Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλό μεσημέρι. Για τους fun του Tap Screen On/Off δοκιμάστε αυτό. Δουλεύει μία χαρά!Τουλάχιστον στην 12s.Από κατανάλωση μπαταρίας θα σας πω αύριο. :p

https://apkpure.com/tap-screen-on-off/org.frc.tapscreenonoff/download?from=details%2Fversion&fid=c/APK/249/010aa038029cd4d1

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κάποιος αν στην φωτογραφική μηχανή στην 12s διορθώθηκε το μήνυμα υπερθέρμανσης? Διαβάζω ότι η μπαταρία της είναι ακόμα καλύτερη από την 11s.Για το x800 us.
Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολη την παρέα.

Είμαι κάτοχος ενός x800 CN εδώ και αρκετό καιρό.

Δούλευε τέλεια με την 11s του Ιταλού και γι αυτό δεν ειχα ασχοληθεί καθόλου να το πειράξω... Πως μου την "βάρεσε" την Παρασκευή και του φλάσαρα την 14s. Και απο εκεί άρχισε το πανηγύρι.

Κόλλησε το σύμπαν και όταν έριξα πάλι το backup που ειχα πάρει για να το φέρω στα ίσα του... Έχασε και τα δύο imei...

Εχει συμβεί σε κάποιον;; Ξέρετε πως μπορώ να τα επαναφέρω;

Έχω δοκιμάσει οτι προγράμμα βρήκα μπροστά μου στο play store για restore του imei αλλα τα περισσότερα ζητάνε xposed (και όταν παω να κάνω install το xposed μου κάνει boot loop) και τα άλλα απλά δεν δουλεύουν με snapdragon...

Βοήθεια κανείς;;

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν στην φωτογραφική μηχανή στην 12s διορθώθηκε το μήνυμα υπερθέρμανσης? Διαβάζω ότι η μπαταρία της είναι ακόμα καλύτερη από την 11s.Για το x800 us.

Σε εμένα που την έχω 3 βδομάδες δεν μου βγάζει τίποτα.Όλα καλά φαίνονται..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

]παιδια καλησπερα ειμαι κατοχος εδω και 6 μηνες του letv x-800 και εδω και 2 μερες δεν φορτιζει σωστα η μπαταρια πολυ αργα διακοπτεται μονη της η φορτιση!!! εχω δοκιμασει και με τους δυο φορτιστες που εχω και τιποτα...επισης δεν κραταει η παταρια μιση μερα χωρις ιδιαιτερες απαιτησεις κι ολα αυτα ξαφνικα ενω μεχρι τωρα ολα ηταν αψογα....μπορειτε να με βοηθησετε να κανω κατι περα απο το ανοιξε κλεισε που εκανα εγω καθοτι ασχετος??μηπως εχω κολησει καποιο ιο??

ευχαριστω.επισης δεν συνδεεται σε σταθερο υπολογιστη μεσω του usb (δοκιμασα και σε λαπτοπ.και διακοπτετει ενω ειναι στην πριζα μονη της η φορτιση....

Edited by NERO
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολη την παρέα.

Είμαι κάτοχος ενός x800 CN εδώ και αρκετό καιρό.

Δούλευε τέλεια με την 11s του Ιταλού και γι αυτό δεν ειχα ασχοληθεί καθόλου να το πειράξω... Πως μου την "βάρεσε" την Παρασκευή και του φλάσαρα την 14s. Και απο εκεί άρχισε το πανηγύρι.

Κόλλησε το σύμπαν και όταν έριξα πάλι το backup που ειχα πάρει για να το φέρω στα ίσα του... Έχασε και τα δύο imei...

Εχει συμβεί σε κάποιον;; Ξέρετε πως μπορώ να τα επαναφέρω;

Έχω δοκιμάσει οτι προγράμμα βρήκα μπροστά μου στο play store για restore του imei αλλα τα περισσότερα ζητάνε xposed (και όταν παω να κάνω install το xposed μου κάνει boot loop) και τα άλλα απλά δεν δουλεύουν με snapdragon...

Βοήθεια κανείς;;

 

Φίλε μου μεγάλη ατυχία να σου συμβεί αυτό. Το έχω πάθει μια φορά με S3 και τρελάθηκα μέχρι να το φτιάξω. Αυτό που είχα κάνει και δούλεψε χωρίς ήταν να περάσω official Rom και official recovery και τα IMEI εμφανίστηκαν μόνα τους. Είχα δοκιμάσει πολλά με προγράμματα και άλλες πατέντες αλλά δεν είχε δουλέψει τίποτα.

