Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τις παραγγελίες αλλο θεμα πάλι λογο πρωτοχρονιάς,1 Φεβρουαρίου αγορά στελνω εχθες mail και λενε ειναι στο σερβίς για αναβάθμιση λογισμικού,τοτε τι πληρωνουμε 30ευρω για γρήγορη αποστολη;;οποτε να πληρωσουμε φετος το μοντελο του 2017 και μολις βγει εεεε δεν θα το παραλάβουμε;;

καλό :lol:

 

1. Καλημέρα παιδιά! Πρώτον να σας ευχαριστήσω για την βοήθεια που με δώσατε μπόρεσα και εγκατέστησα την 10s του Ιταλού.

2. Τώρα έχω ένα θέμα με την SIM μου. Βάζω την SIM στην slot 2 που είναι η πιο μεγάλη θέση και ενώ την βάζω και δείχνει ότι έβαλα SIM μέσα δε διαβάζει το δίκτυο γράφει "No service". Τι μπορώ να κάνω για να φτιαχτεί αυτό;

3. Επίσης από τα 32gb μνήμης πλέον διαθέσιμα είναι μόνο τα 15,27gb. Φταίει ο φάκελος του backup που είναι καμιά 6,5gb; Να τον περάσω στον υπολογιστή και να το σβήσω από το κινητό;

1. χαρά όλων μας αν μπορούμε να βοηθάμε

2. γράφει "No service" , αλλά δουλεύει σωστά η sim, κάνεις - σε παίρνουν τηλέφωνο , η όχι ?

3. ναι , ο χώρος μειώθηκε και γι αυτό

Αν δεν σε ενοχλεί κράτησε το backup , όσο μπορείς στο κινητό ,

μικρή πιθανότητα να μην ανοίγει το κινητό σου και σε recovery να μην βλέπει το κομπιούτερ σου το κινητό και να μην μπορέσεις να κάνεις restore την rom

 

@tresierra , υποθέτω ΄δεν είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημά του , μάλλον μπορεί να κάνει κλήσεις , θα δούμε από την απάντησή του

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά! Πρώτον να σας ευχαριστήσω για την βοήθεια που με δώσατε μπόρεσα και εγκατέστησα την 10s του Ιταλού. Τώρα έχω ένα θέμα με την SIM μου. Βάζω την SIM στην slot 2 που είναι η πιο μεγάλη θέση και ενώ την βάζω και δείχνει ότι έβαλα SIM μέσα δε διαβάζει το δίκτυο γράφει "No service". Τι μπορώ να κάνω για να φτιαχτεί αυτό; Επίσης από τα 32gb μνήμης πλέον διαθέσιμα είναι μόνο τα 15,27gb. Φταίει ο φάκελος του backup που είναι καμιά 6,5gb; Να τον περάσω στον υπολογιστή και να το σβήσω από το κινητό;

Στην πρώτη σελίδα εχει λυση για την σιμ.απο τα 32gb ειναι διαθέσιμα καθαρα περιπου 25gb το backup εάν δεν αλλαζεις συχνά ρομς μπορείς να τον αντιγραψεις είται στον υπολογιστή ή σε usb otg

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

καλό :lol:

 

 

1. χαρά όλων μας αν μπορούμε να βοηθάμε

2. γράφει "No service" , αλλά δουλεύει σωστά η sim, κάνεις - σε παίρνουν τηλέφωνο , η όχι ?

3. ναι , ο χώρος μειώθηκε και γι αυτό

Αν δεν σε ενοχλεί κράτησε το backup , όσο μπορείς στο κινητό ,

μικρή πιθανότητα να μην ανοίγει το κινητό σου και σε recovery να μην βλέπει το κομπιούτερ σου το κινητό και να μην μπορέσεις να κάνεις restore την rom

 

@tresierra , υποθέτω ΄δεν είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημά του , μάλλον μπορεί να κάνει κλήσεις , θα δούμε από την απάντησή του

μακαρι γιατι μεγαλη προσπαθεια θελει μετα!!!μεγαλο κατεβατο!!!ευτυχως ,μεχρι τωρα δεν μ ετυχε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή το vickmall ξεπούλησε μπορείτε να μου πείτε αν αγόρασε κάποιος πρόσφατα απο το spemall και σε τι τιμή; Εκεί το βρίσκω 299usd και θέλω να δω πόσο πάει με τη μετατροπή απο τη τράπεζα μας και όχι από το site τους.

