Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έβαλα αρκετές , δεν τις κράτησα πολύ , δεν πρόσεξα την μπαταρία

από Wifi , όλες είναι ίδιες περίπου με τις γνωστές , οι τελευταίες χρησιμοποιούν αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6593175#post6593175 , έχει λίγες αλλαγές με το αρχείο της official , αλλά δεν είναι αρκετό (χρειαζόμαστε νέο kernel)

από gps μερικές είναι λίγο καλύτερες , πολύ καλύτερο είναι να βάλουμε το gps.config της προηγούμενης σελίδας μέχρι να αλλάξουν τον kernel

(σε όλες τις rom με Mtk είναι προ εγκατεστημένη η εφαρμογή YGPS.apk και κλειδώνουν σε 2 δευτερόλεπτα , δύσκολο είναι στα snapdragon να βρουν μια τέτοια εφαρμογή !!!!??? αν έχουν πρόβλημα να φτιάξουν το kernel)

κατα τα άλλα η κάθε μια έχει και καλές εφαρμογές ,launcher, είναι σταθερές όπως αυτές που ξέρουμε

(φυσικά κουβαλάν τα μικρά ίσως λάθη της official και ίσως μικρά δικά τους , όπως όλες οι rom που βασίζονται σε π.χ. official)

όταν θα βρω χρόνο , θα μαζέψω τα καλά από όλες και θα τα ποστάρω)

 

edit

βρήκα το YGPS.apk το έβαλα στην διαδρομή system=>(δημιουργούμε τον φάκελο) YGPS=>(και τοποθετούμε μέσα το) YGPS.apk ,

και δίνουμε δικαιώματα permitions (rwxr-xr-x)

με επανεκκίνηση η εφαρμογή είναι στην επιφάνεια εργασίας του κινητού (είναι προ εγκατεστημένο)

και βλέπω ότι κλειδώνει σε δευτερόλεπτα και μετά από επανεκκίνηση

http://android-apk.org/apk/com.mediatek.ygps/1.1/avielo/

 

εγώ αντί του YGPS.apk , βρήκα και έβαλα το GPS Test Plus_1.2.4.apk (το μετονόμασα σε GPSTest στην επιφάνεια εργασίας φαίνεται σαν GPS Test Plus) και με τον ίδιο τρόπο το έκανα προ εγκατεστημένο , πάει καλύτερα

 

http://i68.tinypic.com/2v8pd94.jpg

 

για το Gps , προστέθηκε στο post #2706 για να είναι ολοκληρωμένο

.

 

 

 

Δικαιώματα δίνεις στον φάκελο ή στην εφαρμογή;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποια rom έχεις ?

αν έχεις τη rom που βάζουν τα Κινεζομάγαζα , ίσως φταίει αυτό , παρατηρήθηκε σε πολλές συσκευές

με εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν θα λυθεί , γιατί η εφαρμογή που το προκαλεί ίσως είναι προεγκατεστημένη στην rom

δοκίμασε σε recovery με όλα τα wipe εκτός της internal να βάλεις μια rom

εφαρμογές που μπλοκάρουν διαφημίσεις , adaway , adfree κ.α.

 

Καλησπερα παιδια .Λογοι επαγγελματικοι με κρατησαν μακρυα απο υπολογιστη.Η rom που φοραει ειναι η 5,0,006S (stable).Τωρα για τα υπόλοιπα που μου λες ειναι για μενα ..κινεζικα.Μηπως μπορεις να με βοηθησεις βημα βημα??Και αν το κανω χανω δεδομένα??Ευχαριστω πολυ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο επισημο φορουμ διερευσαν φωτο του LE2 μαλλον του pro αν καταλαβα καλα(λογω καμερας)...Ελπιζω να μην ειναι το τελικο προιον,το design δεν αλλαξε καθολου!!!(που ειναι η curved οθονη??):(

http://bbs.le.com/thread-1642138-1.html

Link to comment
Share on other sites

Δικαιώματα δίνεις στον φάκελο ή στην εφαρμογή;

και στα δύο όπως εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6650592#post6650592

το πρώτο είμαι το αρχείο (rw-r-r) και το δεύτερο η εφαρμογή (rwxr-xr-x)

(κοίταξε ένα άλλο φάκελο-αρχείο , τα ίδιο permisions έχουν)

Καλησπερα παιδια .Λογοι επαγγελματικοι με κρατησαν μακρυα απο υπολογιστη.Η rom που φοραει ειναι η 5,0,006S (stable).Τωρα για τα υπόλοιπα που μου λες ειναι για μενα ..κινεζικα.Μηπως μπορεις να με βοηθησεις βημα βημα??Και αν το κανω χανω δεδομένα??Ευχαριστω πολυ για την απάντηση.

