Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν επιτρέπεται μπορώ να ρωτήσω πως σου χάλασε η οθόνη?Έφαγε γερό πέσιμο χωρίς θήκη και tempered glass?

Το κινητό έχει πέσει 2 φορές κάτω και έχει σπάσει η οθόνη 2 φορές..Αρχικά είχα την πλαστική που έδινε το vickmall και την δεύτερη φορά είχα την flip-flop letv..δεν είχα βάλει tempered glass αν αυτό παίζει ρόλο πχ Η9 paintbull...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα έχει πέσει μια φορά πολύ άσχημα, από 1 μισή μέτρο έπεσε στη γωνία ενός τραπεζιού και εκτοξεύθηκε στο πλακάκι, φορούσε θήκη σιλικόνης με glass στην οθόνη και δεν κατάλαβε τίποτα. :happy: Η προστασία οθόνης έγινε κομματάκια βέβαια...

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται παιδιά με τα US model? Εγκαταστήσατε καμιά φρέσκια κι αξιόπιστη rom (πχ 13s του cuocco), ή καλύτερη η παραμονή σ'αυτή που έχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέος στο forum και μόλις παρήγγειλα από GearBest το US model. Είναι κυριολεκτικά "τσάμπα" για τα specs του. Επειδή δε προβλέπω να υπάρξει μεγάλη αύξηση των μελών με US model θα παρακαλούσα τον super moderator να δημιουργήσει νέα links για τις US ROMs και την US TWRP, ώστε να αποφευχθούν λάθη και bricked τηλέφωνα. Και θα ήθελα να μάθω αν η διαδικασία root και TWRP διαφέρει σε κάτι ανάμεσα στις δύο εκδόσεις. Παραθέτω τέλος κάτι που διάβασα στο xda : root μπορεί να γίνει και μέσω της εφαρμογής kingroot. Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος θα ήθελα την εμπειρία του. Ευχαριστώ.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να παραγγείλω οθόνη για το X800

Τι διαφορά έχει αυτή:

http://www.aliexpress.com/item/Gold-Full-LCD-DIsplay-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-For-LeTV-Le1-Pro-X800-1440x2560-Free-tools/32576491625.html?spm=2114.01010208.3.18.kXzhlY&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_3_10017_507_401,searchweb201603_9&btsid=a57e7855-11bc-4579-9cde-f848d1e1c555

 

Με αυτή εδώ:

http://www.aliexpress.com/item/10PCS-For-ZTE-Nubia-My-Prague-NX513j-Front-Outer-Glass-Lens-Repair-Touch-Screen-Outer-Glass/32658563185.html?spm=2114.40010308.4.9.DDwrR4

 

Η' αυτή εδω:

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-LCD-Display-and-Touch-Screen-for-LeTV-Le-One-Pro-X800-Octa-Core-5/32591952462.html?spm=2114.01010208.3.1.EXmHCr&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_3_10017_507_401,searchweb201603_9&btsid=a57e7855-11bc-4579-9cde-f848d1e1c555

 

Είναι αυθεντικές??? Έχει πάρει κάποιος από κάπου αλλού??Και του έχει βγει καλή??

 

 

Έχω πικρή εμπειρία από το Χ600 στο οποίο έχω αλλάξει οθόνη τρεις φορές .... όλοι ισχυρίζονται ότι είναι αυθεντικές, ανεξαρτήτως της τιμής που το δίνουν ... στην περίπτωση μου πάντως δεν διεπίστωσα κάποιες ποιοτικές διαφορές, είτε μακροσκοπικά είτε στην λειτουργία .... οπότε θα σε συμβούλευα να πάρεις απλά την πιο φθηνή....

 

Πέραν του Χ600, περιμένω αύριο να παραλάβω και το Χ800 αφού δεν αντιστάθηκα στην τωρινή τιμή ... το θέμα είναι ότι θα βάλω απ' ευθείας την φλιπ και tempered glass μήπως και αποφύγω τα δυστυχήματα... το καλό είναι πως έχω γίνει έξπερτ στις αλλαγές ... μέχρι που να ανοίξω και εργαστήριο σκέπτομαι ... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα έχει πέσει μια φορά πολύ άσχημα, από 1 μισή μέτρο έπεσε στη γωνία ενός τραπεζιού και εκτοξεύθηκε στο πλακάκι, φορούσε θήκη σιλικόνης με glass στην οθόνη και δεν κατάλαβε τίποτα. :happy: Η προστασία οθόνης έγινε κομματάκια βέβαια...

