Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts


Ο Ιταλός θα βγάλει (ελπίζω) την marshmallow , βασισμένη στην 15s official , όπως ξέρεις είναι τελείως διαφορετικές rom

ακολουθούμε (εσυ τα ξέρεις , εκτός αν έπαθες αμνησία :lol:) τον οδηγό απο το πρώτο παστ της πρώτης σελίδας

Οδηγός "καθαρής" εγκατάστασης custom ROM

εκεί που λέει :

1. τα παρακάτω είναι αν θα εγκαταστήσουμε διαφορετική rom (π.χ. από μαμά rom στου Ιταλού , flyme κ.λ.π.) ...........

δηλαδή στο recovery =>wipe , τα επιλέγουμε όλα εκτός από την εσωτερική internal storage

 

Ασε εχω να τα πιάσω καιρό. Με κατάπιε το συστημα. :D

Ευχαριστώ για την απάντηση όπως και για κάθε απάντηση που δίνεις σε οποιαδήποτε ερώτηση.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχεις την CN (βάλτο στην υπογραφή σου αν θέλεις)

κατεβάζεις το recovery για το CN , το έχεις

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=57601

η πιο εύκολα από την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify&hl=el (μόνο για το CN)

και μετά πρώτη σελίδα πρώτο ποστ

Οδηγός "καθαρής" εγκατάστασης custom ROM , είναι και για CN και για US , (αρκεί να αγνοήσουμε αυτά που γράφει για 1. custom recovery

 

Το cn εχω το έβαλα μολις την κατεβασα και θα την δοκιμασω!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites


 

Ασε εχω να τα πιάσω καιρό. Με κατάπιε το συστημα. :D

Ευχαριστώ για την απάντηση όπως και για κάθε απάντηση που δίνεις σε οποιαδήποτε ερώτηση.:)

ξέχασα για το gps ,ΜΟΝΟ για CN : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6787231#post6787231

(βάλε το πρώτο http://www.easybytez.com/llp7n1itpnhp) , .......δοκίμασέ τα και τα τρία ,

edit

η τελευταία έχει και την διαδικασία που την ξέρεις

Το cn εχω το έβαλα μολις την κατεβασα και θα την δοκιμασω!!!

για να μπει η official 15 MM , νομίζω πρέπει να έχουμε στο κινητό την προηγούμενη 13s official , νομίζω αυτό γράφει στο site τους

αν και δεν νομίζω γιατί είναι 1,34Gb , άρα ολοκληρωμένη .... θα φανεί

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα την εγκατασταση και μου κανει το εξεις τρελο το τηλ δεν ανοίγει και ειναι συνεχεια αναμενω το μπλε led!!!

τι να κανω?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα την εγκατασταση και μου κανει το εξεις τρελο το τηλ δεν ανοίγει και ειναι συνεχεια αναμενω το μπλε led!!!

τι να κανω?

έβλεπες το λογότυπο ? αν όχι μπες πάλι σε recovery και κάνε factory reset και βάλτην πάλι

στο site λέει (κοίταξε τα 3 και 4)

1. Βεβαιωθείτε ότι έχετε αναβαθμίσετε το τηλέφωνό σας με την αντίστοιχη ΕΠΙ 5.5.013S έκδοση (Download: http://bbs.le.com/zt/eui/index.html ), και ανάλογα με το μοντέλο του τηλεφώνου για να επιλέξετε την αντίστοιχη αναβάθμιση συσκευασία, καθώς αυτό μπορεί να προκαλέσει η αναβάθμιση αποτύχει.

2, να είστε βέβαιος να χρησιμοποιήσει έναν υπολογιστή ή άλλη συσκευή εκ των προτέρων έγκυρα δεδομένα αντιγράφων ασφαλείας πριν την αναβάθμιση, για να αποφύγετε την απώλεια δεδομένων.

3. κρατήστε το τηλέφωνό σας πλήρως φορτισμένη και συνδεδεμένο με το φορτιστή κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης.

