Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την recovery

να είσαι καλά , ρώτησες και πως θα το περάσεις

1. Ρυθμίσεις=>Σχετικά με το τηλέφωνο=>πατάμε επτά φορές στο Αριθμός έκδοσης=>πίσω=> Επιλογές για προγραμματιστές=>Εντοπισμός σφαλμάτων USB(ο διακόπτης να είναι ανοιχτός)

 

(θα κάνεις μόνο στο τέλος το edit2 τα μπλε γράμματα και μετά βάζεις την μαμά rom που θέλεις

 

2. αποσυμπίεση το αρχείο που κατέβασες στον υπολογιστή σου ,

απ ενεργοποιείς το τηλέφωνό σου ,

πατάς συγχρόνως και παρατεταμένα τα 2 πλήκτρα , volume down + on/off (ένταση - και το κουμπί απενεργοποίησης) , είσαι σε fastboot mode

συνδέεις το κινητό με το κομπιούτερ σου

 

 

πηγαίνεις στον φάκελο που αποσυμπίεσες

πατάς το shift και δεξί κλικ και επιλέγεις άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ

στο παράθυρο εντολών κάνε αντιγραφή και επικόλληση τα

fastboot flash recovery recovery.img

enter

fastboot flash misc misc.img

enter

fastboot reboot

enter

κοιτάς το παράθυρο εντολών και το κινητό σου

όταν τελειώσει , πατάς παρατεταμένα το on/off δεξιά του κινητού σου , αν δεν μπει αυτόματα στο recovery

 

τώρα βλέπω ότι απο τον φάκελο λείπει το αρχείο misc.img , μην κάνεις τίποτα περίμενε ,

edit

κατεβάζεις αυτό το αρχείο, το είχα στον υπολογιστή μου (δοκιμασμένο τώρα από εμένα, έχω Κινέζικο recovery) , αλλά

είναι το γνωστό μας TWRP-Recovery-2.8.7.0 στα Κινέζικα , δεν είναι το stock που έχει η μαμά rom ,

http://www.easybytez.com/jtowox6ygila

και κάνεις όλα τα παραπάνω

 

edit1

έβαλα την 6s μαμά rom , άλλαξε το recovery , είναι το stock , αλλά στα Κινέζικα μόνο δεν έχει Αγγλικά

 

edit2

ξεχνάς το αρχείο και όλα τα παραπάνω , όπως είσαι ακολουθείς αυτό από την πρώτη σελίδα πρώτο ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6512097#post6512097

μέχρι και το 5 (το τηλέφωνο θα κάνει επανεκκίνηση , θα χαθεί το recovery και θα εγκατασταθεί το original stock recovery)

και κάνεις εγκατάσταση την rom που θέλεις ,

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν έλθει με μπαταρία 4000mAh , και το πάρει κάποιος και μας πει εντυπώσεις , να πέσει και η τιμή , όποια και να είναι ,

να δούμε και το xiaomi mi5 , (σε 1 μήνα θα κυκλοφορήσει) θα το σκεφτώ

 

 

ναι το gps της 6s είναι καλό

σε πόσα δευτερόλεπτα κλειδώνει π.χ. πριν την μπαλκονόπορτά σου η έστω στο μπαλκόνι σου , η στον δρόμο νύχτα ?, όχι σε αλάνα

χωρίς το GPS aids , θυμάσαι ?

 

Ενώ όταν το πήρα το GPS της 6s ήταν πολύ καλό, στην πορεία, χωρίς να πειράξω κάτι, άρχισε να καθυστερεί. Τελευταία, πριν βάλω το gGPS aids free, καθυστερούσε και πάνω από 10 λεπτά να συνδεθεί. Ήμουν έτοιμος για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Για την ώρα δεν το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ όταν το πήρα το GPS της 6s ήταν πολύ καλό, στην πορεία, χωρίς να πειράξω κάτι, άρχισε να καθυστερεί. Τελευταία, πριν βάλω το gGPS aids free, καθυστερούσε και πάνω από 10 λεπτά να συνδεθεί. Ήμουν έτοιμος για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Για την ώρα δεν το κάνω.

για να απαντήσω στον @xristosetv, είμαι με την μαμά 6s

φορτίζω λίγο το κινητό και θα δοκιμάσω το gps ,

 

edit

μαμά 6s

χωρίς το GPS aids κ.λ.π.