 

είναι θέμα γωνίας πρόσκρουσης / ορμής, κλπ. ... το γεγονός είναι ότι η αχίλλειος πτέρνα είναι η ευαισθησία της οθόνης, που σπάει με το παραμικρό ... η τρίτη που μου έσπασε, ουσιαστικά μου έμεινε στα χέρια, όταν αφού είχα αφαιρέσει την προηγούμενη και είχα τοποθετήσει στο πλαίσιο την ειδική ταινία διπλής όψεως που δίνουν μαζί με την ανταλλακτική οθόνη ... με πολυυυυύ μαλακές κινήσεις πίεζα προσεκτικά για να κολλήσει η καινούργια οθόνη ... και τσουπ έσπασε ... το δεύτερο καλό είναι ότι έγινα κολλητός με τον κινεζο-αλί και μου τις δίνει μισοτιμής ... οπότε με 15 δολάρια ξαναμπαίνω στον κόπο για να μην το έχω με σπασμένη ...

Edited by spirosgon
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους και κατόχους X800.

Μετά από αρκετές περιπέτειες φτάνει επιτέλους η οθόνη για το X800 (gold).

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον τεχνικό ή κατάστημα στην Αθήνα που να μπορεί να κάνει την αλλαγή της οθόνης?

Ευχαριστώ προκαταβολικά, Δημήτρης.

 

 

Φίλε η μάρκα αυτή είναι άγνωστη στην Ελλάδα οπότε και οι τεχνικοί δεν γνωρίζουν κάτι παραπάνω .... ειδικά εργαλεία δεν χρειάζονται (ένα βεντουζάκι για να βγάλεις την πλάτη και ένα κατσαβιδάκι σταυρός είναι αρκετά) ... οπότε βρες απλά το βιντεάκι στο ΥΤ όπου φαίνεται η αλλαγή και προσεκτικά κάνε κάθε βήμα ... θα γλυτώσεις κανα 50αρι, θα αποκτήσεις και νέες γνώσεις ....

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

GUIDE FOR DUMMIES SUPER - LeTV Leeco X800 US VERSION

 

The installation through the following steps. First, go here and pay a coffee to Cuoco92 ( https://www.paypal.com/de/cgi-bin/we...e17951d2c62172 )

Then, download the needed:

TOOLS: https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145288

TWRP: https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145290

ROM (you choose is a discussion, I use the latest Cook 11s): https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249

Unpack the first two. The ROM rename it update.zip and upload them on your LeTV via USB (not put it into any folder, just drag it into the LeTV)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Now you need the ADB Drivers:

Option 1. The PC will automatically recognize US driver and device by connecting the USB cable -> OK, you go to install TWRP

Option 2. The PC does not recognize ADB device (understand this because by opening Device Manager you are the yellow triangle with exclamation point) -> follow this simple guide Manually installing Android ADB USB Driver - TUTORIAL, APP & TOOL - Unofficial International Leeco Phone Support , then go to install TWRP

NB If you do not have java, install it before proceeding with the second option is for the Android SDK manager.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

install TWRP

- Mandate the device FASTBOOT (Vol - and power button) until you see the penguin.

- Connect phone to PC

- Go to where you unzipped the downloaded file before (TOOLS and TWRP). Open tools folder and double click on SHELL, you will open the terminal and you need to type in the order:

fastboot oem unlock

fastboot flash recovery recovery.img

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reboot and install custom ROM

 

Press ON / OFF and Volume Up until the Leeco Recovery logo appears (do not give up at the first vibration or there rewrites the recovery and touches you start). Now you'll be TWRP.

Council to always do a backup.

Please have an order (and not restart until the end):

- Wipe -> factory reset

- Install -> select and flashed update.zip package that you previously saved on LeTV

- Do wipe cache / dalvik

- Make factory reset

Reboot, be patient a few minutes, and enjoy your LeTV X800 cleaned up and optimized.

 

 

Ειναι απο το Ιταλικο φορουμ οδηγος εγκαταστασης για την US version

Μετα την εγκατασταση της ρομ το pc το βλεπει σαν LE TV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

GUIDE FOR DUMMIES SUPER - LeTV Leeco X800 US VERSION ...

