Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φρέσκο πράγμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

CM 13 July Build 2016

http://www.letv.re/topic/1085-le-1-pro-cm-13-july-build-2016-best-for-daily-use/

http://bbs.ydss.cn/thread-647970-1-1.html

https://mega.nz/#!bp0CjabY!4rMqpyD6J...aUiU17LSS7Yp58 (mirror)

 

και για us και για cn!!!

 

εγώ από αύριο πρωί δοκιμάζω

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ο πρωτος που το εβαλε το μπρικαρε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο πρωτος που το εβαλε το μπρικαρε :lol:

Κάντους δύο! 2:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάντους δύο! 2:lol:

 

Ναι μολις τωρα το ειδα γιατι μπηκα ξανα λεω απλα ετυχε αλλα μαλλον πετυχε.:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο πράγμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

CM 13 July Build 2016

http://www.letv.re/topic/1085-le-1-pro-cm-13-july-build-2016-best-for-daily-use/

http://bbs.ydss.cn/thread-647970-1-1.html

https://mega.nz/#!bp0CjabY!4rMqpyD6J...aUiU17LSS7Yp58 (mirror)

 

και για us και για cn!!!

 

εγώ από αύριο πρωί δοκιμάζω

 

μπρίκαραν όλοι. :!::!::!::!::!::!::!:

 

μην βάζετε μέχρι να δούμε τι φταίει

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

μπρίκαραν όλοι. :!::!::!::!::!::!::!:

μην βάζετε μέχρι να δούμε τι φταίει

Από ότι διαβάζω ως τώρα όλα τα us bricks! Τους είπε ο moderator να κάνουν πλήρη διαγραφή σε όλα αλλά τζίφος! Άντε να δούμε.. :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω βγαζουν μια ρομ και τη σηκωνουν χωρις να την εχουν δοκιμασει? Ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο. Εκτος κι αν εχουν αλλους λογους.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω σας χαιρετω απο αυτο το νημα πηρα το Xiaomi mi note pro και παω στο διπλα νημα. :)

 

Αυτο θα το βαλω αγγελια οσο το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω βγαζουν μια ρομ και τη σηκωνουν χωρις να την εχουν δοκιμασει? Ειλικρινα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο. Εκτος κι αν εχουν αλλους λογους.

Γιάννη ξέρεις ότι είναι δοκιμαστικές rom με λάθη ... ούτε την κατέβασα

Εάν την δοκιμάσει κάποιος με το cn τηλέφωνο ας μας ενημερώσει...

βάλαμε πολλές απο http://bbs.ydss.cn/ π.χ πριν και μετά απο αυτό το ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6651641#post6651641 , αλλά είναι πολύ δοκιμαστικές με λάθη

στην επίσημη είναι οι καλές http://bbs.le.com/

Εγω σας χαιρετω απο αυτο το νημα πηρα το Xiaomi mi note pro και παω στο διπλα νημα. :)

 

Αυτο θα το βαλω αγγελια οσο το πηρα.

έβαλες κι εσύ το λιθαράκι σου όπως όλοι για να γίνει το thread , νήμα μας πιο ευχάριστο .......

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

 

έβαλες κι εσύ το λιθαράκι σου όπως όλοι για να γίνει το thread , νήμα μας πιο ευχάριστο .......

 

Να ΄σαι καλα! :)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα προχθές και ξεκίνησα με Ιταλό...

Πρώτες εντυπώσεις...γιατί δεν έχω ασχοληθεί και πολύ....ζεσταίνεται πολύ σύντομα για μικρό διάστημα χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες χωρις να θελω να προσβαλω κανενα κατι πηγαινει στραβα.

Η το QC της Leeco ειναι οτι ναναι η κατι αλλο συμβαινει.