4, η αναβάθμιση διαρκεί 15 λεπτά ή έτσι (αν χρειαστεί να επαναφέρετε τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, ώρα 5 λεπτά ή έτσι), παρακαλώ να είστε υπομονετικοί , να μην αναγκάσει την διαδικασία τερματισμού.

5, το πακέτο αναβάθμισης είναι περίπου 1.5G ,,,

δεν πρόσεξα ότι απάντησε ο Γιάννης

 

edit

εδώ την έβαλε ένας

http://www.letv.re/topic/1090-official-le-1-pro-cn-eui58015s/

τώρα μπήκε στο δικό μου CN , αρχίζω ρυθμίσεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν ξέρει κανείς να με βοηθήσει?

Μόλις που πήρα το κινητό και δεν μπορώ να το ανοίξω.

Ακόμα κολλημένο στο ίδιο σημείο είναι μετά από 5 ώρες. Κάτι παίζει..

Letv x800 - US version
Link to comment
Share on other sites

THANK'S!

Κατι μου θυμιζει και εμενα αυτο αλλα δεν ημουν σιγουρος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αρα ξεχναω την παραγγελια απο εκει ή να το δοκιμασω;

 

HELP ME PLEASEEEE!.

 

Υπάρχουν κάποια αλλά κινεζομαγαζα με ευρωπαϊκές αποθήκες να μου προτείνει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

έβλεπες το λογότυπο ? αν όχι μπες πάλι σε recovery και κάνε factory reset και βάλτην πάλι

στο site λέει (κοίταξε τα 3 και 4)

1. Βεβαιωθείτε ότι έχετε αναβαθμίσετε το τηλέφωνό σας με την αντίστοιχη ΕΠΙ 5.5.013S έκδοση (Download: http://bbs.le.com/zt/eui/index.html ), και ανάλογα με το μοντέλο του τηλεφώνου για να επιλέξετε την αντίστοιχη αναβάθμιση συσκευασία, καθώς αυτό μπορεί να προκαλέσει η αναβάθμιση αποτύχει.

2, να είστε βέβαιος να χρησιμοποιήσει έναν υπολογιστή ή άλλη συσκευή εκ των προτέρων έγκυρα δεδομένα αντιγράφων ασφαλείας πριν την αναβάθμιση, για να αποφύγετε την απώλεια δεδομένων.

3. κρατήστε το τηλέφωνό σας πλήρως φορτισμένη και συνδεδεμένο με το φορτιστή κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης.

4, η αναβάθμιση διαρκεί 15 λεπτά ή έτσι (αν χρειαστεί να επαναφέρετε τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, ώρα 5 λεπτά ή έτσι), παρακαλώ να είστε υπομονετικοί , να μην αναγκάσει την διαδικασία τερματισμού.

5, το πακέτο αναβάθμισης είναι περίπου 1.5G ,,,

δεν πρόσεξα ότι απάντησε ο Γιάννης

 

edit

εδώ την έβαλε ένας

http://www.letv.re/topic/1090-official-le-1-pro-cn-eui58015s/

τώρα μπήκε στο δικό μου CN , αρχίζω ρυθμίσεις

 

Γιωργο εγω την περασα με twrp 2.8.7.0 gaps περασες?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο εγω την περασα με twrp 2.8.7.0 gaps περασες?

ούτε gaps , ούτε supersu , το παλεύω

νομίζω δεν έχει double tap to wake the screen , αν αληθεύει , αυτό σημαίνει ότι πήραν μια rom από τα Le2 και την έβαλαν στο δικό μας (τέτοιες ρομ , κυκλοφορούν, δεν τους είχαμε ανάγκη)

αν είναι έτσι , μας δουλεύουν όπως στις προηγούμενες δύο roms....

 

edit

έβαζα παλιό SuperSu , δεν άνοιγε το κινητό

έβαλα το νέο (latest) και όλα καλά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414612&page=262

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ούτε gaps , ούτε supersu , το παλεύω

νομίζω δεν έχει double tap to wake the screen , αν αληθεύει , αυτό σημαίνει ότι πήραν μια rom από τα Le2 και την έβαλαν στο δικό μας (τέτοιες ρομ , κυκλοφορούν, δεν τους είχαμε ανάγκη)

αν είναι έτσι , μας δουλεύουν όπως στις προηγούμενες δύο roms....