την πρώτη φορά θέλει 2 λεπτά , κλείνουμε τον πλοηγό τον ανοίγουμε και κλειδώνει σε 5 δευτερόλεπτα

με επανεκκίνηση του τηλεφώνου , πάλι 2 λεπτά και μετά σε λίγα δευτερόλεπτα

αν και δεν κλειδώνει ακαριαία δεν είναι θέμα κεραίας , στην επόμενη rom θα πετάει

(και ποιος έχει λεφτά για ταξίδια !!!! με την ευκαιρία , καλό τριήμερο )

το wifi χειρότερο από τις καινούργιες rom

edit

γυρίζω στου Ιταλού 10s , και θα δοκιμάσω το gps χωρίς τις εφαρμογές

Wifi καλύτερο

gps καλύτερο κατά 50% σε χρόνο κλειδώματος δορυφόρων συγκριτικά με την 6s

άρα πάμε καλά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολύ τον φιλο για την πολυτιμη βοηθεια αλλα κατεβασα την stock rom 11s και την φλασαρα με το twrp.Θελω να δω πως τα παει από θεμα μπαταριας κατά τα αλλα από εχθες είμαι μια χαρα σε όλα για την χρηση που κανω εγω.
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση του TWRP 2.8.7.0 σε TWRP 3.0.0 for Letv Le 1 Pro

 

βρήκα το αρχείο για το δικό μας κινητό σε .img , το έβαλα στον φάκελο με τα adb κ.λ.π. το δοκίμασα και έχω την 3.0.0 έκδοση

χωρίς προβλήματα ανάλυσης σε recovery ,

τα screenshots είναι από το δικό μου κινητό ,

για δοκιμή , έκανα backup την rom, κατέβασα data , δουλεύει τέλεια ,

 

TWRP 3.0.0 for Letv Le 1 Pro (TeamWin - TWRP)

 

κάνουμε την ρύθμιση , για όποιον δεν το έχει κάνει

Ρυθμίσεις(Settings)=>Σχετικά με το τηλέφωνο (About phone)=>πατάμε επτά φορές στο Αριθμός έκδοσης(Build Number)=>πίσω=> Επιλογές για προγραμματιστές(developer options)=>Εντοπισμός σφαλμάτων USB (USB debugging) (ο διακόπτης να είναι ανοιχτός)

 

κατεβάζουμε το αρχείο , http://www.easybytez.com/c79x1aq6mw7w

το αποσυμπιέζουμε στον υπολογιστή μας , και ανοίγουμε τον φάκελο tora33

απενεργοποιούμε το κινητό μας , πατάμε συγχρόνως και παρατεταμένα τα volume - και το on/off (δεξιά και αριστερά κουμπιά του κινητού μας)

είμαστε σε fastboot mode (βλέπουμε τον πιγκουίνο)

συνδέουμε το κινητό μας με το κομπιούτερ

 

στον ανοιχτό φάκελο tora33 ,

πατάμε το shift και δεξί κλικ και επιλέγουμε , άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ

στο παράθυρο εντολών κάνουμε αντιγραφή και επικόλληση τα

fastboot flash recovery twrp.img (δεν θα πρέπει να υπάρχει κενό μετά την φράση, αν υπάρχει, πατάμε το Backspace)

πατάμε το Enter

fastboot reboot (δεν θα πρέπει να υπάρχει κενό μετά την φράση, αν υπάρχει, πατάμε το Backspace)

πατάμε το Enter

μόλις τελειώσει, κάνει επανεκκίνηση, αν όχι, πατάμε παρατεταμένα το on/off

 

σε recovery μπαίνουμε με απενεργοποιημένο το κινητό μας , με τον συνδυασμό volume + και το on/off

η με εφαρμογή π.χ. https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot&hl=el

με του Ιταλού : ρυθμίσεις =>περισσότερα=>reboot setings

 

(η διαδικασία είναι ίδια στο πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα)

 

[/img]

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση του TWRP 2.8.7.0 σε TWRP 3.0.0 for Letv Le 1 Pro

 

βρήκα το αρχείο για το δικό μας κινητό σε .img , το έβαλα στον φάκελο με τα adb κ.λ.π. το δοκίμασα και έχω την 3.0.0 έκδοση

χωρίς προβλήματα ανάλυσης σε recovery ,

τα screenshots είναι από το δικό μου κινητό ,

για δοκιμή , έκανα backup την rom, κατέβασα data , δουλεύει τέλεια ,

 