 

Τραβουσα βιντεο 8 λεπτα νταλα κατω απο τον ηλιο με 33 βαθμους σε τερμα αναλυση και το κινητο δεν ζεσταθηκε πανω απο το κανονικο

Βαζω στο παιδι μου να βλεπει βινετο 30-40 λεπτα τα ιδια απο θερμοκρασια

Οι επαφες μου ειναι μια χαρα

O dialer μια χαρα

Το wifi ιδιο σημα με Huawei p8 lite διπλα διπλα. Μονο σε μια action cam δεν μπορω να δω live view σε αντιθεση με το p8

4G σε wind μια χαρα οπου εχει κεραια

Το gps μια χαρα

Η 11s του cuocco την λες εργοστασιακη. Εχω μεινει ακομα στην ν47 με το malware που λενε χωρις να εχω κατεβασει τιποτα

Οι εφαρμογες ολες τρεχουν μια χαρα

To double tap δουλευει

Μπαταρια με νορμαλ χρηση(τηλ wifi data βιντεο) 2 μερες

Δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο

 

Ειλικρινα και να μην βγει η ΜΜ δεν με νοιαζει

 

Η εγω επεσα στο καλυτερο της US παρτιδας η κατι αλλο τρεχει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες χωρις να θελω να προσβαλω κανενα κατι πηγαινει στραβα.

Η το QC της Leeco ειναι οτι ναναι η κατι αλλο συμβαινει.

 

Τραβουσα βιντεο 8 λεπτα νταλα κατω απο τον ηλιο με 33 βαθμους σε τερμα αναλυση και το κινητο δεν ζεσταθηκε πανω απο το κανονικο

Βαζω στο παιδι μου να βλεπει βινετο 30-40 λεπτα τα ιδια απο θερμοκρασια

Οι επαφες μου ειναι μια χαρα

O dialer μια χαρα

Το wifi ιδιο σημα με Huawei p8 lite διπλα διπλα. Μονο σε μια action cam δεν μπορω να δω live view σε αντιθεση με το p8

4G σε wind μια χαρα οπου εχει κεραια

Το gps μια χαρα

Η 11s του cuocco την λες εργοστασιακη. Εχω μεινει ακομα στην ν47 με το malware που λενε χωρις να εχω κατεβασει τιποτα

Οι εφαρμογες ολες τρεχουν μια χαρα

To double tap δουλευει

Μπαταρια με νορμαλ χρηση(τηλ wifi data βιντεο) 2 μερες

Δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο

 

Ειλικρινα και να μην βγει η ΜΜ δεν με νοιαζει

 

Η εγω επεσα στο καλυτερο της US παρτιδας η κατι αλλο τρεχει

 

Και το δικο μου που πλεον θα το δωσω μια χαρα δουλευει ουτε στο gps ουτε στο wifi ουτε στο 4G εχω προβλημα και εχω βαλει και την 14S

 

Το μονο προβλημα που εχω ειναι αν πεσει πολυ η μπαταρια στα κοκκινα δεν φορτιζει με το καλωδιο του θελει το ανταπτορακι και απλο καλωδιο αν το βαλεις πριν κοκκινησει δηλαδη 20% τοτε φορτιζει κανονικα και δεν ξερω αν ειναι προβλημα του καλωδιου η κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα προχθές και ξεκίνησα με Ιταλό...

Πρώτες εντυπώσεις...γιατί δεν έχω ασχοληθεί και πολύ....ζεσταίνεται πολύ σύντομα για μικρό διάστημα χρήσης...

στις 2 επόμενες πλήρεις φορτίσεις θα στρώσει (πλήρεις , για να κρατάει η μπαταρία περισσότερο χρόνο)

 

@dionysg , δεν νομίζω , (αν θυμάμαι καλά) , να είχε κάποιος τέτοια προβλήματα (βάζοντας μια άσχετη rom, θα υπάρχουν προβλήματα)

τώρα , για τον ήλιο.... μάλλον σου έδωσαν κινητό με καλή ψήκτρα μέσα (πλάκα κάνω)

π.χ. αν τρέχουμε έναν πλοηγό , το έχουμε κοντά στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου και το φορτίζουμε , όλα τα κινητά παίρνουν φωτιά ,

κατά τα άλλα συμπεριφέρεται όπως τα περισσότερα κορυφαία κινητά , αν μας έδιναν και official rom , θα ήταν το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί για τα λεφτά του

Και το δικο μου που πλεον θα το δωσω μια χαρα δουλευει ουτε στο gps ουτε στο wifi ουτε στο 4G εχω προβλημα και εχω βαλει και την 14S

 

Το μονο προβλημα που εχω ειναι αν πεσει πολυ η μπαταρια στα κοκκινα δεν φορτιζει με το καλωδιο του θελει το ανταπτορακι και απλο καλωδιο αν το βαλεις πριν κοκκινησει δηλαδη 20% τοτε φορτιζει κανονικα και δεν ξερω αν ειναι προβλημα του καλωδιου η κατι αλλο.