 

Παντως τρεχει ομορφα στο χ900 αλλα εμεινα απο μπαταρια. Τα λεμε αυριο φιλε. Καλο βραδυ.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παντως τρεχει ομορφα στο χ900 αλλα εμεινα απο μπαταρια. Τα λεμε αυριο φιλε. Καλο βραδυ.

πως εγκατέστησα τα gapps (google play κ.λ.π.)

το έτρεξα , στην λίστα με τα προγράμματα χαμηλά επέλεξα το google play , εγκατάσταση

τα λέμε φίλε

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν ξέρει κανείς να με βοηθήσει?

Μόλις που πήρα το κινητό και δεν μπορώ να το ανοίξω.

Ακόμα κολλημένο στο ίδιο σημείο είναι μετά από 5 ώρες. Κάτι παίζει..

 

Άσχετο αλλά δοκίμασες να το βγάλει απο τη πρίζα και να το ξαναβάλεις μετά απο λίγο;

 

Υπάρχουν κάποια αλλά κινεζομαγαζα με ευρωπαϊκές αποθήκες να μου προτείνει κάποιος;

 

honorbuy και vickmall. Απο αυτά εχω αγοράσει και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εκανα τις ενεργειες που περιγραφονται στο post #2478 αλλα το κινητο κολλησε.

Μετα την εντολη fastboot reboot εγραψε στιγμιαια LE ECO RECOVERY και μετα εμεινε κολλημενος ο πιγκουινος

Τι μπορω να κανω για να το επαναφερω?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά δοκίμασες να το βγάλει απο τη πρίζα και να το ξαναβάλεις μετά απο λίγο;

 

Το δοκίμασα και αυτό.

Αν πατήσω και τα 3 κουμπια που έχει παρατεταμένα κλείνει τελικά αλλά δεν δειχνει ένδειξη ότι φορτίζει.

Οταν είναι κολλημένο στο EUI ανάβει το λεντάκι ότι και καλά κάτι κάνει αλλά καμία ένδειξη με στάθμη μπαταρίας ή κατι τέτοιο.

Δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω. Έστειλα και mail στη tinydeal μπας και φιλοτιμηθούν να βοηθήσουν και βλέπουμε..

Letv x800 - US version
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εκανα τις ενεργειες που περιγραφονται στο post #2478 αλλα το κινητο κολλησε.

Μετα την εντολη fastboot reboot εγραψε στιγμιαια LE ECO RECOVERY και μετα εμεινε κολλημενος ο πιγκουινος

Τι μπορω να κανω για να το επαναφερω?

Ευχαριστω προκαταβολικα

(μάλλον το μπίκαρες ......)

 

εννοείς , απο το πρώτο ποστ Εγκατάσταση TWRP Recovery σε Fastboot mode (by tora33)

αναφέρεται στο CN εσύ έχεις την έκδοση US , η διαδικασία ισχύει αλλά το recovery όχι ,

διαλέγεις το US https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=57905

το Le1Pro_US_TWRP_3.0.2-0_CUOCO92.7z

το αποσυμπιέζεις στο κινητό σου

συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή σου (βλέπεις τον πιγκουίνο στο κινητό)

τρέχεις το Le1PRO-TWRP-INSTALLER , ανοίγει το παράθυρο εντολών , ακολουθείς τις οδηγίες

αν δεν κάνει τίποτα

http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/how-to/leeco-le-1-pro-x800-hard-brick-fix-t3393161

 

Το δοκίμασα και αυτό.

Αν πατήσω και τα 3 κουμπια που έχει παρατεταμένα κλείνει τελικά αλλά δεν δειχνει ένδειξη ότι φορτίζει.

Οταν είναι κολλημένο στο EUI ανάβει το λεντάκι ότι και καλά κάτι κάνει αλλά καμία ένδειξη με στάθμη μπαταρίας ή κατι τέτοιο.

Δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω. Έστειλα και mail στη tinydeal μπας και φιλοτιμηθούν να βοηθήσουν και βλέπουμε..

τώρα είναι φορτισμένο ,

ανοιχτό αν το συνδέσει στον υπολογιστή , στην διαχείριση συσκευών , δείχνει connect RELINK HS-USB QDLoader 9008 ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6788709#post6788709

μπαίνεις σε fastboot mode = στον πιγκουίνο ? παρατεταμένα τα 2 κουμπιά και ταυτόχρονα on/off(power) + τον ήχο κάτω(volume -) ?

μπαίνεις σε recovery ?

 

μπρικαρισμένα ήλθαν και τα δύο ?

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδέα κανείς γιατί δεν κρατάει ως default launcher κάποιον άλλο εκτός από το δικό του; Επιλέγω αποθήκευση ως default αλλά μετά μόλις πατήσω το μεσαίο κουμπί με πετάει στον εργοστασιακό σα να βγήκα απλώς από μια εφαρμογή. Έχει αλλάξει κανείς launcher;;
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Έχει ιδέα κανείς γιατί δεν κρατάει ως default launcher κάποιον άλλο εκτός από το δικό του; Επιλέγω αποθήκευση ως default αλλά μετά μόλις πατήσω το μεσαίο κουμπί με πετάει στον εργοστασιακό σα να βγήκα απλώς από μια εφαρμογή. Έχει αλλάξει κανείς launcher;;

Καλημέρα.Εκανες αυτά? Ρυθμίσεις=>Εφαρμογές=>κάτω στην οθόνη , default apps=>desktop=>επιλέγεις την εφαρμογή που έβαλες, ως default. Δοκίμασε....:) editΑν πάλι δεν δουλεύει..δοκίμασε Προσβασιμότητα=> ....Launcher=>Ενεργοποίηση ( εκτός κι αν σου γράφει ότι δεν χρειάζεται) διάβασε μέσα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω στο Back up τι κουτάκια μαρκάρω για να μην είναι πελώριο και ταυτόχρονα να έχω τα πάντα μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αλλαξα recovery από 2.8... που είχα σε 3....

και δεν μπορώ να κάνω restore τα παλιά backup που είχα τι να κάνω?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό.

Αν πατήσω και τα 3 κουμπια που έχει παρατεταμένα κλείνει τελικά αλλά δεν δειχνει ένδειξη ότι φορτίζει.

Οταν είναι κολλημένο στο EUI ανάβει το λεντάκι ότι και καλά κάτι κάνει αλλά καμία ένδειξη με στάθμη μπαταρίας ή κατι τέτοιο.

Δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω. Έστειλα και mail στη tinydeal μπας και φιλοτιμηθούν να βοηθήσουν και βλέπουμε..

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα απο tinydeal αγορασμενο.Ακου τιθα κανεις:Αφησε το να ξεφορτιστει τελειως και να σβησει.Βαλτο ναφορτισει κλειστο οσο μπορεις περισσοτερο μιση μερα περιπου! Το ανοιγεις κατευθειαν σε recovery πατωντας volume+ και πληκτρο on off παρατεταμενα.Πατας restart και μετα πατα τα πληκτρα κατω εκτος οθονης( το πληκτρο home η το

πληκτρο back)

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω στο Back up τι κουτάκια μαρκάρω για να μην είναι πελώριο και ταυτόχρονα να έχω τα πάντα μέσα.

Πατάς το : backup =>διαλέγεις από τα partitions τι θα κρατήσεις: σίγουρα ( Boot,system,Data,Cache,Misc,Recovery) προαιρετικά και system image=> δίνεις ένα όνομα ανα θες πχ backup1_11s και κάνεις slide to Backup σέρνοντάς το, από αριστερά προς τα δεξιά.Μετά ξαναγυρνάς με το κάτω βελάκι στην αρχική οθόνη του TWRP.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον αλλαξα recovery από 2.8... που είχα σε 3....

και δεν μπορώ να κάνω restore τα παλιά backup που είχα τι να κάνω?

