Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@tora33 τσεκαρε το mail σου:)

κρίμα , σε 30' κλειδώνει σε καθαρό ουρανό , είναι ίδιο 99,9% με του mi3 και του Χ800

όλα τα gps.conf που κατέβασα και από άλλα snapdragon έχουν 2 με 3 μικρές αλλαγές (η μια εταιρία "κλέβει" από την άλλη π.χ.

οι διαφορές :

note : DEBUG_LEVEL = 4 ,#GPS_LOCK = 0 , CAPABILITIES=0x37 , SUPL_HOST=supl.google.com , , , ,SUPL_PORT=7275 , ,A_GLONASS_POS_PROTOCOL_SELECT = 0x4

X800 : DEBUG_LEVEL = 3 ,GPS_LOCK = 3 , CAPABILITIES=0x31,# SUPL_HOST=supl.host.com or IP ,# SUPL_PORT=1234, A_GLONASS_POS_PROTOCOL_SELECT = 0

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο συνεχιζω να επιμενω οτι το gps ειναι θεμα hardware Εγω οποια ρομ κι αν δοκιμασα παει σφαιρα. Ισως να φταιει και η κεραια του.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο συνεχιζω να επιμενω οτι το gps ειναι θεμα hardware Εγω οποια ρομ κι αν δοκιμασα παει σφαιρα. Ισως να φταιει και η κεραια του.

Γιάννη, τα είπα αυτά παλιά με ερωτηματικό , ούτε να τα σκέφτομαι δεν θέλω

κλειδώνει με σωστό gps.conf , αντί σε 1 δευτερόλεπτο σε 10 , μετά δεν χάνει εύκολα τους δορυφόρους (π.χ. σε μεγάλο τούνελ ίσως),

 

χρησιμοποιώ αυτό , https://app.box.com/shared/w57s1v1n3hie7l5lk28i/3/1033933723 , (στο GPS test έκανα μόνο clear AGPS , επανεκκίνηση)

είναι το πιο γρήγορο απο ότι έχω δοκιμάσει

 

στο Χ900 κλειδώνει και σε κλειστό χώρο π.χ. 3 μέτρα από μπαλκονόπορτα ?

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 λεπτα απο το χωλ του σπιτιου.

θα στρώσει με την νέα rom :D:):happy:

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

θα στρώσει με την νέα rom :D:):happy:

 

Γιατι δεν μπορω να ανεβασω φωτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι δεν μπορω να ανεβασω φωτο?

Δες το gmail σου

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να ανεβασω φωτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες το gmail σου

Σωπα τα καταφερα. Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160505/f335ae4c665ae5eee3305441cb1e7680.jpg

 

Κάτι άσχετο ρε παιδιά. Πως μπορώ να διορθωσω αυτό το error;;;; Μου το βγάζει μόνο στο facebook όταν παταω να ανοιξω έναν σύνδεσμο. Αν κλείσω τον σύνδεσμο και το ξαναπατησω ανοίγει κανονικά. Παίζει και σε κανέναν αλλο;;;;

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160505/f335ae4c665ae5eee3305441cb1e7680.jpg

 

Κάτι άσχετο ρε παιδιά. Πως μπορώ να διορθωσω αυτό το error;;;; Μου το βγάζει μόνο στο facebook όταν παταω να ανοιξω έναν σύνδεσμο. Αν κλείσω τον σύνδεσμο και το ξαναπατησω ανοίγει κανονικά. Παίζει και σε κανέναν αλλο;;;;

 

facebook-ρυθμισεις εφαρμογης- εξωτερικο ανοιγμα συνδεσμων.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την Indian και ξαναπερασα τις εφαρμογές με το χέρι.. Όχι ότι είχα κάνα παράπονο με του Ιταλού, απλά με έτρωγε το χέρι μου! Αυτό που μου λείπει από τη προηγούμενη ρομ είναι το adblock που είχε ενσωματωμένο. Έχετε να προτείνετε κάτι αντίστοιχο? Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το titanium backup δεν μπορώ να κάνω αντίγραφο ασφαλείας γιατί δεν έχω επαρκή χώρο μνήμης.....
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το titanium backup δεν μπορώ να κάνω αντίγραφο ασφαλείας γιατί δεν έχω επαρκή χώρο μνήμης.....

Δεν εχεις twrp?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το titanium backup δεν μπορώ να κάνω αντίγραφο ασφαλείας γιατί δεν έχω επαρκή χώρο μνήμης.....