μάλλον κάποια καλώδια είναι προβληματικά στα US, το δικό μου κάνει πάνω από 3 ώρες να το φορτίσει ,

το καλώδιο του CN φορτίζει σφαίρα και τα δύο

 

η Le1PRO_CN_MM_6.0.1_5.8.014S_ROW_v50_CUOCO92 , του @cuoco92 στην Κίνα http://bbs.le.com/thread-1943196-1.html?extra=page%3D1

λένε οι Κινέζοι ότι έχει trojan , η παραπάνω του @cuoco92 http://bbs.le.com/thread-1986796-1.html

 

Ας χαρούμε λίγο

CN

ομάδα: Le 1Pro

http://bbs.le.com/thread-1987254-1.html

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες χωρις να θελω να προσβαλω κανενα κατι πηγαινει στραβα.

Η το QC της Leeco ειναι οτι ναναι η κατι αλλο συμβαινει.

 

Τραβουσα βιντεο 8 λεπτα νταλα κατω απο τον ηλιο με 33 βαθμους σε τερμα αναλυση και το κινητο δεν ζεσταθηκε πανω απο το κανονικο

Βαζω στο παιδι μου να βλεπει βινετο 30-40 λεπτα τα ιδια απο θερμοκρασια

Οι επαφες μου ειναι μια χαρα

O dialer μια χαρα

Το wifi ιδιο σημα με Huawei p8 lite διπλα διπλα. Μονο σε μια action cam δεν μπορω να δω live view σε αντιθεση με το p8

4G σε wind μια χαρα οπου εχει κεραια

Το gps μια χαρα

Η 11s του cuocco την λες εργοστασιακη. Εχω μεινει ακομα στην ν47 με το malware που λενε χωρις να εχω κατεβασει τιποτα

Οι εφαρμογες ολες τρεχουν μια χαρα

To double tap δουλευει

Μπαταρια με νορμαλ χρηση(τηλ wifi data βιντεο) 2 μερες

Δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο

 

Ειλικρινα και να μην βγει η ΜΜ δεν με νοιαζει

 

Η εγω επεσα στο καλυτερο της US παρτιδας η κατι αλλο τρεχει

 

Καλησπέρα. Αφού λες οι επαφές μια χαρά, να σε ρωτήσω 2-3 πράγματα. 1ον.Έχεις καταφέρει να περάσεις τις επαφές σου από αρχείο vcard από το προηγούμενο κινητό, και να τις βλέπει από τη μνήμη της συσκευής χωρίς να σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς το google account με το στανιό? Εγώ όχι, και δοκίμασα με 3 άλλες εφαρμογές, αγνοεί την τοπική αποθήκευση και δουλεύει μόνο με google.

2ον. Έχεις καταφέρει έστω να ταξινομήσεις τις επαφές κατά την προτίμησή σου, πχ. να εμφανίζεται πρώτα το επίθετο? Εγώ αδύνατον με την stock εφαρμογή, μόνο με έγκατάσταση άλλης.

3ον Σε εξυπηρετεί που δεν υπάρχει κουμπί για αγαπημένες/συχνά καλούμενες επαφές? Μιλάμε για έξυπνο τηλέφωνο υποτίθεται, όχι για χειροκίνητη αναζήτηση επαφής κάθε φορά..

Αν τα παραπάνω δεν σε ενοχλούν, τότε οκ, καταννοώ την ικανοποίησή σου.