σε άλλα τηλέφωνα φθηνά που είχα, υπήρχε αυτό το πρόβλημα, το βάζουν στην rom για να βλέπεις διαφημίσεις , αυτά είναι πύλη ανοιχτή και ήλθαν και άλλα περίεργα.

το έλυσα με το να βάλω άλλη rom κάνοντας όλα τα wipe από recovery ,έχασα τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές μου και τις έβαλα πάλι

Στο επισημο φορουμ διερευσαν φωτο του LE2 μαλλον του pro αν καταλαβα καλα(λογω καμερας)...Ελπιζω να μην ειναι το τελικο προιον,το design δεν αλλαξε καθολου!!!(που ειναι η curved οθονη??):(

http://bbs.le.com/thread-1642138-1.html

μάλλον κακή διαρροή , με την πλακέτα ασχολούνται ακόμη , τα άλλα θα τα δούμε αργότερα , και θα είναι σίγουρα διαφορετικό για να πουλήσει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας .πως να συνχρονισω το χ800 με το gmail τις επαφες?αποθηκεθω επαφη και δεν μου την κραταει .με παιρνουν τηλ και βλεπω μονο τον αριθμο ενω πριν την εχω αποθηκευση .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας .πως να συνχρονισω το χ800 με το gmail τις επαφες?αποθηκεθω επαφη και δεν μου την κραταει .με παιρνουν τηλ και βλεπω μονο τον αριθμο ενω πριν την εχω αποθηκευση .

Κοίταξες στο

ρυθμίσεις=>Acount mamagement=>google=>τρις τελείες δεξιά επάνω=>συγχρονισμός τώρα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω κανει . στο samsung s6 ok τα εχει iphone 6s τα εχει μονο στο χ800 εχω προβλημα

στο gmail στον υπολογιστή σου υπάρχουν οι επαφές ? αν όχι δεν έγινε σωστά ο συγχρονισμό στο κινητό σου , προσπάθησε πάλι ,

κάνε και επανεκκίνηση το κινητό σου και δοκίμασε πάλι συγχρονισμό

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Από χθες δεν ακούγεται ο ήχος όταν χτυπάει, το έκανα επανεκκίνηση δυο φορές, τερμάτισα το volume στις ρυθμίσεις, τίποτα. Καμιά ιδέα τι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Από χθες δεν ακούγεται ο ήχος όταν χτυπάει, το έκανα επανεκκίνηση δυο φορές, τερμάτισα το volume στις ρυθμίσεις, τίποτα. Καμιά ιδέα τι να φταίει?

πάνω από το πλήκτρο της έντασης του ήχου , το μικρό κουμπί (διακόπτη κουδουνίσματος/σίγασης) να είναι επάνω , ίσως κατα λάθος το πείραξες

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

στον υπολογιστη υπαρχουν μονο οταν περναω επαφη απο αλλο τηλ και το βλεπω και στο gmail.Mono apo to x800 δεν τις περναει
Link to comment
Share on other sites

Κάνε

Κατάργηση από το κινητό σου τον λογαριασμό , gmail, επανεκκίνηση, και βάλε πάλι το gmail , θα συνέλθει ,

 

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πάνω από το πλήκτρο της έντασης του ήχου , το μικρό κουμπί (διακόπτη κουδουνίσματος/σίγασης) να είναι επάνω , ίσως κατα λάθος το πείραξες

 

Είσαι φοβερός, αυτό ακριβώς έφταιγε, σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε

Κατάργηση από το κινητό σου τον λογαριασμό , gmail, επανεκκίνηση, και βάλε πάλι το gmail , θα συνέλθει ,

 

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το εκανα και αυτο αλλα τιποτα .ειδα καποια τηλ που περασα με τα αλλα κινητα αλλα καποια δεν τα εμφανιζει

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτο αλλα τιποτα .ειδα καποια τηλ που περασα με τα αλλα κινητα αλλα καποια δεν τα εμφανιζει

αν στις ρυθμίσεις=>Account management=>google=>διεύθυνση=>contacts έχει θαυμαστικό , δεν κάνει συγχρονισμό

επέλεξέ το - απο επέλεξέ το πολλές φορές , μέχρι να κάνει συγχρονισμό στις επαφές σου

στην αρχή που έτρεξες την εφαρμογή gmail σου είπε να εγκαταστήσεις ρυθμίσεις google , ελπίζω να το έκανες

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αν στις ρυθμίσεις=>Account management=>google=>διεύθυνση=>contacts έχει θαυμαστικό , δεν κάνει συγχρονισμό

