Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει και ένα κουπόνι GIZCHINAIT για Gearbest που ρίχνει την τιμή στα 153.7e. αν και μετα απο την πληρωμη to paypal χρεωσε 162.9e Edited by petama
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπάρχει και ένα κουπόνι GIZCHINAIT για Gearbest που ρίχνει την τιμή στα 153.7e. αν και μετα απο την πληρωμη to paypal χρεωσε 162.9e

 

Αν χρησημοποιησει κανεις και το giving assistant παιρνεις 7.5% επιστροφη απο GB.

Με την χρηση του referal κατα την εγγραφη (το δικο μου ειναι https://givingassistant.org/?rid=2PJqcAfX57 ) παιρνεις 5 usd με την πρωτη επιβεβαιωμενη αγορα

 

Αρα βγαινει 174 (GIZCHINAIT ) -13 ( 7.5% giving assistant) -5 (referral) = 155 usd /140 ευρω αν δεν κανω λαθος.

 

ΥΓ Προς αποφυγη παρεξηγησεων

Πληρωνεις 174 στο GB τα υπολοιπα στα επιστρεφει στο paypal μετα απο λιγο καιρο

Edited by dionysg
Link to comment
Share on other sites

Η v2 810 τι είναι; θα το παραγγείλω και εγω το βράδυ απο tinydeal. Ξέρουμε χρονο παράδοσης από το συγκεκριμένο κατάστημα.. Είναι κατι που πρέπει να οροσεξω η να ζητήσω να έχει;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οταν πήρα το x800 περυσι τον Οκτώβρη φοραγε τον snapdragon 810 v2 φέτος που αγόρασε και ένας φίλος πάλι τον ίδιο φόραγε (δεν ειχε ουτε stock και ηταν αναμονή) οπότε δεν νομίζω να κυκλοφορούν ούτε στις πρώτες παρτίδες. Το htc ηταν το πρώτο που είχε θέμα με τις θερμοκρασίες. Βλέπω τώρα που έπεσε η τιμή του πήρε φωτιά το φόρουμ είναι πολύ καλά σαν συσκευές το εχω 8 μήνες και πολύ ευχαριστημένος ελπίζω του χρόνου να εχω πάλι leeco.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

καλημερα λεω να το παραγγειλω και εγω σημερα για να προλαβω και την προσφορα απο εδω

 

http://www.tinydeal.com/letv-le-1-pro-55-2k-snapdragon-810-4gb-ram-64gb-rom-4g-phone-p-159276.html

 

μερικες ερωτησεισ : πως επιλεγω χρωμα ? εκτοσ αν ερχεται μονο σε ασημι ...

πως δηλωνω οτι θελω multi language ???

και τελος αν καταλαβα καλα το τηλεφωνο ειναι σε στοκ οχι οπως στο gearbest οπου αναφερει οτι θα γινει αποστολει μετα τις 15 ιουνιου ... σωστα ???

Link to comment
Share on other sites

Χρωμα επιλεγεις χρυσάφι η ασημί αναλογα πιο link θα ανοίξεις. Έστειλα μνμ και μου είπαν οτι θα το ταχυδρομισουν μεσα σε δυο μέρες. Για να είναι multilanguage τους το εγραψα στα σχόλια οταν μπηκα να πληρώσω. Εχει παραθυρακι για σχόλια.Αν και ειναι multilanguage οπως δείχνει και δεν χρειάζεται νσ το αναφερεις.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο που μου έκανε εντύπωση για το κινητό είναι ότι μπαίνοντας στο ebay βλέπω οτι πουλάνε πάρα μα πάρα πολλες οθόνες. Αρα ισχύει αυτό με την ευαισθησία, παλι καλά λου είναι φθηνές.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Θα χρειαστώ την βοήθεια σας. Εδώ και κάποιες μέρες στο κινητο μου δεν δουλεύουν κάποιοι σενσορες, όπως ο σενσορας της φωτηνοτητας και η περιστροφή της οθόνης.

Εχω κάνει αλλαγή ρομ μέχρι και γενικο φορματ του κινητού χωρίς αποτέλεσμα. Περιμένω την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πήρα το x800 περυσι τον Οκτώβρη φοραγε τον snapdragon 810 v2 φέτος που αγόρασε και ένας φίλος πάλι τον ίδιο φόραγε (δεν ειχε ουτε stock και ηταν αναμονή) οπότε δεν νομίζω να κυκλοφορούν ούτε στις πρώτες παρτίδες. Το htc ηταν το πρώτο που είχε θέμα με τις θερμοκρασίες. Βλέπω τώρα που έπεσε η τιμή του πήρε φωτιά το φόρουμ είναι πολύ καλά σαν συσκευές το εχω 8 μήνες και πολύ ευχαριστημένος ελπίζω του χρόνου να εχω πάλι leeco.

