Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

marshmallow ? τι ωρα?:lol::lol::lol:

[New release] music, as the super phones Music 1 / Music 1s / 1 Pro / Max EUI- 013S stable version update -20,160,413

 

The push will be April 15, 2016 the morning of

 

detailed models Download : music, as the super phone le 1 ( Click for ) / music, as the super phone music 1 Pro ( Click for ) / music, as the super phone Max ( Click for ) / music as super phone music 1 S ( click to view )

 

Changelog:

[sports]

new music as sports Benefits of membership [] LeCloud repair "LeCloud" stop running in the notes run problem [contact] repair log out music as part of the contact does not lead to an account visible problem [traffic] Free new Free traffic service expiration push notifications

http://bbs.le.com/thread-1646650-1.html

μας δουλευουνε????:lol:

περίεργη ενημέρωση !!!!

Απο την μέρα που έγινε LeEco μπερδεύτηκαν στις roms , έδιωξαν τους dev και προσπαθούν οι γραφιάδες να βγάλουν rom !!!!????)

λέει 13s , εμείς περιμένουμε την 12s (μόνο το Χ500 περιμένει την 13s)

αφού λέει s , θα έχουμε την ίδια πάλι , όχι την marshmallow , μάλλον δεν θα δούμε τις αλλαγές που περιμένουμε , ίσως μια από τα ίδια με διαφορές αδιάφορες για μας

στο site των roms υπάρχει κινητικότητα , κατεβάζουν τις παλιές , άρα σε κάποιες ώρες περιμένουμε την νέα , αν αλλάξουν κέρνελ , θα έχουμε τις αλλαγές στο wifi - gps (δεν νομίζω)

υπομονή 2 Μήνες για σοβαρή αλλαγή , θα φανεί .....

 

@akisskam

Ναι ο συγχρονισμός επαφών με το gmail , έχει πρόβλημα , ελπίζω να το διορθώσουν γρήγορα (το δοκίμασα σε 2 κινητά)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ απο τους κινεζους.τοσο καλη συσκευη κ να πασχει απο λογισμικο...περιμενα να το αλλαξω με το Xiaomi to MI5 ...ΑΛΛΗ μουφα σε σχεση με το τι λεγοταν....δε δινουν κ τον κωδικα μπας κ βγει καμμια rom της προκοπης:(
Link to comment
Share on other sites

και η xiaomi δεν δίνει τον κώδικα , και αν τον δώσουν , ποιος θα ασχοληθεί π.χ. με kernel ? οι dev των xda ? μάλωσαν , εξαφανίστηκαν , έγινε πολύ φτωχό

τόσο καιρό , 5 πραγματάκια είπαν , http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro

η ώρα στην Κίνα είναι 3:53 πρωί , σε λίγες ώρες (να ξυπνήσουν), ελπίζω να έχουμε την rom και να είναι όπως την θέλουμε

η rom συγκριτικά με άλλες συσκευές είναι πάρα πολύ καλή αλλά για το γα@@@@ώτο να έχει καλύτερο wifi και gps

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το βράδυ να φορτισει άναψε το λαμπάκι και το πρωί ήταν σβήστο το λαμπάκι και δεν είχε φορτισει καθόλου. Το χει κάνει σε κανέναν;;
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το βράδυ να φορτισει άναψε το λαμπάκι και το πρωί ήταν σβήστο το λαμπάκι και δεν είχε φορτισει καθόλου. Το χει κάνει σε κανέναν;;

συνδεδεμένο με τον υπολογιστή να υποθέσω , νομίζω όταν κλείνουμε τον υπολογιστή δεν φορτίζει

(θα το δοκιμάσω μόλις κλείσω τον υπολογιστή)

edit

6:39 η ώρα στην Κίνα , σε λίγες ώρες θα έχουμε μάλλον την rom ....

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

συνδεδεμένο με τον υπολογιστή να υποθέσω , νομίζω όταν κλείνουμε τον υπολογιστή δεν φορτίζει

(θα το δοκιμάσω μόλις κλείσω τον υπολογιστή)

edit

6:39 η ώρα στην Κίνα , σε λίγες ώρες θα έχουμε μάλλον την rom ....

Σε πρίζα....

Link to comment
Share on other sites

Σε πρίζα....

αν το δοκίμασες σε άλλη πρίζα σε άλλον χώρο και στον υπολογιστή

ίσως φταίει το καλώδιο , αντάπτορας ...

