές σου , και στήσιμο πάλι απο την αρχή , τα ξέρεις ....)

edit

εγώ έβαλα την official http://www.letv.re/topic/1090-official-le-1-pro-cn-eui58015s/ δεν είναι multi το ξέρεις (και τα παραπάνω τα ξέρεις ....)

έβαλα σε έναν φάκελο τις Κινέζικες εφαρμογές , δεν τις έτρεξα , είναι σα να μην υπάρχουν

και απο τις ρυθμίσεις=>δεν έχω επιλεγμένο το Le Ecosystem Content , και δεν υπάρχει στην οθόνη το LIVE και δεν υπάρχει η αριστερή οθόνη με τα Κινέζικα βίντεο

δεν έχει Ελληνικά η official , αλλά μετά απο τόσο καιρό , τις ρυθμίσεις τις ξέρουμε απ έξω σε οποιαδήποτε γλώσσα , (στην rom Αγγλικά )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

κανα νεο για την us έκδοση έχουμε;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Μου συνέβει κάτι εχθές και είπα να το αναφέρω μήπως βοηθήσω κάποιον που το έχει πάθει ή που θα το πάθει κάποια στιγμή. Είχα να φορτίσω το κινητό από προχθές το βράδυ -κάθε δύο ημέρες περίπου φορτίζω με φορτιστή 750mΑ - και έδωσα στον γιό μου να παίζει παιχνίδια για κάμποση ώρα όταν ήμουν στο 9%. Κάποια στιγμή όπως είναι φυσικό έκανε shut-down! Το έβαλα κανονικά για φόρτιση, άναψε το λαμπάκι όλα οκ. Πήγα λοιπόν σήμερα το πρωί να το βγάλω από τον φορτιστή και παρατήρησα ότι δεν μου έβγαλε την ένδειξη μπαταρίας 100%! Δεν έδωσα σημασία και πήγα να το ανάψω! ΤΙΠΟΤΑ!:(

Του έβαλα τον μαμά φορτιστή, ΤΙΠΟΤΑ! Ούτε ένδειξη φόρτισης, ούτε LED. Προσπάθησα να μπώ σε TWRP...Tίποτα!:wacko: Έβαλα άλλο φορτιστή 1mA ΤΊΠΟΤΑ!:ninja: Πάτησα πολύ ώρα το on/off τίποτα!:mad: Το άφησα να φορτίζει για 2 ώρες, τίποτα:cry: ούτε ένδειξη, ούτε LED Όλα μαύρα! Τελικά, είπα μπρικάρισε, αυτό ήταν και πήγα να δοκιμάσω να το βάλω σε λειτουργία Qualcomm πατώντας τα (VOL+)-(VOL-) & on/off και ώς εκ' θαύματος αντί να μπεί σε λειτουργία Qualcomm, άναψε κανονικά και έγραφε ένδειξη μπαταρίας 29%! Μετά φόρτιζε κανονικότατα και όλα ήταν οκ! Έχει τύχει σε κανένα? Τι να πω! Με αυτό το τηλέφωνο, όσο ζεις μαθαίνεις!!:lol::p

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

κανα νεο για την us έκδοση έχουμε;

νομίζω όχι

ο Ιταλός σταμάτησε στην https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424944221 , δύσκολα θα δούμε άλλη , (και για το cn δεν έβγαλε απο την official ΜΜ αν και είναι γι αυτόν 10 λεπτά υπόθεση)

την EXODUS US Edition

για FLYME OS δεν έψαξα

για cm ειπώθηκαν , θα έχουμε συνέχεια

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Μου συνέβει κάτι εχθές και είπα να το αναφέρω μήπως βοηθήσω κάποιον που το έχει πάθει ή που θα το πάθει κάποια στιγμή. Είχα να φορτίσω το κινητό από προχθές το βράδυ -κάθε δύο ημέρες περίπου φορτίζω με φορτιστή 0,75mΑ - και έδωσα στον γιό μου να παίζει παιχνίδια για κάμποση ώρα όταν ήμουν στο 9%. Κάποια στιγμή όπως είναι φυσικό έκανε shut-down! Το έβαλα κανονικά για φόρτιση, άναψε το λαμπάκι όλα οκ. Πήγα λοιπόν σήμερα το πρωί να το βγάλω από τον φορτιστή και παρατήρησα ότι δεν μου έβγαλε την ένδειξη μπαταρίας 100%! Δεν έδωσα σημασία και πήγα να το ανάψω! ΤΙΠΟΤΑ!:(