Ειναι απο το Ιταλικο φορουμ οδηγος εγκαταστασης για την US version

Μετα την εγκατασταση της ρομ το pc το βλεπει σαν LE TV X800 CN

 

απο εκεί και πέρα το βλέπει σαν cn?

 

στο xda ορισμένοι δεν έχουν data μετά την αναβάθμιση σε 13ς του ίδιου μάγειρα.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Η 11s του ιδιου μαγειρα ειναι καλλιτερη απ οτι λενε.

 

βασικά παίζουν όλα. δεν ξέρω η 13σ τι έφερε παραπάνω / βελτίωσε...

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση της ρομ το pc το βλεπει σαν LE TV X800 CN

ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙς ROM TOY κΙΝΕΖΙΚΟΥ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. οσοι παραλαβατε την us version απο που το πηρατε? το εστειλαν αμεσως? υπάρχει κανένα κουπονι? λειτουργει κανονικα η συσκευη χωρις φλασαρισματα? απο μπαταρια τι λεει? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια ενδιαφερομαι να παρω LeTV Le1 Pro X800 απο που μου προτεινετε να το παραγγειλω το βρηκα στο minideal 268 ευρω εχετε κατι να μου προτεινεται ?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια ενδιαφερομαι να παρω LeTV Le1 Pro X800 απο που μου προτεινετε να το παραγγειλω το βρηκα στο minideal 268 ευρω εχετε κατι να μου προτεινεται ?

μπορεις να παρεις την us εκδοση με τα 64gb. δες στο kimovil.com.. εχει διαφορα καταστηματα στα 160-170.. και εγω δεν μπορω να αποφασισω απο ποιο να το παρω.. αν εχει καποιος να προτεινει gearbest vs efox vs tinydeal vs aliexpess θα βοηθουσε ιδιαιτερα.. ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις την us εκδοση με τα 64gb. δες στο kimovil.com.. εχει διαφορα καταστηματα στα 160-170.. και εγω δεν μπορω να αποφασισω απο ποιο να το παρω.. αν εχει καποιος να προτεινει gearbest vs efox vs tinydeal vs aliexpess θα βοηθουσε ιδιαιτερα.. ελπιζω να βοηθησα.

 

GearBest ανεπιφύλακτα. Εχω κάνει πολλές παραγγελίες χωρίς κανένα πρόβλημα. Μια φορά που καθυστέρησαν μου ζήτησαν συγγνώμη και μου έκαναν έκπτωση στην επόμενη παραγγελία.

*** LeTV Le 2 Max X829 LineageOS 13 + Mokee kernel

*** LeTV Le 1 Pro X800 US CM 12.1

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις την us εκδοση με τα 64gb. δες στο kimovil.com.. εχει διαφορα καταστηματα στα 160-170.. και εγω δεν μπορω να αποφασισω απο ποιο να το παρω.. αν εχει καποιος να προτεινει gearbest vs efox vs tinydeal vs aliexpess θα βοηθουσε ιδιαιτερα.. ελπιζω να βοηθησα.

 

εκδοση us..... δηλαδη? τι διαφορες εχει αν εχει με τα κινεζικα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε η μάρκα αυτή είναι άγνωστη στην Ελλάδα οπότε και οι τεχνικοί δεν γνωρίζουν κάτι παραπάνω .... ειδικά εργαλεία δεν χρειάζονται (ένα βεντουζάκι για να βγάλεις την πλάτη και ένα κατσαβιδάκι σταυρός είναι αρκετά) ... οπότε βρες απλά το βιντεάκι στο ΥΤ όπου φαίνεται η αλλαγή και προσεκτικά κάνε κάθε βήμα ... θα γλυτώσεις κανα 50αρι, θα αποκτήσεις και νέες γνώσεις ....

Ενας τεχνικος ειναι γνωστης και μπορει να αλλαξει οποιαδηποτε οθονη, καλοι τεχνικοι με καταλληλο εξοπλισμο κανουν και διαχωρισμο σε OGS οθονες, εαν καποιος δεν εχει "νεες γνωσεις" μπορει να καταστρεψει το κινητο του.... Κ τελος οι τεχνικοι, κλεφτες θα γινουν? με 20 ευρω βρισκεις τεχνιτη να κανει την αλλαγη και μονο την αλλαγη. Επειδη καποιοι γνωριζουμε ή πιανουν τα χερια μας δεν πρεπει να προτεινουμε λυσεις σε ανθρωπους που ισως δεν εμπιστευονται τα χερια τους για τετοια πραγματα, και μιλαμε τωρα για μια εταιρεια(letv)που για να λυσεις το κινητο, πρεπει να εχεις μαντικες ικανοτητες. Offtpic, φιλικα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

εκδοση us..... δηλαδη? τι διαφορες εχει αν εχει με τα κινεζικα?

