Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ είμαι με την 11s (χωρίς root) του tinydeal, us version. Σαν συσκευή είμαι υπερευχαριστημένος, οθονάρα, ήχος, ποιότητα κλήσεων, ακόμη κι η μπαταρία καλή για τη χρήση που κάνω. Αλλά έχει τα θεματάκια της η rom, κακά τα ψέμματα. Θα περιμένω να βγει κάτι αξιόπιστο από Le eco ή από cuoco και θα αρχίσω το σκάλισμα :)
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ είμαι με την 11s (χωρίς root) του tinydeal, us version. Σαν συσκευή είμαι υπερευχαριστημένος, οθονάρα, ήχος, ποιότητα κλήσεων, ακόμη κι η μπαταρία καλή για τη χρήση που κάνω. Αλλά έχει τα θεματάκια της η rom, κακά τα ψέμματα. Θα περιμένω να βγει κάτι αξιόπιστο από Le eco ή από cuoco και θα αρχίσω το σκάλισμα :)

 

γιατί δεν βάζεις την 11s του cuoco;;; οι βελτιώσεις είναι πάρα πολλές ειδικά σε κάμερα και μπαταρία

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Σωστό. Δεν το έθεσα εγώ καλά.. Χωρίς factory reset εννοουσα..

 

όταν βάζεις καινούργια ρομ ίδιας έκδοσης αρκεί σβήσιμο της κας.

 

όταν βάλεις κάτι διαφορετικό πχ σε μας cm απο eui χρειάζεται να σβήσεις τα πάντα.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ακομα να παρουμε Android 6.0 η καποια σημαντικη αναβαθμιση?

Αν είσαι με CN η 14S του Ιταλού είναι 6.0.1. Έτσι τουλάχιστον λέει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειχαν κι αλλοι θεμα με το hotspot, να φτιαχνει δικτυο αλλα να μη δινει ίντερνετ , αλλα εχω τη λυση η οποια ισχύει για όλες τις android συσκευές με το συγκεκριμένο πρόβλημα απο οτι φαινεται καθως με τον ιδιο τροπο ειχα φτιαξει και το Κ3 ΝΟΤΕ. Λοιπον:

 

Το προβλημα λύθηκε με επεξεργασια του κωδικα μεσω της εφαρμογης SQLite οπως προτεινει ο φιλος εδω: http://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/336899-updated-how-re-enable-tethering-kitkat-new-method-t-mobile-without-root.html . Μην κάνετε τον κόπο να δοκιμάσετε με αλλες δωρεάν εφαρμογές του pay store.. Δοκιμασμένη αποτυχία! :-P

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν βάζεις την 11s του cuoco;;; οι βελτιώσεις είναι πάρα πολλές ειδικά σε κάμερα και μπαταρία

 

Μέχρι στιγμής με την κάμερα δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, ίσα ίσα που ότι φωτο τράβηξα βγήκε άψογη(βίντεο δεν τράβηξα). Αυτό που δε μου αρέσει είναι η ανυπακοή του κινητού στις ειδοποιήσεις, πχ ορίζω χρώμα led για sms, κλήση, κλπ και αυτό παραμένει πράσινο ότι κι αν βάλω. Επίσης αρνείται να αλλάξει ήχο ειδοποίησης ο messenger και στις κλήσεις παρόλο που έχω ορίσει default το true phone dialer πάντα πετιέται το stock πρόγραμμα. Τίποτα το σοβαρό δλδ. Μου ήρθε με chrome και youtube πλήρως λειτουργικά το κινητό. Αν δε βαριέσαι πες με 2 λόγια τι βελτίωση είδες με του cuoco.

Edited by jon_robocop
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής με την κάμερα δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, ίσα ίσα που ότι φωτο τράβηξα βγήκε άψογη(βίντεο δεν τράβηξα). Αυτό που δε μου αρέσει είναι η ανυπακοή του κινητού στις ειδοποιήσεις, πχ ορίζω χρώμα led για sms, κλήση, κλπ και αυτό παραμένει πράσινο ότι κι αν βάλω. Επίσης αρνείται να αλλάξει ήχο ειδοποίησης ο messenger και στις κλήσεις παρόλο που έχω ορίσει default το true phone dialer πάντα πετιέται το stock πρόγραμμα. Τίποτα το σοβαρό δλδ. Μου ήρθε με chrome και youtube πλήρως λειτουργικά το κινητό. Αν δε βαριέσαι πες με 2 λόγια τι βελτίωση είδες με του cuoco.