Καλή τύχη εύχομαι.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολη την παρέα.

Είμαι κάτοχος ενός x800 CN εδώ και αρκετό καιρό.

Δούλευε τέλεια με την 11s του Ιταλού και γι αυτό δεν ειχα ασχοληθεί καθόλου να το πειράξω... Πως μου την "βάρεσε" την Παρασκευή και του φλάσαρα την 14s. Και απο εκεί άρχισε το πανηγύρι.

Κόλλησε το σύμπαν και όταν έριξα πάλι το backup που ειχα πάρει για να το φέρω στα ίσα του... Έχασε και τα δύο imei...

Εχει συμβεί σε κάποιον;; Ξέρετε πως μπορώ να τα επαναφέρω;

Έχω δοκιμάσει οτι προγράμμα βρήκα μπροστά μου στο play store για restore του imei αλλα τα περισσότερα ζητάνε xposed (και όταν παω να κάνω install το xposed μου κάνει boot loop) και τα άλλα απλά δεν δουλεύουν με snapdragon...

Βοήθεια κανείς;;

 

Και εγώ την πάτησα, κάνε ένα wipe όλα εκτός την internal storage και κάνε εγκατάσταση την 11S μετα πέρνα το backup σου. Ελπίζω να έχεις κάποια rom μέσα για να μπορείς να στήσεις το τηλέφωνο ώστε να δεις το κομπιούτερ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολη την παρέα.

Είμαι κάτοχος ενός x800 CN εδώ και αρκετό καιρό.

Δούλευε τέλεια με την 11s του Ιταλού και γι αυτό δεν ειχα ασχοληθεί καθόλου να το πειράξω... Πως μου την "βάρεσε" την Παρασκευή και του φλάσαρα την 14s. Και απο εκεί άρχισε το πανηγύρι.

Κόλλησε το σύμπαν και όταν έριξα πάλι το backup που ειχα πάρει για να το φέρω στα ίσα του... Έχασε και τα δύο imei...

Εχει συμβεί σε κάποιον;; Ξέρετε πως μπορώ να τα επαναφέρω;

Έχω δοκιμάσει οτι προγράμμα βρήκα μπροστά μου στο play store για restore του imei αλλα τα περισσότερα ζητάνε xposed (και όταν παω να κάνω install το xposed μου κάνει boot loop) και τα άλλα απλά δεν δουλεύουν με snapdragon...

Βοήθεια κανείς;;

το Imei δεν χάνεται, είναι στον φάκελο efs

αν στο έκανε μόλις πέρασες την rom στις πρώτες ρυθμίσεις , βγάζεις τις sims (το συρταράκι) κάνεις τις ρυθμίσεις , βάζεις το συρταράκι με τις sims , επανεκκίνηση

με restore την rom που δούλευε σωστά δεν έπρεπε να είχες πρόβλημα

CN

Να περάσεις την πρώτη rom http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6512097#post6512097 , θα βρει τα πάντα, και μετά αυτήν που θέλεις

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι έβαλα την 15s του Rush και όλα καλά. Η rom είναι άψογη μέχρι στιγμής. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το GPS. Παρ όλο που την πέρασα μετά από την 14s του Ιταλού δεν είχα κανένα πρόβλημα με τις σιμ. Το μόνο θέμα της είναι ότι για κάποιο λόγο δεν έχει video player. Βαρέθηκα να περιμένω τον Cuoco οπότε το τόλμησα. Είναι γρήγορη και καθαρή. Σημειώνω ότι μετά τα wipes εγκαθιστώ τη ρομ 2 φορές συνεχόμενες χωρίς να βγω από το twrp.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Frapedia, έχεις την US version ; Επίσης αυτή η 15s στην οποία αναφέρεσαι είναι ΜΜ ???

Έχω την CN version και ναι είναι MM. Ή έτσι λέει τουλάχιστον.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

CN

Πάντα η καλύτερη rom είναι η official (βάζουμε σε έναν φάκελο τις Κινέζικες εφαρμογές , αν δεν τις τρέξουμε είναι σα να μην υπάρχουν)

αυτές που βασίζονται στην official , κουβαλάν τα λίγα λάθη, αν υπάρχουν, της official και τα δικά τους , το gps είναι τέλειο γιατί είναι τέλειο της official

http://www.letv.re/topic/1090-official-le-1-pro-cn-eui58015s/

 

US ,

ίσως η καλύτερη http://www.letv.re/topic/1169-original-le-1-pro-us-eui-55011s/ δεν είναι MM , (το βρίσιμο που "πέφτει" δεν είναι για την ρομ , είναι γιατί δεν έδωσαν την 15s ΜΜ και γιατί δεν θα έχει υποστήριξη)

την έχω σε backup για να δοκιμάζω άλλες roms

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Tora33 δηλ η τελευταία official λες είναι η καλύτερη όλων;

Και μια μικρή ερώτηση ίσως έχει ξανα απαντηθεί, έχω την 11ς του cuoco, απλα περνάω απο πάνω ή υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία; thanks για την βοήθεια.

