Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κατέβασα στις 8 του Μηνός και εχθές το βράδυ , τα byte είναι 1.629.429.527 (κατέβασέ το και στο κινητό αν θέλεις και να είναι το κινητό σου κοντά στο ρούτερ)

 

έλεγξέ το με το 7-zip http://www.7-zip.org/

 

ναι , είναι Ο.Κ. το twrp 2.8.7.0

 

όλα τα wipe εκτός απο internal , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414612

 

μην φοβάσαι δεν παθαίνει τίποτα το τηλέφωνο και λάθος να κάνεις , (σε twrp recovery , πάρε backup την rom και αν κάνεις λάθος την επαναφέρεις με restore)

 

οκ σε ευχαριστώ και πάλι, θα προσπαθήσω σήμερα λογικά θα μου βγει, εδώ o άσχετος τα κατάφερα σε xiaomi mi3 note και φλάσαρα με κλειδωμένο bootloader, εδώ θα κολλήσουμε;:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι καιρο out of the loop και εχω μεινει στην 6ς απο τοτε που το πηρα. Εχει βγει κατι καινουργιο που να αξιζει αναβαθμιση η να την κρατισω κιαλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είχα καιρό την 6s του Ιταλού και είχα θέμα με το gps έβρισκε περίπου τη θέση αλλά σε πλοήγηση μαύρα χάλια..κουνιόταν κάθε περίπου 10 δευτερόλεπτα το στίγμα,με έδειχνε πότε σωστά πότε δύο παράλληλους δίπλα.Είχα δοκιμάσει ότι config gps και ότι εφαρμογή είχα διαβάσει αλλά τίποτα.Χτες πέρασα τη 10s όλα wipe και λέω θα λύθηκε..αλλά πάλι τα ίδια..

Έχετε καμιά ιδέα που μου διαφεύγει?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καιρο out of the loop και εχω μεινει στην 6ς απο τοτε που το πηρα. Εχει βγει κατι καινουργιο που να αξιζει αναβαθμιση η να την κρατισω κιαλο?

ξέρεις πως πάει η 6s , κάνε backup την rom και δοκίμασε αν θέλεις μια νέα , ίσως να σε βολέψει

οι νέες για παράδειγμα δείχνουν τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος

η κρατάς την 6s μέχρι να βγει η επόμενη .......

Καλημέρα, είχα καιρό την 6s του Ιταλού και είχα θέμα με το gps έβρισκε περίπου τη θέση αλλά σε πλοήγηση μαύρα χάλια..κουνιόταν κάθε περίπου 10 δευτερόλεπτα το στίγμα,με έδειχνε πότε σωστά πότε δύο παράλληλους δίπλα.Είχα δοκιμάσει ότι config gps και ότι εφαρμογή είχα διαβάσει αλλά τίποτα.Χτες πέρασα τη 10s όλα wipe και λέω θα λύθηκε..αλλά πάλι τα ίδια..

Έχετε καμιά ιδέα που μου διαφεύγει?:wacko:

ρίξε μια ματιά από εδώ και κάτω (δοκίμασε τις εφαρμογές TopNTP , η την GPS TEST (την πρώτη φορά σε καθαρό ουρανό να βρει πολλούς δορυφόρους, θα τους θυμάται μέχρι να απενεργοποιήσεις το τηλέφωνο) ,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6604259#post6604259

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις πως πάει η 6s , κάνε backup την rom και δοκίμασε αν θέλεις μια νέα , ίσως να σε βολέψει

οι νέες για παράδειγμα δείχνουν τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος

η κρατάς την 6s μέχρι να βγει η επόμενη .......

 

ρίξε μια ματιά από εδώ και κάτω (δοκίμασε τις εφαρμογές TopNTP , η την GPS TEST (την πρώτη φορά σε καθαρό ουρανό να βρει πολλούς δορυφόρους, θα τους θυμάται μέχρι να απενεργοποιήσεις το τηλέφωνο) ,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6604259#post6604259

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω πάλι!

 

Και κάτι άλλο,όταν είναι screen off και κατεβάζω κάτι,πέφτει τρελά η ταχύτητα σχεδόν σταματάει και ανοίγοντας την οθόνη επανέρχεται η ταχύτητα...

Always on to wifi και στο battery savings όλα off( 10s)

Στην 6s κανένα πρόβλημα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είχα καιρό την 6s του Ιταλού και είχα θέμα με το gps έβρισκε περίπου τη θέση αλλά σε πλοήγηση μαύρα χάλια..κουνιόταν κάθε περίπου 10 δευτερόλεπτα το στίγμα,με έδειχνε πότε σωστά πότε δύο παράλληλους δίπλα.Είχα δοκιμάσει ότι config gps και ότι εφαρμογή είχα διαβάσει αλλά τίποτα.Χτες πέρασα τη 10s όλα wipe και λέω θα λύθηκε..αλλά πάλι τα ίδια..