Για μένα τα δυνατά σημεία του κινητού είναι η απίστευτη οθόνη, ο απίθανος ήχος, το ακαριαίο gps, η πολύ καλή κάμερα και η κορυφαία ποιότητα ομιλίας. Αλλά σαν απόδοση βάσει του hardware του το θεωρώ απαράδεκτο, το Jiayu s3 advanced με μισό σκορ στο antutu είναι απλά αστραπιαίο στην απόκριση του(χωρίς να τηγανίζει αυγό) σε σύγκριση με το Letv. Αυτά :)

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αφού λες οι επαφές μια χαρά, να σε ρωτήσω 2-3 πράγματα. 1ον.Έχεις καταφέρει να περάσεις τις επαφές σου από αρχείο vcard από το προηγούμενο κινητό, και να τις βλέπει από τη μνήμη της συσκευής χωρίς να σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς το google account με το στανιό? Εγώ όχι, και δοκίμασα με 3 άλλες εφαρμογές, αγνοεί την τοπική αποθήκευση και δουλεύει μόνο με google.

2ον. Έχεις καταφέρει έστω να ταξινομήσεις τις επαφές κατά την προτίμησή σου, πχ. να εμφανίζεται πρώτα το επίθετο? Εγώ αδύνατον με την stock εφαρμογή, μόνο με έγκατάσταση άλλης.

3ον Σε εξυπηρετεί που δεν υπάρχει κουμπί για αγαπημένες/συχνά καλούμενες επαφές? Μιλάμε για έξυπνο τηλέφωνο υποτίθεται, όχι για χειροκίνητη αναζήτηση επαφής κάθε φορά..

Αν τα παραπάνω δεν σε ενοχλούν, τότε οκ, καταννοώ την ικανοποίησή σου.

Για μένα τα δυνατά σημεία του κινητού είναι η απίστευτη οθόνη, ο απίθανος ήχος, το ακαριαίο gps, η πολύ καλή κάμερα και η κορυφαία ποιότητα ομιλίας. Αλλά σαν απόδοση βάσει του hardware του το θεωρώ απαράδεκτο, το Jiayu s3 advanced με μισό σκορ στο antutu είναι απλά αστραπιαίο στην απόκριση του(χωρίς να τηγανίζει αυγό) σε σύγκριση με το Letv. Αυτά :)

 

Για τις επαφες ο μονος τροπος που βρηκα να μην τι βαζει με το ζορι στο Google account ηταν να το διαγραψω να τις περασω απο αρχειο που ειχα φτιαξει σε αλλο κινητο και μετα να βαλω παλι τον λογαριασμο μου.

 

Δεν μπορουσα με τιποτα να γραψω τις επαφες απο το κινητο στην καρτα sim μου ελεγε οτι εχω μεγαλα ονοματα ασχετα που στο κινητο απο την καρτα sim τα ειχα γραψει στο αλλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στις 2 επόμενες πλήρεις φορτίσεις θα στρώσει (πλήρεις , για να κρατάει η μπαταρία περισσότερο χρόνο)

 

@dionysg , δεν νομίζω , (αν θυμάμαι καλά) , να είχε κάποιος τέτοια προβλήματα (βάζοντας μια άσχετη rom, θα υπάρχουν προβλήματα)

τώρα , για τον ήλιο.... μάλλον σου έδωσαν κινητό με καλή ψήκτρα μέσα (πλάκα κάνω)

π.χ. αν τρέχουμε έναν πλοηγό , το έχουμε κοντά στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου και το φορτίζουμε , όλα τα κινητά παίρνουν φωτιά ,

κατά τα άλλα συμπεριφέρεται όπως τα περισσότερα κορυφαία κινητά , αν μας έδιναν και official rom , θα ήταν το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί για τα λεφτά του

 

μάλλον κάποια καλώδια είναι προβληματικά στα US, το δικό μου κάνει πάνω από 3 ώρες να το φορτίσει ,

το καλώδιο του CN φορτίζει σφαίρα και τα δύο

 

η Le1PRO_CN_MM_6.0.1_5.8.014S_ROW_v50_CUOCO92 , του @cuoco92 στην Κίνα http://bbs.le.com/thread-1943196-1.html?extra=page%3D1

λένε οι Κινέζοι ότι έχει trojan , η παραπάνω του @cuoco92 http://bbs.le.com/thread-1986796-1.html

 

Ας χαρούμε λίγο

CN

ομάδα: Le 1Pro

http://bbs.le.com/thread-1987254-1.html

 

Και η 14S ειχε αλλα εφυγε με το CM Security

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αφού λες οι επαφές μια χαρά, να σε ρωτήσω 2-3 πράγματα.