 

Στάλθηκε απο το Le 1 Pro US version μου, μέσω Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και κάτι άλλο, έχει τρελαθεί το malware να προσπαθεί να εγκαταστήσω εφαρμογές, το έχω βάλει να με ρωτα συνέχεια με συνδιαζμους Antivirus k Anti-Malware apps αλλά έχει γίνει ενοχλητικό να παταω συνέχεια οχι στην εγκατάσταση νεων app καθε λιγο και λιγάκι... (και ολα αυτα με 11s cuoco)

Τουλάχιστον η τελευταία official δεν εχει το malware?

 

Στάλθηκε απο το Le 1 Pro US version μου, μέσω Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

το Imei δεν χάνεται, είναι στον φάκελο efs

αν στο έκανε μόλις πέρασες την rom στις πρώτες ρυθμίσεις , βγάζεις τις sims (το συρταράκι) κάνεις τις ρυθμίσεις , βάζεις το συρταράκι με τις sims , επανεκκίνηση

με restore την rom που δούλευε σωστά δεν έπρεπε να είχες πρόβλημα

CN

Να περάσεις την πρώτη rom http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6512097#post6512097 , θα βρει τα πάντα, και μετά αυτήν που θέλεις

 

Θεούλης!!!

έγινε φίλε κανονικότατα!!!

σε ευχαριστώ πολύ!!

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Tora33 δηλ η τελευταία official λες είναι η καλύτερη όλων;

Και μια μικρή ερώτηση ίσως έχει ξανα απαντηθεί, έχω την 11ς του cuoco, απλα περνάω απο πάνω ή υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία; thanks για την βοήθεια.

 

Στάλθηκε απο το Le 1 Pro US version μου, μέσω Tapatalk

edit

Α και κάτι άλλο, έχει τρελαθεί το malware να προσπαθεί να εγκαταστήσω εφαρμογές, το έχω βάλει να με ρωτα συνέχεια με συνδιαζμους Antivirus k Anti-Malware apps αλλά έχει γίνει ενοχλητικό να παταω συνέχεια οχι στην εγκατάσταση νεων app καθε λιγο και λιγάκι... (και ολα αυτα με 11s cuoco)

Τουλάχιστον η τελευταία official δεν εχει το malware?

 

Στάλθηκε απο το Le 1 Pro US version μου, μέσω Tapatalk

δεν είναι η τελευταία , αυτήν είχες όταν το πήρες (παλιά είναι αλλά δεν υπάρχει πιο νέα) αλλά

είναι καλύτερη , οι άλλες βασίζονται σ αυτήν , και σε άλλα κινητά

το τηλέφωνο έρχεται με ρομ γεμάτη malware.... , οι επόμενες που βασίζονται σ αυτήν παίρνουν κληρονομιά τα malware (τις καθάρισε και ο @cuoco92)

η original δεν έχει , τα καθάρισαν https://sites.google.com/site/l1prousx800/

θα την βάλεις με recovery και factory reset (θα χάσεις τα πάντα εκτός απο τους φακέλους σου) για να είναι καθαρή

μετά θα πάρεις backup την rom , οπότε μπορείς να δοκιμάζεις οποιαδήποτε επόμενη rom

(αν δεν γίνει η εγκατάσταση, θα σου πω τι θα κάνεις)

 

edit θα αντικαταστήσεις ένα αρχείο στην rom που κατέβασες

 

κατέβασες το αρχείο της rom το update , πατάς στο αρχείο update 2 φορές =>πατάς το META-INF=>το com=>google=>android και θα σβήσεις(delete) το αρχείο updater-script

και στην θέση του θα βάλεις αυτό αυτό http://www.easybytez.com/jozb6w7zby5p

 

αν σου είναι πιο εύκολο , κάνε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6805947#post6805947

ελπίζω να μην σε μπέρδεψα

Θεούλης!!!

έγινε φίλε κανονικότατα!!!

σε ευχαριστώ πολύ!!