 

η κάμερα εστιάζει ακριβώς, το gps είναι ακαριαίο, έχει καλύτερα χρώματα η οθόνη, λείπουν οι κινεζιές και έχουν μπει dolb atmos, μουσική, browser κτλ

το led δνε το πειράζω αλλά άλλαξα phone dialer και παίζει άψογα. η 11.v5 είναι κατά τον ιταλό η στοκ χωρίς τις κινεζοεφαρμογές

για μένα αξίζει να κάνεις την αλλαγή

 

να συμπληρώσω οτι και 11/12/13/14s, το eui παραμένει eui, μια νέα ρομ χωρίς πολλά πολλά. ούτε τους παπάδες κάνει που κάνει η miui, ούτε είναι στοκ ελαφριά, ούτε είναι δουλεμένη χρόνια όπως η flyme. θέλει καιρό πολύ ακόμα για να πειράζουμε τα παντα όπως θέλουμε

η βλακία τους είναι οτι δεν είμαστε επίσημοι άρα και δεν στέλνουμε αναφορές βλαβών που τόσο βοηθάνε ένα software department.

 

================

 

όσοι θέλετε παιδιά, μια μπύρα κέρασμα στον ιταλό. κάνει πολύ δουλειά και μόνος του

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Νέα για το "αμερικάνικο" μοντέλο

 

1. παίζει το flyme που πόσταρα νωρίτερα - έχει θέμα το google play - οπότε και αναμένουμε fix :( - και πολλές "κινεζιές"

 

2. η 12S παίζει λένε τα πάντα (Mute Switch, WLAN Tethering, Remote, Web videos and periscope videos)!

 

η 12 ήδη κατεβαίνει :p

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί τυχεροί ιδιοκτήτες της κινητάρας :

Επειδή την προσφορά που το είχε το banggood - το οποίο το εμπιστεύομαι για τις αγορές μου - την έχασα γιατί δεν την πήρα είδηση εγκαίρως , μπορείτε να μου πείτε αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα στην διαδικασία και εξέλιξη της παραγγελίας του από όσους το πήρατε από coolicool, efox, antelife ή tinydeal ; Δεν έχω παραγγείλει ποτέ από αυτά και δεν τα ξέρω.

Επίσης , αν κάποιο παίρνει πιστωτική μέσω paypal , όπως πριν από τα cc , ή ποιο δέχεται κατευθείαν πιστωτική χωρίς paypal. (προσπαθώ να αποφύγω δηλ. την παραγγελία με balance ή revolut)

Σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί τυχεροί ιδιοκτήτες της κινητάρας :

Επειδή την προσφορά που το είχε το banggood - το οποίο το εμπιστεύομαι για τις αγορές μου - την έχασα γιατί δεν την πήρα είδηση εγκαίρως , μπορείτε να μου πείτε αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα στην διαδικασία και εξέλιξη της παραγγελίας του από όσους το πήρατε από coolicool, efox, antelife ή tinydeal ; Δεν έχω παραγγείλει ποτέ από αυτά και δεν τα ξέρω.

Επίσης , αν κάποιο παίρνει πιστωτική μέσω paypal , όπως πριν από τα cc , ή ποιο δέχεται κατευθείαν πιστωτική χωρίς paypal. (προσπαθώ να αποφύγω δηλ. την παραγγελία με balance ή revolut)

Σας ευχαριστώ :)

 

coolicool το πήρα εγώ κομπλέ όλα... paypal Με ελληνική κάρτα είχα δοκιμάσει πριν 7-8 μήνες (φυσικά είχα με CC) και δούλεψε.

Efox antelife coolicool είναι το ίδιο μαγαζί, ίδιο support σχεδόν ίδιες τιμές. Μέχρι και τα περισσότερα κουπόνια τους είναι ίδια.