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

η ώρα στην Κίνα είναι 3:53 πρωί , σε λίγες ώρες (να ξυπνήσουν), ελπίζω να έχουμε την rom και να είναι όπως την θέλουμε

k ομως δεν ειναι οπως την θελουμε,δες το changelog... eui 5.5 με αναβαθμιση ανευ λογου.....:(

 

http://bbs.le.com/zt/eui/le_pro1.html

Update log:

 

 

【physical education】

New music as sports Benefits of Membership

 

[LeCloud]

Repair "LeCloud" stop running in the notes issue

 

[Contact]

Repair log out music as the account lead to some of the contacts are not visible problems

 

Free flow []

Free flow of new push notification service expiration

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το βράδυ να φορτισει άναψε το λαμπάκι και το πρωί ήταν σβήστο το λαμπάκι και δεν είχε φορτισει καθόλου. Το χει κάνει σε κανέναν;;

Το έχει κάνει και σε εμένα αρκετές φορές. Έχω καταλήξει ότι φταίει ο κακός κινέζικος μετατροπέας που δίνουν!!! Εγώ απλά τον περιστρεφω κι δουλεύει!!!!

Link to comment
Share on other sites

10s , 11s, 13s μια από τα ίδια ,

Android version 5.0.2

kernel ο ίδιος , gps και wifi όπως 11s (ούτε αλλαγή στα αρχεία δεν έκαναν)

το αρχείο της rom πάντα ήταν π.χ. X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5500912251S-5.5.009S , τώρα είναι 5db4b3d68fed487b9f93079843a51b277506 (δεν είχαν χρόνο ούτε για την σωστή ονομασία του αρχείου της rom)

 

η είναι μεθυσμένοι , η όπως είπα έδιωξαν μερικούς dev και μας δίνουν την ίδια rom , η ασχολούνται όλοι με την Marshmallow για το νέο κινητό τους , μάλλον το τρίτο

πολλές βρισιές από τους Κινέζους για την rom...... λίγο πριν βγει και συνεχίζουν

 

την περιμένουμε απο τον @MrRusch http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development/letv-x800-ruschrom-1-0-25e-t3224702 σε λίγες ημέρες

και προβλέπω ότι ο Ιταλός θα μείνει στην 10s

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μου ήλθε σήμερα μια θήκη από σιλικόνη και τσάμπα http://www.aliexpress.com/item/New-Slim-Crystal-Clear-Transparent-Soft-TPU-Back-Case-Cover-Protection-Skin-For-Letv-Le-1/32610963624.html όταν το παράγγειλα ήταν 0.91€ και ήλθε σε 15 ημέρες. Η αλήθεια είναι μετα από αρκετές θήκες που αγόρασα ήταν οι καλύτερες ( πήρα για τα δυο μου τηλέφωνα για αυτό και ο πληθυντικός) είναι σαν να μην υπάρχουν και δεν γλιστράνε.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήλθε σήμερα μια θήκη από σιλικόνη και τσάμπα http://www.aliexpress.com/item/New-Slim-Crystal-Clear-Transparent-Soft-TPU-Back-Case-Cover-Protection-Skin-For-Letv-Le-1/32610963624.html όταν το παράγγειλα ήταν 0.91€ και ήλθε σε 15 ημέρες. Η αλήθεια είναι μετα από αρκετές θήκες που αγόρασα ήταν οι καλύτερες ( πήρα για τα δυο μου τηλέφωνα για αυτό και ο πληθυντικός) είναι σαν να μην υπάρχουν και δεν γλιστράνε.

Προεξεχει καθολουαπο την οθονη η ειναι σαν αυτη η κακοκομμενη που δινει το vickmall?

Link to comment
Share on other sites

Προεξεχει καθολουαπο την οθονη η ειναι σαν αυτη η κακοκομμενη που δινει το vickmall?

Προεξέχει πολύ λίγο πάνω από την οθόνη είναι πολύ λεπτή και τελείως διαφανή και είναι σαν να μην φοράει τίποτα. Όπως είπα το πιο σημαντικό είναι πως δεν γλιστράει, ο φόβος του να γλιστρήσει να πέσει και να σπάσει. Όταν πέσει βέβαια το πιθανότερο είναι, ότι θήκη όμορφη και να φοράει, θα γίνει ζημιά. Ο σκοπός νομίζω είναι μην σου γλιστρήσει από το χέρι γι’ αυτό μου αρέσει συγκριτικά με τις άλλες θήκες που έχω. Καμία σχέση με την μαμίσια η οποία είναι χοντρή και γλιστράει, αυτή είναι σαν μην υπάρχει πάνω στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Lag σε εφαρμογές!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lag σε εφαρμογές!!!! Ξέρει κανείς τίποτα ...το fb δεν δουλεύει σωστά....επίσης το google play βγάζει συνέχεια για να κάνω εγκατάσταση app να ενεργοποιησω τα δεδομένα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα ένα mi3 της xiaomi.....τηλεφωναρα και με τους dev να έχουν κάνει τρελή δουλειά...κάθε εβδομάδα ενημέρωση....με το letv pro που αποφάσισα να πάρω....δεν λέω τρελό εργαλείο...αλλά το λογισμικό είναι τραγικό.....να λεμε αλήθειες ...ίσως επειδή το xiaomi ήταν πολύ σταθερό μου φαίνεται αυτή η διάφορα.,το miui είναι πολλλλυυυυ καλο....τι να πω ελπίζω οι κινέζοι να μην κάνουν τον.....κινέζο!!! Και παει στραφη.μια τέτοια συσκευή!!