Αν κατάλαβα καλά είσαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις αλλάξει rom αν έχει bugs όντως η μαμά rom αν η οθονη έχει θέμα σκληρότητας αν γρατζουνιεται εύκολα δλδ και γενικότερα μικροπροβληματάκια που έχεις εντοπίσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά είσαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό. Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις αλλάξει rom αν έχει bugs όντως η μαμά rom αν η οθονη έχει θέμα σκληρότητας αν γρατζουνιεται εύκολα δλδ και γενικότερα μικροπροβληματάκια που έχεις εντοπίσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Είμαι ευχαριστημένος και δεν μετάνιωσα από όταν το πήρα, τωρα για τις ρομ εχω δοκιμάσει όλες couoco92,miui,rush και πάντα επιστρέφω στην stock official του ιταλου δεν μου αρέσει το λογότυπο που βάζει και τα έξτρα mods οι άλλες όλο και κάποιο σφάλμα πετάνε οπότε την stock και στο " letv google new.zip" εχω προσθέσει τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ συν οτι μεσα απο τον stock updater το επαναφέρεις την αρχική του κατάσταση και πάντα το εχω root και διαγραφω τα κινέζικα για ελληνικά στις εφαρμογές το morelocale. Η οθονη δεν ξέρω να σου πω γιατί απο την πρώτη μερα έχει tempered glass και μια θήκη σιλικόνης μου εχει πέσει 2 φορές απο 50 εκατοστά με την οθόνη και στο πλάι και 1 φορα απο μέτρο (φοραγε την θήκη ποιο παχιά μαλακο καουτσούκ }τυχερός.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός ανεβάζει την 13s!Καιρός ήταν.

Αν και έχω ένα άγχος για τη μετάβαση από την Indian. Διάβασα εδώ για προβλήματα αναγνώρισης sim μετά την αλλαγή αυτής της Rom.

 

Sent from my X800

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ευχαριστημένος και δεν μετάνιωσα από όταν το πήρα, τωρα για τις ρομ εχω δοκιμάσει όλες couoco92,miui,rush και πάντα επιστρέφω στην stock official του ιταλου δεν μου αρέσει το λογότυπο που βάζει και τα έξτρα mods οι άλλες όλο και κάποιο σφάλμα πετάνε οπότε την stock και στο " letv google new.zip" εχω προσθέσει τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ συν οτι μεσα απο τον stock updater το επαναφέρεις την αρχική του κατάσταση και πάντα το εχω root και διαγραφω τα κινέζικα για ελληνικά στις εφαρμογές το morelocale. Η οθονη δεν ξέρω να σου πω γιατί απο την πρώτη μερα έχει tempered glass και μια θήκη σιλικόνης μου εχει πέσει 2 φορές απο 50 εκατοστά με την οθόνη και στο πλάι και 1 φορα απο μέτρο (φοραγε την θήκη ποιο παχιά μαλακο καουτσούκ }τυχερός.

 

τι tempered glass εχεις και ποια θηκη ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρήγγειλα και εγω απο tinydeal σε χρυσο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός ανεβάζει την 13s!Καιρός ήταν.

Αν και έχω ένα άγχος για τη μετάβαση από την Indian. Διάβασα εδώ για προβλήματα αναγνώρισης sim μετά την αλλαγή αυτής της Rom.

 

Sent from my X800

 

Στείλε link της rom τι δοκίμασε κάποιος?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

τι tempered glass εχεις και ποια θηκη ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρήγγειλα και εγω απο tinydeal σε χρυσο !!!!

 

Με το καλό να το παραλάβεις, το tempered glass ειναι 9H μάρκα... Κινέζικη απο eBay θήκες μία πολύ λεπτή διάφανη μια ίδια ποίο χοντρή και ποιο σκληρή σιλικόνης και μια αρκετά παχιά περίπου 3χιλ. Το υλικό ειναι σαν αφρώδες σιλικόνη Χρωματος λευκό και σοκολατί όπου μυρίζει και καρύδα. Μάρκες δεν θυμάμαι ολα απο eBay αν μπορέσω θα βγάλω φωτογραφίες αύριο.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις, το tempered glass ειναι 9H μάρκα... Κινέζικη απο eBay θήκες μία πολύ λεπτή διάφανη μια ίδια ποίο χοντρή και ποιο σκληρή σιλικόνης και μια αρκετά παχιά περίπου 3χιλ. Το υλικό ειναι σαν αφρώδες σιλικόνη Χρωματος λευκό και σοκολατί όπου μυρίζει και καρύδα. Μάρκες δεν θυμάμαι ολα απο eBay αν μπορέσω θα βγάλω φωτογραφίες αύριο.

