Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα που βλεπω καποιες εικονες απο recovery (γιατι εμενα δεν εχει αυτες τις ρυθμισεις που λετε) το δικο μου ειναι καπως ετσι

https://www.google.gr/search?q=english+twrp&espv=2&biw=1600&bih=775&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjMgu7Py4PLAhWLVywKHX7QDEEQ_AUIBygC&dpr=1#imgrc=fDMnck2iLJE7cM%3A

τι στο καλο συμβαινει??? με κουρασε

είναι η παλιά έκδοση , λειτουργεί χωρίς κωλύματα , δεν έχει το χαζό swipe to unlock

βάλε του cuoco αν θέλεις να έχεις την 2.8.7 με το το χαζό swipe to unlock

https://mega.nz/#!vIBClbLQ!hFF6vo6DjPvcKmbKmWaVz_jJ2sZJd8fY9vlarwRKX-0

θα σβήσεις το ui

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είναι η παλιά έκδοση , λειτουργεί χωρίς κωλύματα , δεν έχει το χαζό swipe to unlock

βάλε του cuoco αν θέλεις να έχεις την 2.8.7 με το το χαζό swipe to unlock

https://mega.nz/#!vIBClbLQ!hFF6vo6DjPvcKmbKmWaVz_jJ2sZJd8fY9vlarwRKX-0

θα σβήσεις το ui

 

 

βρε εγω να την κρατησω αυτη κι ας ειναι παλια, το θεμα ειναι πως θα κανω ολα αυτα που λετε για να περασω την 10s? Γιατι ετσι δεν μου εμφανιζει τις επιλογες που λετε

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες του cuoco ?

Το απόγευμα θα σου στείλω π.μ. μπας και βρούμε άκρη

 

κοίταξε στα π.μ. σου

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Εβαλες του cuoco ?

Το απόγευμα θα σου στείλω π.μ. μπας και βρούμε άκρη

 

κοίταξε στα π.μ. σου

 

 

σου χω στειλει κι εγω δεν τα παιρνεις??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με το Quick charge που ρώτησα ξέρει κανείς? Έχω φάει το διαδίκτυο και δεν βγάζω άκρη.
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με το Quick charge που ρώτησα ξέρει κανείς? Έχω φάει το διαδίκτυο και δεν βγάζω άκρη.

 

Ναι, λοιπόν ο default φορτιστής που έρχεται με το κουτί τις συσκευής είναι quick charge :), δεν έχω βρει κάπου συγκεκριμένα να σου παραθέσω κάποιο link για λεπτομέρειες, αλλα αν δεις τον φορτιστή πολύ κοντά από την κάτω πλευρά θα βρείς ένα σηματάκι με κύκλο και μέσα ένα κεραυνό, αυτό είναι το σήμα του quickcharge.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως υπάρχει η ένδειξη. Αλλά πως ενεργοποιηται η λειτουργία? Γιατί σε διάρκεια εμένα μου φαίνεται απλή φόρτιση.
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν νομίζω ότι έχει κάποια ρύθμιση για να φορτίζει πιο γρήγορα νομίζω ότι μου φαίνεται ότι φορτίζει πιο γρήγορα από το s5 μου αλλα ίσως να είναι και placebo effect.

 

Έχω βρει έναν aftermarket φορτιστή με quickcharge 2.0 που σκέφτομαι να παραγγείλω, θα τον πάρω μάλλον και θα σου πω αποτελέσματα αν δεν έχεις βρει κάτι μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες του cuoco ?

Το απόγευμα θα σου στείλω π.μ. μπας και βρούμε άκρη

 

κοίταξε στα π.μ. σου

 

 

ενταξει τι να λεμε τωρα!! εισαι και ο πρωτος!!! μας παιδεψε το ατιμο αλλα τελος καλο ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τι να λεμε τωρα!! εισαι και ο πρωτος!!! μας παιδεψε το ατιμο αλλα τελος καλο ολα καλα!!!

τέλος καλό , όλα καλά

 

ενημερωτικά

το recovery του cuoco δεν έμπαινε με τον παραδοσιακό τρόπο και το βάλαμε με Fastboot ,

στους xda ακόμη προσπαθούν να το εγκαταστήσουν , ο cuoco το έβγαλε από το αρχείο του , γιατί βαρέθηκε να ακούει ότι δεν μπορούν να το εγκαταστήσουν

είχα το παλιό recovery του cuoco , και έγινε η εγκατάσταση σε Fastboot

 

αν δεν γίνεται η εγκατάσταση όπως ξέρουμε σε κάποιον , έχω το αρχείο αν χρειασθεί

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις της καμερας το slow motion ειναι κολλημενο στο χ4 ζουμ και σε αλλους που εχουν την 10s του cuoco ή μονο σε μενα?
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις της καμερας το slow motion ειναι κολλημενο στο χ4 ζουμ και σε αλλους που εχουν την 10s του cuoco ή μονο σε μενα?

 

Και σε μένα έχει μια δόση zoom, αλλά το χ4 πρέπει να δηλώνει το ποσό πιο αργά κυλάει ο χρόνος στο βίντεο.

Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει μια δόση zoom, αλλά το χ4 πρέπει να δηλώνει το ποσό πιο αργά κυλάει ο χρόνος στο βίντεο.