επέλεξέ το - απο επέλεξέ το πολλές φορές , μέχρι να κάνει συγχρονισμό στις επαφές σου

στην αρχή που έτρεξες την εφαρμογή gmail σου είπε να εγκαταστήσεις ρυθμίσεις google , ελπίζω να το έκανες

 

τα εκανα ολα εκανε μερικα τηλ συνχρονισμο αλλα δεν εχει περασει καποια τηλεφωνα .ξερει μηπως κανεις ποσες επαφες χωραει στο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

παλιό σου μήνυμα

εκανα μια βλακια στο x800 που εχω .πηγα να περασω την 10s και εκανα wipe system και data και dalvik και cache .Ξερει κανεισ πωσ το επαναφερω .

παλιό σου μήνυμα

καλημερα .μετα απο περασμα rom απο την αρχη επειδη τα εσβησα ολα ,τωρα μου βγαζει συνεχεια κατω στην οθονη παραθυρο και γραφει [unfortunately,the process android.process acore has stopped] .

Σας λεει κατι μηπως?

σημερινό

τα εκανα ολα εκανε μερικα τηλ συνχρονισμο αλλα δεν εχει περασει καποια τηλεφωνα .ξερει μηπως κανεις ποσες επαφες χωραει στο τηλεφωνο?

όταν έχουμε προβλήματα που δεν έχουν άλλοι , και δεν λύνονται αν και κάνουμε σωστές ενέργειες , καλό είναι να περνάμε πάλι την rom

ίσως στην πορεία φανούν κι άλλα προβλήματα

 

για το πόσες επαφές χωράνε στο τηλέφωνο , Μέχρι να τελειώσει η χωρητικότητα του κινητού

(Οι εποχές όπου αγοράζαμε κινητό με μοναδικό κριτήριο πόσες επαφές χωράει έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.

Πλέον, τα σύγχρονα τηλέφωνα θυμίζουν περισσότερο laptop σε μικρογραφία παρά συσκευές επικοινωνίας.)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο thread. Είμαι κάτοχος του X600 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την LETV. Θέλω να κάνω δύο ερωτήσεις.

α)Επειδή έχω βρει να πουλήσω το X600 αξίζει η αναβάθμιση σε X800;(Σχέση τιμής απόδοσης,ποιότητα κλπ)

β)Υπάρχει στο forum τμήμα αγγελιών γιατί ενδιαφέρομαι πρωτίστως για μεταχειρισμένο;

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανά ρωτήσει αλλα δεν πηρα απάντηση

Έχει κάποιος θυκη flip με παράθυρο να μου πει εαν είναι ενεργό (να δείχνει τις κλήσεις)

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Απο το Επισημο φορουμ,παρουσιαση της νεας σειρας στις 20 του μηνος.χαρακτηριστικα κ καποιες φωτο(curved screen μαλλον οχι):(

http://bbs.le.com/thread-1646014-1.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, νεος κατοχος και εγω. Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες εκτος απο τη μπαταρια. Το κινητο με 34 λεπτα οθονη απο πληρη φορτιση εχει παει στο 74%. Να σημειωσω πως το κινητο ειναι 5-6 μηνων οποτε η μπαταρια εχει στρωσει. Δεδομενα η wifi παντα ανοιχτα αλλα χωρις συγχωνισμο. Γιατι τοσο χαλια? Φοραει 11s του ιταλου.

Και δευτερον προτεινεται θηκη και tempered glass γιατι με τη μαμα θηκη δε το βλεπω καθολου καλα.

Link to comment
Share on other sites

marshmallow ? τι ωρα?:lol::lol::lol:

[New release] music, as the super phones Music 1 / Music 1s / 1 Pro / Max EUI- 013S stable version update -20,160,413

 

 

 

 

The push will be April 15, 2016 the morning of

 

detailed models Download : music, as the super phone le 1 ( Click for ) / music, as the super phone music 1 Pro ( Click for ) / music, as the super phone Max ( Click for ) / music as super phone music 1 S ( click to view )

 

 

 

 

Changelog:

 

 

[sports]

new music as sports Benefits of membership [] LeCloud repair "LeCloud" stop running in the notes run problem [contact] repair log out music as part of the contact does not lead to an account visible problem [traffic] Free new Free traffic service expiration push notifications

http://bbs.le.com/thread-1646650-1.html

μας δουλευουνε????:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια;

 

Στάλθηκε από το X800+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από μπαταρία μετά από πρώτη φόρτωση γύρω στις 4,5 ώρες (wifi,data on) και πολύ πιο ανταποκρίσιμο από του Ιταλού κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...