Συγκεκριμένα για το 32gb silver

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή το vickmall ξεπούλησε μπορείτε να μου πείτε αν αγόρασε κάποιος πρόσφατα απο το spemall και σε τι τιμή; Εκεί το βρίσκω 299usd και θέλω να δω πόσο πάει με τη μετατροπή απο τη τράπεζα μας και όχι από το site τους

απο spemall 1 Φεβρουαρίου το 64gb με αποστολη EU 347euro

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

1. χαρά όλων μας αν μπορούμε να βοηθάμε

2. γράφει "No service" , αλλά δουλεύει σωστά η sim, κάνεις - σε παίρνουν τηλέφωνο , η όχι ?

3. ναι , ο χώρος μειώθηκε και γι αυτό

Αν δεν σε ενοχλεί κράτησε το backup , όσο μπορείς στο κινητό ,

μικρή πιθανότητα να μην ανοίγει το κινητό σου και σε recovery να μην βλέπει το κομπιούτερ σου το κινητό και να μην μπορέσεις να κάνεις restore την rom

 

@tresierra , υποθέτω ΄δεν είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημά του , μάλλον μπορεί να κάνει κλήσεις , θα δούμε από την απάντησή του

Λοιπόν προσπάθησα να καλέσω και να με καλέσουν αλλά τίποτα με βγάζει πως δεν υπάρχει δίκτυο. Τώρα έβαλα να κατεβάσω τα αρχειάκια απο την σελίδα 121 που με είπε ο φίλος πιο πάνω και περιμένω. Δε βρίκα κάτι στην πρώτη σελίδα ούτε σε επόμενες το μόνο που έλεγαν είναι για την τιμή του τηλεφώνου και τα μεταφορικά :( Όσο για το backup το πέρασα στο λάπτοπ και έκανα Large files clearup==>Clear all και πλέον έχω 23gb ελεύθερο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

πρώτη σελίδα πρώτο ποστ

Δεν διαβάζει την κάρτα sim;

 

κάνε μόνο to παρακάτω ,( αν δεν πιάσει , κάνε τα παραπάνω)

κάνε εργοστασιακές ρυθμίσεις : ρυθμίσεις=>restore factory settings

κατέβασε αυτή τη rom

http://g3.letv.cn/146/34/110/letv-hdtv/0/upload/tmp/20150610201319641/X1_X800-CN-OP-BBXCNOP5000206081S-5.0.002S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

την τοποθετείς στο κινητό , μπαίνεις recovery

κάνεις όλα τα Wipe , εκτός την internai storage

install την rom (αν σου βγάλει κόκκινα γράμματα , ότι δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση , reboot=>recovery, μετά wipe και install)

μετά την εγκατάσταση, κάνουμε και πάλι Dalvik Cache και επανεκκίνηση του συστήματος ( reboot the system )

αν δουλεύουν όλα καλά , βάλε πάλι την 10s

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πρώτη σελίδα πρώτο ποστ

Δεν διαβάζει την κάρτα sim;

 

κάνε μόνο to παρακάτω ,( αν δεν πιάσει , κάνε τα παραπάνω)

κάνε εργοστασιακές ρυθμίσεις : ρυθμίσεις=>restore factory settings

κατέβασε αυτή τη rom

http://g3.letv.cn/146/34/110/letv-hdtv/0/upload/tmp/20150610201319641/X1_X800-CN-OP-BBXCNOP5000206081S-5.0.002S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

την τοποθετείς στο κινητό , μπαίνεις recovery

κάνεις όλα τα Wipe , εκτός την internai storage

install την rom (αν σου βγάλει κόκκινα γράμματα , ότι δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση , reboot=>recovery, μετά wipe και install)

μετά την εγκατάσταση, κάνουμε και πάλι Dalvik Cache και επανεκκίνηση του συστήματος ( reboot the system )

αν δουλεύουν όλα καλά , βάλε πάλι την 10s

 

Έκανα όλα τα βήματα από την αρχή σχετικά με την σιμ και τώρα μου λέει "No sim card" δε την διαβάζει καν..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή το vickmall ξεπούλησε μπορείτε να μου πείτε αν αγόρασε κάποιος πρόσφατα απο το spemall και σε τι τιμή; Εκεί το βρίσκω 299usd και θέλω να δω πόσο πάει με τη μετατροπή απο τη τράπεζα μας και όχι από το site τους.