Έκανες δύο-τρείς επανεκκινήσεις, μετά την εγκατάσταση του νέου TWRP? Όταν μπαίνεις στο TWRP ΔΕΝ τα βλέπει καθόλου, τα παλιά backup?Κοίτα μέσα από το κινητό σου στον file browser υπάρχουν κανονικά?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το : backup =>διαλέγεις από τα partitions τι θα κρατήσεις: σίγουρα ( Boot,system,Data,Cache,Misc,Recovery) προαιρετικά και system image=> δίνεις ένα όνομα ανα θες πχ backup1_11s και κάνεις slide to Backup σέρνοντάς το, από αριστερά προς τα δεξιά.Μετά ξαναγυρνάς με το κάτω βελάκι στην αρχική οθόνη του TWRP.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανες δύο-τρείς επανεκκινήσεις, μετά την εγκατάσταση του νέου TWRP? Όταν μπαίνεις στο TWRP ΔΕΝ τα βλέπει καθόλου, τα παλιά backup?Κοίτα μέσα από το κινητό σου στον file browser υπάρχουν κανονικά?

 

Ευχαριστώ πολύ, μέχρι τώρα αυτό έκανα αλλά είδα και το system image και διερωτήθηκα αν χρειάζεται και αυτό γιατί του μεγαλώνει πολύ το μέγεθος του Back up.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, μέχρι τώρα αυτό έκανα αλλά είδα και το system image και διερωτήθηκα αν χρειάζεται και αυτό γιατί του μεγαλώνει πολύ το μέγεθος του Back up.

Τίποτα ...να ξέρεις τα άκρως απαραίτητα είναι τα Boot,system,Data τα οποία λογικά τα έχει default το TWRP αλλά αν θες τικάρεις και τα υπόλοιπα. Καλό είναι μόλις πάρεις το backup να το κρατήσεις και στο pc σου να το έχεις. Ειναι στο φάκελο Phone storage=>TWRP=>BACKUPS=>π.χ 11s (το όνομα που του έδωσες). Οπότε όταν το χρειαστείς, ότι και να γίνει, μπορείς να το ξαναβάλεις εκεί και να το flashάρεις.:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες χωρις να θελω να προσβαλω κανενα κατι πηγαινει στραβα.

Η το QC της Leeco ειναι οτι ναναι η κατι αλλο συμβαινει.

 

Τραβουσα βιντεο 8 λεπτα νταλα κατω απο τον ηλιο με 33 βαθμους σε τερμα αναλυση και το κινητο δεν ζεσταθηκε πανω απο το κανονικο

Βαζω στο παιδι μου να βλεπει βινετο 30-40 λεπτα τα ιδια απο θερμοκρασια

Οι επαφες μου ειναι μια χαρα

O dialer μια χαρα

Το wifi ιδιο σημα με Huawei p8 lite διπλα διπλα. Μονο σε μια action cam δεν μπορω να δω live view σε αντιθεση με το p8

4G σε wind μια χαρα οπου εχει κεραια

Το gps μια χαρα

Η 11s του cuocco την λες εργοστασιακη. Εχω μεινει ακομα στην ν47 με το malware που λενε χωρις να εχω κατεβασει τιποτα

Οι εφαρμογες ολες τρεχουν μια χαρα

To double tap δουλευει

Μπαταρια με νορμαλ χρηση(τηλ wifi data βιντεο) 2 μερες

Δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο

 

Ειλικρινα και να μην βγει η ΜΜ δεν με νοιαζει

 

Η εγω επεσα στο καλυτερο της US παρτιδας η κατι αλλο τρεχει

 

Καλή σου ημέρα.

 

Θέλω να σε ρωτήσω απο που έκανες την παραγγελία ώστε να την κανω και εγώ, γιατί μετά απο 25+ μέρες μόλις χθες ακύρωσα την παραγγελία μου απο την ευρωπαϊκή αποθήκη της coolicool (ελπίζω να μην το παρηγγειλες και εσύ απο εκεί).

 

Σε ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...