Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε βαλτο να φορτίσει 100% και μετα κανε παλι clear data και θα εκκίνηση περιμείνετο μόνο λίγο, ετσι την πατησα και εγω στην αρχη

 

Τελικά κατάφερα να το ξεπεράσω με τον εξής τρόπο:

Μετά το Clear Data (το έκανα καλού-κακού καναδυό φορές) έκανα Restart και στην επιλογή γλώσσας ΔΕΝ επέλεξα Ελληνικά, αλλά Αγγλικά και προχώρησε!

Στη συνέχεια άλλαξα κανονικά τη γλώσσα στα Ελληνικά (από τις Ρυθμίσεις) και το φόρτισα στο 100%.

 

Όλα ΟΚ τώρα! Σας ευχαριστώ πολύ! :)

 

ΥΓ: Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλύτερη ROM (ενδεχομένως και root-αρισμένη) από αυτή που έχει τώρα (5.5.011S Stable);

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά κατάφερα να το ξεπεράσω με τον εξής τρόπο:

Μετά το Clear Data (το έκανα καλού-κακού καναδυό φορές) έκανα Restart και στην επιλογή γλώσσας ΔΕΝ επέλεξα Ελληνικά, αλλά Αγγλικά και προχώρησε!

Στη συνέχεια άλλαξα κανονικά τη γλώσσα στα Ελληνικά (από τις Ρυθμίσεις) και το φόρτισα στο 100%.

 

Όλα ΟΚ τώρα! Σας ευχαριστώ πολύ! :)

 

ΥΓ: Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλύτερη ROM (ενδεχομένως και root-αρισμένη) από αυτή που έχει τώρα (5.5.011S Stable);

 

εντάξει λοιπόν τέλος καλο όλα καλα! πάντως δεν έφταιγε η γλωσσά αλλά ότι δεν είχε μπαταρία εμένα με γλώσσα ελληνικά ξεκίνησε κανονικά χωρίς θέμα μετα την διαδικασία που περιγράφεις και εσυ για ρομ να πει κανένας άλλος που εχει εμπειρία γιατί εγω είμαι με την στοκ ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μας πει κάποιος από τους κατόχους του us αν γράφει στο manual κάτι σχετικά με τις συχνότητες του 4G. Το tinydeal και το GearBest πουλάνε τη us version και το ένα λέει ότι υποστηρίζει 2600 και το άλλο όχι. Δεν ξέρουμε τι να πιστέψουμε.
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω και εγω το εν λογω κινητο να ερθει στα χερια μου.

Λογικα απο οτι διαβαζω θα ερθει με την 11s.

Ποια rom ειναι καλυτερη για διαρκεια μπαταριας?Η 11s που εχει πανω η μια πιο νεωτερη?

Ευχαριστω..

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασε κάποιος να βάλει την cn marshmallow σε us version αφού πρώτα έχει βάλει την 11s ή 13s του cuoco92 ; Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασε κάποιος να βάλει την cn marshmallow σε us version αφού πρώτα έχει βάλει την 11s ή 13s του cuoco92 ;

 

Είπαμε ότι δεν μπαίνει... http://prntscr.com/bguxa5

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Η νεα Marshmallow 14s του cuoco. Καλο download! https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424939629

Τη δοκίμασε κάνεις?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασε κάνεις?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Dirty flash πανω σε 11s και στο καπάκι το update όλα οκ. Αρκετά πιο smooth gps ακαριαιο πλέον wifi στα ίδια δυστυχώς

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εχω την us έκδοση με 11s official. Για ποια ενημέρωση λέτε και που την βρίσκεται;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone 4g εχω κανονικα στη Αθήνα εγω με την US version

 

Με Wind εγω 4G πάλι αθήνα

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω και εγω το εν λογω κινητο να ερθει στα χερια μου.

Λογικα απο οτι διαβαζω θα ερθει με την 11s.

Ποια rom ειναι καλυτερη για διαρκεια μπαταριας?Η 11s που εχει πανω η μια πιο νεωτερη?

Ευχαριστω..

 

Καλημέρα,εχω την us έκδοση με 11s official. Για ποια ενημέρωση λέτε και που την βρίσκεται;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6754646#post6754646

 

την έβαλα, πήρε 3 αναβαθμίσεις με ota, έχει βελτιώσεις με κύρια την διάρκεια της μπαταρίας.

 

την 13s για us δεν την έχω βάλει, οι ιταλοί λένε οτι η 11 είναι καλύτερη.

 

νέα εδώ http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/510500-rom-letv-x800-4-64-versione-usa-ovvero-le1pro_us-marchiato-ce.html

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει λιγο τη μπαλα με τις rom , ειμαι ακομα στην 6ς. Ποια ειναι η τελευταια, και αξιζει ο κοπος της αναβαθμισης?