Συγκεκριμένα για το 32gb silver

 

Επικοινωνισες με το vickmall? Γιατί είχε ξεπουλησει μόλις έκανα παραγγελία αλλά μέσα σε 3 μέρες ξαναφερανε.. Σύνολο 15 μέρες από τη μέρα παραγγελίας ήταν σπίτι μου. Με Singapore post.

 

Αν και έχω διαβάσει όλο το τοπικ, δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί. Ο φορτιστής με τον οποίο έρχεται είναι συμβατός με fast charging? Και αν ναι πως ενεργοποιηται η λειτουργία αυτή?

Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνισες με το vickmall? Γιατί είχε ξεπουλησει μόλις έκανα παραγγελία αλλά μέσα σε 3 μέρες ξαναφερανε.. Σύνολο 15 μέρες από τη μέρα παραγγελίας ήταν σπίτι μου. Με Singapore post.

 

 

 

Αν και έχω διαβάσει όλο το τοπικ, δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί. Ο φορτιστής με τον οποίο έρχεται είναι συμβατός με fast charging? Και αν ναι πως ενεργοποιηται η λειτουργία αυτή?

 

 

Ναι επικοινώνησα μαζί τους και μου έκαναν λόγο για επιστροφή χρημάτων όποτε μάλλον δεν ξέρουν αν και πότε θα ξαναφέρουν

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

to 11888 πολύ καλά με την ρύθμιση, έχω κρατημένες 2 πρόσφατες κλίσεις (edit: σταθερό που ανήκει στην wind, όχι στον οτε , δεν το αναγνώρισε)

το Ελληνικό Caller ID , τελευταία όχι , ξε τίκαρα τώρα την επιλογή Dual SIM, θα το δοκιμάσω τώρα .....(edit : το ίδιο με το επάνω, αναμενόμενο, στοιχεία από το 11888 παίρνει)

το 11888 , είναι του οτε μάλλον και cosmote, ίσως, μόνο δικές του κλήσεις αναγνωρίζει, θα το ψάξω

Καλησπέρα. Τι ρυθμισεις ακριβως εχεις κανει δηλαδη; Αυτο για το Dual Sim που το βρισκουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τι ρυθμισεις ακριβως εχεις κανει δηλαδη; Αυτο για το Dual Sim που το βρισκουμε;

Ελληνικό Caller ID : τρις γραμμές επάνω αριστερά (στο μενού)

χαμηλά, "ρυθμίσεις"=>χαμηλά , "ρυθμίσεις για προχωρημένους"=>Αντιμετώπιση προβλημάτων=>Dual SIM , να μην είναι τσεκαρισμένο

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω δυο σιμ. Πιστευεις θα επηρεαστει η αρμονικη λειτουργία με την παραπανω επιλογη;

κι εγώ 2 sim

είχα τικαρισμένο το Dual SIM, και δεν δούλευε

το ξε τίκαρα και δουλεύει (έκανα κλήση απο σταθερό wind και εμφάνισε όνομα , επίθετο , και πόλη

 

κατεβάζω και την κουρτίνα , notification bar , και βλέπω τα ίδια από το GR CallerID , edit εδώ τα βλέπω διπλά , άρα ήλθε και στις 2 κάρτες

θα κρατήσω και τις τρις εφαρμογές

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό Caller ID : τρις γραμμές επάνω αριστερά (στο μενού)

χαμηλά, "ρυθμίσεις"=>χαμηλά , "ρυθμίσεις για προχωρημένους"=>Αντιμετώπιση προβλημάτων=>Dual SIM , να μην είναι τσεκαρισμένο