Link to comment
Share on other sites

Υστερει πολυ στην rom ναι...Και λιγη μνημη ελευθερη απο κακοδιαχειριση...

 

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

1 Lag σε εφαρμογές!!!!

Lag σε εφαρμογές!!!! Ξέρει κανείς τίποτα ...το fb δεν δουλεύει σωστά....

2 επίσης το google play βγάζει συνέχεια για να κάνω εγκατάσταση app να ενεργοποιησω τα δεδομένα!!!

3 Είχα ένα mi3 της xiaomi.....τηλεφωναρα και με τους dev να έχουν κάνει τρελή δουλειά...κάθε εβδομάδα ενημέρωση....

4 με το letv pro που αποφάσισα να πάρω....δεν λέω τρελό εργαλείο...

5 αλλά το λογισμικό είναι τραγικό.....να λεμε αλήθειες ...ίσως επειδή το xiaomi ήταν πολύ σταθερό μου φαίνεται αυτή η διάφορα.,το miui είναι πολλλλυυυυ καλο....τι να πω ελπίζω οι κινέζοι να μην κάνουν τον.....κινέζο!!! Και παει στραφη.μια τέτοια συσκευή!!

1. δεν φταίει η rom , όλες οι εφαρμογές μου δουλεύουν σωστά ,

το fb είναι από τις χειρότερες εφαρμογές , δεν φταίει η rom , τι πρόβλημα σου παρουσιάζει ?

https://www.google.gr/webhp?gfe_rd=cr&ei=TY5mVuXaErCz8wek_pTYBw#q=%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1+facebook+%CF%83%CE%B5+android

2 το google play , δουλεύει σωστά , το αντίθετο λέει , αν έχεις data , να βρεις wifi , σε προστατεύει , το αλλάζεις απο τις ρυθμίσεις η απο την εφαρμογή download

3. κάθε εβδομάδα είχαμε δοκιμαστική rom και σε 1 Μήνα σταθερή (τελευταία τα μπέρδεψαν , θα υπάρχει σοβαρός λόγος)

το mi3 το έχω ακόμη , μέχρι και σήμερα είναι πολύ καλή συσκευή (είχε 2 συστήματα , μπορούσες να έχεις 2 rom συγχρόνως στο κινητό , αλλά για πάρα πολύ καιρό η miui δεν έδινε rom και τελευταία έδωσαν την android 6 , ΜΜ, όποιος την έβαλε έχασε το εξτρά σύστημα )

στην Marshmallow δεν τρέχουν κάποιες εφαρμογές στην δικιά μας τρέχουν οι εφαρμογές που δεν έχουν προβλήματα

4 συμφωνώ , απο τα καλύτερα τηλέφωνα

5 δεν συμφωνώ , το λογισμικό είναι καλό , πάσχει λίγο από wifi και gps (το Χ500 και Χ600 le max , δεν έχουν αυτό το πρόβλημα , θέλουμε έναν σωστό Kernel)

η xiaomi - miui είναι παλιά η LeEco νέα , και η xiaomi είχε και θα έχει προβλήματα με τις miui rom της , μια βδομάδα καλή την άλλη προβλήματα

κάτι έγινε εδώ και κάποιους μήνες και μας δίνουν την ίδια rom (αν είχαμε ένα σωστό kernel όπως στα le max, θα ήμουν ευχαριστημένος με την rom , φυσικά και σηκώνει βελτίωση αλλά .... απο την στιγμή που έγινε LeEco δεν υπάρχει ουσιαστική υποστήριξη )

Υστερει πολυ στην rom ναι...Και λιγη μνημη ελευθερη απο κακοδιαχειριση...

