Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προτιμώ τις stock δεν με αρέσουν του couoco92 γιατί βάζει διάφορα apk ,θα προτιμούσα να βγάζει stock debloded firmware multilinguage και μετά να βγάζει σε zip ένα πακέτο τα αρχεία και όποιος θέλει τα περνά. Μπαίνεις π.χ. στο σύστημα βλέπω το σήμα του groshop ή στα / περισσότερα βλέπεις τα apk που έχει προσθέσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σας

Ειμαι πολυ κοντα να αγορασω το συγγεκριμενο κινητο αλλα διαβασα οτι εχετε πολοι προβλημμα με το σημα wi-fi και λιγο θεμα με την μπαταρια!!

Ειναι εντονο το θεμα με το wi-fi ? Με την μπαταρια βγαζετε μια μερα με χρηση?

Με το wifi όταν είμαι στην διπλανή γκαρσονιέρα στα 10μετρα 3 τοίχους αργεί να φορτώσει σελίδα, ή μπαταρία όταν δεν είμαι δουλειά και το κινητό δεν φεύγει από το χέρι πάντα wifi ανοιχτό 2 κάρτες σιμ και αν υπολογίσεις πως μένω υπόγειο δεν έχω σήμα και κάνει συνεχώς αναζήτηση δικτύου μου κρατά μισή μέρα, όταν είμαι δουλειά πάντα όμως ανοιχτά δεδομένα βγάζει άνετα ημέρα και μιάμιση

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε μενα το μονο που με χαλαει ειναι ο wifi οταν εισαι λιγο μακρυα απο το router. Αλλαξα και καναλι στο ρουτερ αλλαν δεν ειδα μεγαλη διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Ειμαι πολυ κοντα να αγορασω το συγγεκριμενο κινητο αλλα διαβασα οτι εχετε πολοι προβλημμα με το σημα wi-fi και λιγο θεμα με την μπαταρια!!

Ειναι εντονο το θεμα με το wi-fi ? Με την μπαταρια βγαζετε μια μερα με χρηση?

 

Εγώ είμαι από αυτούς που λένε πως δεν υπάρχει πρόβλημα με το Wi Fi και το λέω συγκρίνοντας το και με αλλά κινητά που έχω, μικροδιαφορές υπάρχουν. Υπάρχουν κινητά με πελώρια ονόματα που έχουν πρόβλημα με Wi Fi και Bluetooth και κάνεις δεν μιλάει.

Όσο για την μπαταρία είναι στον μέσο όρο των κινητών με αυτήν την ανάλυση οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ δεν έχω προβλήματα γενικά και με αρέσει σαν συσκευή το προόριζα για την γυναίκα αλλά λόγο διαστάσεων μένει στο g2 ενώ εγώ περιμένω να μου έρθει το mi5 pro και με λύπη θα αποχωριστώ το x800 σε κάνα μήνα έως ότου έρθει το άλλο. Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ο.κ ευχαριστω πολυ για τα μηνυματα ειμαι πολυ κοντα στο να το παρω ....

Απο που λετε να το αγορασω εχετε καποιο αξιοπιστω και οικονομικο?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πως είναι η χρήση της 11s; Βλέπεις διαφορά σε μπαταρία ή σε κάτι άλλο;

 

Μεχρι στιγμης μια χαρα δεν βλεπω να καταναλωνει τοσο μπαταρια οσο με την 6s του ιταλου.Για παράδειγμα με του ιταλου από της 8 το πρωι με 30 λεπτα ιντερνετ 30 λεπτα τηλεφωνο με τα δεδομενα ανοιχτα και wifi παντα ανοιχτο και 20 λεπτα games και μετα αναμονη στης 6 το απόγευμα ημουν 35% με την stock ακριβως τα ιδια και είμαι 82%.Mαγαλη διαφορα ειδα σε μπαταρια.Τωρα από εφαρμογες δουλευουν όλα κομπλε και από θεμα wifi ουτε αποσυνδεσεις εχω και πιανω και δουλευει κανονικα στον πρωτο οροφο με το ρουτερ που εχω στον δευτερο.Τωρα ηθελα να ρωτησω τελικα ποια είναι ποιο καλη ρομ μεχρι στιγμης από της ρουταρισμενες και με ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν θέλεις ελληνικά μονόδρομος είναι η 10s του Cuoco. Δεν έχει βγάλει όμως την 11s και θα πάει κατευθείαν στην επόμενη

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αν θέλεις ελληνικά μονόδρομος είναι η 10s του Cuoco. Δεν έχει βγάλει όμως την 11s και θα πάει κατευθείαν στην επόμενη

 

Εχεις καποιο link για να την κατεβασω και να την δοκιμασω?Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

 

Eυχαριστω πολύ για την αμεση απαντηση και το link.