Του έβαλα τον μαμά φορτιστή, ΤΙΠΟΤΑ! Ούτε ένδειξη φόρτισης, ούτε LED. Προσπάθησα να μπώ σε TWRP...Tίποτα!:wacko: Έβαλα άλλο φορτιστή 1mA ΤΊΠΟΤΑ!:ninja: Πάτησα πολύ ώρα το on/off τίποτα!:mad: Το άφησα να φορτίζει για 2 ώρες, τίποτα:cry: ούτε ένδειξη, ούτε LED Όλα μαύρα! Τελικά, είπα μπρικάρισε, αυτό ήταν και πήγα να δοκιμάσω να το βάλω σε λειτουργία Qualcomm πατώντας τα (VOL+)-(VOL-) & on/off και ώς εκ' θαύματος αντί να μπεί σε λειτουργία Qualcomm, άναψε κανονικά και έγραφε ένδειξη μπαταρίας 29%! Μετά φόρτιζε κανονικότατα και όλα ήταν οκ! Έχει τύχει σε κανένα? Τι να πω! Με αυτό το τηλέφωνο, όσο ζεις μαθαίνεις!!:lol::p

Πριν μερικά posts ειχα πει οτι επαθα κατι παρόμοιο, με το να μην φορτίζει για ωρα ουτε 1%, ηταν και η τελευταία φορα που έμεινε το κινητό μου χωρίς μπαταρία.

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

νομίζω όχι

ο Ιταλός σταμάτησε στην https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424944221 , δύσκολα θα δούμε άλλη , (και για το cn δεν έβγαλε απο την official ΜΜ αν και είναι γι αυτόν 10 λεπτά υπόθεση)

την EXODUS US Edition

για FLYME OS δεν έψαξα

για cm ειπώθηκαν , θα έχουμε συνέχεια

 

Ευχαριστώ. Με την cm είμαι. Ολα μια χαρά αλλά με τρώει το χέρι μου :p

 

flyme, miui έχουν σταματήσει με πολλά θέματα και οι 2.

 

ο ιταλός και να φτιάξει eui δεν ξέρω αν θα την βάλω. cm 13αρα θα έρθει;;;

 

στην cm έβαλες τίποτα έξτρα; διάβασα στο xda οτι φτιάχνεται το ir με πείραγμα στον πηγαιο κώδικα.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την cm13 και θέλω να απενεργοποίησω την 1 sim για δύο μέρες και δεν βρίσκω τον τροπο!!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την cm13 και θέλω να απενεργοποίησω την 1 sim για δύο μέρες και δεν βρίσκω τον τροπο!!

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

στο cm12,1

settings -> sim cards, έχει διακόπτη on/off σε κάθε κάρτα

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι της αποψης πως τεχνολογια και Ελληνικα δεν πανε μαζι οποτε τα παντα σε αγγλικα!

 

Θα εβαζα και εγω Official και θα εσβηνα της Κινεζιες με Titanium η απο το συστημα με Root Explorer αλλα το κινητο ειναι του αδερφου μου οποτε δεν θελω και να ασχοληθω πολυ με αυτο..

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!

Link to comment
Share on other sites

CN VERSION

 

εγώ έβαλα την official http://www.letv.re/topic/1090-official-le-1-pro-cn-eui58015s/ δεν είναι multi το ξέρεις (και τα παραπάνω τα ξέρεις ....)

 

υπαρχει κανα λινκ για την official εκτος του κινεζικου σιτε?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανα λινκ για την official εκτος του κινεζικου σιτε?

Νομίζω το λέει εδώ :http://www.letv.re/topic/1090-official-le-1-pro-cn-eui58015s/#comment-12381 με εναλακτικό http://g3.letv.cn/197/48/49/letv-hdtv/0/upload/tmp/20160706191054061/X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5801507014S-5.8.015S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500 αλλά καλύτερα ρώτα τον tora33 :)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

... Είχα να φορτίσω το κινητό από προχθές το βράδυ -κάθε δύο ημέρες περίπου φορτίζω με φορτιστή 0,75mΑ ...

 

Πιστεύω ότι εννοείς 750 mA γιατί αλλιώς θέλεις ένα μήνα για πλήρη φόρτιση :lol: (η τελευταία μόδα υπαγορεύει να μπαίνει η συσκευή σε φόρτιση γύρω στο 40% και να μη φορτίζεται πάνω από 80%). Αν ξέρεις μέχρι πόσα mA μπορούμε να δώσουμε για φόρτιση χωρίς πρόβλημα ?

Για το περιστατικό που αναφέρεις έχω να παρατηρήσω ότι η κατοχή και μόνο αυτής της συσκευής είναι μια περιπέτεια.

Τελευταία ενημέρωση από την εμπειρία μου με την CM12.1. Γύρισα πίσω στην v3 που τη θεωρώ ως σταθερότερη έκδοση μέχρι τώρα. Στην v4 ο BetaHydri (developer) έχει "πειράξει" πολύ και σε πολλά υποσυστήματα το build.prop και γίνει ασταθές το λειτουργικό.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

στο cm12,1

settings -> sim cards, έχει διακόπτη on/off σε κάθε κάρτα

 

Modern 3.0 <Four_Mo έχω αυτή την ROM παρα πολύ καλή αλλά δεν μπορώ να κλείσω την 1 σιμ

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να περασω στο LeTv Us version , cm , μπορει καποιος να με βοηθησει ? λινκ και τα σχετικα , την eui δν την μπορω αλλο ... ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...