 

 

αν σου είναι εύκολο με έχουν αγχώσει λίγο τα σχόλια περί εύθραυστης οθόνης

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν σου είναι εύκολο με έχουν αγχώσει λίγο τα σχόλια περί εύθραυστης οθόνης

 

αυτή εδώ εννοείς

 

http://www.ebay.com/itm/9H-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LeTV-Le1-X600-Le-Max-Le-1S/262425047507?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D36539%26meid%3D9e3cbf106a624b29b7ddcbaf3fcdad3f%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D281856281259

Link to comment
Share on other sites

αν σου είναι εύκολο με έχουν αγχώσει λίγο τα σχόλια περί εύθραυστης οθόνης

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτή εδώ εννοείς

 

http://www.ebay.com/itm/9H-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LeTV-Le1-X600-Le-Max-Le-1S/262425047507?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D36539%26meid%3D9e3cbf106a624b29b7ddcbaf3fcdad3f%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D281856281259

Το πάχος νομίζω είναι 0.22 ή 0.26 , όσο για την οθόνη εκτός από τις 3 πτώσεις θυμήθηκα βλέποντας στην κουτα το σπασμένο tempered ότι είχα ένα ακόμη ατύχημα ενω εργαζόμουν στον πάγκο ειχα το κινητό και ενα σφυρί 150-200 γραμμάρια και κατά λάθος το άφησα (πέταξε ελαφρά) στην οθόνη, το πρόσεξα μετά απο ωρα τα παιξα νόμιζα έσπασε η οθόνη έτσι φαινόταν οταν ξεκολλησα το tempered glass ηταν αυτο σπασμένο στα 4.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Στείλε link της rom τι δοκίμασε κάποιος?

Είπε ότι την ανεβάζει στις 22:00 στο προφίλ του στο Facebook .Ακόμα τίποτα.

 

Sent from my X800

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη οντως φαινεται να ειναι ευθραστη, του αδερφου μου επεσε πανω στο πιατο του και εσπασε η οθονη ψιλα.. Και απ οτι εμαθα για να βαλεις καινουργια Official οθονη θες 100+ δολλαρια.. Θηκη και Tempered glass για οσους το παρουν απο την πρωτη μερα!! Ειδικα αν εχουν συχνα ατυχηματα.
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβε κανείς απο την "νέα" φουρνιά με την έκπτωση;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι. https://www.facebook.com/cuoco92/

Δεν την ανέβασε ακόμη. Για τη marshmallow, στα σχόλια λέει "ίσως τον Ιούλιο"

 

΄΄

Παράθεση από petraKOS07

Στείλε link της rom τι δοκίμασε κάποιος?

Είπε ότι την ανεβάζει στις 22:00 στο προφίλ του στο Facebook .Ακόμα τίποτα.

Edited by yianngia
LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από coolicool έχει αγοράσει κανείς τελευταία? Συνεχίζει να είναι αξιόπιστο? Λέω να το χτυπήσω από εκεί!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από coolicool έχει αγοράσει κανείς τελευταία? Συνεχίζει να είναι αξιόπιστο? Λέω να το χτυπήσω από εκεί!

 

εγώ είμαι στην αναμονή για παραλαβή. μου απαντάνε στα εμαιλ μετά απο 1-2 μέρες και απο τις 21 είμαι με nl post σε pre-advised. θα δείξει (αγορά στις 14/5)

 

γενικά πιο ψυχοφθόρα η αγορά απο το βικμολ.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι στην αναμονή για παραλαβή. μου απαντάνε στα εμαιλ μετά απο 1-2 μέρες και απο τις 21 είμαι με nl post σε pre-advised. θα δείξει (αγορά στις 14/5)

 

γενικά πιο ψυχοφθόρα η αγορά απο το βικμολ.

 

Δεν υπάρχει αμφισβήτηση ότι το vickmall είναι ίσως το πλέον αξιόπιστο, μόνο που το συγκεκριμένο μοντέλο το έχει σημαντικά ακριβότερο...

Ελπίζω να το παραλάβεις άμεσα, όπως κι εγώ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Θα χρειαστώ την βοήθεια σας. Εδώ και κάποιες μέρες στο κινητο μου δεν δουλεύουν κάποιοι σενσορες, όπως ο σενσορας της φωτηνοτητας και η περιστροφή της οθόνης.

Εχω κάνει αλλαγή ρομ μέχρι και γενικο φορματ του κινητού χωρίς αποτέλεσμα. Περιμένω την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ.

 

Κάτι αναφέρθηκε και εδώ διαβάστε

http://www.letv.re/topic/689-problem-with-accelerometergyroscope/

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

@kassandros

2 φορές τους είπα να ακυρώσω φίλε γιατί δεν είχαν στείλει tracking number μέχρι που έστειλαν φώτο.

αναμένω και γω αλλά δεν θα τους δώσω πολύ χρόνο (και αυτός που έχω δώσει με το ζόρι)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η αμερικανικη εκδοση του le le1 pro

αυτη που εχετε παρει.

Εχει αλλο firmware με διαφορες γλωσσες αλλα νομιζω οχι ελληνικα.

Προσοχη δεν ξερω αν κανει του Ιταλου Η ΡΟΜ.

Εχει αναφερθει στο ιταλικο φορουμ για μπρικαρισμα του τηλεφωνου

οταν προσπαθησαν να περασουν castom recovery.

Περισοτερα http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/510500-rom-letv-x800-4-64-versione-usa-ovvero-le1pro_us-marchiato-ce.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...