 

Οπως ειπα και πριν δεν θελω να προσβαλω κανενα

 

Μιλαμε ομως για αλλα πραγματα. Εγω λεω για το γενικο πακετο και για σοβαρα προβληματα που κατα καιρους θετουν καποιοι κατοχοι (wifi 4g υπερθερμανση και γενικη λειτουργια του τηλεφωνου) και εσυ μιλας για ενα feature να σου δειχνει το επιθετο πρωτο. Πραγμα που προσεξα μετα την ερωτηση σου.

 

 

Με αλλο πνευμα εγραψα πιο πριν ελπιζω να καταλαβαινεις.

 

 

 

Απλα λεω οτι ειναι normal οι θερμοκρασιες. Ειναι κριμα να διαβαζει καποιος που τον ενδιαφερει το κινητο και να νομιζει οτι ριχνεις λαδακι και ψηνεις αβγα. Και με το lg g4 διαβαζα τα ιδια γιαυτο το απεφυγα. Αυτα που λεω και πιο πριν. Το κινητο ειναι μια χαρα ως εχει

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω αυτό το κινητό και το αφήσω όπως είναι "μαμά" θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω άνετα ή θα έχω προβλήματα? Σκοπεύω αύριο να το παραγγείλω που θα πληρωθώ. εκτός αν μου πείτε ότι θα έχω προβλήματα. Με τις διαδικασίες που αναφέρετε δε το κατέχω και το φοβάμαι. Θα το παραγγείλω από εδώ. Πόσες μέρες θα κάνει να έρθει στα χέρια μου αν το αποφασίσω? Μήπως είναι καλύτερα να πάω στο Xiaomi redmi Note 3 pro και να το αφήσω "μαμά"? Θα μπω πάλι αύριο βράδυ πριν το παραγγείλω γιατί όλη μέρα θα δουλεύω. Ανάλογα με το τι θα μου πείτε θα αποφασίσω πιο από τα δύο θα παραγγείλω. Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι καλύτερα να πάω στο Xiaomi Mi Note 3 pro και να το αφήσω "μαμά"?

 

Το xiaomi με την μαμα απο τα κινεζομαγαζα εχει πολλα θεματα. Oλοι το παραγγελνουν με eng/china dev κανουν ενα αιτημα στην xiaomi να τους στειλει κωδικο μετα απο 15 μερες για να ξεκλειδωσουν τον bootloader και μετα να περασουν την ελληνικη dev.

 

Καλο να ρωτησεις στο αντιστοιχο θεμα

 

Οσο για το letv αυτα λεω και πιο πριν. Με μια διαδικασια 20-30 λεπτων εχεις ενα πολυ καλο κινητο.

 

Σιγουρα το note εχει πολυ περισσοτερη υποστηριξη απο την ελληνικη κοινοτητα απο θεμα rom. Το letv εχει τα spec

 

Τιμες εδω με το πλεον αξιοπιστο να φαινεται το banggood. Αν και το πηρα απο tinydeal προσωπικα μεσα σε 20 μερες

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοούσα αν δε κάνω την διαδικασία που αναφέρεις και το αφήσω όπως έρθει θα είμαι ΟΚ? Από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του coolicool το βρίσκω με 193.79 μαζί με κουπόνι έκπτωσης. Αξίζει να το πάρω από εκεί και πόσες μέρες θα κάνει να έρθει στα χέρια μου?
Link to comment
Share on other sites

Να σου απαντησω σε οτι θες αλλα καλο ειναι να διαβασεις και λιγο για να εχεις μια ιδεα

 

Η ρομ απο τα κινεζομαγαζα εχει ενα malware και κατεβαζει εφαρμογες απο μονο οπως επισης ανοιγει και σελιδες με διαφημιστικα. Ολοι περνανε μια ρομ ενος ιταλου (11s v48 βασιζεται στην επισημη χωρις την κινεζικη σαβουρα). Περιμεναμε την official 6 αλλα καθυστερει ακομα. Δεν ειναι ξεκαθαρο αν θα παρει και το US μοντελο, που εχουν ολοι αγορασει το τελευταιο καιρο, κατευθειαν απο την μαμα εταιρια. Πιστευω οτι θα παρει αλλα και να μην, ο Ιταλος κατι θα μαγειρεψει

 

Λογικα απο ευρωπαικη αποθηκη θα ειναι γρηγορα. Δεν εχω εμπειρια απο το coolicool

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αφού λες οι επαφές μια χαρά, να σε ρωτήσω 2-3 πράγματα.