Ποια 6s ρε φίλε? Σα να έχεις μισό κινητό είσαι. Φυσικά και θα αναβαθμίσεις. Και αν διαβαζες και κανένα post θα ήξερες ποια είναι η τελευταία.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια 6s ρε φίλε? Σα να έχεις μισό κινητό είσαι. Φυσικά και θα αναβαθμίσεις. Και αν διαβαζες και κανένα post θα ήξερες ποια είναι η τελευταία.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

 

Οταν ειχα χρονο να ασχοληθω στις πρωτες 10 σελιδες, ασχοληθηκα και βοήθησα κ αλλους. Καλη φαση που εισαι διαβασμενος και γω δεν ειμαι, αμα ειναι θα σταματησω να διαβαζω για την εξεταστικη πχ να διαβαζω για το letv, ελπιζοντας μια μερα να φτασω στο επιπεδο της γνωσης σου στο θεμα με τις ρομ, φιλε φραπεδια.

 

Τωρα αν μπορεις απαντησε την απλη ερωτηση που εκανα plz :rolleyes:

Edited by Kadaz93
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από tinydeal στις 28/5, έφτασε στις 14/6,καθόλου άσχημα. Σήμερα το έπιασα στα χέρια μου, το μόνο που πρόλαβα να τσεκάρω είναι ότι φοράει την 11s. Ήρθε ξεσφράγιστο(προφανώς το έλεγξαν) και ξελιγωμένο από μπαταρία (9%). Μετά τη δουλειά θα το περιλάβω και θα μοιραστώ κι εγώ τις εντυπώσεις μου :)
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου παραγγελία 1/6, αποστολή 3/6, σήμερα εμφανίστηκε στο αεροδρόμιο Αθηνών.

 

Εσένα το διακτίνισαν μάλλον :)

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου παραγγελία 1/6, αποστολή 3/6, σήμερα εμφανίστηκε στο αεροδρόμιο Αθηνών.

 

ετσι λεει αλλα συνηθως δεν ειναι ετσι,παρε τηλ στα ελτα να το βεβαιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είπα ότι έφτασε... ηρεμία... στο αεροδρόμιο είπα ότι είναι σε σάκο...

Μου έχει τύχει να μείνει κάτι εκεί κάμποσες μέρες... μπορεί και βδομάδα!

Από ΕΛΤΑ :

2016-06-16 09:41 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-06-16 09:31 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-06-15 14:35 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-06-09 21:24 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Και από Post NL :

2016-06-15 17:35 The item has been processed in the country of destination

2016-06-12 12:37 The item has arrived in the country of destination

2016-06-10 10:57 The item is on transport to the country of destination

2016-06-09 21:24 The item is at the PostNL sorting center

2016-06-06 05:03 The item is pre-advised

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 11s US επιτέλους :) Ευχαριστώ τον @Cynaegeirus που με βοήθησε. Μιας και επειδή δεν υπάρχει κάποιο σωστό συγκριτικό με την stock US που έχουμε χθες που την έκαψα στα χέρια μου έβγαλα τα εξής συμπεράσματα :P

 

1) Απόκριση ίδια ακριβώς, δυστυχώς η Rom του Cuoco92 11s παρουσιάζει κάποια τυχαία lags που δεν τα έχει η Stock

2) Η κάμερα πήγε σε άλλο επίπεδο, βελτιώθηκε πολύ η ευκρίνεια και οι φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό

3) Λειτουργούν πλέον (μετά το τελευταίο Update) όλες οι συντομεύσεις από το control panel

4) Έχουμε τις περισσότερες φορές 200-300MB ram περισσότερα ελεύθερα σε σχέση με την Stock US

5) Πολλές extra Λειτουργίες όπως: Reboot settings, add block, αλλαγή γραμματοσειράς, double tap, User settings,dobly atmos

6) Ευτυχώς έβγαλε σχεδόν όλες τις άχρηστες εφαρμογές της Google Που βάραιναν το κινητό, πρόσθεσε μερικές δικές του και φυσικά είναι root

7) Διόρθωσε τα προβλήματα με τις 2 κάρτες και τα SMS , αλλά δεν το δοκίμασα γιατί έχω 1 κάρτα αυτή την στιγμή διαθέσιμη.

8) Και φαίνεται η μπαταρία να έχει καλύτερη διαχείριση μιας κ σε μένα η επιδόσεις με την οθόνη στον αυτόματο φωτισμό στην stock rom ήταν απογοητευτικές.

 

Οπότε για να γίνει άψογο ελπίζω να βρει γιατί συμβαίνουν τα τυχαία lags και να το διορθώσει.. Εμένα μου εμφανίστηκαν κατά το άνοιγμα μερικών εφαρμογών για πρώτη φορά.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

@Kadaz93

 

απο EUI: cn -> 14s / 15s, us -> 11s / 13s

 

7) Διόρθωσε τα προβλήματα με τις 2 κάρτες και τα SMS , αλλά δεν το δοκίμασα γιατί έχω 1 κάρτα αυτή την στιγμή διαθέσιμη.

 

μια χαρά εγώ με 2 κάρτες.

 

lags δεν βρήκα ίσως είναι θέμα εφαρμογών...στα άλλα συμφωνώ

έβαλες όλα τα update ε;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks φιλε. Εκ των 2 επιλογων cn/us, ποια προτινεις?

 

Θα κατσω να ασχοληθω οταν μπορω, αν και εχω κακες εμπειριες απο οταν το πηρα με το περασμα 6σ. Δε διαβαζε σιμ και πηρε πολλες προσπαθειες για να φτιαξει. Πολυ καλο αν οντως το διορθωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...