Έχετε καμιά ιδέα που μου διαφεύγει?:wacko:

 

Το έχω ξαναγράψει, είμαι με την 6s και εείχα κι εγώ προβλήματα με το GPS, κατέβασα το GPS aids free από το playstore και κλειδώνει αμέσως. Δοκίμασε το και πες μας εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω αγορα αλλα δεν μπορω να βρω καλη τιμη και να εχουν το τηλ σε στοκ!!

ξερετε που μπορω να το αγορασω?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω πάλι!

 

Και κάτι άλλο,όταν είναι screen off και κατεβάζω κάτι,πέφτει τρελά η ταχύτητα σχεδόν σταματάει και ανοίγοντας την οθόνη επανέρχεται η ταχύτητα...

Always on to wifi και στο battery savings όλα off( 10s)

Στην 6s κανένα πρόβλημα...:confused:

δεν είναι λογικό ,

τώρα κατεβάζω την rom του Ιταλού και κατεβάζει με την σωστή ταχύτητα με κλειστή οθόνη ,

(άσχετο , τυχαίο γεγονός : μέχρι τα 1 και κάτι gb πήγαινε σωστά , μετά κώλυσε το mega και άρχισε μόνο του από την αρχή να κατεβάζει , έφταιγε, η το ρούτερ η το mega)

 

Σε κάθε rom που βάζουμε έστω του ίδιου dev , καλό είναι να κάνουμε Factory Reset , επιλογή και του data (χρονοβόρο αλλά βοηθάει)

Αν θέλεις βάλε πάλι την rom , έστω με τα 2 wipe, το dalvik cache , και το cache

 

θελω να κανω αγορα αλλα δεν μπορω να βρω καλη τιμη και να εχουν το τηλ σε στοκ!!

ξερετε που μπορω να το αγορασω?

ρίξε μια ματιά και εδώ http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-pro

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι λογικό ,

τώρα κατεβάζω την rom του Ιταλού και κατεβάζει με την σωστή ταχύτητα με κλειστή οθόνη ,

(άσχετο , τυχαίο γεγονός : μέχρι τα 1 και κάτι gb πήγαινε σωστά , μετά κώλυσε το mega και άρχισε μόνο του από την αρχή να κατεβάζει , έφταιγε, η το ρούτερ η το mega)

 

Σε κάθε rom που βάζουμε έστω του ίδιου dev , καλό είναι να κάνουμε Factory Reset , επιλογή και του data (χρονοβόρο αλλά βοηθάει)

Αν θέλεις βάλε πάλι την rom , έστω με τα 2 wipe, το dalvik cache , και το cache

 

 

ρίξε μια ματιά και εδώ http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-pro

Και εκει δεν βλεπω κατι σε στοκ και η τιμη περιπου 280€ το 32αρι

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Και εκει δεν βλεπω κατι σε στοκ και η τιμη περιπου 280€ το 32αρι
. http://www.banggood.com/Letv-One-Pro-X800-5_5-Inch-32GB-ROM-4GB-RAM-Qualcomm-810-Dual-4G-Smartphone-p-983385.html?admitad_uid=0da96276cd4fc3f5bb88a59f11886799
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω πάλι!

 

Και κάτι άλλο,όταν είναι screen off και κατεβάζω κάτι,πέφτει τρελά η ταχύτητα σχεδόν σταματάει και ανοίγοντας την οθόνη επανέρχεται η ταχύτητα...

Always on to wifi και στο battery savings όλα off( 10s)

Στην 6s κανένα πρόβλημα...:confused:

 

Δοκίμασα και τα 2 προγράμματα για το gps και έβαλα το gps.cong αλλά τίποτα.Βρίσκει δορυφόρους,κλειδώνει όπως και πριν αλλά στη πλοήγηση "κολλάει".Δεν είναι κινούμενο το στίγμα,μία εδώ μία σε άλλο δρόμο κάθε 10'' περίπου που προσπαθεί να με ακολουθήσει.

Τι να πω...Το chip θέμα;:worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν είναι λογικό ,

τώρα κατεβάζω την rom του Ιταλού και κατεβάζει με την σωστή ταχύτητα με κλειστή οθόνη ,

(άσχετο , τυχαίο γεγονός : μέχρι τα 1 και κάτι gb πήγαινε σωστά , μετά κώλυσε το mega και άρχισε μόνο του από την αρχή να κατεβάζει , έφταιγε, η το ρούτερ η το mega)

 

Σε κάθε rom που βάζουμε έστω του ίδιου dev , καλό είναι να κάνουμε Factory Reset , επιλογή και του data (χρονοβόρο αλλά βοηθάει)

Αν θέλεις βάλε πάλι την rom , έστω με τα 2 wipe, το dalvik cache , και το cache

 

 

ρίξε μια ματιά και εδώ http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-pro

 

 

Για το wifi, σε δύο router που χρησιμοποιώ πάντα και με την 6s δεν είχα πρόβλημα στο download.Ακόμα και το copy αρχείο από desktop στο κινητό μέσω airdroid το ίδιο θέμα..σέρνεται το copy και όταν άνοιγα την οθόνη έπαιρνε φωτιά...