TWRP 3.0.0 for Letv Le 1 Pro (TeamWin - TWRP)

 

κάνουμε την ρύθμιση , για όποιον δεν το έχει κάνει

Ρυθμίσεις(Settings)=>Σχετικά με το τηλέφωνο (About phone)=>πατάμε επτά φορές στο Αριθμός έκδοσης(Build Number)=>πίσω=> Επιλογές για προγραμματιστές(developer options)=>Εντοπισμός σφαλμάτων USB (USB debugging) (ο διακόπτης να είναι ανοιχτός)

 

κατεβάζουμε το αρχείο , http://www.easybytez.com/c79x1aq6mw7w

το αποσυμπιέζουμε στον υπολογιστή μας , και ανοίγουμε τον φάκελο tora33

απενεργοποιούμε το κινητό μας , πατάμε συγχρόνως και παρατεταμένα τα volume - και το on/off (δεξιά και αριστερά κουμπιά του κινητού μας)

είμαστε σε fastboot mode (βλέπουμε τον πιγκουίνο)

συνδέουμε το κινητό μας με το κομπιούτερ

 

στον ανοιχτό φάκελο tora33 ,

πατάμε το shift και δεξί κλικ και επιλέγουμε , άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ

στο παράθυρο εντολών κάνουμε αντιγραφή και επικόλληση τα

fastboot flash recovery twrp.img (δεν θα πρέπει να υπάρχει κενό μετά την φράση, αν υπάρχει, πατάμε το Backspace)

πατάμε το Enter

fastboot reboot (δεν θα πρέπει να υπάρχει κενό μετά την φράση, αν υπάρχει, πατάμε το Backspace)

πατάμε το Enter

μόλις τελειώσει, κάνει επανεκκίνηση, αν όχι, πατάμε παρατεταμένα το on/off

 

σε recovery μπαίνουμε με απενεργοποιημένο το κινητό μας , με τον συνδυασμό volume + και το on/off

η με εφαρμογή π.χ. https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot&hl=el

με του Ιταλού : ρυθμίσεις =>περισσότερα=>reboot setings

 

(η διαδικασία είναι ίδια στο πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα)

 

[/img]

 

Αυτο κανει και για το x900?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανει και για το x900?

όχι , όταν θα βγει θα το ποστάρω στο Χ900 θέμα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

όχι , όταν θα βγει θα το ποστάρω στο Χ900 θέμα

 

Σ ευχαριστω πολυ.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανενας αν μπορούμε να βαλουμε FM radio?Γιατι καπου ειδα ότι ο επεξεργαστης το υποστιριζει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενεργοποιησει με καποιο τροπο να δειχνει την ταχυτητα της συνδεσης διπλα απο την ωρα και δεν το βρισκω με τιποτα πως φευγει..ξερει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενεργοποιησει με καποιο τροπο να δειχνει την ταχυτητα της συνδεσης διπλα απο την ωρα και δεν το βρισκω με τιποτα πως φευγει..ξερει καποιος?

Εγω θελω να το ενεργοποιησω και δεν το βρισκω :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Κατσε να το δει ο Γιωργος θα ξερει σιγουρα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενεργοποιησει με καποιο τροπο να δειχνει την ταχυτητα της συνδεσης διπλα απο την ωρα και δεν το βρισκω με τιποτα πως φευγει..ξερει καποιος?

 

Εγω θελω να το ενεργοποιησω και δεν το βρισκω :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Κατσε να το δει ο Γιωργος θα ξερει σιγουρα.

@PAN_10 , και Γιάννη

ρυθμίσεις=>Dual sim and mobile network=>data managment=>πάνω δεξιά το γρανάζι=>display real-time network speed

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@PAN_10 , και Γιάννη

ρυθμίσεις=>Dual sim and mobile network=>data managment=>πάνω δεξιά το γρανάζι=>display real-time network speed

 

Τι σου είπα ο πιο γρήγορος της ευρώπης εξπρές σέρβις ευχαριστούμε πολύ Γιώργο.:):)

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Τι σου είπα ο πιο γρήγορος της ευρώπης εξπρές σέρβις ευχαριστούμε πολύ Γιώργο.:):)

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται οι αριθμοί σύνδεσης δικτύου, πάνω αριστερά, απέναντι από την ώρα? Μήπως με χρήση gravity box?