 

δεν υποστηρίζει τη μπαντα 4g 2600(εχει μονο την 1800).παιρνει δικες του ρομ εχυν ξεκινησει απο ιταλια μερια να βγαζουν. κατα τα αλλα απο χαρακτηριστικα ειναι ιδιο.. μολις το παρηγγειλα απο gearbest και με το κουπονι GIZCHINAIT βγαινει 174 δολάρια περιπου 155 ευρω! νομιζω αξιζει πολυ!

Link to comment
Share on other sites

εκδοση us..... δηλαδη? τι διαφορες εχει αν εχει με τα κινεζικα?

 

δεν υποστηρίζει τη μπαντα 4g 2600(εχει μονο την 1800).παιρνει δικες του ρομ εχυν ξεκινησει απο ιταλια μερια να βγαζουν. κατα τα αλλα απο χαρακτηριστικα ειναι ιδιο.. μολις το παρηγγειλα απο gearbest και με το κουπονι GIZCHINAIT βγαινει 174 δολάρια περιπου 155 ευρω! νομιζω αξιζει πολυ!

 

πολυ καλο.....βεβαια τo 4g ειναι κερασακι στην τουρτα, οχι οτι το χρησιμοποιει κανεις αλλαααα....... ειναι ψυχολογικο.

ωπ, δηλαδη στην ελλαδα? στην 1800 ειναι οι εταιρειες μας?

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

εκδοση us..... δηλαδη? τι διαφορες εχει αν εχει με τα κινεζικα?

 

δεν υποστηρίζει τη μπαντα 4g 2600(εχει μονο την 1800).παιρνει δικες του ρομ εχυν ξεκινησει απο ιταλια μερια να βγαζουν. κατα τα αλλα απο χαρακτηριστικα ειναι ιδιο.. μολις το παρηγγειλα απο gearbest και με το κουπονι GIZCHINAIT βγαινει 174 δολάρια περιπου 155 ευρω! νομιζω αξιζει πολυ!

 

να ρωτησω ρε παιδια στο gerabest γραφει οτι υποστηριζει την παντα 4g 2600 δεν ισχυει ?

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_183157.html?wid=4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μολις παρρλαβα το κινητο κ εχει εκδοση 5.5.011s(stable) λειτουργικου με ολες τιε γλωσσες..

 

Επειδη θελω να το πεταξω λογω προβληματων καμερας κ εφαρμογων που κολλαν απειρα πειτε μου τι να κανω κ ποια rom να περασω; Απαγοηρευση στην μορφη που το παρελαβα...

 

Κατι για να παω πιο στοχευμενα για τις καλυτερες rom?

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μολις παρρλαβα το κινητο κ εχει εκδοση 5.5.011s(stable) λειτουργικου με ολες τιε γλωσσες..

 

Επειδη θελω να το πεταξω λογω προβληματων καμερας κ εφαρμογων που κολλαν απειρα πειτε μου τι να κανω κ ποια rom να περασω; Απαγοηρευση στην μορφη που το παρελαβα...

 

Κατι για να παω πιο στοχευμενα για τις καλυτερες rom?

 

Ωχ.....από ποιό μαγαζί? Περιμένω κι εγώ ένα από Gearbest.....ελπίζω σύντομα να βρεθεί λύση για τα προβλήματα που αναφέρεις!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το πρωί απο ελτα. μιλάμε διαμάντι όσο έχω προλάβει να το δω

 

αμερικάνικη έκδοση 11s

 

σφαίρα πάει, ότι έχω προλάβει να δω παίζει μια χαρά

 

απο coolicool 15 παράγγειλα,21-23 δεν θυμαμαι πήρα tn. χτες έφτασε σπίτι

 

το χρυσό το φοβόμουν αλλά είναι πολύ όμορφο

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο coolicool το πηρα αλλα εχει πολλα θεματα.. Το silver χρωμα πηρα εγω.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...