 

Χίλια συγνώμη Γιώργο γιατί δεν καταλαβαίνω τι γράφεις. Που είναι αυτές οι ρυθμίσεις, κάνε λίγο πιο αναλυτική την περιγραφή. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ 2 sim

είχα τικαρισμένο το Dual SIM, και δεν δούλευε

το ξε τίκαρα και δουλεύει (έκανα κλήση απο σταθερό wind και εμφάνισε όνομα , επίθετο , και πόλη

 

κατεβάζω και την κουρτίνα , notification bar , και βλέπω τα ίδια από το GR CallerID , edit εδώ τα βλέπω διπλά , άρα ήλθε και στις 2 κάρτες

θα κρατήσω και τις τρις εφαρμογές

 

Μα αφου σου τα δειχνει διπλα γιατι να κρατησεις και τις 3; Αφου την κανεις την δουλεια με την 1. Μαλλον κατι δεν καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγνώμη Γιώργο γιατί δεν καταλαβαίνω τι γράφεις. Που είναι αυτές οι ρυθμίσεις, κάνε λίγο πιο αναλυτική την περιγραφή. Ευχαριστώ.

μια εφαρμογή Τάκη , για να βλέπουμε ποιος άγνωστος μας πήρε τηλέφωνο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid

 

Καλημέρα παιδιά! Πρώτον να σας ευχαριστήσω για την βοήθεια που με δώσατε μπόρεσα και εγκατέστησα την 10s του Ιταλού. Τώρα έχω ένα θέμα με την SIM μου. Βάζω την SIM στην slot 2 που είναι η πιο μεγάλη θέση και ενώ την βάζω και δείχνει ότι έβαλα SIM μέσα δε διαβάζει το δίκτυο γράφει "No service". Τι μπορώ να κάνω για να φτιαχτεί αυτό; Επίσης από τα 32gb μνήμης πλέον διαθέσιμα είναι μόνο τα 15,27gb. Φταίει ο φάκελος του backup που είναι καμιά 6,5gb; Να τον περάσω στον υπολογιστή και να το σβήσω από το κινητό;

ενημερωτικά πως λύθηκε

το κινητό ήλθε στα χέρια μου ,

και έκανα μέχρι το πέμπτο βήμα και είδε την κάρτα sim

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6512097#post6512097

μετά εγκατέστησα το recovery του cuoco , και φλάσαρα την 10s

όλα πάνε καλά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογή Τάκη , για να βλέπουμε ποιος άγνωστος μας πήρε τηλέφωνο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid

Ευχαριστώ πολύ, λέω και εγώ έψαχνα όλες τις ρυθμίσεις και δεν εύρισκα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου σου τα δειχνει διπλα γιατι να κρατησεις και τις 3; Αφου την κανεις την δουλεια με την 1. Μαλλον κατι δεν καταλαβα.

11888 ίσως έχει μόνο του οτε

Ελληνικό Caller ID ενημερώνεται απο το 11888 και internet , ίσως να μην χρειάζεται η παραπάνω

το GR CallerID , δεν ξέρω ,

το θέμα είναι ποια είναι πιο σωστά ενημερωμένη , για να μην το ψάξω , θα τις έχω όλες

τέλος μ'αυτά , κούρασε άτομα που δεν τους ενδιαφέρουν

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι βοηθάνε ..........

υπάρχει συζήτηση εδώ ,

http://forum.xda-developers.com/android/development/letv-x800-ruschrom-1-0-25e-t3224702/page7

 

Σ'ευχαριστώ πολύ το έφτιαξα από εκεί!!! :D

Link to comment
Share on other sites

την rom όπως την κατεβάζουμε , δεν την αποσυμπιέζουμε

αν είναι το κινέζικο recovery που έχει η official , (έχει και Αγγλικά)

μετονόμασε το αρχείο της rom σε update στο κινητό σου (μάλλον την κατέβασες στο κινητό , ελπίζω να κατέβηκε σωστά , κοίταξε τα mb που κατέβασες)

και στο recovery λέει instal update

(είπες ότι δεν μπορείς να συνδέσεις το καλώδιο με τον υπολογιστή για να βάλεις το recovery του Ιταλού)