Link to comment
Share on other sites

εναλλακτικος τροπος για αναβαθμιση της TWRP ειναι η εφαρμογη FLASHIFY. την κανετε εγκατασταση κ μετα DOWNLOAD TWRP,(την βρηκε μονο του , twrp 3.0.0-0-x1.img)φλασσαρισμα κ ετοιμοι.;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γύρισα από το τριήμερο και είδα αλλαγές, τι κερδίζουμε με την αναβάθμιση τής TWRP ;;;

Έχει τύχει σε κάποιον, δεν δουλεύει ξαφνικά το Playstore μετα από καμία δεκαπενταριά μέρες αχρηστίας μου βγάζει αυτό το μνήμα : error retrieving information from server . [DF-DFERH-01]

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Αν θελουμε να πάρουμε backup μέσω recovery ποια τετραγωνάκια τικάρουμε; Το αφήνουμε όπως είναι με boot, system και data;

ναι, αυτά χρειαζόμαστε και στο restore

εναλλακτικος τροπος για αναβαθμιση της TWRP ειναι η εφαρμογη FLASHIFY. την κανετε εγκατασταση κ μετα DOWNLOAD TWRP,(την βρηκε μονο του , twrp 3.0.0-0-x1.img)φλασσαρισμα κ ετοιμοι.;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify

καλή εφαρμογή

Καλησπέρα γύρισα από το τριήμερο και είδα αλλαγές, τι κερδίζουμε με την αναβάθμιση τής TWRP ;;;

Έχει τύχει σε κάποιον, δεν δουλεύει ξαφνικά το Playstore μετα από καμία δεκαπενταριά μέρες αχρηστίας μου βγάζει αυτό το μνήμα : error retrieving information from server . [DF-DFERH-01]

https://twrp.me/site/update/2016/02/05/twrp-3.0.0-0-released.html

 

απο τις ρυθμίσεις=>εφαρμογές=>κάνε εκκαθάριση δεδομένων του Google play store

επανεκκίνηση

ρυθμίσεις=>Accound management=>Google >κατάργηση λογαριασμού (Remove account.)

επανεκκίνηση (Reboot device)

δημιουργείς πάλι τον λογαριασμό google

(αν δεν λυθεί , πέρνα την rom με τα 2 wipe, η επαναφορά του data απο recovery , το τελευταίο Τάκη ξέρω το κάνεις σε κάθε rom που βάζεις)

η εγκατάσταση τα gapps (Letv-google-new.zip)

https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

είπα να κάνω "καινούργιο" το κινητό μου , να το καθαρίσω

έκανα τελείως καθαρή εγκατάσταση της rom

σε recovery , έκανα όλα τα wipe , και την internal (φυσικά χάθηκαν τα πάντα , οι φάκελοί μου η rom όχι το twrp 3 )

έβαλα rom με otg usb και όλα πήγαν καλά , θα μπορούσα να τοποθετήσω μια rom και με σύνδεση του κινητού με το κομπιούτερ και να την εγκαταστήσω

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

είπα να κάνω "καινούργιο" το κινητό μου , να το καθαρίσω

έκανα τελείως καθαρή εγκατάσταση της rom

σε recovery , έκανα όλα τα wipe , και την internal (φυσικά χάθηκαν τα πάντα , οι φάκελοί μου η rom όχι το twrp 3 )

έβαλα rom με otg usb και όλα πήγαν καλά , θα μπορούσα να τοποθετήσω μια rom και με σύνδεση του κινητού με το κομπιούτερ και να την εγκαταστήσω

 

Οκ Γιωργο ευχαριστω.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολύ τον φιλο για την πολυτιμη βοηθεια αλλα κατεβασα την stock rom 11s και την φλασαρα με το twrp.Θελω να δω πως τα παει από θεμα μπαταριας κατά τα αλλα από εχθες είμαι μια χαρα σε όλα για την χρηση που κανω εγω.

 

 

Τελικά πως είναι η χρήση της 11s; Βλέπεις διαφορά σε μπαταρία ή σε κάτι άλλο;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Ειμαι πολυ κοντα να αγορασω το συγγεκριμενο κινητο αλλα διαβασα οτι εχετε πολοι προβλημμα με το σημα wi-fi και λιγο θεμα με την μπαταρια!!

Ειναι εντονο το θεμα με το wi-fi ? Με την μπαταρια βγαζετε μια μερα με χρηση?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...