1ον.Έχεις καταφέρει να περάσεις τις επαφές σου από αρχείο vcard από το προηγούμενο κινητό, και να τις βλέπει από τη μνήμη της συσκευής χωρίς να σε αναγκάζει να χρησιμοποιείς το google account με το στανιό? Εγώ όχι, και δοκίμασα με 3 άλλες εφαρμογές, αγνοεί την τοπική αποθήκευση και δουλεύει μόνο με google.

2ον. Έχεις καταφέρει έστω να ταξινομήσεις τις επαφές κατά την προτίμησή σου, πχ. να εμφανίζεται πρώτα το επίθετο? Εγώ αδύνατον με την stock εφαρμογή, μόνο με έγκατάσταση άλλης.

3ον Σε εξυπηρετεί που δεν υπάρχει κουμπί για αγαπημένες/συχνά καλούμενες επαφές?

α) Μιλάμε για έξυπνο τηλέφωνο υποτίθεται, όχι για χειροκίνητη αναζήτηση επαφής κάθε φορά..

Αν τα παραπάνω δεν σε ενοχλούν, τότε οκ, καταννοώ την ικανοποίησή σου.

Για μένα τα δυνατά σημεία του κινητού είναι η απίστευτη οθόνη, ο απίθανος ήχος, το ακαριαίο gps, η πολύ καλή κάμερα και η κορυφαία ποιότητα ομιλίας.

 

β)Αλλά σαν απόδοση βάσει του hardware του το θεωρώ απαράδεκτο, το Jiayu s3 advanced με μισό σκορ στο antutu είναι απλά αστραπιαίο στην απόκριση του(χωρίς να τηγανίζει αυγό) σε σύγκριση με το Letv. Αυτά :)

οι ερωτήσεις δεν απευθυνόταν σε μένα , να προσπαθήσω να απαντήσω

Γενικά :το gmail τελευταία πολλές φορές δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό στις επαφές , αλλά χρειάζεται για το play store

 

1ον. ναι , το έκανα τώρα

ρυθμίσεις=>Account management=>Google=>...@gmail=>ΔΕΝ επέλεξα το επαφές , οπότε δεν κάνει συγχρονισμό τις επαφές

τηλέφωνο=>contacts=>πατάμε παρατεταμένα το αριστερό κουμπί αφής του κινητού=>show contacts by accouts=>δεν επιλέγω κανένα

πάω πίσω=>import/export contacts=>εξαγωγή στο χώρο αποθ. (έχω το αρχείο .vcf στο κινητό)

πίσω=>πίσω=> delete contacts (δεν έχω επαφές)

βρίσκω το αρχείο .vcf , το τρέχω , =>Τοπικός λογαριασμός Μόνο στο τηλέφωνο , χωρίς συγχρονισμό , τέλος

(θα τις κρατήσω έτσι )

 

2ον. όχι , πρέπει να μπεις σε κάθε επαφή ξεχωριστά , και να βάλεις πρώτα το επίθετο (έχω 1677 επαφές)

 

3ον. (στην σελίδα https://mail.google.com/mail/u/0/?shva=1#inbox , πάνω αριστερά με κόκκινα γράμματα ,στο Gmail, πατάμε το βέλος =>επαφές=>δεξιά πατάμε το αστεράκι σε όποιες επαφές θέλουμε για να τις βάλει στα αγαπημένα , αλλά μ αυτόν τον dialer μάλλον δεν θα τις δούμε στο κινητό)

 

α) είναι smart , άρα έξυπνο τηλέφωνο :lol: , δεν φταίει το τηλέφωνο , αλλά η rom και οι προ εγκατεστημένες εφαρμογές , ;oποια δεν μας αρέσει την αλλάζουμε (root + titanium backup pro https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5735-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%A7%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-TITANIUM-BACK-UP-%E2%80%93-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%C2%ABFull-Wipe-Data/?postID=13052#post13052 )

 