 

@Cynaegeirus βραδιάτικα με βάζεις να τραβάω backup για να ετοιμαστό για το αυριανό ¨"παιχνίδι" :lol::lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

coolicool το πήρα εγώ κομπλέ όλα... paypal Με ελληνική κάρτα είχα δοκιμάσει πριν 7-8 μήνες (φυσικά είχα με CC) και δούλεψε.

Efox antelife coolicool είναι το ίδιο μαγαζί, ίδιο support σχεδόν ίδιες τιμές. Μέχρι και τα περισσότερα κουπόνια τους είναι ίδια.

@Cynaegeirus βραδιάτικα με βάζεις να τραβάω backup για να ετοιμαστό για το αυριανό ¨"παιχνίδι" :lol::lol:

 

@lakgav2 Coolicool και εγώ. όλα καλά, αργούσανε λίγο τα μαιλ 2-3 μέρες όταν ήθελα κάτι.

 

@Billator

 

χαχαχαχα :p:p:p

 

backup πώς κάνεις; με το twrp;;;;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

coolicool το πήρα εγώ κομπλέ όλα... paypal Με ελληνική κάρτα είχα δοκιμάσει πριν 7-8 μήνες (φυσικά είχα με CC) και δούλεψε.

Efox antelife coolicool είναι το ίδιο μαγαζί, ίδιο support σχεδόν ίδιες τιμές. Μέχρι και τα περισσότερα κουπόνια τους είναι ίδια.

 

@Cynaegeirus βραδιάτικα με βάζεις να τραβάω backup για να ετοιμαστό για το αυριανό ¨"παιχνίδι" :lol::lol:

coolicoll Και εγω πληρωμη μεσω Paypal (ΑΜΕΧ) , 162 συνολο με ενα κουπονι που ειχε 6 usd εκπτωση...

γρηγορη αποστολη , γρηγορη παραδοση (10 μερες)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

@Billator

 

χαχαχαχα :p:p:p

 

backup πώς κάνεις; με το twrp;;;;

 

Ναι, από την στιγμή που δεν αλλάζουμε recovery image οτι και να πάθει (σχεδόν) το κινητό (brick, bootloop, crashes) το twrp θα ανοίγει και απλά θα περάσεις το backup σου :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, ειμαι ετοιμος για την παραγγελια. Μπρορειτε να μου πειτε απο ποιο μαγαζι ειναι καλο να το παρω και τι να προσεξω? (για να μην περασει τελωνεια). ε[ισης να παρω cn ή us version?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, ειμαι ετοιμος για την παραγγελια. Μπρορειτε να μου πειτε απο ποιο μαγαζι ειναι καλο να το παρω και τι να προσεξω? (για να μην περασει τελωνεια). ε[ισης να παρω cn ή us version?

 

Ολα περνανε,παραγγειλε το με συστημενο δεμα

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-letv-s1-pro-64gb

Ρωτησε πριν αν το εχουν σε στοκ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να είμαι ο μόνος που δε μπορώ με τίποτε να το κάνω... Τι σε άλλο υπολογιστή πήγα, τι το παραπάνω που λες δοκίμασα με τα αρχεία του efox, τι όλους τους drivers δοκίμασα... τ ί π ο τ α !!

Κάθε φορά μπαίνει σε fastboot, εμφανίζεται το πιγκουινάκι για λίγα δευτερόλεπτα και μετά κάνει κανονικό boot το τηλέφωνο... Αρχίζω να συμβιβάζομαι με την ιδέα ότι θα μείνω με τη stock και χωρίς updates... :(

 

ANAΣΤΑΣΗ!!!

Τελικά στο pc της δουλειάς (win7 64-bit) σε 10 λεπτάκια έγιναν όλα απροβλημάτιστα!!!

Τι φταίει τόσο στο laptop του σπιτιού όσο και στο pc μου ακόμα δεν ξέρω... αλλά αφού τελικώς τα κατάφερα, έχει καλώς.