μαλλον έχει να κανει με το su. άλλαξε την επιλογή name separation στις ρυθμίσεις του su.κάνε επανεκκίνηση και προσπάθησε παλι

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το titanium backup δεν μπορώ να κάνω αντίγραφο ασφαλείας γιατί δεν έχω επαρκή χώρο μνήμης.....

 

Πρέπει να αλλάξεις από τις ρυθμίσεις το directory του backup. Προσπαθεί να κάνει backup στο system partition που είναι πολύ μικρό γιαυτη τη δουλειά.

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις από τις ρυθμίσεις το directory του backup. Προσπαθεί να κάνει backup στο system partition που είναι πολύ μικρό γιαυτη τη δουλειά.

 

μπορει και αυτό αλλά το έχω πάθει, και ενώ έβρισκε κανονικά το directory στην sd, που είχα τα backup, έκανε επαναφορά κανονικά αλλά δεν με άφηνε να κάνω backup λογω χωρητικότητας ενω ειχε 12 gb ελευθερα, τελικα έφταιγε το su. ας δοκιμάσει και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά παιδιά μέσω το su ξεμαρκαρισμα το mount από τις ρυθμίσεις και όλα καλά...

 

Γενικα να τη θυμασαι αυτη τη ρυθμιση στο συ γιατι εγω την ξεχναω συνεχεια με την αλλαγη των ρομ οταν παω να κανω recovery/backup και παθαινω ενα σοκ :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την Indian και ξαναπερασα τις εφαρμογές με το χέρι.. Όχι ότι είχα κάνα παράπονο με του Ιταλού, απλά με έτρωγε το χέρι μου! Αυτό που μου λείπει από τη προηγούμενη ρομ είναι το adblock που είχε ενσωματωμένο. Έχετε να προτείνετε κάτι αντίστοιχο?

και το double tap μας λείπει για να ανοίγει η οθόνη

 

Ο Ιταλός χρησιμοποιεί την παλιά έκδοση AdAway του 2015

πάρε την AdAway 2016

https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762635999932

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός χρησιμοποιεί την παλιά έκδοση του 2015

πάρε την AdAway-release_Build-Apr.14.2016

https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762635999932

Τέλεια! Ευχαριστώ!

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Ευχαριστώ!

να είσαι καλά

Γιατι δεν μπορω να ανεβασω φωτο?

Δες το gmail σου

τώρα το είδα δεν έχει τίποτα στο gmail μου,

σιγά που δεν θα τα κατάφερνες

Περι PROJECT SKYNET

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ XDA O Developer μου προτεινε το εξης(για battery προφιλ (ΑΠΟ ΥΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ που εχω ΗΔΗ)!!

Off Scaling , zram , ksm

On enforce Process Limit

οποτε δοκιμαζω αυτα κ αναφερω.ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΚΑΝΕΙΣ??

δεν ανέφερες !!!!!!

εγώ τις έβαλα

νέες ρυθμίσεις : 20 ώρες λειτουργίας , ανοιχτή οθόνη 7 ώρες και 20 λεπτά (με wifi πάντα ανοιχτό)

παλιές ρυθμίσεις : 26 ώρες λειτουργίας , ανοιχτή οθόνη 6 ώρες , (με wifi πάντα ανοιχτό)

(δεν είναι ίδιες οι ώρες λειτουργίας , μάλλον με τις νέες ρυθμίσεις είναι καλύτερα)

.

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

και το double tap μας λείπει για να ανοίγει η οθόνη

 

Ο Ιταλός χρησιμοποιεί την παλιά έκδοση AdAway του 2015

πάρε την AdAway 2016

https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762635999932

 

Εγώ εχω του Ιταλού την 8s, μπορώ να κάνω εγκατάσταση την έκδοση 2016;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω του Ιταλού την 8s, μπορώ να κάνω εγκατάσταση την έκδοση 2016;

ναι μπορείς,

αν κάνεις απεγκατάσταση την παλιά και εγκατάσταση την νέα , την εφαρμογή δεν θα την βρεις στο ρυθμίσεις=>περισσότερα αλλά όπως τις άλλες εφαρμογές σε επιφάνεια εργασίας

(αν την περάσεις πάνω από την παλιά ίσως να μην μπορέσει να κάνει αναβάθμιση , δοκίμασέ το αν θέλεις , και αν γίνει η εγκατάσταση θα την έχεις στα "περισσότερα" )

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...