Link to comment
Share on other sites

Ο.κ ευχαριστω πολυ για τα μηνυματα ειμαι πολυ κοντα στο να το παρω ....

Απο που λετε να το αγορασω εχετε καποιο αξιοπιστω και οικονομικο?

 

ποιο ειναι τελικα το sar eu του κινητου ρε παιδια?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι τελικα το sar eu του κινητου ρε παιδια?

 

Δεν βρήκα να αναφέρεται κάπου συγκεκριμένα, αλλα σε αυτή την σελίδα έχει μια σύγκριση με το Galaxy S6 Edge και το Edge έχει μεγαλύτερο Head sar USA και Body Sar USA από το LETV.

Aρα λογικά και το Sar Ευ είναι μεγαλύτερο στο s6 edge,με αυτή την λογική αν σε ενδιαφέρει ο παράγοντας sar τότε αν θα αγόραζες s6 edge μπορείς να αγοράσεις και το LETV άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

O.k ευχαριστω πολυ

 

Την βοηθεια σας

4G στην 800 μπαντα πιανει?

Καλη τιμη απο ευρωπη ωστε να μου ερθει γρηγορα...

Σε κινεζομαγαζα το βρισκω περιπου 250

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν ακόμα ενδοιασμούς για το κινητό σήμερα έπιασα στα χέρια μου το redmi note 3 3gb.Το φιλαράκι το πήρε 196 ευρώ. Πολύ πίσω σε όλα σε σχέση με το X800. Και τώρα κατάλαβα ότι πολύ δύσκολα θα γυρίσω σε πλαστικό κινητό. Ακόμα κι αν πάντα ένα full metal κινητό θα υστερεί σε σήμα έναντι σε ένα πλαστικό.
Link to comment
Share on other sites

Είναι και το redmi note 3 pro. Μεταλλικο αν δε κανω λαθος και καλος ανταγωνιστής. Αλήθεια εχει πιασει κανεις το note 4 pro και το Χ800? Απέχουν τοσο πολύ;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κατεβάσει κανείς από το λινκ του androidiani την 10s cuoco και να του δούλεψε; έχω προσπαθήσει πολλές φορές και πάντα ανοίγοντας το ζιπαρισμένο αρχείο μου βγάζει το μήνυμα ! X1_X800-ROW-v2.6-CUOCO92-5.5.0010S.zip: Unexpected end of archive. Δεν ξέρω αν είναι οκ δεν δοκιμάζω να την περάσω αν δεν είμαι σίγουρος ότι είναι εντάξει
Link to comment
Share on other sites

Έχει κατεβάσει κανείς από το λινκ του androidiani την 10s cuoco και να του δούλεψε; έχω προσπαθήσει πολλές φορές και πάντα ανοίγοντας το ζιπαρισμένο αρχείο μου βγάζει το μήνυμα ! X1_X800-ROW-v2.6-CUOCO92-5.5.0010S.zip: Unexpected end of archive. Δεν ξέρω αν είναι οκ δεν δοκιμάζω να την περάσω αν δεν είμαι σίγουρος ότι είναι εντάξει

Πολλοί την εγκαταστήσαμε και δουλεύει σωστά

δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο , το κάνεις έλεγχο με το 7-Zip ( δεξί κλικ=> έλεγχος αρχείου συμπίεσης) η αυτό που έκανες , η πατάς 2 φορές το αρχείο , αν σου βγάλει μήνυμα, το κατεβάζεις πάλι

όταν κατεβάζεις το αρχείο , σου λέει πόσα gb είναι 1,52 gb ,

στο αρχείο που κατέβασες=>με δεξί κλικ =>ιδιότητες 1,51 gb (1.629.429.527 byte)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω full back up μετα full wipe και μετα full restore θα γινει παλι οπως ειναι τωρα ?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω full back up μετα full wipe και μετα full restore θα γινει παλι οπως ειναι τωρα ?