 

αν έχεις το recovery που έχουμε όλοι , αλλά σε κινέζικη γλώσσα , δεν πειράζει (βρες φωτογραφία το recovery στα Αγγλικά στο google, για να καταλαβαίνεις τις εντολές), kai σε recovery κάνεις

reboot=>recovery

κάνεις τα wipe και την περνάς

to recovery , αν είναι έτσι , ξέρεις ποιο π.χ. είναι το instal στα Κινέζικα

http://www.addictivetips.com/android/what-is-twrp-how-to-install-use-it-on-android-devices-guide/

 

έκανα μια βλακεία και κατέβασα ένα theme για να έχω αγγλικο recovery (2.8.7 1440p) το κατεβασα στο κινητο μου το μετονομασα σε ui.zip (η βλακεια ειναι οτι δεν ξερω την εκδοση του reovery που ειχα), πηγα στον φακελο TWRP και στο φάκελο theme που ηδη υπηρχε μεσα εκανα αντικατασταση και τωρα οταν παω να μπω σε recovery δεν με βαζει!!! καμια ιδεα?

 

edit ακυρο τελικα εκανα factory reset και μπηκα σε recovery και μαλιστα ειναι στα αγγλικα (αλλο παλι και τουτο)

Edited by papia777
λαθος
Link to comment
Share on other sites

1. έκανα μια βλακεία και κατέβασα ένα theme για να έχω αγγλικο recovery (2.8.7 1440p)

2 το κατεβασα στο κινητο μου το μετονομασα σε ui.zip (η βλακεια ειναι οτι δεν ξερω την εκδοση του reovery που ειχα),

3. πηγα στον φακελο TWRP και στο φάκελο theme που ηδη υπηρχε μεσα εκανα αντικατασταση

4.και τωρα οταν παω να μπω σε recovery δεν με βαζει!!! καμια ιδεα?

 

edit ακυρο τελικα εκανα factory reset και μπηκα σε recovery και μαλιστα ειναι στα αγγλικα (αλλο παλι και τουτο)

1. δεν είναι βλακεία , Αγγλικό είχαμε (στο πρώτο πρώτο ποστ πρώτη σελίδα λέει:η ανάλυση της οθόνης είναι 2560 x 1440 pixels = 1440p)

2. σωστά (είχες 2.8.7.0 Αγγλικό του cuoco92 )

3. ναι , ακολούθησες το πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα που λέει : αυτό που θα κατεβάσεις το μετονομάζεις σε ui , και το τοποθετείς στο TWRP =>theme (αν υπάρχει μέσα , το βγάζεις στο κομπιούτερ σου) =>και μπες στο recovery

4. θα έπρεπε να μπαίνεις

edit : στα Αγγλικά ήταν και Αγγλικό μάλλον διάλεξες θέμα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

1. δεν είναι βλακεία , Αγγλικό είχαμε (στο πρώτο πρώτο ποστ πρώτη σελίδα λέει:η ανάλυση της οθόνης είναι 2560 x 1440 pixels = 1440p)

2. σωστά (είχες 2.8.7.0 Αγγλικό του cuoco92 )

3. ναι , ακολούθησες το πρώτο ποστ στην πρώτη σελίδα που λέει : αυτό που θα κατεβάσεις το μετονομάζεις σε ui , και το τοποθετείς στο TWRP =>theme (αν υπάρχει μέσα , το βγάζεις στο κομπιούτερ σου) =>και μπες στο recovery

4. θα έπρεπε να μπαίνεις

edit : στα Αγγλικά ήταν και Αγγλικό μάλλον διάλεξες θέμα

 

τωρα που βλεπω καποιες εικονες απο recovery (γιατι εμενα δεν εχει αυτες τις ρυθμισεις που λετε) το δικο μου ειναι καπως ετσι

https://www.google.gr/search?q=english+twrp&espv=2&biw=1600&bih=775&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjMgu7Py4PLAhWLVywKHX7QDEEQ_AUIBygC&dpr=1#imgrc=fDMnck2iLJE7cM%3A

τι στο καλο συμβαινει??? με κουρασε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...