Αφού πάρω λοιπόν και όλα τα updates για την 11S και κάτι για το GPS που έχει αναφερθεί, υπάρχει κάτι ακόμα προτεινόμενο;;;

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω πολλά posts με προβλήματα με τους ADB drivers και για να αποφύγουμε την πλήρη εγκατάσταση του Android SDK, υπάρχει απλή λύση που δουλεύει (τουλάχιστον σε 4 δικά μου PC). Λέγεται Minimal ADB and Fastboot (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790) και θα παρακαλούσα τον super moderator αν συμφωνεί να το προσθέσει στην αρχική σελίδα.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Το minimal adb το χρησιμοποιώ για το X500, χωρίς θέματα... για το x800 δεν ξέρω γιατί ακόμα είναι στο δρόμο.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Χθες ηρθε και σε μενα στα χερια μου.

Η εργοστασιακη ρομ μου φαινεται καλη χωρις φυσικα να το εχω ψαξει πολυ.

Μια ερωτηση μονο.Πριν περασω μια απο του ιταλου της rom βλεπω οτι ολοι προτεινεται την 11s σαν την καλυτερη.

Υπαρχουν 2 ομως 11s συν την 12 που βγηκε χθες.

Αλλα υπαρχει και μια 13 που δεν αναφερει κανενας.Αναφερομαι στο US model.

Τι τελικα να περασω στο κινητο?

Οι πιο εμπειροι ας μου απαντησουν αν μπορουν.

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

 

Τι τελικα να περασω στο κινητο?

 

Και εγω ελεγα να περασω την 12s αλλα δεν βλεπω changelog οποτε περασα την 11s v41 που προτεινουν και τα παιδια. Μου εβγαλε ota μεχρι και την v45 η 46 εχασα το μετρημα. Σταθερη φαινεται απλα εχει πολλα μπιχλιμπιδια. 2 browser, 2 note apps κατι apps για μνμ (telegram) κλπ κλπ. Τα εσβησα γιατι δεν με ενδιεφεραν

Φαινεται να εχει καλη διαχειριση μπαταριας και ακομα ειμαι μονο με μια φορτιση δεν εχει στρωσει

Το μονο που εκανα ειναι ενα factory reset μετα απο ολα τα update γιατι εφαγε ενα κολλημα η καμερα και ολα πανε ρολοι

Παρελαβα και καποια tempered αυτα τα φτηνα απο aliexpress και ειναι για κλαματα. Καμια σχεση με τα nillkin. Κολλαει το δαχτυλο, ειναι λεπτα μαυρο χαλι

Αν ξερει κανεις που θα βρω nillkin ας ενημερωσει

 

Edit

Να αναφερω επισης οτι δοκιμασα τους κωδικους για την b20

*#*#9439#*#* και

*#*#4636#*#*

Κανενα απο τα δυο δεν δουλεψε μονο 3G πιανω με Wind. Παλι αν ξερεις κανεις τιποτα ας ενημερωσει

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ελεγα να περασω την 12s αλλα δεν βλεπω changelog οποτε περασα την 11s v41 που προτεινουν και τα παιδια. Μου εβγαλε ota μεχρι και την v45 η 46 εχασα το μετρημα. Σταθερη φαινεται απλα εχει πολλα μπιχλιμπιδια. 2 browser, 2 note apps κατι apps για μνμ (telegram) κλπ κλπ. Τα εσβησα γιατι δεν με ενδιεφεραν

Φαινεται να εχει καλη διαχειριση μπαταριας και ακομα ειμαι μονο με μια φορτιση δεν εχει στρωσει

Το μονο που εκανα ειναι ενα factory reset μετα απο ολα τα update γιατι εφαγε ενα κολλημα η καμερα και ολα πανε ρολοι

Παρελαβα και καποια tempered αυτα τα φτηνα απο aliexpress και ειναι για κλαματα. Καμια σχεση με τα nillkin. Κολλαει το δαχτυλο, ειναι λεπτα μαυρο χαλι

Αν ξερει κανεις που θα βρω nillkin ας ενημερωσει

 

Edit

Να αναφερω επισης οτι δοκιμασα τους κωδικους για την b20

*#*#9439#*#* και

*#*#4636#*#*

Κανενα απο τα δυο δεν δουλεψε μονο 3G πιανω με Wind. Παλι αν ξερεις κανεις τιποτα ας ενημερωσει

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-Hardness-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-LeTV-Le1pro-/182173001666?hash=item2a6a5b67c2:g:0DAAAOSwjXRXYmT2

 

Λέω να το παραγγείλω.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τελικά.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...