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν υστερεί στην rom , απλά για λίγους Μήνες δεν έχουμε σωστή υποστήριξη (δεν ξέρω τον λόγο , δεν φταίει η letv η LeEco φταίει)

η διαχείριση της μνήμη είναι πολύ σωστή , μην κοιτάς αριθμούς μην κοιτάς πόση κρατάει , και όλες τις εφαρμογές σου να ανοίξεις το κινητό θα πηγαίνει σωστά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα τρελλα ευχαριστημένος απο το τηλεφωνο. Το λογισμικο τρεχει απροβληματιστα ακομα και αν πεσει η ram μεχρι και τα 500mb.

 

Κατι ακομα.. Ηρθε σημερα η θηκη π λεει πιο πανω ο takis και μου σηκωνει το tempered glass στις ακρες.. Εχετε να προτεινετε καποιο καλο γυαλι?η να προτιμήσω μεβρανη?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εαν βαλουμε την ρομ για το χ900 ,που εχει νεο κερνελ θα δουμε διαφορα?ειναι καλυτερη?την εχει καποιος πανω?
Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι δυνατόν το x900 να έχει marsmellow κι δεν έχει δώσει υποστηρίξει το 800αρι που είναι και αυτό θηριο...και μέχρι πρότινος ναυαρχίδα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτησω γιατι όταν περναει σε stand by λειτουργια πρέπει να ξαναξεκινησω την εφαρμογή πχ messenger ή fb

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα τρελλα ευχαριστημένος απο το τηλεφωνο. Το λογισμικο τρεχει απροβληματιστα ακομα και αν πεσει η ram μεχρι και τα 500mb.

Κατι ακομα.. Ηρθε σημερα η θηκη π λεει πιο πανω ο takis και μου σηκωνει το tempered glass στις ακρες.. Εχετε να προτεινετε καποιο καλο γυαλι?η να προτιμήσω μεβρανη?ευχαριστω.

έβαλα για δοκιμή αυτήν που ήλθε με το κινητό , προεξέχει λίγο αλλά δεν ενοχλεί , κρατάει - προστατεύει το tempered glass , πιστεύω και το κινητό αν πέσει με την οθόνη κάτω , το δικό σου ίσως είναι λίγο διαφορετικό

Παιδιά σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το κινητό αυτό. Υποθέτω μπορώ να του περάσω μια rom cm ή miui έτσι;

μπορείς αλλά για πολύ καιρό δεν έβγαλαν rom

εαν βαλουμε την ρομ για το χ900 ,που εχει νεο κερνελ θα δουμε διαφορα?ειναι καλυτερη?την εχει καποιος πανω?

αν εννοείς αυτήν VNMod v1.0 International - X900 India 012S Ported for X800

είναι πολύ καλή , ομαλή , σταθερή , έχει τα πάντα αλλά

wifi και gps όπως τα ξέρουμε μέχρι την 11s (χρησιμοποιούν και τα 2 τηλέφωνα τα ίδια αρχεία , WCNSS_qcom_cfg και gps.conf , αυτό δεν μας ενοχλεί , ο kernel μας ενοχλεί , που τον περιμένουμε μόνο από την official )

δεν έχει την ρύθμιση double tap για να ανοίγει η οθόνη (δεν το έχει ούτε το Χ900)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ρομ του X900.καλα παει κ το gps κλειδωνει αμεσως.αυτο που με ξενιζει ειναι οτι την ονομαζουν 12ς .πως γινεται αυτο εφοσον η letv δεν εχει βγαλει 12ς???επισης το κερνελ ειναι 25-3-2016...γνωριζει κανεις τπτ για αυτο???
Link to comment
Share on other sites

VNMod v1.0 International - X900 India 012S Ported for X800

https://tinhte.vn/threads/leeco-letv-all-devices-vnmod-rom-up-rom-root-recovery-x500-x600-x608-tat-tan-tat-lien-quan.2563259/page-10

download

https://docs.google.com/uc?id=0BwxryTxXnpbKdjhkcFlPSHdta2M&export=download

πάρα πολύ καλή , καλύτερη από όλες όσες έχω δοκιμάσει ,

@giorgosth8 , είναι multi , έχει και Ελληνικά

το wifi ίδιο το βλέπω με τις προηγούμενες

ο stock Browser δεν δουλεύει , βάζουμε π,χ, τον chrome

δεν έχει την ρύθμιση double tap για να ανοίγει η οθόνη (δεν το έχει ούτε το Χ900)

gps το δοκίμασα πάλι , ναι είναι πάρα πολύ καλύτερο από τις άλλες ,

θα την κρατήσω

 

Γιάννη , @varajohn , ποιο kernel φοράει το Χ900 ? ρυθμίσεις =>σχετικά με το τηλέφωνο , ξέρεις ,

γράψε όλη την ονομασία και τρις σειρές

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...