 

full wipe εκτός τον εσωτερικό χώρο και θα γινει οπως το ειχες στήσει πριν μπεις στο recovery

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

full wipe εκτός τον εσωτερικό χώρο και θα γινει οπως το ειχες στήσει πριν μπεις στο recovery

 

Γιατι εκτος απο τον εσωτερικο χωρο αφου θα εχουμε παρει κι αυτον back up?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εκτος απο τον εσωτερικο χωρο αφου θα εχουμε παρει κι αυτον back up?

 

γιατι αν κάνεις και αυτόν wipe θα σβήσουν τα παντα μαζι και ο φάκελος TWRP που μέσα του θα εχει το backup.Εκτος εαν τον μεταφέρεις σε ενα usb otg και μετα παρεις το backup απο εκεί.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

γιατι αν κάνεις και αυτόν wipe θα σβήσουν τα παντα μαζι και ο φάκελος TWRP που μέσα του θα εχει το backup.
Κι αν εχουμε παρει το back up σε usb φλασακι?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Κι αν εχουμε παρει το back up σε usb φλασακι?

 

αυτό λέω usb otg (φλασακι)μια χαρά δουλειά θα κάνει.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί την εγκαταστήσαμε και δουλεύει σωστά

δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο , το κάνεις έλεγχο με το 7-Zip ( δεξί κλικ=> έλεγχος αρχείου συμπίεσης) η αυτό που έκανες , η πατάς 2 φορές το αρχείο , αν σου βγάλει μήνυμα, το κατεβάζεις πάλι

όταν κατεβάζεις το αρχείο , σου λέει πόσα gb είναι 1,52 gb ,

στο αρχείο που κατέβασες=>με δεξί κλικ =>ιδιότητες 1,51 gb (1.629.429.527 byte)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση, όλο έχει κατέβει μάλιστα είναι και λίγα byte παραπάνω 1.629.429.700 το χω κατεβάσει 5 φορές πάντα βγάζει το ίδιο μήνυμα "unexpected end of archive" , τα αρχεία πάντως ανοίγουν. Να προχωρήσω; Και η έκδοση twrp 2.8.7.0 που έχω είναι οκ;

Και κάτι τελευταίο, θέλω να καθαρίσει το τηλέφωνο τελείως από αρχεία και προγράμματα και να το στήσω από την αρχή, κάνω μόνο wipe ή θέλει και format; Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είναι η πρώτη φορά που θα το πειράξω και φοβάμαι λίγο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση, όλο έχει κατέβει μάλιστα είναι και λίγα byte παραπάνω 1.629.429.700

 

το χω κατεβάσει 5 φορές πάντα βγάζει το ίδιο μήνυμα "unexpected end of archive" , τα αρχεία πάντως ανοίγουν. Να προχωρήσω;

 

Και η έκδοση twrp 2.8.7.0 που έχω είναι οκ;

 

Και κάτι τελευταίο, θέλω να καθαρίσει το τηλέφωνο τελείως από αρχεία και προγράμματα και να το στήσω από την αρχή, κάνω μόνο wipe ή θέλει και format;

 

Σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είναι η πρώτη φορά που θα το πειράξω και φοβάμαι λίγο

το κατέβασα στις 8 του Μηνός και εχθές το βράδυ , τα byte είναι 1.629.429.527 (κατέβασέ το και στο κινητό αν θέλεις και να είναι το κινητό σου κοντά στο ρούτερ)

 

έλεγξέ το με το 7-zip http://www.7-zip.org/

 

ναι , είναι Ο.Κ. το twrp 2.8.7.0

 

όλα τα wipe εκτός απο internal , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414612

 

μην φοβάσαι δεν παθαίνει τίποτα το τηλέφωνο και λάθος να κάνεις , (σε twrp recovery , πάρε backup την rom και αν κάνεις λάθος την επαναφέρεις με restore)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...