β) συμφωνώ , και το CN και το US μου , πάνε αργά και σταθερά

νόμιζα το CN ήταν κακή παρτίδα , ένας πολύ μικρός λόγος που πήρα το US ήταν αυτός

και ο δεύτερος (άσχετο με την συζήτηση) ήταν ότι πριν έλθουν στην Ελλάδα τα US , κάποιος brickαρε το US, brickαρα και το δικό μου CN για να βρω λύση (χωρίς όμως να πάρω αυτά που χρειαζόταν από μέσα ) http://www.letv.re/topic/380-x800-hard-bricked/?do=findComment&comment=7341

 

για να κάνουμε 100% πιο γρήγορα όλα τα android σε απόκριση ,

ρυθμίσεις=>Επιλογές για προγραμματιστές=>κάπου προς τα κάτω βρίσκουμε τα :κλίμακα κίνησης παραθύρου , κλίμακα κίνησης μετάβασης , κλιμ.διαρ.animator , επιλέγουμε και για τα τρία το 0,5χ (για να καταλάβουμε την διαφορά , αν τα βάλουμε στο π.χ. 5χ θα γίνει πολύ αργό)

...........................

Και η 14S ειχε αλλα εφυγε με το CM Security

ναι μερικά φεύγουν εύκολα (trojan),

καλορίζικο το Xiaomi mi note pro σου , να περνάς να μας λες μια καλημέρα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό αρχίζει να ζεσταίνεται υπερβολικά η λύση είναι να κάνεις Wipe Cache. Αυτό το έχω δοκιμάσει και εγώ στο US, αλλά είναι και γνωστό από αλλά τηλέφωνα με παρόμοια προβλήματα π.χ. S6.

Η απόλυτη λύση βέβαια είναι να κάνεις factory reset.

Η ουσία είναι ότι το κινητό, εκτός αν βλέπεις ταινία Hevc 8bit ή παίζεις 3d παιχνίδια υψηλών απαιτήσεων, δεν είναι φυσιολογικό να ζεσταίνεται.

Βέβαια έχω δει και περιπτώσεις που έχει ο άλλος το τηλέφωνο στη μπανάνα στη παραλία να το βαράει ο ήλιος, εκεί δεν σε σώνει το Wipe, εκεί θέλεις τηλέφωνο μάρκα Miele.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μηνύματα και δύο εκδόσεις κινητού... Πρέπει να γίνει ο διαχωρισμός κάποια στιγμή στο φόρουμ...

 

Λοιπόν δοκίμασα στην 14s του Ιταλού τα πάντα για το gps αλλά μαύρο χαλί η κατάσταση... Κατά τα άλλα κομπλέ η ρομ μετά από μια αναβάθμιση που έλυνε το θέμα στις ρυθμίσεις της μπαταρίας... Μόνο το dttw που δεν λειτουργεί.

Οπότε γύρισα στην 12s που εκεί ναι μεν πιάνει αλλά στην διαδρομή μου κάνει αποσυνδέσεις ότι ρυθμίσεις και να κάνω...

Οπότε συμπεραίνω ότι είναι hardwarικο το θέμα... Τουλάχιστον για το κινητό μου...

Και επειδή κάνω συχνά διαδρομές στο άγνωστο αναγκαστικά το κινητό θα δωθεί στην κοπέλα μου...

Μέχρι να δοθεί θα πειραματιστώ λίγο ακόμα όταν έχω το χρόνο!

 

Να επισημάνω και ένα πράγμα που παρατήρησα....

Όταν από Marshmellow γυρνάς μέσω μπακ απ σε lolipop δεν διαβάζει την σιμ... Το ίδιο πράγμα γίνεται και αντίστροφα.. Πρέπει να ξανακάνεις ινσταλ το ζιπ της ρομ και μετά ινσταλ το μπακ απ...

Επίσης κάποια φορά μου μπρικαρε και εμένα..κολλούσε στο μπουτλουπ μετά από εγκατάσταση ρομ. Πατώντας το Power button παρατεταμένα έκλεισε και δεν άνοιγε με τπτ... Σύνδεση στον υπολογιστή πάλι τπτ... Και μετά από ένα πεντάλεπτο ως δια μαγείας άνοιξε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...