Link to comment
Share on other sites

Και εκει δεν βλεπω κατι σε στοκ και η τιμη περιπου 280€ το 32αρι

 

Κτυπά πάνω σε κάθε ένα μαγαζί. Έχεις ξαναψωνίσεις από Κίνα ;;; Εγώ προτιμώ το Aliexxpres νομίζω πως έχει ποιο ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

@cs99015 , όταν έχουμε προβλήματα που δεν έχουν άλλοι σε μια rom , αν θέλουμε να την κρατήσουμε , κάνουμε σε recovery όλα τα wipe εκτός της internal

σίγουρα θα έχεις και άλλα προβλήματα που δεν τα εντόπισες ακόμη , δεν πέρασε καλά η rom

από την 6 του Ιταλού σε 10 θέλει καθαρή εγκατάσταση, γιατί άλλαξε πολλά πράγματα , είναι ουσιαστικά άλλη rom , δύσκολα να λυθούν ένα ένα τα προβλήματα

από την official η του Rusch δεν θα είχες πρόβλημα σε αναβάθμιση της rom , με τα 2 wipe θα δούλευε σωστά

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω back up την παρούσα κατάσταση του κινητού, ώστε να το επαναφέρω σε τυχόν μελλοντική αστοχία? Με ποια εφαρμογή θα το κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω back up την παρούσα κατάσταση του κινητού, ώστε να το επαναφέρω σε τυχόν μελλοντική αστοχία? Με ποια εφαρμογή θα το κάνω ?

με τον κλασικό τρόπο που ξέρεις

backup την rom από recovery :

backup =>διαλέγουμε από τα partittions=>swipe to Backup

 

αν θέλεις μόνο τις εφαρμογές σου και τις ρυθμίσεις σου κάνεις backup μόνο τα data , με restore τα data , θα είναι στημένο το κινητό σου όπως ακριβώς το είχες στις επιφάνειες εργασίας του κινητοό σου

η από το titanium backup τις εφαρμογές σου με τα data τους

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

με τον κλασικό τρόπο που ξέρεις

backup την rom από recovery :

backup =>διαλέγουμε από τα partittions=>swipe to Backup

 

αν θέλεις μόνο τις εφαρμογές σου και τις ρυθμίσεις σου κάνεις backup μόνο τα data , με restore τα data , θα είναι στημένο το κινητό σου όπως ακριβώς το είχες στις επιφάνειες εργασίας του κινητοό σου

η από το titanium backup τις εφαρμογές σου με τα data τους

 

Να πω την αλήθεια δεν ξέρω, γιατί δεν το έχω ξανακάνει. Τη ROM την έχω, αυτό που θέλω είναι, αν χρειαστεί κάποια στιγμή, να μπορώ να το επαναφέρω όπως είναι τώρα σε όλα του, ΡΟΜ και εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια δεν ξέρω, γιατί δεν το έχω ξανακάνει. Τη ROM την έχω, αυτό που θέλω είναι, αν χρειαστεί κάποια στιγμή, να μπορώ να το επαναφέρω όπως είναι τώρα σε όλα του, ΡΟΜ και εφαρμογές.

 

Μπαίνεις στην TWRP κτυπάς το Backup τα μαρκάρεις όλα και σέρνεις το βελάκι.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτήσω εαν εχει καποιος το τηλ στην επαρχια η θεσολονικη με wind η vodafone 4G γιατι εχω ακουσει οτι δουλευουν στην 800αρα μπαντα και καποιοι εχουν θεμα με το 4G!!:happy:
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Αποτελεσματα μετρησης 4g cosmote Κερατσινι. http://www.speedtest.net/my-result/a/1813657637
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αποτελεσματα μετρησης 4g cosmote Κερατσινι. http://www.speedtest.net/my-result/a/1813657637

 

o.k σας ευχαριστω ολους

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι και εγώ να το πάρω. Είμαι για την ακρίβεια μεταξύ αυτού, του honor 7 και του meizu mx5. Αν θέλετε να μου πείτε κάποια γνώμη σας ευχαριστώ. Διαβάζοντας πολλές από τις 170 σελίδες του θέματος θεωρώ πως οι κάτοχοι είστε γενικά ικανοποιημένοι. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Υπάρχει κάποιος στην αθήνα, ακόμα καλύτερα κοντά στα νότια αν γίνεται, πρόθυμος να τον κεράσω και ένα καφέ αν θέλει, να με αφήσει ν; το δω λίγο και από κοντά γιατί είναι το μόνο για το οποίο δεν έχω καμιά άποψη από κοντα;
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε τα μάτια και πάρτο!! :D

η ποιότητά του είναι άριστη!!

το έχω συστήσει σε φίλους που ήταν Iphoneάκιδες (γκατζετάκιδες και ψείρες) και εδώ και 2 μήνες δεν ακούω κάτι άλλο εκτός του πόσο ευχαριστημένοι είναι!!

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασμενο με wind 4G και cosmote 4G στην θεσσαλονίκη.

με τι ρομ φίλε?ενεργοιηπησες το 4g με τον κωδικο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...