 

 

δεν νομιζω να χει διαφορετικη ταχυτητα!! στα χαρτια λεει 120καρε (slow motion) στην 6s ειχε 2χ και οταν το πατουσες εκανε zoom χ4 αρα ειναι ετσι απο τη ρομ! οκ σημερα πρωτη μερα με τη 10s αντε να δουμε! φαινεται καλυτερη απο την 6s σε καποια πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γινεται και πως να αλλάξουμε το πράσινο χρώμα του led ειδοποιησεων; Όσα app και να δοκιμασα πάντα πράσινο παραμένει. Φοραω cuoco 6s
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γινεται και πως να αλλάξουμε το πράσινο χρώμα του led ειδοποιησεων; Όσα app και να δοκιμασα πάντα πράσινο παραμένει. Φοραω cuoco 6s

 

Δυστυχώς είναι μονόχρωμο πράσινο και δεν αλλάζει..

 

*edit:Βασικά δεν είναι αυτός ο λόγοs, δεν ένιωθα όταν απάντησα, αφού ανάβει και κόκκινο όταν δεν έχει μπαταρία και πορτοκαλι όταν φορτίζει :/, αλλα από reviews που έχω διαβάσει λένε ότι δεν αλλάζει δεν είμαι ειδικός αλλα ίσως δεν είναι software controlled. Αν γνωρίζει κάποιο άλλο παιδί κάτι μακάρι να βρούμε τρόπο :)

Edited by Terrorbladez
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ. Έχω την 10ς του cuoco92. Έχω παρατηρήσει ότι βλέποντας ένα βιντεακι η ακούγοντας μουσική από το ηχείο όσο και να χαμηλώνω την ένταση ο ήχος δεν χαμηλωνει. Καταντωντας αρκετά ενοχλητικό. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό; όσο έχω διαβάσει δεν έχω βρει κάτι παρόμοιο. Υπάρχει κάποια λύση; ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ. Έχω την 10ς του cuoco92. Έχω παρατηρήσει ότι βλέποντας ένα βιντεακι η ακούγοντας μουσική από το ηχείο όσο και να χαμηλώνω την ένταση ο ήχος δεν χαμηλωνει. Καταντωντας αρκετά ενοχλητικό. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό; όσο έχω διαβάσει δεν έχω βρει κάτι παρόμοιο. Υπάρχει κάποια λύση; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δοκίμασε να ξαναφορτώσεις το image. Πάρε πρώτα ένα backup και μετα φόρτωσε τα data και έτσι δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναφορτώσεις το image. Πάρε πρώτα ένα backup και μετα φόρτωσε τα data και έτσι δεν χάνεις τίποτα.

Καλησπέρα φίλε μου επειδή δεν το κατέχω και πολύ. Τι εννοείς να ξαναφορτωσω το image? Να ξανά περάσω πάλι την ρομ κάνοντας back up?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ. Έχω την 10ς του cuoco92. Έχω παρατηρήσει ότι βλέποντας ένα βιντεακι η ακούγοντας μουσική από το ηχείο όσο και να χαμηλώνω την ένταση ο ήχος δεν χαμηλωνει. Καταντωντας αρκετά ενοχλητικό. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό; όσο έχω διαβάσει δεν έχω βρει κάτι παρόμοιο. Υπάρχει κάποια λύση; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ίσως δεν περάστηκε σωστά η 10s

ίσως να έχεις και άλλα προβλήματα που δεν φάνηκαν ακόμη

εγκατέστησε πάλι την rom με όλα τα wipe εκτός την internal storage

και με το π.χ. titanium backup επαναφέρεις τις εφαρμογές σου

 

εχει κανει καποιος το μικρο update που ηρθε στην 10s του Cuoco μεσω ΟΤΑ και αν ναι τι αλλαζει?

αν δεν το εγκατέστησες

στην Διαχείριση αρχείων , στον φάκελο OTA-Updater=dowmload=>Rom , ίσως κατέβασες το update 1.2.7 , αν ναι , διέγραψέ το

στην εφαρμογή system updates =>rom=>Available Updates , θα σου πει ότι υπάρχει update και θα σου δώσει τις αλλαγές

 

Υπαρχει κανεις που αγορασε προσφατα και ξερει την καλυτερη τιμη για το 32gb?

οι τιμές άλλαξαν από το παρακάτω ,

ενδεικτικά :

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-pro

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ. Έχω την 10ς του cuoco92. Έχω παρατηρήσει ότι βλέποντας ένα βιντεακι η ακούγοντας μουσική από το ηχείο όσο και να χαμηλώνω την ένταση ο ήχος δεν χαμηλωνει. Καταντωντας αρκετά ενοχλητικό. Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό; όσο έχω διαβάσει δεν έχω βρει κάτι παρόμοιο. Υπάρχει κάποια λύση; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το volume leveller στο Dolby Atmos;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που αγορασε προσφατα και ξερει την καλυτερη τιμη για το 32gb?

 

Εγώ το πήρα από εδώ http://www.honorbuy.com/312-letv-le-one-pro-smartphone.html σε 3 εργάσιμες το είχα στην πόρτα μου, το συνιστώ ανεπιφύλακτα :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει το volume leveller στο Dolby Atmos;

Πωωωωω αδερφέ είσαι Θεός.. Αυτό είχα κάνει.. Δεν ήξερα την λειτουργία του και το είχα Ανοιχτό.. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 6s Cuoco από την αρχή κι ενώ αρχικά το GPS κλειδωνε γρήγορα, τώρα τελευταία αργεί πολύ, κατέβασα και το faster GPS από playstore, μήπως κάτι αλλάξει, αλλά τίποτα. Ξέρετε τι μπορεί να επηρεάζει αυτή την αλλαγή συμπεριφοράς με το πέρασμα του χρόνου ? Μήπως το ότι δεν το χρησιμοποιώ συχνά?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...