να είσαι καλά , αυτά συνήθως ,όχι πάντα, τα παθαίνουμε όταν βάζουμε rom άλλου κινητού προσαρμοσμένη στο δικό μας

(αλλά είμαστε εθισμένοι στις roms και βάζουμε ότι κινείται , στο cn έβαλα όλες τις rom που βρήκα στην Ευρώπη και στην Κίνα)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ακομη κατεβαζω το update, θα δοκιμασω σε λιγο ετσι και αν δεν γινει θα ακολουθησω τις υπολοιπες οδηγιες σ, ευχαριστω και παλι.
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπήκε με την πρώτη, έκανα λοιπόν την αντικατάσταση του αρχείου και όλα καλά τώρα μπήκε. Για να κάνω backup αυτήν την έκδοση και όχι του ιταλού , μπαίνω σε recovery ξάνα και ;

Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν είμαι και πολύ γνωστής των διαδικασιών αυτών , ας είναι καλά η Leeco που μας μαθενει καινούργια πράγματα... :-)

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... έχω ευχάριστα νέα!:)

Από πληροφορίες μέσα από το εργοστάσιο της LETV στο Chaoyeng Beijing μάλλον τελικά θα έχουμε σύντομα και εμείς στα US την ΜΜ! ελπίζω να ισχύσει μόνο και να μην είναι παραφιλολογίες! :lol:

Σχετικά εδώ:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=67763337&postcount=240

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... έχω ευχάριστα νέα!:)

Από πληροφορίες μέσα από το εργοστάσιο της LETV στο Chaoyeng Beijing μάλλον τελικά θα έχουμε σύντομα και εμείς στα US την ΜΜ! ελπίζω να ισχύσει μόνο και να μην είναι παραφιλολογίες! :lol:

Σχετικά εδώ:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=67763337&postcount=240

 

Μακάρι!......

Link to comment
Share on other sites

Με τη CM v4 (dirty flash) έχω κάποια θεματάκια με το λογαριασμό Google αλλά μάλλον φταίει ότι δεν πέρασα και τα gapps ξανά. Θα τα περάσω από πάνω και θα λυθούν. Κατά τα άλλα φαίνεται ότι δουλεύει καλά αν και δεν είχα χρόνο για λεπτομερή δοκιμή.

 

τα ίδια και δω. ξαναπέρασα gapps και όλα καλά.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπήκε με την πρώτη, έκανα λοιπόν την αντικατάσταση του αρχείου και όλα καλά τώρα μπήκε. Για να κάνω backup αυτήν την έκδοση και όχι του ιταλού , μπαίνω σε recovery ξάνα και ;

Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν είμαι και πολύ γνωστής των διαδικασιών αυτών , ας είναι καλά η Leeco που μας μαθενει καινούργια πράγματα... :-)

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

ωραία , του Ιταλού εξαφανίστηκε έχεις την original

ναι σε recovery , backup θα επιλέξεις Boot,System,Data και EFS(είναι για το imei) , όταν το κάνει , reboot to system

και αν χρειασθεί να την επαναφέρεις , απο σε recovery=>restore

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

τα ίδια και δω. ξαναπέρασα gapps και όλα καλά.

 

Η αρχική CM v4 επειδή είχε πολύ πειραγμένο build.prop έκανε freeze που χρειαζόταν reboot για να επανέλθει. Εγιναν διορθώσεις και όλα ok. Αν έχεις την παλιά έκδοση με ημερομηνία 16/07 μην την φλασάρεις. Κατέβασε την τροποποιημένη με ημερομηνία 17/07.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική CM v4 επειδή είχε πολύ πειραγμένο build.prop έκανε freeze που χρειαζόταν reboot για να επανέλθει. Εγιναν διορθώσεις και όλα ok. Αν έχεις την παλιά έκδοση με ημερομηνία 16/07 μην την φλασάρεις. Κατέβασε την τροποποιημένη με ημερομηνία 17/07.

Που την βρίσκουμε την 17/7;

 

Στάλθηκε από το LeTv 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που την βρίσκουμε την 17/7;

 

Στάλθηκε από το LeTv 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχει ανανεωθεί το link και έχει την τελευταία.

https://mega.nz/#!DoFWRbSL!1Bkue1bae...G0NvcQdO4LibsA

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Εχει ανανεωθεί το link και έχει την τελευταία.

https://mega.nz/#!DoFWRbSL!1Bkue1bae...G0NvcQdO4LibsA

Ξέρουμε το decryption key? Η απλά αν αλλάξουμε το build.prop τησ 16_07 με αυτό http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3815470&d=1468769204 της 17_07 θα δουλεύει?:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...